Учители плашат със стачка, ако родители подслушват работата им
"Ако родителите продължават да изпращат децата си с бръмбарчета в яките, чрез които да се подслушва работата на учителите, ние ще излезем за 40 дни и ще повторим учителската стачка", каза председателят на синдиката на българските учители Янка Такева по време на церемонията "Учител на годината".
Тя изрази несъгласието си и срещу въвеждането на видеонаблюдение. Според нея трябва да се подписва договор между учителите и родителите, за да може всяка от двете страни да поеме конкретни ангажименти, а и децата да имат уважение към подписа на своя родител и да изпълняват задълженията си.
Близо 14% от българските деца са неграмотни и причината за това не са учителите, а родителите, които не изпълняват конституционното си задължение да ги изпращат на училище, посочи още Янка Такева.
|
Коментари |
21:55ч. 19 Май 2017 #18  Име(nick) Водят ги за да търсят драма.Оплаква ли са били че няма видеонаблюдение и затова подлушвали.Ами ако бяха вложили толкова енергия и мисъл колкото в това просто незаконно прослушване дето могат само да си вкарат дупетата в затвора.Щяха да имат камери преди години.
21:16ч. 19 Май 2017 #17  Варна Защо изобщо си водите децата на училище и градини, като не харесвате възпитателите. Ами дръжте си ги у вас! Такива желаещи има, такива назначават! Това е положението. И аз искам политиците да са други, ама ми казват, че това е положението. Аз пък, ако съм даскал, ще настоявам всеки ден да чувам запис от домовете на децата, веднага ще стане ясно, защо са агресивни. Каквито майките и бащите, такива и учителите, нали и те са от "обществото" ни.
17:36ч. 19 Май 2017 #16  robystМили учители излизайте и стачкувайте!Само това ви остава като право в тая гнила демокрация!НИЕ СМЕ С ВАС!!!!Тия олигофренчета се чудя как ги търпите!!!!????
09:25ч. 19 Май 2017 #15  petar k И пак пример - за развитите държави: ако дете/ученик постъпи неправилно /излъже, удари, нагруби, обиди някого и т.н./ - веднага се вика родител, следва психолог и последващ контрол на действията на родителя и детето.
В практиката си се срещам често с деца с множество проблеми, видими още в ранна детска възраст, за които родителите имат винаги аргументи /и аз бях така като малък, то се глези, той обича да командва, педито каза, че е нормално, в къщи детето не прави така...../
Това създава проблеми в яслата, градината, училището... И кой трябва да се справи с дете, което хвърля играчки по други деца, хвърля се да ги души, хапе, рита, бие, пищи без причина, не обръща внимание на говорещия, не спазва правилата в детското заведение/училище? Учителите и възпитателите. Повярвайте, и едно дете с проблеми да има, настава хаос, защото се разстройва работата на учителя и на групата.
Трябва строг механизъм за ранна диагностика и последваща РЕАЛНА терапия на тези деца.
09:23ч. 19 Май 2017 #14  orles Само искам едно да кажа.
Все по малко и помалко млади хора остават да работят като учители и педагози и това е защото загрижените родители направиха децата си ГЛЕЗЛЬОВЦИ,НАГЛИ,ЗЛИ И НАДМЕННИ .Не може никой учител да им каже нещо ,защото следва обиди,или бой.
Кажете ми ЛЮБЯЩИ РОДИТЕЛИ ,кой може да понася тероризиране всекидневно.Особенно ако си получавал честно малката си заплата и като учител ти кажат ,че си с много стари и демоде дрехи,и че телефона ти е прост.
ЕДНО ВРЕМЕ ИМАЛО ВЪЗПИТАНИЕ И ДАСКАЛЪТ И ИЗДИГНАТ НА ПИЕДЕСТАЛ.
09:17ч. 19 Май 2017 #13  petar k Никой няма право да ме подслушва или записва ТАЙНО без мое съгласие. Точка.
Относно поведението на тези възпитатели и прочие - ами недопустимо е. Обаче нека погледнем ситуацията - дете с поведенчески проблеми, чиито родители се правят, че не виждат: агресивно, тревожно, хиперактивно и т.н. Няма система в България за изискване на НЕЗАБАВНА КОНСУЛТАЦИЯ психолог, невролог, психиатър и последваща терапия. Ето затова работещите с деца изтърват нервите си - не подкрепям това! Но отбелязвам отново, че от детски ясли до гимназии проблемът е един и същ - липса на ранна диагностика и терапия.
Второ - личните лекари също НЕ ОТКРИВАТ И НЕ СЪДЕЙСТВАТ за ранното диагностициране на различните отклонения у децата.
В Германия всяко дете преминава веднъж годишно ПЪЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ ПРИ РАЗЛИЧНИ СПЕЦИАЛИСТИ: зрение, слух, физическо и психическо развитие, ниво на умствено развитие. И следват ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ терапии при отклонения!
01:04ч. 19 Май 2017 #12  Име(nick) А това че не вярваш в човешките права не означава че можеш да правиш каквото си поискаш.
01:02ч. 19 Май 2017 #11  Име(nick) отговорът който искаш е в предишният ми коментар но кой да чете.С нищо не е нужно да казваш че си записвал детето има уста.И иск за поставяне на видео наблюдение пак можеш да направиш или да подадеш жалба в дирекжията или в съда.През това време можеш да поискаш преместване в друга група с друга учителка.
Да беше прочел и разбрал но се радвам че сме на едно мнение че тези устройства са незаконни.И изтървани майки които са хваната да нарушават закона трябва да си понесат последствията.
00:20ч. 19 Май 2017 #10  Четящ Име(nick), ако на това НЕЗАКОННО устройство чуеш, как обиждат детето ти и му удрят шамар какво аджеба законно ще предприемеш, а, льольо... Не ми лай като Хелзинкския комитет за правата на Сульо и Пульо. Отговори ми, моля, ще те кефи ли да малтретират детето ти разни "лелички", дето всъщност им е работа да се занимават с деца. Всички знаем, че не всеки е способен на това, но щом това работиш и за това си получаваш парите в края на месеца, значи ще правиш каквото трябва и както трябва. Никой никого не задължава да работи... Четох ти постовете, какво да ти кажа - смотан си и точка.
23:53ч. 18 Май 2017 #9  Име(nick) Едно е родителите да си подадът иска към общинта или съответната институция за изграждане на видеонаблюдение.Друго да пращат децата си да подслушват други хора и чужди деца.(лично бих съдил тази жена за нарушаване на личното пространство на всеки в стаята) Едното има цел другото е побъркани прищявки.А психотестовете са безполезни.Само погледни колко са адекватни в улавянето на проблеми при хора с оръжия.Пък и да ги направят какво от това?Щом се отнася до призвание определено не е да слугуваш на някаква майка и исканията и.А да гледаш детето докато се върне и го вземе.
22:59ч. 18 Май 2017 #8  Legendata Коментарът е премахнат Причина: Дублиране на коментар
20:00ч. 18 Май 2017 #7  Име(nick) Едно е да има камери в заведението.Друго е кифли уж майки да се правят на интересни с подлушване и кавги.Ако искат камери да си съберат подписите и точка по въпроса.Но акълът им не увира.(ако има)
19:41ч. 18 Май 2017 #6  GAM Заплашвали, че щели да излязат на стачка щото видиш ли били подслушвани. Държат се така, като че ли вършат лична услуга на майките. Задължително трябва да се сложат камери в градините и яслите,и особено в домовете за сираци. И да, на вън няма подобни изцепки, но пък има камери, и ако случайно се разбере, че се издевателства над дете, не само, че никога през живота си няма да практикува професията си, не само че ще плати жестока парична глоба, ами и в затвора се лежи.
19:22ч. 18 Май 2017 #5  robystАми правилно!Олигофрени с шпионски бъмбари!Това го няма по цял свят!
19:22ч. 18 Май 2017 #4  Име(nick) Законът е ясен и забранява пдобни устройства или действия с телефон.Това нарушение си е за наказание.Независимо намеренията на извършителите.
Тези родители ако имат съмнения или проблем да си го дискутират а неда се филмират.Не стига че не си гледат и познават децата ами и дават акъл как да го прави друг.
18:25ч. 18 Май 2017 #3  sponge Но изглежда не им иде на сметка ....
18:25ч. 18 Май 2017 #2  sponge Ако няма какво да криеш, тогава няма от какво да се притесняваш казват.
17:39ч. 18 Май 2017 #1  DenisStoyanov Отидете. Отдавна всеки знае че 80% сте боклуци :).
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Посрещнете Коледа и Нова година край морето в Natura All Seasons Boutique Hotel
Петък, 7 Ноември 2025 12:44
Няма нищо по-вълнуващо от празниците край морето – когато свежият морски въздух се смесва с топлината на уютната обстановка, ароматите на празничната кухня и блясъка на морската заря през нощта.
Natura...
| |
 |
 Д-р Пламен Русев гост на Varnapreneurs #28 - ето какво ви очаква!
Петък, 7 Ноември 2025 13:33
На 1 декември 2025 г. Варна отново ще бъде сцена на вдъхновение, идеи, предприемчив и предприемачески дух!
Градът ще посрещне една от най-влиятелните български личности в света на технологиите, инвестициите...
| |
 |
 Какво ще бъде времето в неделя по Черноморието?
Днес, 8 Ноември 2025 12:58
През следващото денонощие ще преобладава облачно време, на много места с мъгла или намалена видимост. До сутринта валежите почти навсякъде ще спрат.
Утре по Черноморието ще бъде облачно. След временно...
| |
 |
 Наши учени разработват самопочистващи се повърхности на солари
Днес, 8 Ноември 2025 12:36
Учени от Института по електроника на БАН разработват сензори за измерване на замърсяването на въздуха и водата, както и самопочистващи се повърхности за фотоволтаични панели. Проектът се финансира по Националния...
| |
 |
 Отмениха рали „Пампорово 2025“ заради опасни зимни условия
Днес, 8 Ноември 2025 12:12
Рали „Пампорово 2025“ е отменено поради съображения за безопасност и зимни условия, съобщиха организаторите на състезанието. Решението е взето след писмо от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) и проведени...
| |
 |
 Днепър под обстрел: Русия изстреля над 450 дрона и 45 ракети през нощта
Днес, 8 Ноември 2025 11:50
В Днепър продължава спасителна операция след нощните удари на Русия, които поразиха жилищен блок. Към момента се съобщава за 11 ранени, включително деца, а един човек е загинал. Десетки хора са били спасени...
| |
 |
 2000 полицаи и дронове ще следят за реда на дербито Левски – ЦСКА
Днес, 8 Ноември 2025 11:30
Столичната дирекция на вътрешните работи предприема засилени мерки за охрана на обществения ред във връзка с предстоящото футболно дерби между Левски и ЦСКА, което ще се проведе днес от 15:00 часа на Националния...
| |
 |
 Дания забранява социалните мрежи за деца под 15 години
Днес, 8 Ноември 2025 11:05
Дания ще въведе минимална възрастова граница от 15 години за достъп до определени социални мрежи – мярка, която страната определя като първа по рода си в Европейския съюз. Решението идва след нарастващи...
| |
 |
 Продължава издирването на 20-годишната Стефани, изчезнала на Витоша
Днес, 8 Ноември 2025 10:43
Продължава издирването на 20-годишната Стефани от София, която е в неизвестност от четвъртък, когато е тръгнала към Витоша. Днес в акцията по издирването ще се включат и доброволци, съобщиха от Планинската...
| |
 |
 113 години от победата на Дръзки над Хамидие
Днес, 8 Ноември 2025 10:22
На днешната дата се навършват 113 години от славната битка от военноморската ни история, при която торпедоносеца "Дръзки" успешно торпилира турския крайцер "Хамидие". Битката при Варна (позната и като...
| |
 |
 Без вода във Варна днес...
Днес, 8 Ноември 2025 10:01
Няколко места във Варна и региона са без вода днес поради аварии, съобщиха от ВиК-дружеството.
Потърпевши са:
- до около 17:00 часа - абонатите по ул."17" и ул."8" в местност "Св.св.Константин и...
| |
 |
 Папата се срещна с Робърт Де Ниро във Ватикана
Днес, 8 Ноември 2025 09:43
Холивудската легенда Робърт Де Ниро се срещна с папа Лъв XIV по време на кратка аудиенция във Ватикана. Поводът беше двудневното посещение на актьора в Рим, в рамките на което той получи най-високото отличие...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|