Спасените пациенти са 56-годишна жена и двама мъже на 63 и 46 години. И в трите случая решаваща се оказала навременната реанимация и последвалото пренасочване към специалисти по инвазивна кардиология.
При първия случай 56-годишната жена получила внезапно нарушение на сърдечния ритъм и колабира. Била е приета в Противошоковата зала на болницата в състояние на клинична смърт. След повече от 15 минути реанимационни действия и интензивна борба за живота ѝ, жизнените функции на пациентката са били възстановени. По-късно е било установено, че причината за състоянието ѝ е запушване на лявата коронарна артерия, което налага лечение от инвазивни кардиолози.
Вторият случай е на 63-годишен мъж, на когото му прилошало по време на каране на велосипед. Той е бил доведен от близките си в болницата в състояние на клинична смърт. Благодарение на успешната реанимация пациентът е бил стабилизиран и преведен за лечение в специализирано лечебно заведение.
Последният случай е от преди няколко дни. 46-годишен мъж е бил докаран от брат си в Противошоковата зала след получен инфаркт и клинична смърт. След осем електрошока и продължителни животоспасяващи действия от страна на екипите на Противошоковата зала и реаниматорите от ОАИЛ, мъжът възстановил сърдечния си ритъм и дошъл в съзнание. Впоследствие е бил транспортиран за лечение в специализирано лечебно заведение.





Новини - теми

Във Варна: Спешни медици спасиха трима пациенти от клинична смърт
Собственикът на танкера "Кайрос" ще може да го изведе от български води след заплащане на разходите
Катастрофа във Владиславово променя маршрута на линии 20, 83 и 88
Данъчните санкционираха търговци за необосновано повишение на цените
Сбиване между депутати спря заседанието на парламента
200 хил. лв. гаранция за Николай Стефанов и 150 хил. лв. за Йордан Кателиев
Шофьор почина при пътен инцидент в Аксаково
Градски автобус във Варна създава коледно настроение (снимки)
Православната църква почита свети пророк Даниил
До края на годината започва техническо обследване на Аспаруховия мост
Задържаха дирейктор на столично училище
Хиляди отпечатъци от динозаври открити в Северна Италия
Без ток днес във Варна и областта...
В „Аспарухово“ ще правят Алея на рока
БЕЛУН ОРГАНИКС дари продукти за над 20 000 лева по време на благотворителната акция на „Аз вярвам и помагам“ във Варна
Връчиха призовете „Спортист на Варна 2025“, №1 на годината е тенисистът Иван Иванов
Шофьор не спря на "Стоп" в центъра на Варна и прати водач на тротинетка в болница
Последните два български F16 Block 70 по първия договор пристигнаха в България (снимки)
Адаптират машините във варненския градски транспорт за работа с евромонети
Без ток във Варна и областта утре ще са...
Грипът настъпва във Варна: Заболеваемостта расте, най-засегнати са децата





RSS Новини