Контрапротест срещу колите на крайбрежната алея във Варна, искат и референдум
 
Часове след протеста на работещите на крайбрежната алея за възстановяването на автомобилния трафик от „Почивка“, група варненци готвят контрапротест, научи Moreto.net. Организаторите ще призоват Алея първа да бъде забранена за коли.
Протестът е насрочен за 17 часа довечера, на същото място, на което снощи се събраха над 150 човека, организирани от Сдружението на заведенията в България, до басейн „Приморски“. В мероприятието ще участват пешеходци, туристи от клубовете "Родни Балкани" и "Драка", майки и велосипедисти, които са против движението на коли край морето. Те ще поискат обществен дебат и местен референдум.
„На 04.06.2015 г., собствениците на заведения организираха протест за пускане на движението по алеята. Той защитава само техните лични интереси. Време е ние сега да защитим обществения“, гласи съобщението във фейсбук страницата на събитието.
Вчера стана ясно, че се очаква автомобилното движение да бъде пуснато отново късно следобед в петък или в събота. Когато това стане, подстъпът от басейна отново ще бъде затворен.
Анкета |
Временни резултати |
да, алеята е за всички | 0 гласа | 0 % |  |
да, вечер след 20:00 часа | 0 гласа | 0 % |  |
да, но срещу такса | 0 гласа | 0 % |  |
да се забрани движението през уикенда | 0 гласа | 0 % |  |
не, алеята трябва да е само за пешеходци | 0 гласа | 0 % |  |
нямам мнение | 0 гласа | 0 % |  |
Общ брой гласове: 1 |
|
Коментари |
20:15ч. 5 Юни 2015 #23  MaGuSs Какво прокси е хора. Анкетата е на бисквитки в сайта. Само гледайте ся от 202 гласа за "да, вечер след 20:00 часа" ще направя над 500...
19:01ч. 5 Юни 2015 #22  jivka Нека влакчето да пътува и по алеята. Който го мързи да си плати 1лв и да отиде до морето.Как преди години ходехме пеша? Сега всички с колите- от мързел.
18:26ч. 5 Юни 2015 #21  Niko Cky2K,
Защо автобус? Нека да е влакчето. Нека пуснат още две влакчета да въртят и по алеята.
17:31ч. 5 Юни 2015 #20  max Прекрасно е да се разхождаш по алеята и да чуваш шума на вълните, да мирише на море. Разбира се и заведенията трябва да могат да работят и да имат достатъчно клиенти. В една цивилизована държава ресторантьорите биха се сдружили и биха наели например влакче което да вози безплатно хората. Със сигурност това е една атракция, още повече безплатна, която ще доведе даже до повече клиенти, но .....дали?
16:01ч. 5 Юни 2015 #18  Boris Gеorgiev ''От тази вечер, след 20.00 часа, ще бъде възстановен достъпът на автомобили до крайбрежната алея откъм „Почивка“.''
И с това слагаме край на лошия вкус в устата!
15:20ч. 5 Юни 2015 #17  МоРсКи Сутринта като погледнах резултатите бяха доста по различни. ... странна работа :)
15:05ч. 5 Юни 2015 #16  Веско А това че някой манипулира вота,разум да не ти пука.То само като видиш резултатите и ти става ясно че е манипулиран,също като със спортните анкети с участието на левски и цска.Лъжат себе си самонавиват се,вече ако ги чуеш,налитат на врага,обаче това са хорица,които действия няма да предприемат,дори и като някакъв умрел протест,на който ако има такъв ще има 15 човека.То вече това се прави и напълно умишлено-всички мъже епилирани,да не си педераст стана срамно,женят се мъже за мъже--въобще ако има някакъв конфликт,няма личност,която да поведе някого,както да речем Христо Ботев на 28 г знаем какво е направил.А сегашните 28 годишни? Би ли тръгнал някой след тях? Те още за майките си за полите се държат.
15:00ч. 5 Юни 2015 #15  Веско ddddd не се мъчи мой.Не можеш да го натъпчеш-акъл е не е нещо друго.Тука за пушачи и шофьори и крайбрежни алеи като стане дума,виждам главата на Виденов все едно-стърчи отвсякъде арматура и блокира всякакви процеси.
14:50ч. 5 Юни 2015 #14  vivian В контекста,на първо място сме по сърдечни забол.,
затлъстяване и т.н.Нима на разходка край морето
трябва да съм нащрек за пияни и самозвани шофьори или да дишам бензинови пари ?Има и др.
алтернативи за превоз.Колко км е т.н.Първа алея,
за да се налага задължителен транспорт.И отново
всеки гледа личния си интерес и битови мотиви.
Гостуващите ни туристи обхождат града пеша.
В Балчик алеята до морето бе спокойна и само за
хора.Удоволствие е да релаксираш там,макар че
нашето крайбрежие има по-блакоприятни дадености.И там е препълнено с туристи още от
месец април.А за антихигиената на загрижените
мами на плажа мога да напиша стотици басни.
Липсва ни душевна хигиена и по-глобална грижа.
Всеки ден изминавам по 5 км пеша,лавирайки
между шофьори камикадзета.Нека поне парка ни
служи за отдих.
14:28ч. 5 Юни 2015 #13  разум Някой манипулира вота, само да отбележим, използва прокси сървъри или динамично IP за да може многократно да гласува и да променя общественото мнение. Направете гласуването само за регистрирани в сайта, така е прекалено лесно за манипулатори.
14:24ч. 5 Юни 2015 #12  разум Стига с тея проксита де :)
14:20ч. 5 Юни 2015 #11  Jackass Ами явно не сте чули предложението на онзи с потника, както винаги много умно. Днес го споделяше в общината- предлага автобус.... Явно да слиза от към Почивка до рибарския плаж. И пак всичко с КПП да се пропуска както при Делфинариума.
13:40ч. 5 Юни 2015 #10  Teo Едно компромисно предложение от мен.
Достъп само на таксита с достъп до 30 минути.
Изградена пропускателна система като на паркинга на ж.п. гара с която се отчита влизане и излизане.
Така и вълка сит и агнето цяло ?
13:32ч. 5 Юни 2015 #9  Fifi ddddd, майка съм с две деца и винаги слизам пеша долу и би ми било проблем само ако ме мързи ;) Много по-голям проблем ми е, че като сляза трябва да държа децата си "вързани" заради това, че по пътя е пълно с коли, част от които гонят, а вместо тротоар, има паркинг.
За възрастните хора имате право, но долу е пълно с пишлемета и "гъзари" с коли, а не с възрастни хора с такива.
Дали пък няма някакъв компромисен вариант все пак, за да започнем всички да стигаме до "морето на Варна"?
13:02ч. 5 Юни 2015 #8  ddddd Големи сте егоисти. Има хора с малки деца, как ще отидат на плаж? Или не ви пука? Да се спасяват?
Има въздрастни хора, които ако не стигнат до долу с кола - няма как да стигнат по друг начин, разстоянието не е малко, а и те са хора, и те искат да седнат на заведение, да не кажем, че от техните пари е правена алеята, поддържала се е морската градина (човек на 60-70-80 години е платил доста повече данъци от 20-30 годишните, които пишете тук). Алеята е за всички, правена е с нашите пари, поддържа се с нашите пари, всички имаме равно право на достъп - независимо млад, стар, с количка, с патерици.
Много обичате да се самонавивате в тези сайтове. Да махнем всички продавачи от морската градина! Ми не купувайте от тях, аз примерно обичам пуканки, искам като ожаднея да си купя вода, искам като ми се дояде сладолед - да мога да си взема.
И сега за да не остана неразбран - не искам свободия и анархия. Да се сложи вход за автомобилите или да се ограничат да паркират до топлата вода - само не казвайте, че и там се разхождате всеки път и много ви пречат. За търговците в морската - нека се разреши по 1 бутка на няколко стотин метра или на определени локации, а не на всеки ъгъл, нека ги направят с определен дизайн, с който да се вписват в пейзажа.
Сега повечето ще мънкате за коментара ми, но дълбоко в себе си знаете, че съм прав.
12:46ч. 5 Юни 2015 #7  RRRrrr Идиотско е да има коли след 20:00, трябва да е обратното! На алеята да има коли ДО 18:00 - когато хората отиват на плаж със семействата си, а вечерта, когато хората се разхождат и вечерят - да е тихо и спокойно.
12:00ч. 5 Юни 2015 #6  Щуката Той протеста трябва да е пред имота на Иван Станчов. Той навремето викаше против укрепванията, а неговия е точно над свлачището. А вчера протеста на хората беше заради това че не се укрепва ската и че така убиват туризма - което колкото и да е мъчно на някои си е точно така. Не може да имаш плаж и да нямаш достъп до него, щото няма кой да оправи на Станчов свлачището.
11:55ч. 5 Юни 2015 #5  Fifi Хора, как да дойдем на контра-протеста като е в работно време? Със сигурност огромна част от хората няма да дойдат поради тази причина. Дано организаторите направят някаква корекция!
11:37ч. 5 Юни 2015 #4  Vlado Дано наистина има хора да подкрепят оставането на Алея 1ва като пешеходна. На последния протест срещу строежите в Морската охраняващите полицаи бяха повече от протестиращите. А дали е алея или път; то и циганите не били цигани ами римляни ли, ракии ли, ромове ли. ТИМ не са се сетили да поискат да се обяви, че алеята не е в България. Колко му е . И тогава да си късат билетчета на спокойствие.
11:12ч. 5 Юни 2015 #3  Jackass Алеята се води път !!! Проверете!!! Глоба за Станчов, че не си е укрепил ската! Въвеждане на такса вход от към Почивка както беше и парите да са за укрепване и поддъжка.
10:23ч. 5 Юни 2015 #2  Aza Ненормална работа ейй
10:19ч. 5 Юни 2015 #1  slona44 Тъкмо ще се види на практика колко ще се съберат против свободния достъп и колко бяха за.
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 „Ние реализираме дългосрочна стратегия за развитие на Варна“ – основателят на корпорация КУБ Олег Невзоров
Четвъртък, 2 Октомври 2025 12:47
Основателят на международната строително-инвестиционна корпорация КУБ Олег Невзоров даде интервю за “24 часа”, в което очерта основните приоритети на компанията за следващите години. А именно – системното...
| |
 |
 Да дадем шанс за живот на Цало – млад човек, борещ се с тежък тумор
Четвъртък, 2 Октомври 2025 11:15
Цало Лилов Цалов е млад човек, който винаги е бил до другите – с усмивка, добрина и огромно сърце. Животът му се движеше напред заедно със съпругата си, с мечти за дом, семейство и бъдеще.
Но през май...
| |
 |
 Заловиха незаконни риболовци на язовир „Камчия“ (видео)
Четвъртък, 2 Октомври 2025 19:09
Трима нарушители бяха задържани при проверка на язовир „Камчия“ от служители на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) – Бургас и Варна.
По време на проверката инспекторите открили...
| |
 |
 Национална кампания ще стимулира учениците да участват в олимпиади
Четвъртък, 2 Октомври 2025 18:55
Олимпиадата не е само за отличници, а възможност за всяко дете да развие и покаже способностите си. Това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев на откриването на кампанията „Участвай!...
| |
 |
 За първи път слънчевата енергия стана основен източник на ток в ЕС
Четвъртък, 2 Октомври 2025 18:43
За първи път в историята слънчевата енергия се превърна в основен източник на електроенергия в Европейския съюз, показват данни на Евростат. През юни 2025 г. слънчевата енергия е осигурила 22% от електричеството...
| |
 |
 109 хиляди безработни у нас според Евростат
Четвъртък, 2 Октомври 2025 18:29
Безработицата в България остава ниска – 3,6% през август
През август 2025 г. нивото на безработица в България е било 3,6% или общо 109 хил. души, показват данните на Евростат за Европейския съюз и еврозоната.
Сред...
| |
 |
 Спартак отново отнесе глоба заради публиката си
Четвъртък, 2 Октомври 2025 18:16
Варненският Спартак за пореден път е сред санкционираните от Дисциплинарната комисия към БФС.
Според обявените от комисията решения след 10-ия кръг на футболното първенство, варненският клуб ще трябва...
| |
 |
 Богатството на Илон Мъск премина 500 милиарда долара
Четвъртък, 2 Октомври 2025 18:04
Състоянието на Илон Мъск, основател на Tesla и SpaceX, за кратко надхвърли рекордните 500 милиарда долара, съобщава Forbes. Така най-богатият човек в света е на половината път към това да стане първият...
| |
 |
 Варна посреща първия Международен форум на българските читалища
Четвъртък, 2 Октомври 2025 17:52
От 2 до 4 октомври Варна е домакин на първия Международен форум на българските читалища. Събитието се реализира с финансовата подкрепа на фонд „Култура“ към Община Варна, а организатор е Народно читалище...
| |
 |
 Парламентът даде право на службите да свалят дронове в забранени зони
Четвъртък, 2 Октомври 2025 17:38
Българските служби ще получат правомощия да спират и принудително приземяват безпилотни летателни средства, ако навлязат в забранени зони. Нарушителите ще подлежат на санкции, включително за щети, произлезли...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Четвъртък, 2 Октомври 2025 17:24
Поради извършване неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 3 октомври, без ток във Варна и областта ще са:
- от 9:00 ч. до 17:00 ч. - гр. Варна -...
| |
 |
 ВКС: Борислав Сарафов не може да бъде изпълняващ функциите главен прокурор
Четвъртък, 2 Октомври 2025 17:12
С две разпореждания от 2 октомври – на зам.-председателя на Върховния касационен съд (ВКС) и ръководител на Наказателната колегия, както и на председателя на Второ наказателно отделение, е отказано образуването...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|