Монтираха пешеходен надлез по новия бул."Васил Левски" във Варна (снимки)
Понеделник, 18 Март 2019 17:12Източник: Moreto.net
 
Първият пешеходен надлез по новия бул. "Васил Левски" във Варна вече e факт, видя репортер на Moreto.net.
Той беше монтиран през изминалите почивни дни, именно това беше причината за затваряне на локалните платна между булевардите "Цар Освободител" и "Сливница" този уикенд.
Очаква се подобни пешеходни надлези да има и в участъка между булевардите "Сливница" и "Владислав Варненчик" и в района около Палах център.
В края на февруари от Община Варна информираха, че около 95% от ВиК инфраструктурата по новоизграждащото се трасе е готова и остава изграждането на 2 клона дъждовна канализация.
Готови са 90% от телекомуникациите и 80% от дейностите по уличното осветление. Паралелно се работи по изграждането на конструкцията на 4-те пасарелки. Готови са всички пилотни стени, поставя се облицовка.
Продължава изграждането на мостовото съоръжение с бул. "Цар Освободител", на конструкцията с ул. "Прилеп" – там са изляти устои и ригели, работи се по армировъчни и кофражни работи за пътна плоча.
Над 20 000 тона асфалт е положен досега по новото трасе на бул. "Левски", което включва участъка от ул. "Подвис" до ул. "Девня".
|
Коментари |
19:58ч. 19 Март 2019 #21  summertime Това е по-грозно е от Аспарухово!
Веднъж засядах вече с бебешка количка в новия тогава асансьор в централния подлез - до Катедралата, (даже не знам дали все още работи, че в БГ само се отчита дейност), така че не мисля, че асансьорите са особено благонадежни.
17:51ч. 19 Март 2019 #20  robystИ каква дискусия и защита на това грозно желязно мостче!Недай си Боже някой да се докопа до документите и види колко струва сигурно и самите най надъхани гробари ще се хвърлят от него?
16:33ч. 19 Март 2019 #19  Legendata Ползвам автомобил единствено когато пътувам на повече от три километра или нося обемисти неща. Ако имах ГТ който да ме устройва с удоволствие щях да разкарам колата. От друга страна стимулирането на пешеходците не бива да се случва чрез създаване на изкуствени пречки за и без това ужасно организираният ни трафик. Все пак поне една трета от годината времето тук е доста тежко. Практически не е възможно всички да станем велосипедисти през цялата година.
15:42ч. 19 Март 2019 #18  Име(nick) slown в Аспарухово си работи няма защо да не се изпилзва.
13:35ч. 19 Март 2019 #17  Веско Планинеца, АКО, АКО,. Ако във Варна се прави както в София, ние ще бъдем град а не село без улици, без работещи предприятия, без магистрали и без переспектива.
13:31ч. 19 Март 2019 #16  totko70 Проблема е, че трябва да се стимулира ходенето пеша. Ползите няма да ги коментирам. Подобен вид съоръжения затруднява допълнително и така не лекото придвижване на пешеходците. Световна тенденция е автомобилите в градовете да се ограничават за сметка на изполването на градски транспорт, предвижване пеша, с велосипед, с тротонетка, електрически мотопеди и т.н.
Някой спомена, че ако пасарелката е закрита всичко е ОК. Не е ОК но поне ще може да се ползва. За съжаление не виждам и намек, че ще бъдат закрити.
12:05ч. 19 Март 2019 #15  planineca Не разбирам недоволството на хората срещу подобен тип съоръжения...
Ако се доработи и се направи закрит надлезът, като този в София, на бул. Ал. Малинов, съоръжението ще е напълно функционално през всички годишни сезони.
11:43ч. 19 Март 2019 #14  Веско Хахаха-върхът на герберастката несъстоятелност. Някой да е виждал нещо по-грозно във Варна? Дори съседните блокове от бай Тошово, стоят доста по- елегантно и кокетно. Грозна партия, с грозни комуняги начело и грозни мангали избиратели...ами какъв да им е моста.
11:24ч. 19 Март 2019 #13  totko70 Това безумно съоръжение е неизползваемо през зимата. Я си представете сняг, заледяване и как някой се качва по заледените стълби. Във Варна духа доста вятър. Какъв ще е вятъра на 7-8 метра над земята? Нещо не ми се вярва това да проработи. И трябва да си даваме сметка, че това вече ще бъде единствения начин на пресичане на тези места.
10:33ч. 19 Март 2019 #12  slown Име ти наистина ли вярваш, че тези асансьори ще работят дълго време? Може би трябваше да има и наклонени рампи до горе за аварийните случаи които неминуемо предстоят... Да преди имаше в отсечките между булевардите не по едно а по 2 мостчета, но съгласете се, че няма начин подобен широк булевард да се пресича пеша където ни падне, понеже така сме свикнали.
10:15ч. 19 Март 2019 #11  Какофония Грозничко е, спор няма. То кое ли е красиво в изпълнението на тоя булевард. И да, преди имаше 2 мостчета между Сливница и Цар Освободител, сега има една пасарелка със сума и стълбища. Ако асансьорите работят също толкова качествено като асансьорите в подлезите една майка с количка как ще пресече от едната до другата страна??? Ще се разхожда до кръговите. Които също не знам как ще се пресичат от пешеходците, с огромно нетърпение чакам поредния инженерен напън в тая посока.
Еquilibrium,
абе не мога да разбера защо на всяка глупост трябва да се ръкопляска??? Ми ще мрънкаме, определено има защо!!!
10:04ч. 19 Март 2019 #10  RinoEquilibrium, имаше разбира се - моста по "Сливница", следваше мостче по продължението на "Константин Величков", мостче по продължението на ул."Васил Априлов", мостче към ул."Ат. Михов" (бивша "Петолъчка") и моста на ул."Прилеп" към ВиК. Да видим как ще е сега!
08:00ч. 19 Март 2019 #9  nestinarka Боже, каква грозотия!!!!!
22:45ч. 18 Март 2019 #8  RinoРолетки нямаха ли тези майстори, че петите на фермата от южната страна са по-тесни от циментовите стъпки. Не можаха ли да измерят къде е центъра? А на североизточния "полукръг" на "Цар Освободител" защо средата "виси", много видимо парапета?
21:47ч. 18 Март 2019 #7  Equilibrium Мрън-мрън, преди това сякаш е имало от къде да се пресича, че сега голям рев след като има - бил на високо, нямало ескалатор - по-голям нещастник от българина няма на тази планета !
21:11ч. 18 Март 2019 #6  vlado157 Понеже няма ескаваторни стълби,ще си остане поредния гербажийски идиотизъм "да открадем едни пари"!
20:41ч. 18 Март 2019 #5  Име(nick) Щом е надлез ще е като в Аспарухово със стълби и асаньор.Не виждам каква мъке е на пенсионерда го използва.Напълно достъпен е.
19:46ч. 18 Март 2019 #4  balkharaДа има откъде да скачат самоубийците. Да не говорим, че за пенсионерите ще бъде мъкааааааа.
19:19ч. 18 Март 2019 #3  Mitko Ivanov по цял цивилизован свят махат магистрали и подлези с надлези в жилищни квартали, у нас като в паралелна вселена, строят ги.
Колкото по-недостъпна пешеходна инфраструктура заради магистрали, подлези и надлези, толково по-често хора ще се ползват коли като основен начин за предвижване и по-малко градски транспорт и пеша, колкото по-често използваме кола в града, толково по-често хора ще попадат в ПТП. Като имаме голям трафик, стават необходими по-широки пътища, безсветофарни участъци, булеварди стават като магистрали, паркоместа не стигат, хора паркират по тротоари, пешеходни пътеки, всичко това пак влошава пешеходна инфраструктура и пътна безопасност, това е като порочен кръг, всичко това продолжава да стимулира използване на коли в града.
Можем да сравним това с затлъстяване, вместо да отслабнеш, просто правиш поредна дупка на колана. За съжаление във Варна няма никаква транспортна стратегия. Поне 40 години преди в цивилизовани държави разбрали правилен начин за транспорт в градове и пътна безопасност, защо винаги трябва да направим собствените грешки вместо да вземем опит от други държави? Всичко това е скъп и не удобен начин на живот. Имаме пари да направим всичко както трябва, но харчим ги на градостроителни грешки.
18:56ч. 18 Март 2019 #2  avgustina Радвам се за хората,които ще го ползват,но не виждам да се мисли за решаване на проблема с пресичането на пътните платна срещу новия Кауфланд по пътя за Виница.Вече две години пешеходците пресичат"на магия"и е въпрос на време да се случи нещо сериозно.Има светофар(одобрен от КАТ),който не е включен до момента,заради протест на шофьорите.Какво правим????
18:02ч. 18 Март 2019 #1  robystКаква гордост само звучи от тая статия!
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 След скандал: 42-годишен мъж е убит във „Владиславово“, има задържан
Днес, 4 Ноември 2025 16:57
42-годишен мъж е намерен убит в апартамент във „Владиславово“. Тялото е открито на 2 ноември като престъплението най-вероятно е извършено два дни преди това - през нощта на 31 октомври срещу 1 ноември....
| |
 |
 Плогинг акция по случай Деня на Черно море: доброволци събраха четвърт тон отпадъци
Днес, 4 Ноември 2025 12:30
На 1 ноември международната корпорация КУБ проведе втората акция от цикъла „Сливи за смет“, обединявайки жителите на Варна в спортно-екологична инициатива за почистване на крайбрежието по повод Деня на...
| |
 |
 Домашна асистентка открадна 2100 лева от дома на болна жена в Бургас
Днес, 4 Ноември 2025 18:46
47-годишна жена от Бургас е задържана за кражба на 2100 лева от дома на възрастен човек, за когото се грижела като домашен асистент.
Сигналът е подаден на 3 ноември около 9:30 ч. в Четвърто районно...
| |
 |
 Млади варненски фотографи с престижни отличия от национален конкурс
Днес, 4 Ноември 2025 18:38
Талантливи млади варненци от школата по фотография „Позитив“ при ЦПЛР – Общински детски комплекс, Варна, спечелиха специална награда, първо и второ място в Националния конкурс „Фотоприказки“, организиран...
| |
 |
 Двама българи издърпаха 40-тонен самолет на летището в София
Днес, 4 Ноември 2025 18:25
На летище „Васил Левски“ в София днес се проведе зрелищно предизвикателство, в което двама българи успяха да издърпат Airbus A220-300, тежащ близо 40 тона.
Въпреки неблагоприятните метеорологични условия,...
| |
 |
 Варна засилва готовността си за реакция при бедствия с участието на доброволци
Днес, 4 Ноември 2025 18:15
Работна среща с представители на общините от област Варна, доброволните формирования и институциите, ангажирани със защитата на населението при бедствия, се проведе днес в Областна администрация.
Участниците...
| |
 |
 Латвиец арестуван в Австрия след заплаха за вземане на заложници във влак
Днес, 4 Ноември 2025 18:01
Австрийската полиция арестува 31-годишен мъж от Латвия, след като заплашил да вземе заложници във влак, пътуващ от Виена към Инсбрук.
Инцидентът се е случил в понеделник около 13:00 ч., когато мъжът...
| |
 |
 Спецакция в цехове за месо след сигнал за данъчни измами
Днес, 4 Ноември 2025 17:59
Спецакция в дружество за преработка на месо и месни продукти провеждат СДВР, НАП и БАБХ, под надзора на Софийската градска прокуратура. До акцията се е стигнало след сигнал за данъчни измами.
Заместник...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Днес, 4 Ноември 2025 17:55
Поради извършване неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 5 ноември, без ток във Варна и областта ще са:
град Варна
- 13:30 ч. до 17:00 ч. -...
| |
 |
 АОБР: Увеличението на осигуровките и данъка върху дивидента ще удари инвестициите и растежа
Днес, 4 Ноември 2025 17:52
Асоциацията на организациите на българските работодатели (АОБР) остро разкритикува практиката проектът на държавния бюджет да се изпраща в последния момент, без разумни срокове за становища. В официална...
| |
 |
 Търсят се ветеринарни лекари за общинския приют за безстопанствени кучета край Варна
Днес, 4 Ноември 2025 17:50
Община Варна набира двама кандидати за длъжностите ветеринарен лекар и ветеринарен лекар (с амбулатория) към Общинския приют за безстопанствени кучета. Желаещите да станат част от екипа на приюта в с.Каменар...
| |
 |
 Варна ще е домакин на отворена лекция за екранната зависимост при децата
Днес, 4 Ноември 2025 17:38
На 5 ноември, сряда, от 18:00 часа в зала Пленарна на Община Варна ще се проведе отворена лекция за граждани, родители и специалисти на тема „Екранна зависимост – сянката на дигиталния свят“. Входът за...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|