Според председателя на дружеството Радко Радев превозните средства са прекалено тесни и разположението на седалките създава риск и неудобство при придвижването на хора с увреждания. Освен това рампите са с неподходяща височина за качването и слизането на колички. Съществен проблем е и фактът, че няма достатъчно шофьори за микробусите и така някои от тях на практика остават неизползваеми, посочи още Радев.
Олга Божилова, която е представител на НПО и родител на дете с множество увреждания сподели, че в превозните средства има нужда и от придружители, които да обслужват пътниците.
Хората с проблеми при придвижването са единодушни, че е нужно да се обърне внимание на това шофьорите в автобусите на градския транспорт да спират по начин удобен за нуждаещите се.
„В 90% от автобусите кофите за боклук и спирките са на мястото за инвалидни колички“, възмути се още Божилова. Тя апелира да се създаде работна група от съветници и представители на НПО-та, която да се грижи за проблемите при транспортирането на хора с увреждания.
В крайна сметка съветниците решиха да възложат на администрацията да изготви анализ за пригодността и функционалността на новите микробуси и условията в градския транспорт.




Международен ден на хората с увреждания
Коментари










Драматичният театър във Варна обяви програмата си за ноември
"6 7" – числото, което завладя интернет и стана дума на годината
Димитър Трайчев открива изложба “Мокро” във Варна
Природозащитници призоваха Робърт Плант да си смени името
Безплатен вход в обновената Градска художествена галерия на Варна
ЖП гара Варна се превръща в сцена на изкуството с третото издание на „Коловоз 2“
Варна става „Град на медийните изкуства“ по решение на ЮНЕСКО
Волейболната легенда Владимир Николов ще представи книгата си „Високо“ в Провадия
„Четящ автобус“ превръща варненските автобуси в подвижна сцена за Деня на народните будители
Варненската градска галерия представя „Музикални съзерцания“ на Александър Капричев
Тази вечер: Кученце от приюта в Каменар влиза в роля на театралната сцена
Одобрено: Нов културен център в сградата на руското консулство във Варна (снимки)
Комедията „Код Жълто“ с премиера във Варна на 11 ноември
Милано среща Варна: Звездно сопрано в „Травиата“ за Световния ден на операта
Обявен е конкурс за директор на ТМПЦ-Варна




RSS Новини