Дават над 4 млн. лева за кръговото на бул. „Левски“, „Девня“ и „Г. Пеячевич“
 
Над 4 млн. лева ще струва изграждането на кръгово кръстовище, което ще спомогне движението между бул. „Левски“ и улиците „Г. Пеячевич“, „Девня“ и „Пробуда“. Съоръжението ще бъде с елипсовидна форма. Това става ясно от документацията към обявената обществена поръчка за избор на фирма, която да реализира строежа, научи Moreto.net.
Според заданието проектът трябва да бъде реализиран до 12 месеца след началото на дейностите. Срокът за получаване на оферти от кандидати е до 5 април. Прогнозната стойност е 3 742 900 лева без ДДС.
Участъкът, в който ще бъдат вложени средствата, е връзката на новоизграждащия се бул. „Левски“ с улиците „Г. Пеячевич“ и „Девня“.
Проектирано е кръгово кръстовище на едно ниво. То представлява елипса с 23.5 и 300.5 метра. Общата дължина на елипсата е 359 метра. В нея са проектирани 3 броя ленти за движение с ширина 3.50 м.. Предвидени са и байпасни връзки с ширина на платното от 5.50 м на направлението бул. „В.Левски“ ул. „Пеячевич“ за дясно завиващите и по направлението от ул. „Девня“, посока „Аспарухов мост“, за движещите се направо МПС. По основното направление по бул. „ Васил Левски“ и улица „Девня“ са проектирани входове и изходи с по 2 броя ленти за движение с ширина от по 3.50 м и обща ширина 7.00 м. По направлението на улица „Пеячевич“ са проектирани вход с 1 лента с ширина от 5.50 м и изход с по 2 броя ленти с ширина 3.50 м. Проектиран е триъгълен остров за канализиране на движението и ширина на лентите за вливане и отливане – 5 метра.
В участъка, обект на поръчката, са проектирани и 2 броя удължаване на съществуващи водостоци. Ще се изгради нов облицован открит канал с дължина от 95 м. между двете съоръжения. Съществуващо съоръжение на ул. „Пробуда“ ще се събори поради отпадане на необходимостта от него.
Проектното решение предвижда да се изградят нови тротоари или възстановят съществуващите.
По цялата дължина на бул. „Левски“ между двете платна е разположен облицованият отводнителен канал „Франга дере“. В конкретния участък между канала и булеварда е проектирано да се изгради предпазна ограда тип „Ню джърси“. Върху нея ще се монтира допълнителен парапет до достигане на височина 1.10, отговаряща на нормите за проектиране.
В участъците между обслужващите платна, рампите и булеварда е проектирано да се изпълни предпазна еластична система.
Край кръстовището, поради непосредствената близост на движението с жилищните постройки, е планирано да се изгради шумозащитна ограда със стоманобетонови панели и височина на оградата до 3.0 метра.
Към настоящият проект са разработени и определени местата на пресичане на булеварда от пешеходното движение. Предвиждат се пешеходни надлези.
|
Коментари |
17:25ч. 7 Март 2019 #25  robyst"""Идиоти вие сте идиоти"""
Хр.Ботев.""""
------------------
Разбира се ние никога няма да можем да обедим идиотите които се подложиха дори на дпс да не гласуват за герб!!!!
12:25ч. 7 Март 2019 #24  dobadoba Ха-ха-ха-ха-ха-ха!
Мислех, че Бойколината край Шумен(където АМ Хемус пресича пъта Варна-Русе) е ненадмината по простотия, но това елипсовидно кръгово определено ще я надмине.
Значи пътуващите от ЖП гара към изхода на Варна ще трябва да заобикалят близо километър!!!
ВИЕ УМ ИМАТЕ ЛИ БЕ, ХОРА! Та колко гориво ще отива на вятъра, отделно и замърсяването на околната среда от хилядите преминаващи от там МПС-та!!!!!!
11:44ч. 7 Март 2019 #23  Nina 359 МЕТРА елипса, с влизащите пътища, става въпрос само за малка част от пътни платна, които просто да направят връзка с ВЕЧЕ съществуващите пътища, да кажем 500 МЕТРА максимум за близо ЧЕТИРИ МИЛИОНА без ДДС и това е „прогнозно“, значи може и повече да стане… ПОЛОВИН километър с ДДС за ПЕТ МИЛИОНА, ама на каквито и елипси, и кръгчета да го въртят е половин километър пътна настилка максимум!!!! Ама никак не крадат, като е с милиони не се брои…. А евросредства връщаме, даже и с глобите и наказателни лихви, само че НИЕ ги връщаме, не тези, които ги „усвояват“! Трите управления на ГРОБ с глоби и заеми дотук ни струват 22 МИЛИАРДА, може и повече да са станали, защото сме осъдени и други суми да плащаме, това е сумата около средата на 2018г.! Ако някой знае нещо друго, да каже, но май такива МАРОДЕРИ за управляващи в историята на България не сме имали! Няма как да стъпим на краката си при такъв ПОВСЕМЕСТЕН ГРАБЕЖ!!!! Грабят като за последно, а след тях и ПОТОП!
11:28ч. 7 Март 2019 #22  rzgurova На мен пък много ми харесва. Мисля, че този булевард е чудесно решение и нямам търпение да стане.
И е повече от ясно, че не е нужно да минаваш през кръговото, ако си за Девня.
А като си мислете, че ви крадат, направете нещо по въпроса, а не само да злословите тука...
10:40ч. 7 Март 2019 #21  silverman Вместо да направят две кръгови, което ще е по-практично за трафика, ще правят тази елипса?!? Както се казва "Божествено си тъп...."
09:47ч. 7 Март 2019 #20  e.nikolov Поради факта ,че не е ясно дали сегашните некадърни управници на града ще спечелят изборите отново, ако забелязвате гледат да "усвоят" за себе си колкото се може повече общ.поръчки ,въпреки че нямат ресурс и капацитет важното е мангите да са в джоба. А да сте видяли някой да връща евро-средства.....
00:56ч. 7 Март 2019 #19  Nina Ха..ха...Уникални са! От “кръгово с дупка” еволюира инженерната пътна мисъл до “кръгово тип елипса”! Уверявам ви, няма такива кръгови В СВЕТА! Целият град е жестоко разкопан, то бива “усвояване на пари по програми”, то бива вземане на заеми, ама да вземат малко да се спрат! Хайде, ПЪРВО да завършат и направят КАКТО ТРЯБВА вече разкопанато, да видим, в какъв вид ще изглеждат “великите им” проекти, един анализ, дали в готов вид струват точно толкова, колкото “по проект” и после да продължават да харчат народните пари. Направо е страшно, в пик часовете такива задръствания стават на кръговите, че направо не е за вярване. По основните булеварди, които влизат в кръговите, понеже в тях не може да се кара с повече от 20 км/ч, става жестока колона. Тези, които влизат в кръговото от булевардите с по-малкия трафик, ако някой ПО МИЛОСТ не ги пусне в кръга, понеже са БЕЗ предимство, направо могат да си паркират до кръговото и да чакат да свърши пик часа. Светофарите преди кръговото за малко спират потока от коли, обаче като се задръсти в кръга, заради ниската скорост, още преди да са се изнесли колите, светофарът пуска нова порция колони от коли. Просто е някакъв АД!
19:57ч. 6 Март 2019 #18  ROCKNROLL Разкошното трябваше да се направи до месец, а не тепърва да се проектира! Докога ще търпят варненци да си отлагат проектите както си искат, на гърба на варненци - без вода, без нормален транспорт?!?
19:31ч. 6 Март 2019 #17  РУССИЯ СТИГА ВЕ ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ
СТИГА СТЕ ОСИРАЛИ ВЕ!!!
единия се притеснил за течащата вода,другия че било елипса от 350 метра.Ако трябва 650 метра ще я направят.
Ей РУПИНА,ти ли ще мислиш за течащата вода,няма ли хидроинженери които да мислят за нея,че ти си се притеснил??
Прави се нещо разкошно,стига сте ревали кат вдовици за...
18:13ч. 6 Март 2019 #16  Султанка Още,още пари трябва общината да даде! Малко са тези!Пари има, особено за наши хора!А нашите нямат край!От тук до края на света са!Ура!
16:59ч. 6 Март 2019 #15  many Парите се губят по пътя към изпълнителя май. Ненаядени.
16:59ч. 6 Март 2019 #14  Анонимен Каквото и да приказвате, те ще си направят това което си искат!
Ама няма удобно ли ще е на някой, дали ще може изобщо да се използва, дали ще издържи и една година, важното го знаем всички!
16:52ч. 6 Март 2019 #13  N_D_I Чакайте сега, нали проекта беше финансиран, включително и това кръгово? Така си е по проект, пуснат официално в сайта на община Варна! Сега изведнъж още 4 млн. Лева? Нима средствата не са достатъчни?
15:50ч. 6 Март 2019 #12  robystАбе нещо не се разбира?Тия пари не са ли от ония които чухме от начало?
Иначе тая крадлива пасмина трябва да я изгоним без нито един общински съветник!
15:45ч. 6 Март 2019 #11  Niko Ама то направо ефтинийка в сравнение с булеварда. 400 метра трилентов път за 4 милиона. Само 10 милиона на километър!
15:39ч. 6 Март 2019 #10  ROCKNROLL Какво е туй бъдеще време, бе! Кметът каза, че булевардът ще е готов другия месец, а те дотогава ще ми събират оферти! Има ли пилот в самолета или ще блокират единствената що годе бърза улица без ремонти?!?
14:34ч. 6 Март 2019 #9  РУССИЯ Коментарът е премахнат Причина: Лични нападки и обиди
14:10ч. 6 Март 2019 #8  RinoСамо да попитам, продължение на бул."Левски" ще има ли до "магистрала" "Черно море", т.е с втори мост над езерото?
14:04ч. 6 Март 2019 #7  RinoВиктор е прав - които са за към Езерово, Белослав... през елипсовидното ли ще минават? И този "сърп" дето се е врязал в дясното платно не може ли да се скъси и заглади, както и правите ъгли на разделителната градинка? Къде ги учите и намирате тези проектанти и строителни инженери?
13:53ч. 6 Март 2019 #6  KVY Дай 30 кръгови по 2 метеа в диаметър да направим. Да ви и ид.....те. Смотани кръгови и малоумни светофари из цяла Варна. Нещо за пътища на две нива, зелена вълна и тем подобни неща не сте ли чували? От сега масови задръствания на Автогарата, а за лятото не ми се мисли. Само кражби им са в главите на тия управляващи.
13:40ч. 6 Март 2019 #5  osemshestТрябваше да го разбият на две по-малки кръгови. Така наистина първо много се заобикаля и второ ще се образуват невиждани тапи в самото кръгово. ТЪПО!
13:37ч. 6 Март 2019 #4  Рупи Tromto, на тази поредна тъпотия на общинарите й бе обърнато внимание вкоментарите още в предните статии. Как така изграждаш такъв мащабен проек а не си измислим и възложил връзката край спирка "Варна"(да ме прощава който го го бе написал, но не си спомням псевдонима)
13:23ч. 6 Март 2019 #3  Tromto Т.е., булевард Левски ще е готов по някакъв начин до края на април, според обещанията на кметьо, ама кръговото, което ключово за целта на целия булевард тепърва ще започне да се прави и ще го откара най-малкото до края на лятото догодина? И, докато се строи там, връзката на ул. Пеячевич и булевард Левски с ул. Девня ще бъде блокирана, частично или напълно, през по-голямата част от времето?!?
Бе що не си е*&%#$!!!!
13:10ч. 6 Март 2019 #2  Рупи А дали ще се реши проблемът с постоянно стичащата се вода от максуда?
При проектирането на надлезите да не забравите за инвалидите както в кв.Аспарухово!
С тези много входове и изходи си мисля, че ще е много тежко това кръгово.
13:08ч. 6 Март 2019 #1  Виктор Как ще стане с пътуващите от гарата към Девня? Всички трябва да обикалят елипса от 350 метра ли? Е га ти и задръстванията ще ставят. Някой ходил ли е да гледа колко автомобили има в тази посока?
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Аварии оставят няколко района във Варна без вода днес
Днес, 4 Август 2025 09:50
Няколко района са без вода от сутринта във Варна поради аварии, съобщиха от ВиК-дружеството.
Потърпевши са:
- до 14:00 ч. - около стария хлебозавод - между ул."Козница", ул."Георги Пеячевич", ул."Девня"...
| |
 |
 Мазилка падна в поредния рушащ се подлез във Варна (снимки)
Днес, 4 Август 2025 09:37
За падаща мазилка от таван в подлез на спирка „Тих труд“ на бул. „Сливница“ сигнализира читателка на Moreto.net.
„Ситуацията е много притеснителна, тъй като този подлез е с много висок трафик всеки...
| |
 |
 Сьодер настоява за орязване на социалните помощи за украинските бежанци в Германия
Днес, 4 Август 2025 09:17
Министър-председателят на Бавария Маркус Сьодер заяви, че е за това на украинските бежанци в Германия да се изплащат по-ниски помощи съгласно Закона за помощите за търсещите убежище, вместо сегашните помощи...
| |
 |
 ЧАЙКИ ФЕСТ 2025 завладява Варна на 30 август – суров звук, свободен вход и силни послания
Днес, 4 Август 2025 08:59
Третото издание на ЧАЙКИ ФЕСТ ще разтърси Парк Аспарухово във Варна на 30 август от 18:30 ч. Сцената ще събере независими банди с неподправено звучене – рок, метъл, индъстриъл, пънк, ска и хибриден рап...
| |
 |
 Ограничен достъп до Терминал 2 на летище „Васил Левски“ от днес
Днес, 4 Август 2025 08:40
От 4 до 23 август 2025 г. ще се извършва подмяна на дилатационните фуги на естакадата към Терминал 2 на летище „Васил Левски“ – София. През този период достъпът на автомобили до самата терминална сграда...
| |
 |
 Германия разрешава на пациенти с депресия да използват халюциногенно съединение от магически гъби
Днес, 4 Август 2025 08:26
В Германия псилоцибинът ще се предписва само в „обосновани изключителни случаи“.
Германският лекарски регулатор ще разреши на някои пациенти с резистентна на лечение депресия да изпробват терапия с...
| |
 |
 Левски се върна на първото място в класирането на Първа лига
Днес, 4 Август 2025 08:05
Левски се върна на първото място в класирането на Първа лига след победа с 2:0 над Славия в най-сторото столично дерби. На стадион "Георги Аспарухов" домакините стигнаха до успеха с голове на Борислав...
| |
 |
 90 години от откриването на Парк-музей "Владислав Варненчик"
Днес, 4 Август 2025 07:49
Днес се навършват 90 години от откриването на Парк-музей „Владислав Варненчик“.
На 4 август през 1935 г. цар Борис III прерязва лентата на новопостроения мавзолей на полско-унгарския крал Владислав...
| |
 |
 Най-важното от Варна във вчерашния 3 август
Днес, 4 Август 2025 07:36
Памет за Александър Капричев (1945-2008)
На 3 август изтъкнатият варненски художник Александър Капричев щеше да навърши 80 години. Градската художествена галерия “Борис Георгиев” - Варна, почита годишнината...
| |
 |
 4 август в историята
Днес, 4 Август 2025 07:19
1693 г. – Смята се за датата на създаването на шампанското от бенедиктинския монах Дом Периньон.
1704 г. – Войната за испанското наследство: Гибралтар е завладян от английска и холандска флотилия под...
| |
 |
 Без ток днес във Варненска област ще бъдат...
Днес, 4 Август 2025 06:54
Без ток днес, 4 август, във Варненска област ще бъдат...
08:00 – 17:00 ч.
Възможни смущения поради оперативни превключвания в:
с. Езерово
с. Страшимирово и прилежащите промишлени и вилни зони
08:30...
| |
 |
 Прогноза за времето - 4 август
Днес, 4 Август 2025 06:33
Предимно слънчево ще се задържи времето в Централна и Източна България. Вятърът в Западна България ще започне да се ориентира от северозапад, в Дунавската равнина ще е умерен и временно силен. В останалата...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|