Началото ще бъде дадено с постановка на ДКТ – Стара Загора - „Малкият Мук“, а постановката ще се играе в Зала 2 на Фестивален и конгресен център.
На обяд започва първият театрален уъркшоп за деца с актьора Милко Йовчев, а в 16 ч ще се играе втората постановката на ДКТ – Стара Загора, „Който не работи, не трябва да яде“.
Пиесата на Държавен куклен театър (ДКТ) – Стара Загора е по драматизация, режисура и музикално оформление на Ирослав Петков. В героите – баш майстори, от популярната народна приказка се превъплащават Биляна Райнова, Златина Караенева, Калоян Георгиев и Таня Георгиева.
Неделният ден ще срещне децата с „Роня, дъщерята на разбойника“, представена от ДКТ – Пловдив, и магически уъркшоп за фокуси с Арсен. Фестивалът ще завърши в 17,30 ч с актьорски уъркшоп за възрастни. Преди това, от 16 ч, малките зрители ще се запознаят с най-известното мече на света. То ще ги отведе в цех за мед, където ще открие променен Кристофър Робин. Но ще успее да го върне в Голямата гора и да го срещне със Зайо, Прасчо, Бухала и Ийори. Те ще му припомнят колко хубаво е било там, че „мед“ се пише с „Т“, а не с „Д“, че миналото не може да се промени, но то може да промени нас. Че една прегръдка винаги помага. Че колкото повече е толкова повече!
Малък фестивал на куклите е изцяло варненска меценатска инициатива, която се реализира и самоиздържа от малки индивидуални дарения на зрители и предприемачи.
Билети може да се закупят онлайн и на касите на Фестивален комплекс, Драматичен театър. За билети за работилниците може да се свържете на тел. 0887755565.
Програма на Пети малък фестивал на куклите Варна:
25 октомври ФКЦ Варна Зала 2
11:00 ч. „Малкият Мук“, ДКТ - Стара Загора
16:00 ч. „Който не работи, не трябва да яде“, ДКТ - Стара Загора
26 октомври Филиал на Драматичен театър
11:00 ч. „Роня, дъщерята на разбойника“, ДКТ - Пловдив
16:00 ч. „Мечо Пух“, ДКТ - Пловдив
Творчески уъркшопи
25 октомври ФКЦ Варна, Зала 2
12:45 ч. Театрален уъркшоп за деца - парньорство и доверие, импровизация и свобода на сцената и в живота, и преодоляване на границите с Милко Йовчев, 8+, група до 20 деца
26 октомври Havana Social Club Varna ул. „Заменхоф“ 1
13.30 ч. Магически уъркшоп за фокуси с Арсен - чрез забавление и игри участниците ще се запознаят с това изкуство и ще усвоят лесноизпълними фокуси, възраст 6+, група до 25 деца
17:30 ч. Актьорски уъркшоп за възрастни – креативност, импровизация и разчупване на рутината с Милко Йовчев, група до 16 души





Новини - теми








Природозащитници призоваха Робърт Плант да си смени името
ЖП гара Варна се превръща в сцена на изкуството с третото издание на „Коловоз 2“
Обявен е конкурс за директор на ТМПЦ-Варна
"Малък фестивал на куклите" започва днес във Варна
Милано среща Варна: Звездно сопрано в „Травиата“ за Световния ден на операта
„80 капки море“: Мария Николова открива изложба във Варна с творби, изработени от миди, рапани и пясък
Градската художествена галерия във Варна въведе дигитални иновации за посетителите
Moving Body Festival #10 във Варна: танц като съпротива и памет
Краят на една ера: Музикалните канали на MTV ще бъдат изключени в цяла Европа до края на 2025 г.
„Евксиноград – непремълчани истории“ разкрива тайните на царската резиденция край Варна
„Галактики: от Земята до Космоса“ – изложба на Текла Алексиева във Варна
Васил Петров и Разградската филхармония с концерт тази вечер във Варна
Варна: Държавен архив представи документ на близо 700 години





RSS Новини