През октомври същата година прокуратурата прекрати разследването по случая с мнение за липса на престъпление. В мотивите са описани и действията на Горанов - той е носил със себе си две туби бензин и плакат с надпис “Оставка на Киро (кметът на Варна - б.р.) и целия общински съвет до 17,30 ч на 20 февруари”. Докато Пламен се е поливал с бензин, служител в общината уведомил двама полицаи. Единият от униформените направил 11 крачки към него, а Пламен отстъпвал и в един момент пламнал.
2 г. след смъртта му Сдружението за оптимизирането на правосъдието и администрацията смята, че видеозаписите ще покажат дали униформените са направили всичко, за да спасят младия мъж. Те ще поискат кадрите, но според говорителя на прокуратурата Десислава Йотова такава процедура няма. “Записите са веществено доказателство и се пазят, въпреки че делото е прекратено”, обясни тя.
Срокът за съхранението им е 10 г. Те не могат да бъдат изисквани и давани дори от службите, които са ги заснели. В случая кадрите са от камери на община Варна и полицията.





Поставят паметен знак на Пламен Горанов пред сградата на Община Варна
Коментари











Чехкиня стана Мис Земя 2025
Започва "Varna Jazz Days 2025": Есенен ритъм с джаз, фламенко и африкански звуци
Варненският драматичен театър с празнични коледни спектакли за децата
Природозащитници призоваха Робърт Плант да си смени името
Истории от Африка оживяват във Варна с екипа на „Без багаж“
Варненският театър се включва за 13-и път в Нощта на театрите
ЖП гара Варна се превръща в сцена на изкуството с третото издание на „Коловоз 2“
Волейболната легенда Владимир Николов ще представи книгата си „Високо“ в Провадия
Виенският квартет Alpha Trianguli с концерт тази вечер във Варна
Драматичният театър във Варна обяви програмата си за ноември
Безплатен вход в обновената Градска художествена галерия на Варна
„Четящ автобус“ превръща варненските автобуси в подвижна сцена за Деня на народните будители
„Къси разкази“ на Миряна Пеловска оживяват в галерия „Борис Георгиев“ – Варна
Варна става „Град на медийните изкуства“ по решение на ЮНЕСКО
"6 7" – числото, което завладя интернет и стана дума на годината



RSS Новини