Румен Радев е притеснен за България и формира Съвет за стратегическо развитие
Понеделник, 28 Януари 2019 14:33Източник: БГНЕС
 
България се намира в критичен момент от своето развитие.
Българската демокрация ускорено губи позиции, свободата на словото е обект на преследване.
Това каза президентът Румен Радев в словото по повод втората годишнина от встъпването му в длъжност.
Доверието в Народното събрание достигна критично ниски нива, все повече закони се изменят кардинално с преходни изменени. Законодателният процес става непредвидим, лобисткото законодателство измества безцеремонно общественият интерес. Сривът на доверието и противоречията в коалицията блокират нуждата от реформи, заяви Румен Радев.
Ветото не е акт за противопоставяне на Народното събрание, а възможност за постигане на ефективно и справедливо законодателство, каза президентът, който досега е налагал вето седем пъти, а НС се съобрази само с едно от тях. 5 пъти сезирах Конституционния съд, припомни Радев.
След като обществото не реагира за 500 млн. за язовири, защо да не се разпределят 1,35 млрд. за магистрали, запита президентът. Свикнахме скандалите у нас да се вихрят, продължи той.
Радев посочи, че бутафорният конкурс за изтребител за армията ни е извадил порочния модел на управление. Стабилно закотвени сме на европейското дъно, смята президентът.
Според него управлението на държавата се характеризира с непредсказуемост, погазване на закона и фаворитизиране на корпоративния интерес. Президентът поиска наказателно преследване на корумпираните и грабителите.
Той се обърна към прокуратурата и към комисията за незаконно придобито имущество. Безнаказаните престъпност и корупция според Радев са едни от най-големите проблеми на България.
Той съобщи, че формира съвет за стратегическо развитие на България, който да предложи алтернативи на институционалния блокаж. Страната има нужда от нови идеи. Предстоят ни избори, заяви още Радев.
|
Коментари |
22:07ч. 28 Януари 2019 #15  bobi Браво на президента добре се представи пред конгреса на БСП.
21:02ч. 28 Януари 2019 #14  Sea_Dog1Не си прав! По скоро той Му "диша" !! :):)
20:42ч. 28 Януари 2019 #13  many Притеснен е , зер таваришч решетников му диша изотзад!
19:43ч. 28 Януари 2019 #12  Sea_Dog1Не си ли забелязал,че твоите глупости и тези на роба отдавна не ги коментирам. Излишно е да падам до вашето ниво! Ясен съм нали? :):)
19:37ч. 28 Януари 2019 #11  РУССИЯ морска м...ио
изглежда не ти отърва да коментираш коментара ми.Демек фактите.
19:05ч. 28 Януари 2019 #10  Sea_Dog1Прави са Г-да редакторите ! Коментара ти не е свързан с темета ! Защо се опитваш да охулваш управляващите,а? Свикваш /както съм казвал не един път/,ръкопляскаш и навеждаш...глава :) :):)
16:54ч. 28 Януари 2019 #9  robyst2/3 от българите смятат, че неравенствата се задълбочават
28 Ян. 2019
71% от българите смятат, че политическата система в България работи за богатите. Това сочат данните от национално представително проучване, осъществено от Агенция АФИС, предаде Би Ти Ви.
(виж линк...)
16:54ч. 28 Януари 2019 #8  robystЧак краварите са притеснени от корупцията на държавно ниво у нас!
16:50ч. 28 Януари 2019 #7  robystРАЗБИРА СЕ ЧЕ ЩЕ Е ПРИТЕСНЕН КАТО ГЛЕДА какво правят тия управляващи хайдуци! Колкото до дп то никога не е излизало от властта и сега пак го играе с герб!Справка последното гласуване в нс!
16:38ч. 28 Януари 2019 #6  ivanbradata фатмака плаче да върне начело на власта пак дпс! нали с техните гласове стана марионетка!
16:29ч. 28 Януари 2019 #5  РУССИЯ ...едва 7 процента по точно от българите смятат че живеем в справедлива демокрация.
И ако към всичко това морска м...ио прибавим унизителните визи от страна на нашия велик брат и съюзник САЩ,като прибавим и унизителния Шенген извън който все още сме,картинката става швепс.
16:25ч. 28 Януари 2019 #4  РУССИЯ морска м...ио
Президента визира един факт който не можеш да отречеш-БЕЗНАКАЗАНОСТ и КОРУПЦИЯ.Това ти го знаеш изключително добре.Ако го отречеш,ще го отречеш пред околните,но пред себе си не можеш да заблудиш.
Свободата на словото била преследвана...ДА.Доказва го 111-то място по свобода на словото което заемаме.
Днес на обедните новини по БТВ показаха проучване според което едва 7 процента от българите смятат че живеем във справедлива демокрация...
16:17ч. 28 Януари 2019 #3  Dernev В БГ в повечето случай се започва с добри намерения. После в един момент апетита ги замъглява и началото се губи. В мъглата се оказваме пак в началото, но по-надолу в ямата. Просто режисьоритежса едни и същи.
16:04ч. 28 Януари 2019 #2  Sea_Dog1БСП-ка близач! Тъп,бивш Овенен! И ще се опита да пробута "Визия за България" като своя инициатива!? Изчака на им мине конгреса на глупаците,да види на къде "духа вятъра и цъфна с поредната си тъпотия . :):)
15:37ч. 28 Януари 2019 #1  Перверзник Боже, този съвсем си е повярвал. Да не забравя, че на президентската институция са й гласувани единствено представителни функции. Ако иска да управлява държавата, да се яви на избори както всички останали.
Аман от навлеци и чуждопоклонници!
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Квартет „Virtuoso Strings“ с безплатен концерт утре във Варна
Днес, 13 Април 2026 14:01
Камерна музика от световна класа ще звучи във Варна на 14 април 2026 г., когато квартет „Virtuoso Strings“ ще изнесе концерт в Аулата на Икономически университет – Варна.
Събитието започва в 19:00 ч....
| |
 |
 Какво ще бъде времето утре по Черноморието?
Днес, 13 Април 2026 13:20
През нощта над страната ще има разкъсана средна и висока облачност. Ще духа слаб вятър от изток, в Източна България от югоизток. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София – около 6°.
Утре...
| |
 |
 Доналд Тръмп: Папа Лъв XIV е „ужасен във външната политика“
Днес, 13 Април 2026 12:55
Президентът на САЩ Доналд Тръмп отправи остри критики към папа Лъв XIV заради позициите му по международни въпроси и сигурността.
Тръмп определи папата като „слаб“ в борбата с престъпността и „ужасен...
| |
 |
 Българите изхвърлят десетки килограми храна годишно – експерти призовават за по-разумно потребление
Днес, 13 Април 2026 11:55
Средно по 94 кг отпадъци генерира всеки човек в България, като значителна част от тях е хранителен боклук. Данните показват, че на година всеки българин изхвърля около 41 кг храна, което води до сериозни...
| |
 |
 Два района във Варна без вода днес
Днес, 13 Април 2026 11:17
Аварии оставят два варненски района без вода днес.
- до около 15 часа - част от кв. "Левски" - абонатите на бл. 5, 6, 7, 8 и 9 на ул. "Дубровник".
- до около 15 часа - част от местност "Черноморска ...
| |
 |
 Григор Димитров изпадна до №135 в света, Яник Синер отново е №1, а Иван Иванов влезе в топ 600
Днес, 13 Април 2026 11:09
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се срина до 135-о място в световната ранглиста на АТП, след като не успя да защити точките си от турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло.
34-годишният...
| |
 |
 Слабо земетресение в Черно море на 140км от Варна
Днес, 13 Април 2026 10:16
Земетресение с магнитуд 2.7 по скалата на Рихтер е регистрирано в района на Черно море в нощта срещу 13 април, съобщиха от Национален институт по геофизика, геодезия и география към БАН.
Трусът е отчетен...
| |
 |
 Петролът отново прескочи 100 долара след провал на преговорите между САЩ и Иран
Днес, 13 Април 2026 09:50
Цените на петрола отново преминаха психологическата граница от 100 долара за барел на фона на провалени преговори между САЩ и Иран и ескалация на напрежението в региона.
Сортът Brent поскъпна със 7,3%...
| |
 |
 Военноморските сили унищожиха плаващ дрон край Синеморец
Днес, 13 Април 2026 09:22
Специализиран екип от Военноморските сили на България изпълни операция по разузнаване, транспортиране и унищожаване на опасни боеприпаси, открити на плажа в Синеморец, местност „Корабите“.
Военнослужещите...
| |
 |
 Петер Мадяр с историческа победа: опозицията печели две трети мнозинство в Унгария
Днес, 13 Април 2026 08:27
Опозиционната партия „ТИСА“, водена от Петер Мадяр, постигна категорична победа на парламентарните избори в Унгария, спечелвайки две трети от местата в парламента – резултат, определян като историческо...
| |
 |
 Започва Светлата седмица
Днес, 13 Април 2026 08:19
Днес е вторият ден на православния Великден и начало на Светлата седмица. Тя е посветена на светлината, която донася на света възкръсналият Христос. До събота всеки един от дните носи името светли.
Вторият...
| |
 |
 Най-важното от Варна във вчерашния 12 април
Днес, 13 Април 2026 07:22
Аладжа манастир с безплатен вход днес
На Великден (12 април) Аладжа манастир ще бъде отворен за посетители с вход свободен от 10.00 до 17.00 часа. Музейната сграда няма да е достъпна в този ден.На 13...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|