Райков към партиите: Обещавахте, сега изпълнявайте
Понеделник, 13 Май 2013 15:32Източник: News.bg
 
Изборният ден мина успешно, обяви на брифинг в МС служебният премиер Марин Райков.
„Това се случи въпреки цялата кампания срещу тези избори и служебното правителство", каза Райков и благодари на всички, които са гласували.
Българските избиратели не се поддадоха на манипулациите и слуховете, категоричен бе премиерът. Той подчерта, че служебният кабинет поел отговорността на управлението, когато никоя друга формация не я е искала.
Раздадохме социални помощи за най-уязвимите групи, отчете Райков. Ние запазихме фискалната стабилност, допълни той.
Ние увеличихме помощите за саниране, продължи Райков. Ние обещахме и осветлихме близо 200 договора в енергетиката, коментира служебният премиер.
Това правителство успяло да подпомогне малкия и среден бизнес с 200 милиона лева по европрограми.
Служебният кабинет, по думите на Марин Райков, не е опонент на никоя формация. Това правителство не е правителство на която и да е политическа сила, категоричен бе той и обясни, че това управление не е версия на предходното управление.
Той категорично не е се съгласи с критиките, че служебният кабинет се е провалил в подготовката на изборите.
Райков каза още, че служебният кабинет не е подкрепял кукловодите на перманентния скандал.
Той призова партиите, които не са доволни от резултатите, да не обвиняват кабинета. Призовавам политическите партии да не горят мостовете помежду си, настоя служебният министър-председател.
По думите му лабилно и нестабилно правителство ще потопи страната. Дадохте обещания на хората, сега ги изпълнете, се обърна Райков към партиите.
Марин Райков увери, че докато се състави ново правителство неговият кабинет ще продължи да работи на пълни обороти.
България е на всички българи без значение от тяхната партийна принадлежност, каза той. Тази държава не може да се управлява с хаос, заяви Райков.
По думите му в следващият парламент ще влязат партии с опит във властта до сега. Сред тях няма морално девствени, подчерта премиерът.
|
Коментари |
21:17ч. 13 Май 2013 #3  Гларус Очаквам сега Боко 1-ви Безумни, да отвори американсиката конституция, и да каже, какв са наказанията в САЩ,м за подобнен род престъпления против вота на народа..
Тоз Райков не се усеща вече, мамичката кму е двоен агент, стига си адвокатствал бе, знаем че ГЕРБ са ваши хора,предатели долни..
"Обществената поръчка за отпечатването на бюлетините е проведена от екип експерти, които са работили по такива поръчки в последните 15 години"
Ясно, щом са работили необезпокоявано 15г... си еб.. майката
И така по 350 000 си ги държат редовно в складчето наизбори, по 10% в повече , те тез хора торбички сякаш правят и си оставят и за себе си да имат малко така в склада , а и те забравили да ги предатът, не ги видяли там в ъгъла, бюлетинки
21:08ч. 13 Май 2013 #2  Гларус мръсен двоен агент
17:35ч. 13 Май 2013 #1  wtf Нали си наловиха бързо забравящи балъци , за какво да изпълняват , нали до другите избори пак забравят.
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Черно море и Арда не се победиха в нулево реми във Варна
Неделя, 3 Май 2026 18:34
Черно море (Варна) запази лидерската си позиция във втората четворка на efbet Лига, след като завърши 0:0 с Арда (Кърджали).
Срещата предложи няколко добри положения, но без отбелязан гол. Гостите от...
| |
 |
 България и Армения подписаха стратегическо партньорство в Ереван
Неделя, 3 Май 2026 17:59
Илияна Йотова и министър-председателят на Армения Никол Пашинян подписаха в Ереван съвместна декларация за стратегическо партньорство между двете държави.
Двамата подчертаха високото ниво на политически...
| |
 |
 Без чадъри и шезлонги на 251 плажа в Гърция това лято
Неделя, 3 Май 2026 17:23
Гърция въвежда строги ограничения по крайбрежието, с които на практика забранява използването на чадъри, шезлонги и всякакви временни съоръжения на 251 плажа.
Мярката означава, че на тези места туристите...
| |
 |
 Митничари задържаха близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита
Неделя, 3 Май 2026 16:48
Близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита задържаха митническите служители при три отделни проверки.
На 24.04.2026 г. на Митнически пункт Калотина пристига на изходящо трасе от страната...
| |
 |
 Без ток във Варненска област в утрешния ден...
Неделя, 3 Май 2026 16:04
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област на 4 май 2026 г. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
| |
 |
 Румен Радев е номинацията за премиер на „Прогресивна България“
Неделя, 3 Май 2026 15:23
Започва обратното броене до връчването на първия мандат за съставяне на правителство. От „Прогресивна България“ потвърдиха, че Румен Радев е тяхната номинация за министър-председател, съобщава NOVA.
Именно...
| |
 |
 Израел одобри многомилиардна сделка за изтребители от САЩ
Неделя, 3 Май 2026 14:49
Израел съобщи, че е одобрил многомилиардна сделка за закупуване на два ескадрона бойни изтребители от Съединените щати.
Поръчката включва един ескадрон многоцелеви стелт изтребители F-35, произведени...
| |
 |
 Ватерполният „Комодор” мина леко през „Черноморец”
Неделя, 3 Май 2026 14:13
Селекцията на Николай Николов – Майката мина леко през бургаския „Черноморец” и взе поредна категорична победа в държавния шампионат по водна топка.
В двубой от група „Елит” във възраст U 18 отборът на...
| |
 |
 Какво ще бъде времето в понеделник
Неделя, 3 Май 2026 13:28
През нощта над страната ще бъде предимно ясно. Разкъсана облачност ще има след полунощ над крайните източни райони. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Ще има условия за слана. Минималните температури...
| |
 |
 Иранската активистка Наргес Мохамади е преместена в болница след рязко влошаване на състоянието ѝ
Неделя, 3 Май 2026 12:59
Фондацията Фондация „Наргес Мохамади“ съобщава, че затворената иранска правозащитничка е била преместена от затвора в болница, след „катастрофално влошаване на физическото ѝ състояние“.
Наргес...
| |
 |
 Оттеглиха исковите молби срещу Весела Лечева
Неделя, 3 Май 2026 12:20
Във връзка с журналистически въпроси, свързани с Българския олимпийски комитет (БОК), от юридическия екип на Весела Лечева съобщават, че ищците Станка Златева, Белчо Горанов и Пламен Кръстев, чрез своите...
| |
 |
 ЕС спира плащанията към Сърбия заради отстъпление в съдебната реформа
Неделя, 3 Май 2026 11:57
Марта Кос съобщи, че Европейската комисия е спряла всички плащания към Сърбия по Плана за растеж, заради регрес в областта на съдебната реформа.
По думите на Кос страната бележи отстъпление в ключови...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|