По време на конкурсната програма участниците ще покажат уменията си пред международно жури, ще се обучават в майсторски класове и ще направят първите стъпки към професионална реализация. Състезанията ще се провеждат в няколко категории – готвачи, бармани, сладкари и сервитьори. В рамките на фестивала ще демонстрират и утвърдени майстор-готвачи, а български марки от сферата на кулинарията, хотелиерството и ресторантьорството ще представят своите продукти.
Голямата изненада на „Пагур“ са дните 3 и 4 октомври, когато форумът ще бъде домакин на „Flavor Couture“ – кулинарно събитие с лекции, презентации и майсторски класове, достъпни за всички любители на храната.
Посетителите ще могат да се насладят на дегустации и демонстрации на зелено сирене от Черни Вит, трюфели, кафе, шоколад, шафран, зехтин и био лимец и други.
📍 Място: Варна | Златни пясъци | GRIFID Hotels