Между кориците на книгата намират място историите с внучката и сина на капитан Георги Георгиев – първият българин, направил самостоятелна обиколка на света с яхта, с готвача на двама президенти и куп холивудски и футболни звезди шеф Пламен Петров, с Ути Бъчваров, с доц. д-р Деян Статулов, с когото историите се въртят около киното и морето, с Пенчо Пенчев, който е четирикратен рекордьор на „Гинес“, с Явор Колев – активен шкипер и дълги години треньор на националите ни по ветроходство, с Васил Попов, с Боян Георгиев, с Георги Паунов, с Павлин Надворни, с Георги Попов – Гаша, с Юлиан Арнаудов, с Андрей Стафунски, с Юлиян Недев, със Стефан Калчев, с Ангел Дипчиков и студентите от яхта „Хигия“ на Медицински университет – Варна.
Художникът Светлин Ненов, мореплаватели, бизнесмени, обикалящи най-големите яхтени изложения, Европейските шампиони по ветроходство в клас IRC2, капитан Тома Томов, Лъчезар Братоев, Георги Николов, който прекоси Атлантика със своята „Нимана“, професионалният водолаз Явор Паунов, потомствени рибари, журналисти също са част от морската палитра с лакърдии.
Отделено е достойно място и за дамите под ветрилата. Ина Илиева, Йорданка Минкова, Пламена Георгиева, Мариета Литарска, Бори Борисова с яхта „Екстази“, русалките от „Time 2 Dare“, които бяха първият изцяло женски екипаж в регатата „Aegean 600“, успешно преминаха това предизвикателство и бяха номинирани за отличието „Златен глобус“, ще имат своята среща с читателите през 2026 г.
В книгата се разказва от първо лице и историята с пристигането в България на луксозната моторна яхта „Балкан“. К.д.п. Светлозар Тенев описва перипетиите, които са имали с доставянето й, както и как по времето на социализма за лодката са били платени над 2 милиона долара.
Семейство, което е отгледало своето дете на катамаран, е сред другите любопитни истории в предстоящото да излезе от печат книжно издание.
„Вярвам, че ще бъде интересно четиво за хората, които обичат шума на вълните, крясъците на чайките и безкрайните хоризонти“, споделя Емилиян Ялъмов, автор и водещ на подкаста „Лакърдии от кокпита“.
Редактор на книгата е Бистра Варнева, с която Ялъмов е работил преди години в пресата, както и в рубриката на БНТ2 и BNT World от Варна „На светска вълна“.






Новини - теми








Безплатни билети за симфоничния трибют „Майкъл Джексън: Thriller“ в Държавна опера – Варна (билетите са изчерпани)
Район "Одесос": Ламарината над находките на Шишковата градинка е временно решение
Богата културна програма във ФКЦ – Варна през февруари и март
Почина легендарният комик Илия Цоцин
Удължава се срокът за приемане на творби в Националния конкурс „Българските архитектурни паметници в макети“
2000-годишен портрет на мумия изглежда изненадващо модерен
Над 600 танцьори излизат на сцена във Варна в благотворителен концерт „За повече варненчета“
DARA е била на крачка от отказ от Евровизия след "публичния линч"
Във варненското село Голица се готвят да отбележат Петльовден
„Вечни теми, нови форми“: Варна показва шедьоври на световната графика (снимки)
Във Варна вдигат паметник на загиналите полицаи
Митко Щерев навършва 80 години – легенда на българската поп и филмова музика
Лондонският природонаучен музей обяви финалистите за „Фотограф на дивата природа на годината“ по избор на публиката
"Дядовото дворче" и "Червената шапчица" този уикенд в кукления театър във Варна





RSS Новини