Световната банка: Токът в България трябва да поскъпне
Събота, 18 Февруари 2017 09:55Източник: NOVA
Плавно поскъпване на тока в следващите две години - това препоръчва на страната ни Световната банка.
Експертите изчисляват, че цената на електричеството трябва да се увеличава с 2% всяка година и в средата на 2019 да бъде с 6 на сто по-висока от тази, която плащаме в момента.
Докладът е препоръчителен и ще бъде подложен на обществено обсъждане. В него, експертите посочват още, че са нужни още усилия от страна на държавата за възстановяване на сектор "енергетика" и настояват за допълнителна подкрепа за енергийно бедните българи.
Според доклада, енергията формира средно 14 на сто от общите разходи на домакинствата. Особено уязвими при всяко поскъпване са 440 000 домакинства.
|
Коментари |
19:50ч. 18 Февруари 2017 #18  Nina Сега се сетих…Кристалина Георгиева като достоен представител на СБ беше „изтървала“ по примера на Кондолиза Райс,че мигрантите щели „да ни оправят демографската катастрофа“.Няма нищо случайно в такова „изтърване“! Ако замълчим,значи е дошъл моментът, да започне заливането и претопяването ни в агресивни орди от нарочно насочваните от САЩ нашественици. Когато изказването й получи моментална остра реакция,видяхте ли колко бързо започна да се извинява? Това не означава,че ни се е разминало, в момента в който ни обхване апатията,защото сме решили,че нищо не зависи от нас и спрем да реагираме,натискът ще започне отново. Повярвайте,МНОГО ЗАВИСИ ОТ НАС,но само ако успеем да се обединим,за да защитим дома си България,защото българите друга родина нямат и няма и нея да имат,ако не разберем,че сме силни само, ако сме заедно зад каузата България!
18:46ч. 18 Февруари 2017 #17  Nina Помните ли Кондолиза Райс?Беше идвала не помня коя година точно,но тогава все още бяхме малко над 8 милиона.Изнервена и в прав текст заяви,че не можем да издържаме 8 милиона, а само 4 милиона,защото 4 милиона били просто паразити.Тогава пресата я направи на нищо и я попита,какво ни съветва,да изтребим 4 милиона,които са всъщност „паразитиращите“ пенсионери и деца?! Всъщност нейното изказване беше просто изтърване на нервите,защото топенето на нацията им се струваше доста бавно,а планът Ран-Ът повеляваше друго! След това се изниза от България и повече не посмя да дойде или да говори за нас!С „изтърването“ на такива изказвания,всъщност пробват колко съпротивителни сили са ни останали,ако не реагираме,засилват геноцида,ако реагираме,забавят темпото,за да ни приспят за известно време и после се появяват в медиите „съветите“ на СБ и МВФ идва „да помага“!Мислите, че цялата мизерия в България е, защото сме некадърни и мързеливи?НЕ,просто така ни втълпяват,за да ни внушат,че „справедливо“ сме бедни и затова да не протестираме,защото „сами сме си виновни“.Поживейте и поработете в някоя от богатите западни държави и ще се върнете толкова ядосани,колкото се върнах аз! Да видите,КАК от 2-3 поколения живеят и се пенсионират на помощи огромна част от населението,КАК изобщо не са чак толкова образовани,интелигентни и възпитани и ще разберете,че ние не сме нито мързеливи,нито некадърни,даже и не сме по-грозни от тях,просто не можем да се обединим и да защитим правото си на нормален живот в собствения си дом!Моят народ вади България няколко пъти от катастрофи,докарани ни от продажни политици,които служат на всеки друг,но не и на България!Този народ не заслужава да бъде мачкан и погубван така жестоко по „съвет“ на СБ!
18:30ч. 18 Февруари 2017 #16  Nina Isin,опростенчески разсъждаваш-2-3% повишение на киловат електричество води до повишаване на таксите пренос,невъзстановяеми разходи и др.,после идва и ДДС-то и реално това ще вдигне сметката с поне 20%, което не е 2-3 левчета.После идва поскъпването и на храни и други стоки…А какво означава „подпомагане“ на енергийно бедните,при условие,че по всички европейски и световни стандарти около 80% от българите са енергийно бедни-означава даване на помощи на редовните „бедни“,което ще платим ние,който сме уж по-богати,реално тези на помощи от едни гета вече получават повече от такива помощи отколкото работещите,след като им удържат все по-растящите данъци. И те се множат!Всъщност сегашната данъчна политика е също по „съвет“ на СБ!За какво мислиш Борисов и Цветанов ги привикваха във Вашингтон периодично.СБ и МВФ са ционистки престъпни организации,които първо купуват продажни политици и така докарват със „съвети“ държавите до кризи,после отиват „да помагат“ като дават заеми с огромни лихви и така поробват да им плащат заемите ЗАВИНАГИ!Където са върлували тези две организации,са оставяли държави със срината икономика,селско стопанство,образование,лишени милиони хора от здравеопазване и мизерстващи работещи,ако въобще ги има!Така не се разрешава на тези държави да се спасят сами!Сами преценете докъде и стигнало при нас!
18:18ч. 18 Февруари 2017 #15  kkk isin, вълнуваме се /пеним се/ защото става въпрос за стратегическа за страната суровина, за икономика и частна консумация. Първо не е литър бензин , а кофички кисело мляко. Ще го разбереш ако се пенсионираш и даваш цялата си пенсия за отопление за да не умреш от студ при този разцъфтял се капитализъм. И някой си експерт, ще дава становище по национални БЪЛГАРСКИ въпроси!!!!
18:03ч. 18 Февруари 2017 #14  vivian isin,не е проблема в цената,а в натиска и налаганите условия във вечен национален ущърб.Защо трябва да ни се налагат квоти,ограничения и др.намеси в икономически и политически аспект?Защо не изискват почасово заплащане в Б-я,както е в белите държави?На мен не ми допада да сме вечен сателит,слуги или роби на чужди,вредни и алогични структури .
17:31ч. 18 Февруари 2017 #13  isin Какво толкова се пените?
1-2лева повече на месец!
Това са 1-2 автобусни билета, едно кафенце, половин литър бензин на месец!
Май другаде е проблемът?
16:54ч. 18 Февруари 2017 #12  Nina Отдавна ни е известно,че Световната Банка иска тоталното изтребване на българите и освобождаване на територията България от досадното за ционистите присъствие! Леко се изнервиха, очакваха като платят 30 милиона сребърника на продажните престъпници,които ни управляват, някъде до 20-тина години да ни затрият тотално с ниски доходи и високи данъци, а по-здравото и кадърно население да избяга от държавата и да не се върне! Оказахме се малко по-жилави от очакваното и незнайно защо,даже се връщаме в родината си. Затова сега натискат да се засили геноцида,та барем най-после им освободим територията,че да не им се пречкаме! А КриСталинка Георгиева отдавна е продала българското в себе си за апетитна заплата,не знам защо толкова я лансират като българка, само знаенето на езика й е останало да напомня,че някога е принадлежала към този народ! Така че, стягайте се,ще засилят опитите да ни изтребят и трябва да се обединим и да не им позволим! Никой от нас не може да се спаси сам,можем да го направим само ЗАЕДНО! Крайно време е да разтресем улиците от протести срещу мизерното заплащане на труда,безобразната данъчна политика, която облага и доходите необходими за оцеляване на домакинствата ни, срещу наказателното ни оставяне без здравни права заради безработицата,която същите тези престъпници създадоха като съсипаха икономиката ни и я дадоха на скрап!
16:37ч. 18 Февруари 2017 #11  vlado157 Предлагам да открием подписка за закриване на Световната банка!
16:36ч. 18 Февруари 2017 #10  Legendata Световната банка в която работят боклуци като Кристалинка Георгиева ли, мерси...
15:44ч. 18 Февруари 2017 #9  yeni Световната банка нищо не споменава за повишаване на пенсиите ...
14:55ч. 18 Февруари 2017 #8  Бичме Брюксел следи и за вдигане на минималната пенсия в Бъ Гъ то де. Доколкото ми е известно стотици хиляди пенсионери взимат 167 лв. месечно и то при стаж над 40 години осигурен стаж, че и нагоре.
13:27ч. 18 Февруари 2017 #7  SheldonMari Anne това е доста интересна гледна точка. Не се бях замислял по този начин, но определено има логика.
13:08ч. 18 Февруари 2017 #6  Георги Цветков Сещам се един наш поп певец какво пееше в една негова песен. ... събудих се в райска държава - а дано ама надали...
12:46ч. 18 Февруари 2017 #5  santo Не знам как ще стане това с по-високите заплати , щото то почти всичко е умряло селско стопанство ли техника ли ,какво изнасями ???
12:17ч. 18 Февруари 2017 #4  Виктор Световната банка иска да дава кредити, за да може да печели от лихвите. Гарант че кредитите ще се връщат е американското правителство и армия.
Демек - кожодери.
12:02ч. 18 Февруари 2017 #3  Mari Anne Те и заплатите трябва да се вдигнат, ама на...
"Според генералния секретар на ЕКП Лука Визентини, цитиран в съобщението, недопустимо е в нова Европа да има заплати 10 пъти по-ниски от средните за континента.Това е ЕКСПЛОАТАЦИЯ и ДЪМПИНГ. Ниските възнаграждения в Източна Европа вредят на икономиката на ЕС, отразяват се на свободното движение на хора и капитали, на трудовия пазар" е заявил Визентини...Европейски синдикати настояват за по-високи заплати, най-вече в държавите от Източна Европа."
11:13ч. 18 Февруари 2017 #2  kkk Това не е работа на Световната банка. Да вървят по дяволите експертите и Световната банка начело с Кристалина Георгиева, разтревожили се за Американските централи
11:13ч. 18 Февруари 2017 #1  Ники световно незнам си какво , да отпусне на българите 100 милиарда , че нашите хора ни оглозгаха
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Основните хранителни продукти леко поевтиняват
Днес, 4 Август 2025 13:18
Потребителската кошница е поевтиняла с 2 лева за седмица – от 99 на 97 лева. Това показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) за периода 20 май – 4 август 2025 г., представени...
| |
 |
 Черно море приема Берое тази вечер на "Тича"
Днес, 4 Август 2025 13:06
Черно море посреща Берое в мач от третия кръг на Първа лига. "Моряците" приемат старозагорци днес от 19 часа на стадион "Тича" във Варна.
Треньорът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти...
| |
 |
 Какво време ни очаква утре по Черноморието?
Днес, 4 Август 2025 12:53
Утре по Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб, след обяд - умерен вятър от изток. Максималните температури ще бъдат 29°-31°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде...
| |
 |
 Руски удари причиниха пожари в Одеса и Днепропетровск
Днес, 4 Август 2025 12:40
Руската армия атакува с дронове Одеска и Днепропетровска област в нощта срещу понеделник, причинявайки сериозни щети и ранявайки няколко души, съобщиха украинските власти.
В Одеса ударите предизвикаха...
| |
 |
 Водач на каруца е в критично състояние след катастрофа с лека кола във Варненско
Днес, 4 Август 2025 12:28
39-годишен мъж от Дългопол е с тежка черепно-мозъчна травма и с опасност за живота, след като конската му каруца е била блъсната от лек автомобил. За това информират от варненската дирекция на МВР.
Инцидентът...
| |
 |
 Десетки мигранти загинаха, след като лодка се преобърна край бреговете на Йемен, съобщава ООН
Днес, 4 Август 2025 12:14
Лодка, превозваща 154 етиопски мигранти, се преобърна край Йемен, убивайки 68 души и оставяйки над 70 в неизвестност.
Най-малко 68 души са загинали, а над 70 са в неизвестност, след като лодка с мигранти...
| |
 |
 Иззеха фалшиви стоки за 180 000 лева от магазин в „Златни пясъци“
Днес, 4 Август 2025 12:01
Служители на Икономическа полиция във Варна проведоха специализирана операция по линия „Интелектуална собственост“, в резултат на която бяха иззети голямо количество дрехи с фалшиви търговски марки.
Проверката...
| |
 |
 Локални огнища все още горят в Пирин, унищожени са над 45 хил. декара
Днес, 4 Август 2025 11:48
Все още има локални огнища на пожара в Пирин. Това каза за БТА директорът на Държавно горското стопанство - Струмяни Иван Ризов. По думите му засегнатата от пожара площ надхвърля 45 хиляди декара, според...
| |
 |
 Четирима души спасени след преобръщане на лодка край Несебър (СНИМКИ)
Днес, 4 Август 2025 11:34
Благодарение на бързата реакция на спасители и съдействието на преминаваща лодка, четирима души бяха спасени след инцидент в морето край Несебър в неделя, 3 август.
Сигналът за бедстващите е подаден...
| |
 |
 МРРБ: Няма постъпило искане за финансиране на проект за резервно водоснабдяване на Варна
Днес, 4 Август 2025 11:21
Няма постъпило искане в Министерството на регионалното развитие и благоустройството от Областна администрация за финансиране на проект за резервно водоснабдяване на Варна. Това отговаря регионалният министър...
| |
 |
 Южна Корея премахва пропагандните високоговорители по границата в знак на помирение със Северна Корея
Днес, 4 Август 2025 11:08
Южна Корея започна да премахва високоговорителите за излъчване на антисевернокорейска пропаганда по границата с КНДР в опит да намали напрежението и да възстанови диалога с Пхенян.
От Министерството...
| |
 |
 Граждани задържаха пиян автобусен шофьор на пътя Варна-Бургас
Днес, 4 Август 2025 10:54
Двама граждани проявиха бърза реакция и предотвратиха потенциален инцидент, като спряха автобус с украинска регистрация, управляван от шофьор с близо 3 промила алкохол. За случая от вчера съобщиха от бургаската...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|