Първата част от програмата ще се проведе между 13:00 и 17:00 ч. в отдел „Изкуство“ на библиотеката на ул. „Генерал Паренсов“ № 3. В рамките на събитието ще има специални прожекции с дискусия на тема „Как новите технологии и изкуственият интелект променят археологията, изкуството и историята“. Документалните филми представят как съвременните технологии подпомагат новото „прочитане“ на миналото. Прожекциите ще се провеждат на всеки кръгъл час. Входът е свободен с препоръчителна предварителна регистрация.
От 18:00 ч. в читалните зали на библиотеката на бул. „Сливница“ 34 ще се проведе среща с екипа на „Без багаж“ и представяне на книгата „Срещи с народите на Африка“ – първото издание от колекционерската поредица на проекта. Книгата комбинира текст и кино, като включва 27 истории за малко познати африкански народи и съпътстващи ги 27 документални филма. По време на срещата авторите ще разкажат за пътуванията си в Етиопия, Танзания и Уганда, за срещите си с различни общности и култури и ще отговарят на въпроси от публиката.
Посетителите ще могат да закупят книгата на място и да получат автограф от авторите. И двете събития са с вход свободен.





Новини - теми








Варна осъмна с нова арт инсталация
Драматичен театър „Стоян Бъчваров“ във Варна ще отбележи 105-ата си годишнина
Документалната поредица „Без багаж“ идва във варненската библиотека
Варна посреща 25-ото издание на Великденския музикален фестивал и Пласидо Доминго
Богата програма в Пролетния салон на изкуствата във Варна
Мюзикълът „Footloose“ гостува във Варна на 29 март
„Не крадете тази книга“: Хиляди писатели с необичаен протест срещу AI индустрията
Над 40 събития в третото издание на „Литературен прожектор“ във Варна
Варненски таланти от ОДК излизат на една сцена с Орлин Павлов и Петя Буюклиева
Проф. Маразов ще изнесе отворена лекция във Варна за портретната живопис на XVII век
Фестивален и конгресен център – Варна кани на поредица от концерти през март
Нина Николина и приятели развълнуваха Варна с концерт-спектакъла „Любовни народни песни“
Премиера на новата книга на Невяна Троянска „Нирвана за нискотарифни пътешественици“ във Варна
„По линията на наследството“: Изложба на три поколения художници от фамилията Баръмови във Варна
Ликовете на Левски и Айнщайн красят стените на училище в Девня (снимки)




RSS Новини