„Когато има казуси, които са важни за Пловдив и те висят твърде дълго време. И общината, и кметът, който трябва да поеме лидерството, не се справят и това се изсипва върху главата на цялата партия, тогава ще трябва да се взимат и такива мерки“, каза Митов.
Вчера лидерът на ГЕРБ поиска оставката на кмета на града Здравко Димитров. Митов допълни, че когато се отива на национални или местни избори, лидерството има значение.
„Разбира се, Димитров е направил и хубави неща. Г-н Борисов каза вчера, че оценяваме работата му към момента, но когато има подобен тип казуси е нормално да се поиска оставка“, допълни Митов.
„Казусът с Пловдивския панаир е решен отдавана, сега е даден на съда отново, има решение. Определени партии си търсят кампанийни дъвки и някак си това с Пловдивския панаир е претоплена манджа, с която се занимават от години“, заяви той.
Митов допълни, че ГЕРБ няма да иска оставката на кмета на Варна Иван Портних.
„От 2009 г. слушам спекулации как ГЕРБ щяла да се коалира с БСП и щяла да върне комунистите на власт. Истината е, че в продължение на толкова години управление, ГЕРБ никога не се коалира с БСП, а точно хората, които използват този аргумент вкараха БСП обратно във властта и сега се опитват да прехвърлят собствените си грехове на наш гръб. Няма да се случи това“, обясни Митов.
Той допълни, че с БСП имат идеологически различия.
„България с т.нар. „френско предложение“, което е и европейско, защити националния си интерес, който стана европейски. Северна Македония трябва да разбере къде се намира и ако иска да стане част от ЕС, да действа по европейски. Не може да спираш български граждани да влязат на територията на Северна Македония, за да честват годишнината на Гоце Делчев“, заяви Даниел Митов по темата за напрежението във вчерашния ден.
Той добави, че оттук нататък Северна Македония се поставя в ситуация на тежка конфронтация не само с България, а с целия ЕС и трябва да обяснява защо.







Апелативният съд върна делото за акциите на Варна в Пловдивския панаир за ново разглеждане
Новини - теми












Тръмп обяви блокада на Ормузкия проток след провала на преговорите с Иран
Варна ще отбележи 150 години от Априлското въстание със среща-разговор и изложба
65 години от първия полет на човек в Kосмоса
Задържаха пиян вандал, потрошил спирка до Аспаруховия мост във Варна
Рекордна избирателна активност в Унгария, по частични предварителни резултати Орбан губи
Задържаха мъж за въоръжен грабеж във фризьорски салон във Варна
Преговорите между САЩ и Иран приключиха без споразумение
Честито Възкресение Христово!
Хиляди посрещнаха Великден в катедралата „Успение Богородично“ във Варна
Бъбречни трансплантации дадоха шанс за нов живот на двама пациенти
Аладжа манастир с безплатен вход днес
Какво време ни очаква утре по Черноморието?
Храните на едро продължават да поскъпват, скок при зеленчуците и брашното
Яник Синер детронира Алкарас в Монте Карлов и оглави световната ранглиста
Част от "Цветния квартал" без вода до 3 след полунощ
Унгария гласува за парламент
Циклон удари Северния остров на Нова Зеландия, хиляди останаха без ток
Украйна и Русия подготвят нова размяна на военнопленници
12 април в историята
Пасхално послание на Варненския и Великопреславски митрополит Йоан
Прогноза за времето - 12 април







RSS Новини