Европарламентът ще гласува резолюция за приемането на България и Румъния в Шенген
Петък, 7 Декември 2018 08:50Източник: БНР
 
Евродепутатите ще обсъдят в понеделник и ще гласуват във вторник резолюция, в която се призовава Съветът на ЕС да вземе бързо и положително решение за включването на България и Румъния като пълноправни членове в Шенгенското пространство.
Парламентът даде зелена светлина на присъединяването на България и Румъния към Шенген през юни 2011-та година и няколко пъти потвърди позицията си след законодателната резолюция. Окончателното решение трябва да бъде взето чрез единодушно гласуване в Съвета на ЕС.
„Позицията на Комисията не е променена. Ние смятаме, че България е готова да се присъедини към Шенген. Решението обаче трябва да бъде взето от Съвета. Ако има правна възможност това да стане на два етапа и ако страните-членки вземат съответното решение“, заяви по-рано говорителката на ЕК Наташа Берто.
Преди две седмици председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов коментира в Народното събрание, че е реалистично България да се присъедини към Шенгенската зона "по въздух" през пролетта на 2019 година.
|
Коментари |
11:49ч. 8 Декември 2018 #20  Име(nick) Защото бюджета е един.И съденето за нещо което се решава с глоба е глупаво и скъпо и ненужно.Да не говорим колко време би отнело.И какъв хаос би било ако се осъди управляващ и задържан това е предпоставка за дестабилизация на ЕС и региона.Никойу не те ограбва.Като не си направил директивата навреме и си окърнил правата на гражданите ще бъдеш глобен.И отново на печалба сме.Онези малки цифри са само част от всичко което ни се дава и СПЕСТЯВА като членове на единнипт пазар.
01:11ч. 8 Декември 2018 #19  Nina Име, разбрахме,че всичко за теб е прекрасно и те устройва! Естествено,че няма да видиш нищо нередно в това, да глобяват НАС, заради грешките на управляващите! Интересно,защо не съдят управляващите и ако не спазват законите да глобяват тях,защо ние да плащаме,след като НИЩО НЕ ЗАВИСИ ОТ НАС????Знаеш ли обаче, защо са направили така, че да плащаме за чужди грешки? Защото от един човек не можаш да ОДЕРЕШ толкова пари,колкото от ЦЯЛ ЕДИН НАРОД,дори и от десет човека не можаш да ОГРАБИШ лесно 29 МИЛИАРДА,но от един народ може да разпишеш “закони”, с които да го накараш да плати! А после се прегръщат със същите тези бандити, за чиито “грешки” ни глобяват! Нищо ли странно не виждаш?! Просто ни грабят ДРУЖНО,затова потупват Тиквата по главата и се подсмихват, а той сияе като му кажат “кънгречюлейшън”! Хвалят го,че им дава шанса успешно да ни ограбват и правят още по-бедни, пък ТОЙ и компания, колкото си откраднали от “европрограмите” си е тяхният дял от награбеното!
00:34ч. 8 Декември 2018 #18  Име(nick) Nina заплащането се определя не от държавата а от бизнеса и икономиката.Не си в комунизма.Първо кой е казъл че не ги вълнува?Нали за недостигнатите цели са тези глоби.Второ те нямат по какъв начин да се месят в тези въпроси извън предлагането на стимули за развитие и глоби при нарушения.Всяка държава си плаща вноската ние с нищо не сме по-специални от другите.Като нарушаваш закона ще бъдеш съден.Нали искаш правосъдие?И не стана ясно аз с какво съм роб че толкова напрягаш че съм?
00:00ч. 8 Декември 2018 #17  Nina Като толкова сте в умиление към този ЕС, задавате ли си въпроса, ЗАЩО ДЕСЕТ ГОДИНИ след като сме негови членки изобщо не ги вълнува мизерното заплащане на труда в една държава членка на ЕС, заплащане като в Третия свят?! Защо не ги вълнува, че България е ВЕЧЕ първа в света по смъртност, което означава,че се провежда целенасочен ГЕНОЦИД спрямо цяла една вропейска нация?! Но определено ги вълнува да си плащаме редовно МИЛИАРДИТЕ членски внос и глоби и даже ни осъждат да плащаме и още, и още! Щом ви се вижда нормабно и ПРАВИЛНО...спасение няма да има! Робите си харесват робството, харесва им да ги ограбват, докато измират!
23:50ч. 7 Декември 2018 #16  Nina Щом ви харесва и не виждате нищо нередно да плащаме МИЛИАРДИ,докато народът тъне в мизерия и загива...Най-страшно е, когато робите наистина повярват на поробителя си,че са свободни! От такова робство спасение няма! Какво не виждате, хилядите евро глоби НА ДЕН, които плащаме и ще плащаме?! И за какво?! За да богатеят и още преялите брюкселски бюрократи и подлогите им????
21:18ч. 7 Декември 2018 #15  Бат Ники Nina,
Статия в жълт сайт, с анонимен автор пълна с абсолютно неверни данни - едва ли представлява някакво доказателство.
Иначе има много сайтове, където "доказват", че земята е плоска, че ни управляват извънземни и т.н. и т.н.
Въобще психопат да си в днешно време - можеш да задоволяваш напълно параноидно-шисофренните си нужди.
19:33ч. 7 Декември 2018 #14  Име(nick) Значи дават ти пари безвъзмезно.При влизане в съюза си видял и поел отговорност за изпълнението на директивити коит всяка друга държава изпълнява.Не го правиш, глобяват те и после те са виновни че не си си спазил спорозумението?
Така че Нинке ЕС не е тръгнала да те гони като овца.Сами си го правим.От тъпи протести до мутри и патриоти заради тях провалени оправяния в закона.И така.После що са бедни и мързеливи ами защото са тъпи.Пореден пример бе натиска от страна на фермери да не се спазва протокола за заразени животни да позволим други членки и райони да бъдат заразени защото таки им харесвало.
И Наистина статията освен че не е коректна не зачита достъпа към европейският пазар липсата на тарифи.Работите отпадането на такси преводи и тнт.Които включва Пазарът.Но това не е отчетено в статията.Така че имай предвид въпреки всичко сме по-добре отколкото извън съюза.
19:12ч. 7 Декември 2018 #13  Nina Не е най-новата и най-точната статия, но е систематизирано най-сбито. Ако се интересувате поровете в интернет като напишете "загубите на България от еврочленството"
(виж линк...)
18:51ч. 7 Декември 2018 #12  Бат Ники Nina,
не знам на какво разчиташ с глупостите, които пишеш. Може би на незнанието на четящите.
17:57ч. 7 Декември 2018 #11  ivanbradata нина,припомни ми при кое управление имаше хиперинфлация и заплата 5 долара!
17:55ч. 7 Декември 2018 #10  ivanbradata нина , има ли по-големи крадци и бандити от дпс и пионката им бсп? забрави ли виденов? орешарски? станишеффф?
16:47ч. 7 Декември 2018 #9  Nina Защитниците на бандитите,които ни "управляват" се хвърлиха на амбразурата...Полека, да не загинете от "приятелски" огън, че вече издоиха народа и се насочиха да източват "своите"!
15:17ч. 7 Декември 2018 #8  ivanbradata когото нина напише ; " гарабет си купи кола" трябва да се уточни ,че не е гарабет - ами киркор, не е кола - ами мотор и не си я купил ами му го откраднали! иначе всичко е вЕрно!
14:49ч. 7 Декември 2018 #7  Mesmerize Смях, смях до сълзи. Най-обичам някой "другар" да заговори за милиарди... 1 милиард, 5 милиарда, 29 милиарда. Все едно сме в плод-зеленчук и си купуваме два килограма домати , 5 килограма домати. Нина, ти да не си на работа в Сметната палата или в някоя бюджетна комисия към парламента...Пък може и към европарламента. И тъй като отговора е ясен, просто констатирам, че човек който се възхищава на Президент под чехъл от жена си, да не говорим още под колко чехли е, да ми говори за бюджети, милиарди, сметки и т.н. предизвика единствено...... смях !
13:34ч. 7 Декември 2018 #6  Nina И тези 29 милиарда загуба се получават СЛЕД като се извадят платените ни пари под формата на "европрограми"! А европрограмите са просто една благодатна схема за преливането парите на данъкоплатците в джобовете на шепа странно забогатели от тях хора, всъщност откровени бандити!
13:31ч. 7 Декември 2018 #5  Nina yeni, потърси информация и за наложените ни ГЛОБИ и други видове САНКЦИИ...За цялото ни членство в ЕС, като се сметнат платените от нас пари не само от членски внос,но и други глоби и санкции, излиза че сме на ЗАГУБА с 29 МИЛИАРДА!!!!!! ЧЕСТИТО! После били сме бедни.....ДРУГ ПЪТ! Аз не съм чувала за народ,който да е грабен ЖЕСТОКО вече 70 години под разни форми и да е все още оцелял! И има още какво да се открадне! Богати сме, ама здраво ни крадат, и "наши", и чужди, затова не живеем добре!
13:17ч. 7 Декември 2018 #4  yeni За информация на другарката NINA,
ние плащаме 1 милиард годишно, но получаваме 3 милиарда.
13:06ч. 7 Декември 2018 #3  Nina И да не забравяме, плащаме годишно НАД един МИЛИАРД членски внос на ЕС, а като ни приемат в Еврозоната и там ще плащаме членски внос. Той няма да ни намали заемите, чист БЕЗОТЧЕТЕН РАЗХОД е за Брюкселската бюрокрация! Както бяха написали един протестиращи срещу политиката на ЕС от западни държави:"We Pay, You Play!"
12:51ч. 7 Декември 2018 #2  Nina ЩЕ НИ ПРИЕМАТ,само първо ще ни изиграят същия номер, който ни изиграха при приемането в ЕС! Ще ни изнудят да подпишем всякакви НЕИЗГОДНИ условия ЗА НАС! И понеже имаме чужди ПОДЛОГИ за управляващи, ще подпишат ВСИЧКО, каквото им предложат! Чудите се ЗАЩО?! Защото ГРОБарите се надяват на гръцкия сценарий, да теглят до припадък ЗАЕМИ и да си ги харчат, а НИЕ ще трябва да плащаме С ЛИХВИТЕ, всъщност това е основното „предимство“ на приемането ни в Еврозоната- възможността за ОЩЕ ЗАЕМИ, после ще ни начислят ПРОЦЕНТ от ЗАЕМИТЕ на ВСИЧКИ ДЪРЖАВИ в Еврозоната, а то там държава БЕЗ заеми не остана, значи ще плащаме и процент от заемите на Гърция, Испания, Италия, Португалия…..Като не можем да плащаме ще ни прибират като в Гърция, пристанища, курорти, залежи, има все още какво да се ГРАБИ от България!Не разбрахте ли, не ни приеха, ПОРОБИХА НИ, в момента са ни наложени повече ограничения, такси и глоби отколкото след Ньойския договор, а даже не сме били официално във война с никого! От КОГО и КОГА загубихме, че сме на колене като окупирани!? И в НАТО ни приеха, ама видяхте ли как ни нахлузиха и там, ползват си БЕЗПЛАТНО САЩ бази тук, но ако ни нападне Турция, която е най-опасна за нас, ще ни кажат, оправяйте се, НАТО не се намесва при спорове между съюзници, те така си окупираха Кипър и по всички закони, турците са там НЕзаконно, но никой нищо не им казва! Чака ни още по-голямо робство и бедност, ако влезем в Еврозоната!
11:04ч. 7 Декември 2018 #1  РУССИЯ блаженни са верующите.
Ние сме циганизирана бедна и корумпирана държава.
Взеха ни в ЕС по съжаление,НО НЯМА ДА НИ ДОПУСНАТ ДО ТЯХ.
Именно заради това ще ни държат извън Шенген...на една ръка разтояние.
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Ученици от цялата страна ще повишават финансовата си грамотност по време на Световната седмица на парите
Днес, 15 Март 2026 18:46
Ученици от цялата страна ще повишават финансовата си грамотност по време на Световната седмицата на парите, която ще се проведе в периода 16–22 март. Инициативата тази година поставя акцент върху личните...
| |
 |
 Пожар пламна в църква в Румъния по време на неделна служба (видео)
Днес, 15 Март 2026 18:28
Силен пожар избухна в неделя сутринта в църква – исторически паметник в румънското село Пучени Мошнени, окръг Прахова. Около 120 души, които са били вътре по време на инцидента, са се самоевакуирали, а...
| |
 |
 Владо Николов влиза в политиката, ще води кандидат-депутатска листа
Днес, 15 Март 2026 17:51
Волейболната ни звезда Владимир Николов води листата на формацията на Румен Радев "Прогресивна България" в Пловдив, потвърди за bTV Ангел Стоев, бившият областен управител на Пловдив. Той ще регистрира...
| |
 |
 „Черен дъжд“ над Иран след удари по петролни съоръжения
Днес, 15 Март 2026 17:32
Облаци токсичен дим, отделени след американско-израелски въздушни удари по петролни съоръжения в Иран, се върнаха към земята под формата на т.нар. „черен дъжд“. Явлението предизвика тревога сред международни...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Днес, 15 Март 2026 17:10
Поради извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 16 март, без ток във Варна и областта ще са:
- от 8:30 ч. до 17:00 ч. - гр. Варна...
| |
 |
 Черно море с минимална победа над Монтана във Варна
Днес, 15 Март 2026 16:47
Черно море надви Монтана с 1:0 в мач от Първа лига, който се игра в неделния следобед на стадион „Тича“ във Варна.
Единственият гол падна в 65-ата минута. След центриране отдясно защитниците на Монтана...
| |
 |
 Разследват смъртта на жена след естетична процедура в Дупница
Днес, 15 Март 2026 16:25
Софийската районна прокуратура проверява случай на починала млада жена след естетична процедура при лекар от Дупница, съобщиха за БНР от Областната дирекция на полицията в Кюстендил.
Името на лекаря...
| |
 |
 Турция временно спира глобите за мултимедийни екрани в автомобилите
Днес, 15 Март 2026 16:05
Министерството на вътрешните работи на Турция обяви, че санкциите, свързани с използването на мултимедийни екрани в превозни средства, се спират временно до извършването на регулаторна промяна, съобщава...
| |
 |
 Петролни компании от САЩ с печалби от $63 млрд. заради конфликта в Близкия изток
Днес, 15 Март 2026 15:25
Американските петролни компании могат да генерират неочаквани печалби от над 60 млрд. долара тази година, ако цените на суровия петрол запазят високите нива, достигнати след началото на конфликта с Иран,...
| |
 |
 Стартира спортният празник „Бързи и сръчни – Пролет 2026“ във Варна
Днес, 15 Март 2026 15:06
Следващата седмица в залата на МСК „Владислав Варненчик“ започва поредното издание на спортния празник „Бързи и сръчни“. Инициативата е част от програма „Спорт“ на Община Варна и има за цел да популяризира...
| |
 |
 Даниел Митов: Умишлено не съм говорил за случая "Петрохан," когато бях министър
Днес, 15 Март 2026 14:46
Съвсем умишлено не съм говорил за случая "Петрохан", когато бях министър на вътрешните работи, каза депутатът от ГЕРБ-СДС Даниел Митов пред журналисти. Не е редно вътрешният министър да коментира детайли...
| |
 |
 Над 20 ранени при сблъсък на два трамвая в Москва
Днес, 15 Март 2026 14:15
Най-малко 22 души, сред които пет деца, са ранени при сблъсък на два трамвая в Москва. Инцидентът е станал на околовръстния път на Волоколамското шосе, съобщи ТАСС, позовавайки се на Московската държавна...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|