Продължава изграждането на бул. „Васил Левски" - в участъка от ул. „Подвис" до ул. „Девня". Вторият етап т. нар. „пробив", предвижда разширяване на булеварда, който ще стане с две платна с по три ленти, и с две локални платна с по две ленти. Ще бъдат изградени 6 рампи за вливане и отливане от булеварда към обслужващите платна. В момента се изграждат пилотни конструкции по южното обслужващо платно - между бул. "Сливница" и бул. "Владислав", както и в Максуда - между ул. "Пеячевич" и бул. "Владислав Варненчик". Бул. "Левски" е най-големият инфраструктурен проект на Варна със стратегическо значение за града. Новоизграденият участък, заедно със съществуващия в момента, който също ще бъде ремонтиран, ще осигурява бърза връзка от най-южната част на града до изхода към североизточната част и курортните комплекси.
Продължават и другите ремонти в града - на ул. „Студентска", в участъка от ул. „Мир" до ул. „Дубровник", реконструкцията на ул. „Ана Феликсова" и кръстовище на бул. „Цар Освободител" в кв. „Възраждане", както и основен ремонт на ул."Цар Борис III" в кв. Виница, в участъка от ул. Св.Св Константин и Елена" до обръщача.
Ремонти вървят и в кв. „Аспарухово" - на ул. „Мара Тасева" - в обхват от бул. „Първи май" до бул. „Народни будители" , на улицата към СОУ за деца с нарушено зрение „Проф. Иван Шишманов" и на пътната отсечка към СБАЛОЗ „Д-р Марко Марков".
Агенция „Пътна инфраструктура" извършва строително-монтажни дейности в участъка от кръстовището за Аладжа манастир до спирка „Миньор". Ремонтът се извършва без спиране на движението. Работи се в платното за Златни пясъци, а транзитният трафик е прехвърлен двупосочно в платното за Варна. Местното движение се пропуска двупосочно на пътен възел „Ален мак" и пътен възел „Слънчев ден". Предвидено е преасфалтиране на пътя, подобряване на отводняването, подновяване на хоризонталната маркировка, пътните знаци и др, съобщиха от АПИ.




Пасарелките на Варна - смрад, мизерия и безхаберие (снимки)
Коментари













Временно спиране на водоподаването в части от Варна на 1 януари
Варна посрещна 2026 година на площад „Независимост“ (снимки)
Къде, при какви условия и в какви срокове можем за обменим спестените лeвове в брой?
Жертви след експлозия в швейцарски ски курорт
От днес: Хартиеният билет за градския транспорт във Варна е 1 евро
Честита Нова 2026 година от Moreto.net
Мирното споразумение за край на войната в Украйна е 90 процента готово
Пътуването с автомобил в Гърция поскъпва от днес с по-високите пътни такси
Минималната заплата в България вече е 620,20 евро
Васильовден е!
Най-важното от Варна във вчерашния 31 декември
ВиК авария затвори ул. „Ген. Колев“ – промяна по маршрут на автобус № 13
Ердоган: Турция няма да търпи провокации и морски заплахи в Източното Средиземноморие
Френско списание обяви Николай Попов за личност на 2025 г. за България
1 януари в историята
Прогноза за времето - 1 януари
Германците трябва да работят повече, призова президентът на „Дойче банк“
Една година, откакто България е пълноправен член на Шенгенското пространство
Джордж Клуни и семейството му получиха френско гражданство
Хонконг ще посрещне 2026 г. без традиционните фойерверки
Какво ще бъде времето утре

RSS Новини