Писма до българския държавен глава изпратиха президентите и държавните ръководители на Руската федерация, САЩ, Република Австрия, Унгария, Кралство Испания, Република Естония, Република Казахстан, Държавата Палестина и много други.
„Приемете най-топли поздравления по случай Националния празник – Деня на Освобождението на България от османското иго“, заявява в писмото си президентът на Руската федерация Владимир Путин. „Руско-турската война 1877-78 г. заема особено място в нашата обща история. Ние почитаме паметта за славните подвизи на руските войници и българските опълченци, сражавали се рамо до рамо за независимостта на вашата страна“, отбелязва в писмото си руският президент. „Убеден съм, че опирайки се на добрите традиции на братското приятелство, свързващи нашите народи, ще успеем и по-нататък да развиваме взаимоизгодно двустранно сътрудничество в различни сфери“, посочва още Владимир Путин.
„От името на народа на Съединените щати топло поздравявам народа на България с Националния празник 3 март. Оценяваме приятелството си с България и сме удовлетворени от значителното укрепване на стратегическото си партньорство в последната година“, отбелязва в писмото си президентът на САЩ Доналд Тръмп.
„По повод Националния празник на Република България имам огромното удоволствие да Ви предам най-сърдечните си поздравления“, отбелязва в поздравителния си адрес федералният президент на Република Австрия Александер Ван дер Белен. Пожелавам Ви лично благоденствие, а на българския народ - просперитет и светло бъдеще, допълва австрийският президент.
Кралят на Испания Фелипе VI от свое име, от името на испанското правителство и на испанския народ изпраща най-сърдечни поздравления по повод Националния празник на Република България. „Желая от все сърце лични успехи, мир и просперитет за скъпия български народ“, се посочва още в писмото.
„Бих искал да изразя искрените си благопожелания на Вас и на Вашите сънародници по случай Националния празник на Република България. За нас е голяма радост, че тази година може да честваме стогодишнина от установяването на дипломатически отношения между нашите две държави. С удовлетворение констатираме, че на основата на общи интереси успяхме да изградим изключително успешно и тясно сътрудничество както в областта на политиката и икономиката, така и по отношение на решаващи европейски проблеми“, отбелязва в писмото си президентът на Унгария Янош Адер. Уверен съм, че можем да допринасяме към този процес на президентско ниво: с удоволствие отбелязвам срещата ни миналата година в Будапеща. Бих искал да изразя също искрената си благодарност по отношение на Вашата покана да посетя България, убеден съм, че в София ще можем да продължим успешно плодотворната си работа, допълва унгарският президент.
„По повод Националния празник на Република България - 3 март, позволете ми да предам моите искрени поздравления на Вас и на българския народ. Връзката между България и Естония стои на солидна основа и съм уверена, че тя ще продължава да се задълбочава и процъфтява“, отбелязва в писмото си президентът на Република Естония Керсти Калюлайд. „Уважаеми колега, ще се радвам да Ви приветствам в Естония през юни т.г. за Срещата на високо равнище на инициативата „Три морета“. Убедена съм, че целта на Естония да постави по-високи цели успешно ще развие инициативата в бъдеще и тя ще се разраства за благото на 12 държави-членки на Европейския съюз от Адриатическо, Балтийско и Черно море, които я формират“, отбелязва естонският президент. Керсти Калюлайд пожелава благополучие и просперитет на България и българския народ.
„Приемете моите сърдечни поздравления по случай Деня на освобождението на България. Днес България е уважаван член на световната общност“, пише в писмото си президентът на Република Казахстан Касъм-Жомарт Токаев. „С изключително задоволство искам да отбележа, че Казахстан и България са надеждни партньори, имаме добри традиции и постижения в укрепването на конструктивния политически диалог и взаимоизгодното сътрудничество на двустранно равнище и в рамките на международните организации“, посочва казахстанският президент и пожелава благоденствие и процъфтяване на народа на България.
„Имам удоволствието да поднеса на Ваше Превъзходителство и чрез Вас – на Вашето правителство и приятелския български народ от името на Държавата Палестина, нейния народ и лично от свое име, най-горещи и сърдечни поздравления в деня, когато отбелязвате славното Освобождение, желаейки на Вас, на Вашата страна и народ по-нататъшен напредък и просперитет“, посочва в писмото си президентът на Държавата Палестина Махмуд Аббас.







Коментари















Най-големият хотелски оператор в Европа обяви фалит на половината си обекти
Главният готвач на Noma подаде оставка след обвинения в токсична работна среда
Най-щастливата страна в света кани туристи на безплатно пътуване
Без ток във Варна и областта днес ще са...
Откриха изгубена страница от Архимедовия палимпсест
Десетки варненци се редят за безплатни изследвания: Бъбречните заболявания протичат „тихо“
ВиК-авария променя маршрута на автобусна линия №13
Откриха кандидатстудентската борса с варненски университети
Цеца Величкович ще пее утре във Варна
Транспортна болница във Варна съди НЗОК за неплатена медицинска дейност
Народната певица Янка Рупкина е в болница
„Закуска в библиотеката“ тази събота във Варна
Осъдиха търговец за продажба на фалшиви маркови стоки в „Златни пясъци“
Военната служба отново е задължителна в Хърватия
Варненец задържан за ползване на чужда дебитна карта
Проверяват училищата в страната покрай случая „Петрохан“
Петък 13-и е
Илон Мъск е все по-близо до статута на трилионер
Кардиохирург от Liv Hospital Vadistanbul консултира безплатно във Варна на 28 март
Два района във Варна са без вода поради аварии
Нелечимите досега болести срещат своя враг – изкуственият интелект





RSS Новини