Иван Петров се устреми към парламента, инж. Ивелин Вичев обяви медиите за враг
Неделя, 24 Март 2013 15:35Източник: Днес+
 
Подписка за регистрация на партия за участие в парламентарните избори размахваше днес пред сградата на общината бившият футболист Иван Петров. Става въпрос за формация „Демократична гражданска инициатива“, която беше предоставена на протестиращите в София от крилото около Янко Петров, Дончо Дудев и Ангел Славчев.
Иван Петров разясни, че трябва да бъдат събрани 7 хиляди подписа от цялата страна. Петров заяви, че това е партията, която ще представлява „хората от улицата“ в парламента. Голяма част от малцината събрали се днес пред общината, обаче го освиркаха и загърбиха, като тръгнаха на протестно шествие. Палаткаджиите пред общината директно нападнаха Петров, като го обявиха за предател и мошеник. Те пък са против всички партии.
„Аз няма да се кандидатирам“, каза Петров и добави, че гражданите щели да решат кои ще са кандидатите за депутати. Решението за участие в изборите било взето на национално ниво, с пълен консенсус от много на брой инициативни комитета. По информация на ДНЕС+, Петров вече е договорил 4 места в кандидат-депутатската листа на партията във Варна. За себе си и още трима от сподвижниците му.
Инж. Ивелин Вичев пък взе мегафона и официално обяви медиите за враг. "Медиите все още не са разбрали какво искат протестиращите, Медиите не показват истината за протестите. Лъжат и манипулират", каза той.
Днес+ нееднократно информира, че Вичев е служител на Веселин Марешки. Самият Вичев не крие това, но твърди, че протестира като гражданин. Именно Вичев обяви сформирането на така наречения Отворен обществен съвет на протестиращите още през февруари. Същият съвет суфлира едно към едно исканията на Марешки за разпускане на местния парламент.
С мегафона Вичев беше и рупор на „живата верига“ около общината в четвъртък сутринта, която беше организирана от Отворения съвет. Там се появи и Марешки, а гражданинът Вичев веднага отиде да говори с него.
В петък вечерта пък се оказа, че Отворения съвет на протестиращите, всъщност е затворен. С гласуване, дирижирано от Вичев и бесепарят Пламен Савов, уж отворения за всички протестиращи съвет, реши да бъдат изгонени хората от групата „Варненци за Варна“. Те бяха определени за предатели, защото не споделят искането за оставки. Тоест, искането на Марешки.
|
Коментари |
11:34ч. 26 Март 2013 #17  gevara Пламен Савов-бесепар!!!!! Излиза,вярно,че медиите РАЗДЕЛЯТ.Не им вярвайте-плащат им и те лъжат...
21:27ч. 25 Март 2013 #16  едикойси Днес + до преди седмица беше на Янко Станев прави си изводи.
(виж линк...)
14:16ч. 25 Март 2013 #15  robyst"Разделяй и владей"С МНОГО ПАРИ БИВШИТЕ КОМУНИСТИ ОТ ГЕПРБ УСПЯХА ДА РАЗЦЕПЯТ И ПОТУШАТ ПРОТЕСТА.Тия милиони от контрабандата на цигари с която се занимават циганите къде мислите че отива?
09:08ч. 25 Март 2013 #14  good_luck тоз е поредният смешник...
07:20ч. 25 Март 2013 #13  svetka092 Всичко е борба за кокала или още стани да седна! Не съм била оптимиска за т.н. протести като наблюдавах участниците, а за водачите да не коментираме, вечно недоволни от нещо и от някого! Само след година проверете имотното им състояние! Разликата между Иван Петров и Христо Стоичков е огромна от където и да се погледне!
20:37ч. 24 Март 2013 #12  Georgi Hadzhitinev Всеки кандидат за изборна длъжност да подпише нотариално заверена декларация какво смята да направи,със срокове и санкции при неизпълнение включително и оставка,а избирателите да решат кого да подкрепят.
20:13ч. 24 Март 2013 #11  Pelikanat Източник : Днес плюХ ?
"Те бяха определени за предатели, защото не споделят искането за оставки. Тоест, искането на Марешки."
Искането за оставки е на всички варненци, а не на Марешки. Чии интереси защитават журналистите от Днес плюХ, че пишат такива глупости ?
19:47ч. 24 Март 2013 #10  goran тука са се събрали нескопосани драскачи и лизачи, камата ясно и точно каза че няма да се кандидатира за нищо, а само дава името си авторитета си на студентите като ясно ги предупреди че при първи опит да го петнят напуска, един народ който не уважава собствените си таланти не го чака нищо добро, ицо е допринесъл за България много, и заслужава уважение, дано да има повече като него че хората в България оскотяха
19:42ч. 24 Март 2013 #9  някой то само това остана.....Камата да на управлява.......хахахахахах.......горкия толкова му е трудно да направи едно изречение....ама където господ дал.....дал.....ама където ударила градушката.......
17:44ч. 24 Март 2013 #8  fasul Ха ха, Камата голям лизач излезе. Че тъп като гьон всички го знаем. Как го прекараха само гербаджии ха ха.
17:43ч. 24 Март 2013 #7  penka nikolova Предпочитам да ме управлява учил пожарникар,от колкото футболист!Естествено,че човекът може и да е учил някъде??????
16:59ч. 24 Март 2013 #6  robystТака-така камата е близач на герб и пак ще ви управляват тъпи калинки милиционери.
16:48ч. 24 Март 2013 #5  Niko Така е, освен това Камата има поне средно образование, а този е с основно.
16:45ч. 24 Март 2013 #4  batveso Ако ще ни управлява футболист, предпочитам да е Камата, а не този!
16:11ч. 24 Март 2013 #3  robystДаааа милиционерската партия и мутрите около нея успяха да разцепят и упорочат протеста и протестиращите.Отвратителна работа.Сега идеята е да ни откажат и да гласуваме.Тогава платените цигани и задължените около герб ще ги направят отново управляващи.България никога ама никога няма да се оправи и докато съществува ще тъне в мизерия.
16:10ч. 24 Март 2013 #2  Nestor Mahno Гочоолу, Дочоолу, Данко Хаирсъзина и Гуню Адвокатина.
15:58ч. 24 Март 2013 #1  vokiliviktor Вече някой знае ли за какво протестира? Някой спомня ли се от къде започна всичко ? Превърнахте се всички в БАЙ ГАНЬО прави избори ! Куцо ,кьораво и сакато иска да е в ПАРЛАМЕНТА . Там е келепира! ДЕРЗАЙТЕ !!!!!!!!!! СМЕШНШЦИ!!!!!!!!!!
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Училище по математика „Питагор” отваря врати във Варна
Днес, 4 Май 2026 07:54
Най-успешното училище по математика в България – „Питагор” – отваря врати във Варна през новата учебна година. Морската столица става вторият град след София, в който домът на математиката ще изгражда...
| |
 |
 Разпоредително заседание по делото срещу д-р Хасърджиев в Софийския районен съд
Днес, 4 Май 2026 08:41
Очаква се днес в Софийски районен съд да се проведе разпоредително заседание по делото срещу д-р Станимир Хасърджиев.
Освен него обвиняеми са още трима души – актьорът Росен Белов, гръцкият модел Анастасиос...
| |
 |
 GameStop отправи оферта за придобиване на eBay за 55,5 млрд. долара
Днес, 4 Май 2026 08:20
Американският търговец на видеоигри GameStop обяви, че е отправил непоискана и необвързваща оферта за придобиване на eBay на стойност около 55,5 милиарда долара.
Предложението е на цена от 125 долара...
| |
 |
 Лошо време с нетипично ниски температури обхвана голяма част от Турция
Днес, 4 Май 2026 07:52
Лоши метеорологични условия, придружени от ниски за сезона температури, валежи и силни ветрове, се очакват днес в десетки окръзи на Турция, съобщава Milliyet.
Централната синоптична дирекция е обявила...
| |
 |
 От днес: Променят маршрута на автобус №13 във Варна заради ремонт
Днес, 4 Май 2026 07:36
От днес, 4 май, за срок от около седмица се въвеждат временни промени в маршрута на автобусна линия №13 във Варна, съобщават от ОП ТАСРУД.
След спирка „Македонски дом“ автобусите ще обслужват спирка...
| |
 |
 4 май в историята
Днес, 4 Май 2026 07:12
1493 г. – Папа Александър VI става арбитър между Испания и Португалия за определяне на границите им на влияние в Новия свят.
1593 г. – Основан е бразилският град Жабоатау дус Гуарарапис.
1626 г. – Остров...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта днес...
Днес, 4 Май 2026 06:51
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област днес, 4 май. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
| |
 |
 Прогноза за времето - 4 май
Днес, 4 Май 2026 06:34
Днес над Западна България ще бъде предимно слънчево, а над Централна и Източна ще има по-значителни увеличения на облачността, не са изключени и изолирани слаби превалявания от дъжд. Ще духа слаб до умерен...
| |
 |
 Черно море и Арда не се победиха в нулево реми във Варна
Неделя, 3 Май 2026 18:34
Черно море (Варна) запази лидерската си позиция във втората четворка на efbet Лига, след като завърши 0:0 с Арда (Кърджали).
Срещата предложи няколко добри положения, но без отбелязан гол. Гостите от...
| |
 |
 България и Армения подписаха стратегическо партньорство в Ереван
Неделя, 3 Май 2026 17:59
Илияна Йотова и министър-председателят на Армения Никол Пашинян подписаха в Ереван съвместна декларация за стратегическо партньорство между двете държави.
Двамата подчертаха високото ниво на политически...
| |
 |
 Без чадъри и шезлонги на 251 плажа в Гърция това лято
Неделя, 3 Май 2026 17:23
Гърция въвежда строги ограничения по крайбрежието, с които на практика забранява използването на чадъри, шезлонги и всякакви временни съоръжения на 251 плажа.
Мярката означава, че на тези места туристите...
| |
 |
 Митничари задържаха близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита
Неделя, 3 Май 2026 16:48
Близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита задържаха митническите служители при три отделни проверки.
На 24.04.2026 г. на Митнически пункт Калотина пристига на изходящо трасе от страната...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|