„През последните години всички залитнахме в гоненето на медали на всяка цена и забравихме човешкия елемент. Забравихме, че всъщност тези средства се дават, за да може хората с увреждания да се чувстват пълноценни членове на обществото и наравно с всички останали. Смятам да насочим финансирането именно в тази посока, защото не само параолимпийската асоциация и федерацията на глухите са тези, които се занимават със спорт за инвалиди. Има и други федерации, които развиват дейност. Сега всички ще участват равнопоставено в програмата ни за спорт за хора с увреждания, която ще бъде с увеличен бюджет.“, каза Кралев.
Благодарение на новия подход баскетболът за хора с инвалидни колички, който досега беше лишен от възможността да получи държавно финансиране, както и други видове спорт, ще бъдат допуснати до финансиране, смята спортният министър.
„Освен във Варна има отбори и в други градове, които искат да се състезават, но нямат колички. Искат да получат такова внимание, каквото варненските спортисти с увреждания получават от общината. Ще направим всичко възможно да има равнопоставеност, да получат и тези клубове финансиране, за да може да има наистина един истински шампионат в България. Другите отбори да станат на нивото на варненския и да се увеличи броят на хората, които се занимават с този спорт.“, коментира Кралев.







Международен ден на хората с увреждания
Новини - теми







Предлагат двойно поскъпване на билетите за варненските музеи
България през очите на САЩ в новия филм „Черно море“ (трейлър)
Във Варна показват изложбата „Порцеланът – вечният спътник на лукса“
„Чиста сила“ събира звезди на българския рап тази вечер във Варна
Гост-звезди и деца създадоха незабравим спектакъл – Варна аплодира песните на Доно Цветков
София Филм Фест Варна открива 17-ото си издание с награда за Михаил Мутафов и концерт на Прея
Фотографът Пламен Гутинов откри изложбата си „До Сан Франциско и малко встрани“
Рок легендите от Dire Straits Legacy акостират във Варна на 22 март
Раздадоха Оскари 2026: Пълен списък с победителите
Отиде си легендата на кукления театър - Слава Рачева
Шанхайската Гранд опера е почти готова за откриване (снимки)
Във Варна започва Пролетния салон на изкуствата
Варна осъмна с нова арт инсталация
Отпускат 191 хил. евро за културни събития във Варна
Виолина представя „ГОРДОСТТА“ – първи сингъл от дебютния албум „СИЛА“ (видео)




RSS Новини