Сигнал за мащабно купуване на гласове във Варна
 
Сигнал с подробно описана схема и структура с имена, и суми за мащабно купуване на гласове във Варна и областта бе изпратен вчера до медиите. Копие е изпратено и Президента, Министър-председателя, Главния прокурор, Омбудсмана, МВР, Районна и Окръжна прокуратура Варна.
Според сигнала организатор на схемата, който може да се счита и като организатор на престъпна група е г-н ***, водач на листата на *** в гр.Варна - 3 МИР. Организираната група работи на територията на гр.Варна в 4 района със силна концентрация на ромско население, като целта на групата е да достигне до над 8000 избиратели в 4-те района. Финансирането на групата е от нейния водач и водач на листа.
В схемата, която трябва да осигури 2450 гласа в Аспарухово, 800 във Владиславово, 3600 в района Одесос и 1200 в район Младост, са посочени десетки имена (повечето от които с небългарски произход) на ръководители и отговорници. За всеки от районите има изградена структура с един ръководител и в зависимост от спецификата на района определен брой отговорници. Според информацията в сигнала, заложената сума, която трябва да осигури над 8000 гласа, е малко над 400 хил.лв.
Всеки отговорник си определя колко застъпника са му необходими за да реализира обещания брой гласове. За по добра организация е предвидено извозване на гласоподавателите с автомобили. За всяка дейност има определена тарифа. За свършената работа за всеки отговорник са предвидени 1500 лв, за всеки автомобил 70 лв, за всеки застъпник 50 лв., за всеки гласоподавател по 30 лв.
Според сигнала предварително на отговорниците са им раздадени аванси - 50% от договорената сума, останалите 50% са им обещани след датата на изборите.
Сигналът е изпратен от имейл и може да се счита за анонимен, но в него присъстват достатъчно данни - имена, телефони, суми, структура, така, че компетентните органи да могат се заемат със случая.
|
Коментари |
21:23ч. 13 Май 2013 #38  Bojony DiVaK,ако се разтърсиш в документацията и архивите за правителството на БСП, може би ще откриеш че са построили повече магистрали от правителството на ГРОБ, опс ГЕРБ. За разлика от тях обаче,не парадириха с това и не режеха лентички на всеки 3-5 километра, както пожарникарчето със средно образование.
11:02ч. 13 Май 2013 #37  Венче Спортно-развлекателния парк в ж.к. Младост и поликлиниката, ОУП на града, алеята пред х-л Ч. море, плувен комплекс Приморски, подмениха дограмата в повечето у-ща в града,..От раз си спомням това. Ако искате мога да се поровя и да Ви намеря още. А, да – 2 МОЛ-а. Припомнете ми кои са другите 2 мандата. Това е от последния.
10:28ч. 13 Май 2013 #36  mish68 ВЕНЧЕ а ти ми кажи какво направи БСП за варна за три мандата които имаха преди ГЕРБ?
21:50ч. 12 Май 2013 #35  DivaK да това е вярно че за Варна почти нищо не правят, но мисля че това зависи от кмета на града а не от ГЕРБ : ) и по времето на БСП за Варна не се правеше нищо заради Кирил Йорданов....
20:36ч. 12 Май 2013 #34  Венче Divak, а Вие ми кажете какво направи ГЕРБ за Варна?
19:36ч. 12 Май 2013 #33  DivaK Партията от която най-малко ще си патим е ГЕРБ !!!
Те поне направиха няколко магистрали, направиха софийското метро, подобриха пътната инфраструктура на Южна България, построиха моста Видин-Калафат, построиха много пречиствателни станции, подобриха БДЖ с нови вагони (спални), усвоиха много европейски пари за модернизацията на градския транспорт, откриха нова зала за спорт в 1ЕГ, откриха Арена Армеец и много други проекти :))) единственото което не успяха да направят е да дигнат доходите на хората, но всичко става с времето си.
Айде сега ми кажете какво направиха БСП през годините в които бяха на власт ??? (освен че затънахме в дългове, нямаше закони, само се крадеше, България беше запустяла)
15:26ч. 12 Май 2013 #32  badminton Погледнете призива на "Морето"-не давай шанс на купените гласове,ГЛАСУВАЙ!!!.А понеже никой не се съобразява със забраната за агитация,на Белла бих препоръчал 2 партии,необвързани със статуквото-37 на Светльо Витков и 19 на протестиращите от София.А акъла е като задника,всеки го има,да си реши!
15:26ч. 12 Май 2013 #31  Блякс Bella_vista избираш по-малкото зло. Само да знаеш, че БСП не е никак малко зло.
14:32ч. 12 Май 2013 #30  Dekito Я погледнете тук и после говорете: (виж линк...)
Явно Герб здраво сте се осрали.
14:17ч. 12 Май 2013 #29  Bella_vistaМоже ли да ми препоръчате какво да прави човек, на който БСП и ГЕРБ са му еднакво неприятни и счита и двете партии за вредни? Същият човек изпитва отвращение и към РЗС, ДПС, ВМРО, ДСБ. Досега не съм гласувала, май така ще си продължа...
14:17ч. 12 Май 2013 #28  pedro *** да се чете ДПС, скивах сигнала
13:21ч. 12 Май 2013 #27  Гларус "Активността по-висока от 2009 г"
А при неграмотните, е винаги 99%
Моля, гласувайте за тези, за които те не гласуват !
13:18ч. 12 Май 2013 #26  a_voguee не само да се пише във форумите , а и да се гласува , иначе на протестите бяха хиляди , сега никакви ги няма да упражнят правото си на глас, сигурно още спят, ама да няма недоволни после, секциите са пълни с пенсии под строй тръгнали да гласуват за партията - столетница още от отварянето на секциите
12:49ч. 12 Май 2013 #25  ironskiОпределено Бареков и тв7 трябва да бъдат съдени.Това,което направиха е абсолютно НЕЗАКОННО.
12:44ч. 12 Май 2013 #24  nikitin43 Всички,които нарушиха закона вчера на съд,достатъчно се вихреха години наред,а ние негласно ставахме техни съочасници-ДО ТУК
12:38ч. 12 Май 2013 #23  nikitin43 Мисля,че Бареков трябва да бъде свален от екран,съден и тази телевизия да спрем да гледаме докато на екран не се появят нормални журналисти
12:37ч. 12 Май 2013 #22  Hope "Сигналът е изпратен от имейл и може да се счита за анонимен, но в него присъстват достатъчно данни - имена, телефони, суми, структура, така, че компетентните органи да могат се заемат със случая." Добре де! Знаем за какво става дума, защо не се казва в големите медии>!?!?!!? Защо няма реакция?
12:37ч. 12 Май 2013 #21  Mu(n)cho абе бягайте при Марешки да ви "нахрани" с малко успокоителни, че като гледам как се тресете от параноя-навсякъде ви се привиждат комунисти... за лечение сте, нещастни хорица
12:26ч. 12 Май 2013 #20  Перверзник Гласувайте по съвест приятели, но гласувайте на всяка цена!
Не ходете за гъби, защото най-вероятно ще попаднете на червена
мухоморка или някоя от посестримите ѝ и после ще трябва да се тровите с
тях, четири години!
Успех и Господ да Ви закриля!
12:25ч. 12 Май 2013 #19  nikitin43 истерията на статуквото го видяхме вчера с тъй наречените бюлетини,които ще обърнат вота,а за станишев,доган,сидеров и други не намирам думи
12:21ч. 12 Май 2013 #18  nikitin43 ако и този път българина не разбере кои са тези от бсп-дпс и други подобни -то майка ни жална
12:06ч. 12 Май 2013 #17  lubba Четете какво ни готвят комунистите и турците. Всеки да си взима личната карта и да отива да гласува. Само масово гласуване е спасението. Нека не позволяваме на роми, дъртаци и подкупени подлоги да определят бъдещето ни!
12:01ч. 12 Май 2013 #16  Чай с мед Марин Райков:
"Тези бюлетини бяха поставени под охраната на МВР и то от различни СЛУЖБИ. Тези бюлетини не могат да послужат за злоупотреби. Те не носят двата ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ печата и с тях не може да се направи фалшификация. Няма по- голяма ЛЪЖА от тази, че вотът ще бъде манипулиран. Тази ЛЪЖА обслужва брокерите на гласове. Договорът на Министерски съвет с печатницата не е нарушен по нито един член. Той е изпълнен от А до Я. Има само предположения и обвинения от прокуратурата, нищо не е доказано."
11:58ч. 12 Май 2013 #14  Перверзник Взеха кокала от устата на комунистите и етническата партия и нещата се задействат.
Е, няма да ви дадем държавата ни отново.
11:56ч. 12 Май 2013 #13  dari (виж линк...)
„Категорично заявявам, че не приемам нарушението на закона, извършено вчера с нарушаването на предизборното мълчание. Очаквам от ЦИК да даде ясен отговор – дали наистина беше нарушено предизборното мълчание, кой извърши това закононарушение и кои политически сили се делегетимираха от това неправомерно действие“, допълни Райков.
11:55ч. 12 Май 2013 #12  Венче Съжалявам ви, за мен сте нещастни хора!
11:48ч. 12 Май 2013 #11  Shana
11:43ч. 12 Май 2013 #10  blajjj Гласувайте за да не станем раби на платеният вот !
11:29ч. 12 Май 2013 #9  Stany Май Данчо Ментата се е развихрил - нали пак е водач на листата на ДПС! Машаллах, Данчо!
11:27ч. 12 Май 2013 #8  дядо Тиква Поговорката "Ден година храни " е валидна днес. Ако сега позволим на манипулаторите от последните месеци, дни и часове да си изплетат кошницата , цяла година ще си плашаме за наивността (или простотията). А тези, които плашат с протести ,да си препрочетат буквара за да си спомнят, че на улицата не расте нищо! Което се доказа и от ефекта от протестите срещу монополите - пълна нула, но пък някои заработиха добре...
Гласувайте! Гласувайте! Гласувайте! Който не гласува, утре ще се пс-ва...Сам!
11:21ч. 12 Май 2013 #7  Gavaz Коалицията БСП ДПС вече работи!
11:14ч. 12 Май 2013 #6  kikooooooo в 12 ,00 пред общината протестите продължават
11:07ч. 12 Май 2013 #5  МоРсКи Преди няколко часа в младост пред училището имаше 3ма с пачки по 50лв ( може и да са били пари за закуски не знам). След като сигнализирахме на полицая който беше на близо общо взето ни каза да си гледаме работата.
11:03ч. 12 Май 2013 #4  lubba Ето, казах ви! Това са хората на БСП и ДПС. Имената и телефоните им ги има. Защо не ги публикувахте! Нека се разбере!
11:02ч. 12 Май 2013 #3  Hope аааа това са птичките и пчеличките на БСП!!! евала!
10:58ч. 12 Май 2013 #2  Marmalad Съдейки по тарифите, това подозрително ми напомня за прословутите червени куфарчета...
10:57ч. 12 Май 2013 #1  BBB Те докато се заемат със случая, копеленцата ще са си свършили "работата"
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Три града за три месеца: WOLT стартира във Варна
Днес, 18 Септември 2025 10:29
Водещата платформа за доставки продължава разширяването си в България, носейки повече удобство, подкрепа за местния бизнес и гъвкави възможности за доходи
След успешно навлизане в София и Пловдив водещата...
| |
 |
 Д-р Симеонова АГ: „Мозъчна мъгла“ – може да подсказва менопауза
Днес, 18 Септември 2025 08:14
Обичайно перименопаузата или прехода към менопауза е известна с „горещи“ вълни, нощни изпотявания, нарушен сън и намалено либидо. Малцина обаче биха асоциирали т.нар. „мозъчна мъгла“ с това състояние,...
| |
 |
 „Веолия Енерджи Варна“ ЕАД уведомява своите клиенти
Днес, 18 Септември 2025 07:44
„Веолия Енерджи Варна“ ЕАД уведомява своите клиенти, че поради извършване на планови ремонтни дейности и профилактика на съоръженията, топлоподаването ще бъде прекъснато от 03:00 ч на 06.10.2025 г. (понеделник)...
| |
 |
 Облагородяват междублоково пространство до пазар „Чаталджа“
Днес, 18 Септември 2025 16:41
Междублоковото пространство между бул. „Чаталджа“ и улиците „Цар Асен“, „Войнишка“ и „Драва Чех“ предстои да бъде облагородено. Това става ясно от обявената обществена поръчка за изпълнение на обекта,...
| |
 |
 Мрежа за палежи и шпионаж с връзки с Русия разбита в Европа
Днес, 18 Септември 2025 16:29
Британската полиция арестува трима души по подозрение в шпионаж за Русия, докато литовските прокурори разкриха мрежа, планирала палежи в Европа чрез куриерски услуги. Европейските служби за сигурност предупреждават,...
| |
 |
 Ясни са победителите в Международния турнир „Златният изстрел“ във Варна (снимки)
Днес, 18 Септември 2025 16:16
Над 100 участници от 4 държави - Румъния, Молдова, Северна Македония и България, се включиха в първото издание на Международния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Златният изстрел“, който...
| |
 |
 Потушиха пожара в Grand Mall, вече е отворен за посетители
Днес, 18 Септември 2025 16:04
Приключи пожароопасната ситуация, възникнала по-рано днес в Grand Mall. Търговският център вече е отворен за посетители и функционира при нормални условия, съобщиха за Moreto.net от администрацията на...
| |
 |
 Ново приложение ще помага на деца да подават сигнали за насилие
Днес, 18 Септември 2025 15:52
Децата в България ще имат нов, достъпен начин да сигнализират при риск или насилие – чрез мобилното приложение CyberKidz Patrol, представено днес от министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.
Приложението,...
| |
 |
 Строят 47 къщи в местност до Галата?
Днес, 18 Септември 2025 15:39
Инвестиционно предложение за изменение на ПУП-ПРЗ на терен от близо 24 дка в местност „Зеленика“, в който да бъдат изградени 47 еднофамилни жилищни сгради, е представено пред РИОСВ, научи Moreto.net.
Имотът...
| |
 |
 Щатски агенти обучават български химици за борба със смъртоносния фентанил
Днес, 18 Септември 2025 15:26
Агенцията за борба с наркотиците на САЩ (DEA) и Министерството на вътрешните работи на България започнаха сътрудничество за засилване на капацитета на страната да засича и неутрализира трафика на фентанил...
| |
 |
 Оставиха в ареста прокурорския син, задържан с 50 кг марихуана
Днес, 18 Септември 2025 15:13
Районният съд във Варна определи мярка за неотклонение „задържане под стража“ на прокурорския син Николай Маджаров, хванат с голямо количество марихуана в бургаското село Драка.
31-годишният мъж от...
| |
 |
 Стачки и демонстрации блокират Франция заради икономическите мерки на правителството
Днес, 18 Септември 2025 15:00
Франция e обхваната днес от национални протести и стачки, като се очаква стотици хиляди граждани да се включат срещу мерките за строги икономии, въведени от правителството.
Осем големи профсъюза призоваха...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|