Коли с варненска регистрация блокираха показно заведение за бързо хранене (допълнена)
 
Частна охрана блокира достъпа до заведение за бързо хранене във Велико Търново, а всеки опит на граждани да влязат бил контриран от мутрите с думите "изчезвай да не стане лошо". За това разказа Иво Мирчев, познат от инициативата "Гласувай без граници", в социалните мрежи.
Заедно със 7-годишния си син, Мирчев спира пред заведението. Според разказа му целият паркинг бил блокиран от две лимузини с идентични номера.
"Мислите си, че мутрите са изчезнали? Или МВР се бори с тях?
Днес на път за Варна спирам в McDonald's Велико Търново. Няма нито едно място за паркиране. Но пък 5 места са заети от два автомобила, а ресторанта е наобиколен от 7-8 мутри (явно шефа яде вътре). Отварям аз прозореца и отправям молба към най-умно изглеждащата да премести едната лимузина, за да мога да паркирам и аз. Мутрата очевидно е в шок от тая молба и около 5 секунди опитва да я осмисли. Накрая ми казва... "да изчезвам да не стане лошо"", разказа Мирчев във Фейсбук.
След неуспешен опит да накара шофьорите им да поместят автомобилите си и последвалите няколко заплахи, той се обажда на тел. 112 и търси съдействие от полицията, но патрул така и не идва.
Разказа си Мирчев завършва така:
Аз естествено им правя снимки и се обаждам в полицията, защото не считам за нормално през 2018 г. да ни се случват тези неща. Мутрите са впечатлени от нахалството ми да искам да освободят излишно заетите паркоместа и ме наобикалят. Полиция не дойде. Обаждането на 112 бе безсмислено.
Малко преди да започне комуникацията на примитивно ниво ги посъветвах да са внимателни, защото има камери на паркинга... В крайна сметка 20 секунди след случката те се бяха изпарили. Подозирам, че се респектираха от 7 г. Мартин, който бе с мен и им каза, че не иска да вижда мутри.
Допълнение:
Полицията проверява сигнал, подаден след спор за паркиране в района на крайпътно заведение на околовръстния път на Велико Търново.
Това съобщиха от МВР.
Органите на реда са установени са автомобилите, които са с варненска регистрация, собствениците и ползвателите им. Служители от областните дирекции на МВР във Велико Търново и Варна работят активно по цялостното изясняване на случая.
Самият Мирчев съобщи в профила си във Фейсбук, че се му се обадили от МВР, за да пусна официална жалба по случая, който е от вчера.
"Аз обаче мисля, че първо МВР дължат отговор - защо излъгаха, че нямат данни за постъпило мое обаждане на тел. 112? Очевидно някой в МВР е очаквал този случай да се потули като обяви, че никой не е звънял на 112. Някой не е очаквал, че смартфонът ми автоматично е записал разговора със служителя на спешния телефон, на който се чува двукратното потвърждаване на постъпването на сигнала. МВР дължи отговор тук!", написа още Мирчев.
|
Коментари |
12:08ч. 25 Април 2018 #35  slav4oГладни хората, блъскат Макдоналдс, като невидели! :):)
10:50ч. 25 Април 2018 #34  Mari Anne Брей никой не смее да каже на каго са колите.
10:02ч. 25 Април 2018 #32  balkharaБреййййй, много обеднели наш'те мутри щом започнаха да се хранят в Мак'доналдс! Горките те!!!
22:21ч. 24 Април 2018 #31  Marmoset Колите са на едни хора които не могат да спят нощем от страх. Хора, които имат имат нужда не само да затворят заведението но и да следят да не им сложат отрова в храната. Он дето се жалва, нека се радва на спокойния си живот, който не всички имат :) Пич, страх ги е от теб затова затварят заведението. Полицията прави нещо по въпроса, пази ги
21:11ч. 24 Април 2018 #30  vale55555 И Мутрите ни тъпи като политиците ни....блокирали пътя за ресторант.Откога Макдоналс стана ресторант.Простотия и дивотия.
21:00ч. 24 Април 2018 #29  РУССИЯ Коментарът е премахнат Причина: Лични нападки и обиди
18:29ч. 24 Април 2018 #28  Mari Anne Ами не, не знаем на кого са колите. На дон Корлеоне ;-)))
18:12ч. 24 Април 2018 #27  toko Наистина ли никой от коментиращите по-долу не знаят на кого са колите или не са от Варна?
16:53ч. 24 Април 2018 #26  ezo Според Наказателния Кодекс, този който прикрива нарушение или извършител е съучастник. В тоя ред на мисли какъв се води МВР чиновничето което е скрил сигнала? А според закона на МВР дали трябва да има дисциплинарно производство?
16:50ч. 24 Април 2018 #25  будна гражданка Доц. Иво Христов каза 80% от българското население са дебили. Ето ти малък пример защо....
16:35ч. 24 Април 2018 #24  msz г-н Мирчев, МВР май се н*сра !!!
16:34ч. 24 Април 2018 #23  msz Шибаняци
16:34ч. 24 Април 2018 #22  msz В 7777 ВР - хайде де, полицията къде е ? Мамичката ви полицейска да разклатя.
16:33ч. 24 Април 2018 #21  msz Е.ати миризливата, мутренска държава. Тея за какви се помислиха не знам. Все съм си мечтал да им потроша бараките със незаконно затъмнените стъкла, със самосвал. Боклуци. Сигурно нямат завършено основно образование.
16:17ч. 24 Април 2018 #20  Бат Ники Номерът на едната кола е доста запомнящ се. Хайде казвайте на кого са колите, за да видим на кого му липсват първите 7 години.
Аман от парвенюта дето си мислят, че парите могат да заменят липсата на интелект и възпитание.
15:35ч. 24 Април 2018 #19  Султанка А,кой каза че мутрите са изчезнали!?Ами вижте кои ни управляват! Мутрите са на всеки метър, те са недосегаеми и над закона!Докато те властват в майка-България, тук прокопсия няма да има! Най-много да ядем дървото!
15:09ч. 24 Април 2018 #18  Teodor Gotchev Практиката показва, че мутрите се лекуват само чрез един подход. Много е ефективен и ги приземява завинаги без значение, колко шишковци ги пазят.
15:01ч. 24 Април 2018 #17  tyki Същото ми се случи в община Варна- деловодството, един бабаит говореше на висок глас и пречеше на работата на служителките, които казаха, че се притесняват от него.Направих му забележка, каза да внимавам, аз му казах той да внимава., като излязох , и той излезе след мен да види кой съм, разминах се с главния архитект и сигурно го е питал какъв съм... гражданин съм, защо трябва да съм някакъв.
14:48ч. 24 Април 2018 #16  Mari Anne Тези мутри трябва да са охранявали дон Корлеоне,за да се страхува полицията да дойде на място и за да се страхуват журналистите да му напишат името.
14:10ч. 24 Април 2018 #15  Mari Anne Ха, допълнението е още по - интересно. Защо трябва да чакат жалби, трябваше веднага МВР да се отзове на обаждането и да ги респектира тези мутри, къде си мислят, че се намират. А какво излиза, че органите на реда си затварят очите и като се даде гласност се размърдаха. Срамувам се да живея в такава държава!
14:09ч. 24 Април 2018 #14  many Нашата полиция ги пази!
13:49ч. 24 Април 2018 #13  Mari Anne Така е, докато съдебната ни система си затваря очите и не ги вкарва в затворите, където им е мястото. В Европа за един умишлено спрян ескалатор могат да те вкарат за 20 дни в затвора, ако не си платиш глобата, нашите цяло заведение за обществено хранене окупирали и плашат хората. Къде го има това. Дивашка работа. Браво на човека с детето за смелостта!
13:41ч. 24 Април 2018 #12  Nina Долнопробни са ни мутрите,такива им долнопробни и хранителните навици! Сюжет достоен за комедия!
13:34ч. 24 Април 2018 #11  Zdrav-ko И полицията отново спи.
13:18ч. 24 Април 2018 #10  MangiafuocoВ Русия всеки гангстер застрелился би от срам - ако колата му видят на паркинга на "макдоналдс".
12:37ч. 24 Април 2018 #9  Teodor Gotchev "Полицията във Велико Търново проверява сигнал за спор за паркиране в района на крайпътно заведение на околовръстния път на града, съобщиха от МВР. Установени са автомобилите (с варненска регистрация), собствениците и ползвателите им. Служители от областните дирекции на МВР във Велико Търново и Варна работят по изясняването на случая, уточняват от полицията."
12:33ч. 24 Април 2018 #8  plamdin Не - бе, в България всичко е законно, няма "недосегаеми", няма сратсване на държавата с престъпността - това е само в главите на съдиите от Страсбург, които осъждат България по почити всикчи дела, които са водени! Но тук в Бълхария е модерно на "черното" да се вика "бяло" - и така "надоле, надоле надоле - в студените безни слезни..." Хр. Смирненски!
11:13ч. 24 Април 2018 #7  Vic Rattlehead То магарето ако не си покаже магарията не става...
Голям лукс да отидеш в Макдоналдс :)
11:06ч. 24 Април 2018 #6  Mari Anne А защо не се обади в телевизията, да дойдат да ги снимат, да видят хората в каква мутретска държава живеят и почти нищо не се е променило, щом и от полицията имат страх от мутрите, положението е сериозно.
11:06ч. 24 Април 2018 #5  Марин Милев Аве други си е да са прайш на голям с кола на изплащане пред Макдоналдс-а в Търново! Хехе!
10:52ч. 24 Април 2018 #4  Teodor Gotchev Държавата се управлява от най-можещия до момемнта човек и екип. Всички тъпаци преди тях само крадяха. Благодарения на управляващите в момента България е част от Европа.
10:42ч. 24 Април 2018 #3  Веско Ами държавата се управлява от мутра...какво друго да очакваме.
10:33ч. 24 Април 2018 #2  Teodor Gotchev Колкото и пари да имаш няма разумна причина да правиш такива селски демонстрации, като въпросните ползватели на автомобили с В 7777 регистрация (Вероятно хората са от националната лотария), освен ако същите не са издирвани активно да бъдат физически ликвидирани, а за да иска някой такова нещо спрямо тях значи сериозно са згазили и лука, и закона.
10:20ч. 24 Април 2018 #1  dorina Полиция в България няма!
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 39-годишен задържан за палеж край пътя София – Варна
Днес, 4 Август 2025 13:54
39-годишен мъж от луковитско село е задържан по подозрение в палеж на сухи треви и храсти край бензиностанция на пътя София – Варна в района на Боаза, съобщиха от полицията в Ловеч.
Пожарът, избухнал...
| |
 |
 Варна призовава неправителствени организации за общи инициативи в защита на животните
Днес, 4 Август 2025 13:41
Община Варна отправи покана към неправителствените организации за защита на животните да се включат в партньорски инициативи за намаляване на популацията на безстопанствени кучета и котки и за подобряване...
| |
 |
 Почина Дейвид Роуч – фронтменът на хардрок групата Junkyard
Днес, 4 Август 2025 13:31
Дейвид Роуч, певец и съосновател на хардрок групата Junkyard от края на осемдесетте, почина в петък след битка с рака. Групата обяви смъртта му в публикация в социалните мрежи в събота. Той беше на 59...
| |
 |
 Основните хранителни продукти леко поевтиняват
Днес, 4 Август 2025 13:18
Потребителската кошница е поевтиняла с 2 лева за седмица – от 99 на 97 лева. Това показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) за периода 20 май – 4 август 2025 г., представени...
| |
 |
 Черно море приема Берое тази вечер на "Тича"
Днес, 4 Август 2025 13:06
Черно море посреща Берое в мач от третия кръг на Първа лига. "Моряците" приемат старозагорци днес от 19 часа на стадион "Тича" във Варна.
Треньорът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти...
| |
 |
 Какво време ни очаква утре по Черноморието?
Днес, 4 Август 2025 12:53
Утре по Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, след обяд - умерен вятър от изток. Максималните температури ще бъдат 29°-31°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде...
| |
 |
 Руски удари причиниха пожари в Одеса и Днепропетровск
Днес, 4 Август 2025 12:40
Руската армия атакува с дронове Одеска и Днепропетровска област в нощта срещу понеделник, причинявайки сериозни щети и ранявайки няколко души, съобщиха украинските власти.
В Одеса ударите предизвикаха...
| |
 |
 Водач на каруца е в критично състояние след катастрофа с лека кола във Варненско
Днес, 4 Август 2025 12:28
39-годишен мъж от Дългопол е с тежка черепно-мозъчна травма и с опасност за живота, след като конската му каруца е била блъсната от лек автомобил. За това информират от варненската дирекция на МВР.
Инцидентът...
| |
 |
 Десетки мигранти загинаха, след като лодка се преобърна край бреговете на Йемен, съобщава ООН
Днес, 4 Август 2025 12:14
Лодка, превозваща 154 етиопски мигранти, се преобърна край Йемен, убивайки 68 души и оставяйки над 70 в неизвестност.
Най-малко 68 души са загинали, а над 70 са в неизвестност, след като лодка с мигранти...
| |
 |
 Иззеха фалшиви стоки за 180 000 лева от магазин в „Златни пясъци“
Днес, 4 Август 2025 12:01
Служители на Икономическа полиция във Варна проведоха специализирана операция по линия „Интелектуална собственост“, в резултат на която бяха иззети голямо количество дрехи с фалшиви търговски марки.
Проверката...
| |
 |
 Локални огнища все още горят в Пирин, унищожени са над 45 хил. декара
Днес, 4 Август 2025 11:48
Все още има локални огнища на пожара в Пирин. Това каза за БТА директорът на Държавно горското стопанство - Струмяни Иван Ризов. По думите му засегнатата от пожара площ надхвърля 45 хиляди декара, според...
| |
 |
 Четирима души спасени след преобръщане на лодка край Несебър (СНИМКИ)
Днес, 4 Август 2025 11:34
Благодарение на бързата реакция на спасители и съдействието на преминаваща лодка, четирима души бяха спасени след инцидент в морето край Несебър в неделя, 3 август.
Сигналът за бедстващите е подаден...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|