Затварят за неопределено време ключово кръстовище във Варна, блокират два булеварда
Четвъртък, 7 Февруари 2019 17:47Източник: Moreto.net
 
Във връзка с изграждането на бул. „Васил Левски” се предвижда затваряне на бул. „Цар Освободител“ при кръстовището с бул. „Васил Левски“, съгласно разработения и одобрен проект по част „Временна организация и безопасност на движението“.
Предвижда се временната организация да бъде въведена през нощта на 10.02.2019 г. (неделя) до приключване на строително-монтажните работи, научи Moreto.net.
По направление „център-квартали“ пълното затваряне на булеварда ще бъде сигнализирано още при кръстовището на бул. „Цар Освободител“ с ул. „Пирин“ и ул. „Битоля“. Целта е да бъдат избегнати максимално транспортни задръжки по ул. „Отец Паисий“, която ще бъде основен обходен маршрут. При кръстовището с ул. „Отец Паисий“ ще се извършва отклоняване на движението за автомобили и градски транспорт, с изключение на живущите в кооперациите на ул. „Чавдар войвода“.
За движещите се в посока център отклоняването на движението ще става по новоизграденото северно обслужващо платно на бул. „Васил Левски“ до достигане на кръговото кръстовище с бул. „Сливница“, където ще става развръзка в посока център и кварталите.
Пешеходното пресичане на бул. „Васил Левски“ е решено чрез временна пешеходна пасарелка и пешеходна пътека при ул. „Магнолия“.
Във връзка с горното се променят и маршрутите на градски транспорт за линии 7, 10, 12, 20, 209 и 23. Спирка „Победа“ в посока кварталите ще остане необслужена за линии 20 и 209, а спирка „Струга“ в посока кварталите – за линии 7, 20, 209. Промените ще бъдат визуализирани на интернет страницата на градски транспорт в реално време.
Временната промяна в маршрутите на линиите на градски транспорт ще бъде:
Автобусна линия 7:
Посока от „Елпром“: към сп. „Явор“: след сп. „Струга“, завива надясно по северното локално платно на бул. „Левски“ посока бул. „Сливница“, при кръстовището на „Сливница“ с ул. „Патриарх Евтимий“ наляво посока бул. „Цар Освободител“, на кръстовището с ул. „Отец Паисий“ наляво посока бул. „Левски“ и се включва по маршрута си.
Посока от ЖП Гара: след спирка „Стадион Спартак“ автобусите по линия 7 се придвижват по ул. „Отец Паисий“ и с десен завой се включват по бул. „Сливница“.
Обслужват се спирките по маршрута.
Автобусна линия 10:
Посока сп. „Хаджи Димитър“: след спирка „Янко Михайлов“ продължава по „Отец Паисий“ посока бул. „Левски“, след спирка „Дубровник“ се включва по ул. „Мир“, наляво по ул. „Студентска“, ул. „Дубровник“, бул. „Христо Смирненски“, на кръстовището с ул. „Карамфил“ завива наляво и се включва по утвърдения си маршрут от сп. „Хаджи Димитър“.
Обслужва спирките по маршрута.
Автобусна линия 12:
Посока „Бриз“ от „Аспарухово“: след спирка „Проектантска“ завива надясно по „Отец Паисий“, след спирка „Дубровник“ се включват по ул. „Мир“, след спирка „Мир“ наляво по ул. Студентска“, надясно по ул. „Дубровник“, надясно по бул. „Христо Смирненски“ до сп. „Бриз“. Обслужва спирките по маршрута си!!!
Посока „Аспарухово“ от ‚Бриз“: след сп. „Подвис“ на бул. „Христо Смирненски“, завива наляво по ул. „Карамфил“, спира на спирка „Роза“,(по пътя на линия 10), спирка „Хаджи Димитър“, ул. „Подвис“, посока бул. „Левски“, надясно посока сп. „Спартак“ и се включва по маршрута си на бул. „Цар Освободител“.
Обслужва спирките по маршрута.
Автобусна линия 20:
Посока ЖП Гара: след спирка „Струга“ надясно по северното локално платно на бул. „Левски“ посока „Сливница“, при кръстовището на „Сливница“ с ул. „Патриарх Евтимий“ завива наляво по ул. „Патриарх Евтимий“ посока бул. „Цар Освободител“, при кръстовището с „Цар Освободител“, завива надясно по бул. „Цар Освободител“ и продължава по маршрута си.
Посока „Владиславово“: след сп. „Проектантска“ завива наляво по ул. „Отец Паисий“, завива надясно по бул. „Сливница“, след спирка „8-ми Септември“ на светофара завива надясно по бул. „Христо Смирненски“, на кръстовището с бул. „Цар Освободител“ завива наляво и продължава по маршрута си.
Обслужва спирките по маршрута.
Автобусна линия 209:
Посока Почивка: след сп. „Струга“ завива надясно по северното локално платно на бул. „Левски“ посока бул. „Сливница“, при кръстовището на „Сливница“ с ул. „Патриарх Евтимий“, завива наляво по ул. „Патриарх Евтимий“ посока бул. „Цар Освободител“, при кръстовището с „Цар Освободител“, завива надясно по булеварда, на кръстовището с ул. „Отец Паисий“ завива наляво посока бул. „Левски“ и се включва по маршрута си.
Посока „Владиславово“: след сп. „Спартак“ посока ул. „Отец Паисий“, надясно по „Сливница“, след спирка „8-ми Септември“ на светофара завива надясно по бул. „Христо Смирненски“, на кръстовището с бул. „Цар Освободител“ наляво по булеварда и продължава по маршрута си.
Автобусна линия 23:
От ЖП Гара: на кръстовището на „Отец Паисий“ и „Сливница“, завиват наляво по „Сливница“ обслужват по маршрута си спирките до кръстовището с „Хр. Смирненски“ посока „Вятърна мелница“ и се включва по маршрута си.
От Каменар: след спирка „Струга“ завива надясно по северното локално платно на бул. „Левски“ посока бул. „Сливница“ от бул. „Сливница“, завива надясно по ул. „Отец Паисий“ и по маршрута си.
|
Коментари |
19:22ч. 9 Февруари 2019 #15  robystСега идват избори и можем да покажем на тия хайдуци червен картон!В много от темите кучето се гавреи като казва че така ще бъде още много години и ще печелят избори!
22:27ч. 8 Февруари 2019 #14  Nina Като ви казвах, че скоро ще трябва да си купуваме хвърчила за придвижване...Който може да управлява делта планер е вече с необходимото ППС! Градското "движение" във Варна изисква специални умения и превозни средства....Само с колите какво да правим, като не стават за него?!
16:26ч. 8 Февруари 2019 #13  robystИ после пак гласувайте за герб!
16:17ч. 8 Февруари 2019 #12  Султанка Абе я затворете всички улици и така ще се спре движението!Въздухът ще стане морско-планински!
11:03ч. 8 Февруари 2019 #10  Zemnovodno Мисля, че е крайно време да затворят всички булеварди.Чудя се чия е гениалната мисъл да блокират града едновременно по всички ключови кръстовища. И какво щяха да загубят, ако правеха ремонтите поетапно на отсечки.
10:31ч. 8 Февруари 2019 #9  Теодор Гoчев От крадене и харчене, няма време за строенето.
То после - както винаги излиза, че не са стигнали парите.
10:17ч. 8 Февруари 2019 #8  KVY Има ли, какво още да се каже.
10:16ч. 8 Февруари 2019 #7  KVY България може би е достойна за рекордите на "Гинес" с някои постижения в пътното строителство. У нас магистралите се градят със средна скорост от около 5 километра на година. Магистрала "Тракия", която е най-дългата и най-дълго правена магистрала (42 години), е и "най-бързата" - строени са по 8.5 км на година. За автомагистрала "Марица", начената преди 36 години, темпото на изграждане е по 3.6 км годишно. "Люлин", която е лилипут с нейните 20 километра, е напредвала със средна скорост от 3.8 км годишно. За сравнение - в Хърватия се "произвеждат" по 100 километра аутобани годишно.
08:48ч. 8 Февруари 2019 #6  lone-wolf Тия за 2 години 3 км. "булевард" не могат да направят, а други за 10-15 години са възстановявали цели градове след бомбардировки.
08:24ч. 8 Февруари 2019 #5  Georgi Предложение към "Морето":
Защо не побликувате карти или схеми на промените в транспортната схема за по-добро ориентиране на гражсаните.
00:27ч. 8 Февруари 2019 #4  robystБезумието продължава!На кого му беше нужна тая магистрала в центъра на града?Варна се превърна в най лошият град за живеене и то благодарение на некадърната управа!
23:35ч. 7 Февруари 2019 #3  ROCKNROLL Що не затворят целия град наведнъж, а стъпка по стъпка? Ей го на, април идва след два месеца, но вместо да се облекчава движението, те го затлачват още повече - така, че и през май да не могат да свършат!
22:29ч. 7 Февруари 2019 #2  Vic Rattlehead Олеле, Варна ще стане най-непристъпният град!
18:09ч. 7 Февруари 2019 #1  RinoЗа това ли днес общинска полиция "разчистваше" паркираните автомобили по ул."Неофит Рилски". Да бяха изградили паркинги в района първо! Къде ще отидат тези коли сега?
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 „Отвъд рамката“ превръща изкуството в живо преживяване във Варна
Днес, 23 Март 2026 11:38
От 27 до 29 март „Отвъд рамката“ превръща Банката 1925 в активна среда, където образ, звук и пространство се срещат в реално време. Очаква ви събитие, което съчетава съвременно визуално изкуство, музика...
| |
 |
 Д-р Шефкетова: Стерилитетът не подбира пол и възраст, потърсете лекар отрано
Днес, 23 Март 2026 11:01
На 27 и 28 март във Варна прегледи ще проведе д-р Мефтуне Шефкетова - акушер-гинеколог, специалист по репродуктивна медицина и ръководител на Центъра за асистирана репродукция в Acibadem City Clinic УМБАЛ...
| |
 |
 Нова техника получи "Гранична полиция"
Днес, 23 Март 2026 15:43
Главна дирекция „Гранична полиция“ получи нови високопроходими автомобили, предназначена да подобри ефективността на охраната на държавните граници и работата на служителите.
Оборудването ще подпомогне...
| |
 |
 "А колко взимахте на предишната си работа?" - въпросът, който Европа забранява
Днес, 23 Март 2026 15:29
„А колко взимахте на предишната си работа?“
Въпрос, който почти всеки е чувал на интервю. Понякога поднесен уж небрежно, друг път – като ключ към преговорите. Отговориш ли честно, рискуваш да „заключиш“...
| |
 |
 Германски съд отхвърли исканията за забрана на двигатели с вътрешно горене
Днес, 23 Март 2026 15:17
Висшият апелативен съд на Германия отхвърли исканията на еколози за забрана на продажбата на нови автомобили с двигатели с вътрешно горене от страна на Mercedes-Benz и BMW след 2030 г., съобщава "Ройтерс".
Решението...
| |
 |
 МВнР: Българите незабавно да напуснат Близкия изток
Днес, 23 Март 2026 15:04
Българите незабавно да напуснат Близкия изток, ситуацията е на прага на драматично влошаване. За това предупреди заместник-министърът на външните работи Марин Райков по повод повишените нива на риска за...
| |
 |
 Държавен куклен театър – Варна с два спектакъла за най-малките през уикенда
Днес, 23 Март 2026 14:54
Държавен куклен театър – Варна кани малките зрители на два любими спектакъла в края на седмицата.
На 28 март (събота) ще се играе постановката „Трите прасенца“, предназначена за деца над 3 години. Представленията...
| |
 |
 Тръмп отлага нови военни удари срещу Иран след „продуктивни“ разговори
Днес, 23 Март 2026 14:41
Съединените щати са провели продуктивни разговори с Иран, като ще отложат планирани военни удари срещу иранска енергийна инфраструктура. Това заяви президентът на САЩ Доналд Тръмп, цитиран от Ройтерс.
По...
| |
 |
 Над 200 кг храни без документи иззети на „Капитан Андреево“
Днес, 23 Март 2026 14:27
Над 200 кг храни от животински произход са иззети при проверка на ГКПП „Капитан Андреево“, съобщиха от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ). Действията са извършени съвместно със служители...
| |
 |
 Модерна система с изкуствен интелект ще следи замърсяването на Дунав от кораби
Днес, 23 Март 2026 14:18
Модерна трансгранична система за мониторинг на замърсяването на водите на река Дунав, причинено от корабоплаването, предстои да бъде изградена. Проектът ще се реализира от Изпълнителна агенция „Морска...
| |
 |
 Четвърти кораб с токсичен слънчоглед от Аржентина пристигна у нас
Днес, 23 Март 2026 14:06
Четири пъти над допустимото е съдържанието на пестицида малатион и близо три пъти – на делтаметрин в слънчоглед от Аржентина, пристигнал с четвъртия кораб в България. Това показват лабораторните анализи...
| |
 |
 Над 150 сигнала за изборни нарушения, МВР отчита ръст на досъдебните производства
Днес, 23 Март 2026 13:52
Сериозен ръст на подадените сигнали за нарушения на изборното законодателство и на политическите права на гражданите отчита МВР в сравнение с периода на предходните избори. Получените сигнали към момента...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|