По-конкретно, блокът няма да действа превантивно срещу потенциалното позоваване на Лондон на член 16 от Протокола за Северна Ирландия от търговското Брекзит споразумение, посочва финансовото издание.
По-рано този месец националният телевизионен радио оператор на Ирландия RTE съобщи, че Европейският съюз засилва подготовката за своя отговор в случай, че Обединеното кралство задейства член 16 от Протокола за Северна Ирландия.
ЕС очаква Великобритания да задейства член 16 от Протокола за Северна Ирландия
Въпреки че заместник-председателят на Европейската комисия Марош Шефчович предупреди по-рано, че подобен ход от страна на Великобритания "ще има сериозни последици", не се очаква нито той, нито други дипломати от ЕС да разкрият тази седмица план за ответни европейски мерки.
Междувременно френският държавен секретар по европейските въпроси Клеман Бон заяви във вторник, че Париж се нуждае от "бързо решение" на спора, който в момента има с Обединеното кралство по отношение на риболовните права.
"Франция остава отворена за диалог, но трябва да се намери бързо решение за нашите рибари в прилагането на нашите споразумения“, написа той в "Туитър" след срещата си с главния преговарящ на британската оперативна група за Европа - Дейвид Фрост.
Наскоро Франция реши да отложи налагането на санкции срещу Обединеното кралство, въпреки че преди това заплаши да го направи, след като Великобритания ограничи достъпа до своите териториални води на рибари от Европейския съюз.
Говорител на британският премиер Борис Джонсън пък посочи във вторник, че не е имало промяна в преговорната позиция на Лондон, когато става въпрос за спора с Франция за лицензите за риболов.
Той направи тази забележка след срещата между главния британски Брекзит преговарящ Дейвид Фрост и френския министър по европейските въпроси Клеман Бон.
Освен въпроса за риболова, Фрост и Бон обсъдиха и протокола за Северна Ирландия и се съгласиха да говорят отново по-късно тази седмица, според британският говорителят.





7 години след Брекзит: Повечето британци биха желали страната им да се върне в ЕС
Новини - теми












Засякоха три фалшиви евро банкноти във Варна
Зимен Симеоновден - един от най-лошите дни в годината
Двама загинали при катастрофа на пътя Варна - Бургас, пътят е затворен
Тройно убийство край хижа "Петрохан"
Зимата напомни за себе си: Студено утро и снежна покривка във Варна (снимки)
Без ток днес във Варненска област...
Без ток във Варна и областта утре ще са...
Само за ден: 80 жени пуснали сигнали за голи кадри от козметично студио в Бургас
Детската хирургия в МБАЛ "Св. Анна" във Варна затваря от 1 март
Пътна обстановка в област Варна: Проходими пътища при зимни условия
Прогноза за времето - 3 февруари
Безплатни билети за симфоничния трибют „Майкъл Джексън: Thriller“ в Държавна опера – Варна
Пътна обстановка във Варна: Обработено с луга, но кишаво по улиците
Премахват преместваеми обекти с неугледен вид и риск за пешеходците във Варна
Българка на ръба на пробива: РНК лекарство спира метастазите на рака
3 февруари в историята
Граждани организират събиране в подкрепа на детската хирургия във Варна
Увеличиха ефективните присъди на измамници, представяли се за майстори на покриви
30 млн. евро са вкарани в обращение чрез магазините на Lidl




RSS Новини