На "кръговото" при втора буна имаше полицейски екип, който спираше достъпа на автомобили в участъка между рибарския плаж и втора буна.
В ранните часове на деня автомобили по алеята все пак не липсваха. Част от тях явно бяха останали да "нощуват".
Полицаите, на импровизираното КПП споделиха, че зареждането на прилежащите обекти ще се осъществява през нощта. Достъп до забранената зона след 23 часа вечерта ще имат и определен брой автомобили на концесионера.
Припомняме, заповедта за забрана на движението на автомобили от Втора буна до Рибарския плаж във Варна бе издадена в петък от областния управител на Варна Благомир Коцев.
Междувременно областния управител покани варненци и гостите на града днес от 12 часа на съвместна разходка по случай връщането на алеята на хората.
"Уважаеми съграждани,
Заповядайте на неделна разходка в 12:00 ч. Тръгваме от Рибарския плаж към Втора буна, за да отпразнуваме заедно крайбрежната алея без коли. Нека се насладим на алеята такава, каквато винаги сме мечтали да бъде – безопасна, тиха, пълна с деца, домашни любимци и спортуващи младежи! Нека дишаме чистия морски въздух без газовете на автомобилите и да направим още една крачка към нормалността!", написа Коцев.
Заповядайте на неделна разходка в 12:00 ч. Тръгваме от Рибарския плаж към Втора буна, за да отпразнуваме заедно крайбрежната алея без коли. Нека се насладим на алеята такава, каквато винаги сме мечтали да бъде – безопасна, тиха, пълна с деца, домашни любимци и спортуващи младежи! Нека дишаме чистия морски въздух без газовете на автомобилите и да направим още една крачка към нормалността!", написа Коцев.
Междувременно Moreto.net научи, че през следващата седмица се планират редица спортни инициативи на самата алея. В нея е планирано да се включат редица организации за масов спорт. Предвидени са велошествие, бягане по алеята, гимнастика и други.
По думите на областния управител не е изключено заповедта му да бъде обжалвана. Той смята обаче, че заведенията, до които ще бъде ограничен достъпът с автомобили само биха спечелили от забраната за МПС. Това е шанс да се върнат хората по алеята, които в момента я избягват. Така заведенията ще имат повече посетители, а и престоят ще е по-приятен, убеден е областният управител.








Областна и Община нищят какъв е статутът на Крайбрежната алея във Варна
Новини - теми












Павел Попов: От 2024 г. се опитваме да спрем строежите в Баба Алино, но строителството продължи
Поройни дъждове наводниха къщи в област Варна, обявено е частично бедствено положение
Корпорация КУБ: "Баба Алино не е „гора“ в традиционния смисъл на думата, нито е защитена зона
Зеленски с отворено писмо до Путин: „Украйна предлага край на войната“
Ерджан Ебатин: РИОСВ - Варна е санкционирала два пъти строителя в „Баба Алино“ за незаконна сеч
Общината кани варненци на публично обсъждане на дългосрочен кредит за мащабни инфраструктурни проекти
Вход свободен и много атракции за Деня на бащата във Военноморския музей
Пекарна за кафе DIO откри новата си производствена база във Варна
Кметство „Приморски“ окоси тревите край кръговото в „Траката“, АПИ не реагирали
Исторически триумф: Божидар Саръбоюков спечели Диамантената лига в Рим
Парк-музей „Владислав Варненчик“ кани малки и големи на Деня на бащата с вход свободен
Новият документален филм на Агенция БГНЕС „Тито: Палачът на ХХ век“ (видео)
Варна ще посрещне жени мотористи от цялата страна
Започва записването за първи клас във Варна – над 90% от децата са приети по първо желание
Варна: Какви ще са таксите за студенти през новата академична година?
Даниел Вълчев представя романа си „Седем дни в Парория“ във Варна и в Бургас
Тигрица е най-новият обитател на варненския зоопарк
Няколко местности остават без вода във Варненско
Брокер от Пловдив в ареста след сигнал за схема със „стоп капаро“ за имоти „на зелено“
Без ток днес във Варненска област...
До края на месеца приключват ремонтните дейности в Черноморския младежки център във Варна






RSS Новини