Намериха тялото на непълнолетното момиче, удавило се на Централния плаж във Варна
Тялото на непълнолетното момиче, което вчера изчезна в бурното море на Централния плаж във Варна е намерено, съобщиха от полицията за Moreto.net.
Сигналът е подаден в 10:45 часа, след като тялото е забелязано във водите на Рибарския плаж. В момента текат действия по изваждането му.
Припомняме, че вчера при червен флаг на Централния плаж непълнолетни деца влезли в бурното море. Спасителите се притекли на помощ, но успели да извадят само едното от тях. В търсене на другото дете се включиха водолази и служители на пожарната до вечерта, а днес издирвателните действия бяха подновени.
Трагедията се случва ден преди празника на Варна. Миналата година 15-ти август беше почернен след като две непълнолетни деца от с. Каменар бяха повлечени от вълна на вълнолома на Пристанище Варна. Едното беше на 13 г., а другото на 14 г.
|
Коментари |
12:29ч. 15 Август 2019 #26  Име(nick) Нина вместо да се правиш че ти пука. И да определяш на кой друг му пука или не. За поредната трагедия породена от пълното безхаберие и неспазване на правилата от страна на летуващите. Почни да мислиш трезво. Има медицински екипи.150/112 отговарят също. На място има трениран спасител. А и никой не ходи на плаж в 20 и ако има луди то те виждат знамето и това че те са отговорни за действията си.Т ака че щом са там спасител не ти е виновен.
Относно работното им време те са сезонни работници не са целогодишни както ти си мислиш. За това заплащане и гарантиране на ефективност се ползват такива часове.
Умряло е детето схванахме всички можем да четем статията, но докато ти се молиш за семейството и тема подобни тука се задават логични въпроси относно държанието и мисленето и което е било нужно за да влезе въобще.
09:58ч. 15 Август 2019 #25  Nina Име, вече е пределно ясно, че чуждата трагедия не те касае! Защо изобщо коментираш чуждите трагедии тогава?! Лятото е максимум ТРИ месеца с условия за плажа, а преди години имаше през това време спасители и медицинско осигуряване до 20.00 часа на ВСИЧКИ плажове...какво чиновническо работно време при три месеца работа в годината, чиновниците работат с такова време, ама ЦЕЛОГОДИШНО!
09:34ч. 15 Август 2019 #24  Име(nick) Nina да спасителите са също хора със собствен живот извън работа и следователно имат работно време. Мнозинството хора ходят на плаж в това време. Когато не работят тази табела заедно с факта че човека не е горе показва че влизането в морето е на собствен риск. Преди две седмици видях повикана линейка на плажа дойде съвсем бързо тъй като има дежурни на ивицата. Затова да твърдиш че медицинска грижа няма е смешно. А информацията която си получила е трябвало да я знаеш още от дете. Но липсата ти на основни познания за собственото си тяло е друг проблем.
И никой не казва лошо за починалото дете. Говорим общо за липсата на дисциплина и култура на плажуващи по нашето море. Вместо да се засягащ емоционално за всяка трагедия се отрупани и анализирай какво е довело до нея за да не се налага да има следваща.
08:55ч. 15 Август 2019 #23  Nina Чета коментарите и съм потресена! Пърна липса на човешкото чувство – съчувствие към една страшна трагедия! За какво изобщо коментирате спасителите, те явно са опитали да помогнат. С очите си видях преди години на Обзор, как се удави около 30 годишен мъж, даже не го видяха спасителите, кога го е повлякло морето, добре че се развика някакъв човек, който видя банския му , завлече го за няма и две минути от четвърти на дванадесети пост, може да си представите, каква сила е водата,там морето е открито и често доста опасно. Успяха да го извадят, слава Богу, че имаше двама лекари от работещите в Пирогов, командировани за медицинско осигуряване, направо възстановиха дишането с жестока работа и бързо влети медикаменти, НО единият лекар каза, че ако повече от пет минути е бил мозъкът без кислород, този човек вече може да е жив труп. Не знам, какво стана после, линейката дойде за 15 минути и го откара...В тези “демократични” години, такова медицинско осигуряване на плажовете вече НЯМА, а на някои плажове спасителите имат табелка, на която пише, че работното време е от 9.00 до 17.00...като чиновническото! Съболезнования за родителите, независимо от кой етнос са, едно дете си е отишло от този свят несправедливо рано....
07:29ч. 15 Август 2019 #22  KVY Ник за първи път съм съгласен с теб....
01:43ч. 15 Август 2019 #21  Име(nick) Перде те са там за да следят морето и да слагат подходящо знаме.А ако знамето е зелено или оранжево да спасяват хора които имат нужда.Не да стоят и да спасяват идиоти които са тръгнали на червено.
00:09ч. 15 Август 2019 #20  zaguban4o Когато спасителите са вдигнали червен флаг, значи морето е опасно и никой не трябва да влиза. Толкова е просто! Ако влезеш, си плащаш .... понякога с живота. Това е положението! Спасителите са си свършили работата!
00:01ч. 15 Август 2019 #19  vinenska Когато светне червен светофар, излиза ли регулировчик, за да напомня и предупреждава?! Колко спасители да си рискуват живота за хора, които минути преди това са им показали среден пръст и са ги напсували,защото им свирят?! Жалко за жертвата, но дано да е урок за другите.
21:25ч. 14 Август 2019 #18  Перде Спориш заради спора или имаш някаква друга мотивация?
Тогава спасителите да отиват сутрин на плажа да опъват един флаг и да се прибират по "къщята". Идеално свършена работа, нали?
21:02ч. 14 Август 2019 #17  Име(nick) "Защото Бай Ганьо не знае как да се държи."
Така излиза. Когато откриха новият фонтант като видят тези табели си казах, че пак сме се изложили като общество.
19:38ч. 14 Август 2019 #16  summertime Вие в друга държава да сте виждали фонтан с ограждения!? Защото варненският първата година след ремонта беше с ограда, а сега има саксии за целта...
Нужни ли са табели, за да се знае, че водата не е за пиене, къпане, тоалетна, пране и т.н.
Ако някоя разсеяна майка си изтърве детето, пак някой друг ще й е виновен.
На българите все пъдар им трябва.
Ще направят класически концерт на открито, но ще отцепят оркестъра с лента все едно е строителен обект или местопрестъпление. Защо? Защото Бай Ганьо не знае как да се държи.
Или може би трябва като при евреите - на всеки 20 души поне по двама полицаи, че да има ред!
19:32ч. 14 Август 2019 #15  summertime Добре, а днес като постоянно свиркаха, някой чуваше ли ги?! Спасителят се обяснява на всяка групичка по единично - едните бяха германци, те нали като излязат от Германия, също забравят какво е дисциплина. Двама мангали само на бой дето не му скочиха...
Преди години на черен флаг и въжета опъваха, че то ако не заградим и не сложим 100 табели, акълът не стига да се сетиш кое е редно и кое не.
19:00ч. 14 Август 2019 #14  Име(nick) Перде ти се опитай да чуеш цвета на знамето пък късмет.
18:59ч. 14 Август 2019 #13  Име(nick) Глупости вивиан знамената се игнорират систематично от всички етноси.Просто погледни когато се вее червено.
18:47ч. 14 Август 2019 #12  Перде Пиша го това за спасителите, защото станах свидетел на "работата им". Виждах какво става в морето и не виждах нито един спасител (южен до централен плаж) да прави нещо точно в този ден и явно малко преди трагедията. Да свирне поне от кумува срама.
Все съм виждал спасители през живота си и съм виждал какво правят в такива случаи. Да им оправдаваш бездействието с това, че никой не ги слуша е нелепо. То няма и как да ги слуша след като нищо не правят. Ако ще ги оправдаваме направо да ги махат с вишките им от плажа...
18:43ч. 14 Август 2019 #11  zorro Голяма трагедия! Сега ще спрат помощите на майката!
P.S. А що дири 14 г. орки само на плажа без родител.
17:56ч. 14 Август 2019 #10  vivian За циганите няма правила, флагове, ограничения. При липса на умствен капацитет пак ще набедят други, за личния си риск.
17:04ч. 14 Август 2019 #9  Име(nick) "Който е решил да се дави, никой не може да го спре."
И затова Нина не гледай към спасителя а към този който не сесъобразява със очевидното.
16:42ч. 14 Август 2019 #8  summertime Да, на всеки може да се случи, но едно е да се стигне до инцидент заради напр. внезапно физическо неразположение, друго е да се мислиш за безсмъртен, нарушавайки забраните.
Който е решил да се дави, никой не може да го спре.
16:16ч. 14 Август 2019 #7  Nina Име, ама наистина си заформен идиот! Това е страшна трагедия и не си мисли, че може да не се случи и с твое дете! Но като ти чета писанията, може и да нямаш...Грам съчувствие нямаш! Поне замълчи при такава трагедия!
16:12ч. 14 Август 2019 #6  Име(nick) Нищо няма за вадене щом не са се съобразили със забраната за влизане.
15:40ч. 14 Август 2019 #5  minius Как точно "един спасител" ще изкара "стотиците хора" от морето?!? Ще ходи като пчеличка от цветенце на цветенце да ги моли ли?!?
14:52ч. 14 Август 2019 #4  Перде Спасителите, респективно концесионерът, също са виновни. Нито един спасител вчера не си направи труда да изкара стотиците хора в морето. Сигурно като е станала трагедията всички са се разтичали и сигурно сега концесионера ще информира по всички медии колко лоши са плажуващите. Но е факт, че нищо не правеха спасителите. А мъртвото вълнение беше като за учебник.
13:45ч. 14 Август 2019 #3  Equilibrium На тези години мисленето и действията са неразумни на повечето, но поне ще вземе поука и повече няма да прави така.
12:17ч. 14 Август 2019 #2  Dahaka Защото тук хората, които са останали са масово от утайката на обществото или такива, които са принудени поради финансови причини. Чугунената тъпа глава няма как да се направи мислеща.
11:55ч. 14 Август 2019 #1  marryan Защо, мили хора, не се съобразявате със сигнализацията на плажа?! Защо се мислите за по-силни и умни от природните стихии?! Не е ли по-лесно да послушаш специалиста, а не да научаваш нещата по най-трудния начин?!
Бог да прости детето!
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Учебна занималня „Туки Так“ – близо 15 години опит в подкрепата на малките ученици
Четвъртък, 25 Септември 2025 12:05
Учебната година вече е факт, почивните дни останаха зад гърба ни — настъпи времето на сериозно учене. В занималня „Туки Так“, част от Детски център „Мама и Аз“, все още имаме няколко свободни места за...
| |
 |
 Търговски център „Баш Майстора“ празнува своя първи рожден ден
Четвъртък, 25 Септември 2025 08:22
На 26 и 27 септември (петък и събота) паркингът на търговски център „Баш Майстора“ във Варна ще се превърне в истинска демо арена за машини и строителна техника. Поводът е първият рожден ден на модерния...
| |
 |
 Botanic Family Resort: Квартал от ново поколение – образование, спорт и пълноценна среда за всяко семейство
Сряда, 24 Септември 2025 08:05
Botanic Family Resort е мащабен проект, създаден на основата на дългогодишен опит, професионализъм и ясна визия. Botanic Family Resort не е само поредица от сгради, а квартал от ново поколение – жива,...
| |
 |
 Започна изготвянето на Младежка стратегия на Варна
Четвъртък, 25 Септември 2025 19:16
Община Варна започна изготвянето на Младежка стратегия – документ, който ще очертае дългосрочните приоритети и мерки за подкрепа на младите хора в града. Първа стъпка в създаването на стратегическия документ...
| |
 |
 Оператори на безпилотни летателни системи от Сухопътните войски получиха висока оценка за уменията си
Четвъртък, 25 Септември 2025 19:05
Второто по рода си състезание между оператори на безпилотни летателни системи от формированията на Сухопътните войски „Ястребово око 25“ се проведе днес, 25 септември, на учебен център „Люляк“ край Стара...
| |
 |
 Задържаха софиянка за разпространение на фалшиви 50-левки в Ловеч
Четвъртък, 25 Септември 2025 18:54
33-годишна столичанка е задържана вчера в Ловеч, след като в рамките на един ден прокарала в обръщение шест фалшиви банкноти с номинал 50 лева в различни търговски обекти в областния град, съобщиха от...
| |
 |
 След гонка: Емрах Стораро и Константин останаха без шофьорски книжки (видео)
Четвъртък, 25 Септември 2025 18:42
Попфолк певците Емрах Стораро и Константин останаха без шофьорски книжки и са глобени с по 3000 лв. заради гонка в София. По-рано днес двамата бяха извикани в СДВР.
Константин качи видео от надбягването...
| |
 |
 Общинският съвет одобри помощи за 45 варненци
Четвъртък, 25 Септември 2025 18:26
45 варненци да получат еднократни социални помощи, гласува на днешното си заседание Общинският съвет във Варна. Повечето средства са между 200 и 600 лева и се дават за задоволяване на жизнени и комунално-битови...
| |
 |
 ГДБОП спря сайт за нелегално разпространение на филми
Четвъртък, 25 Септември 2025 18:14
Експертите на дирекция „Киберпрестъпност“ на ГДБОП преустановиха дейността на интернет страница, излъчвала неправомерно обекти на авторско право, без необходимото по закон съгласие от правоносителите....
| |
 |
 България е на полуфинал на Световното по волейбол след паметен обрат срещу САЩ
Четвъртък, 25 Септември 2025 18:02
Българският национален отбор по волейбол за мъже се класира на полуфиналите на Световното първенство след драматичен обрат и победа с 3:2 (21:25, 19:25, 25:17, 25:22, 15:13) над САЩ.
Американците поведоха...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Четвъртък, 25 Септември 2025 17:49
Поради извършване неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 26 септември, без ток във Варна и областта ще са:
- 9:00 ч. до 16:00 ч. - гр. Варна -...
| |
 |
 Подводни проучвания край Близнаци разкриват антично пристанище (снимки)
Четвъртък, 25 Септември 2025 17:37
Последните подводни археологически проучвания край нос Киллик, близо до село Близнаци, община Аврен, разкриха редица ценни находки, свързани с древното корабоплаване в северното Черноморие. Между 17 и...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|