Бойко Борисов проведе телефонен разговор с Доналд Тръмп
 
Министър-председателят Бойко Борисов проведе телефонен разговор с новоизбрания президент на САЩ Доналд Тръмп. Двамата обсъдиха актуалната международна и вътрешнополитическа обстановка, като отбелязаха отличното досегашно партньорство на двете страни и изразиха очакване то да продължи да се развива и при новата американска администрация.
Премиерът Борисов запозна Доналд Тръмп с макроикономическите показатели на страната ни, като отбеляза ръста на икономиката, който е един от най-високите за Европа, нулевата инфлация, ниските данъци и нисък външен дълг. Той посочи, че тази стабилност, както и ролята на България в региона, я правят едно от най-сигурните места за инвестиции. Обсъдени бяха и мерките, които страната ни предприема за диверсификация на енергийните източници и трасета.
Министър-председателят отново представи позицията си, че нормализиране на обстановката в света и в частност в Европа след връхлетялата я мигрантска криза може да бъде постигнато само с прекратяване на военните конфликти, които са основна причина за бежанските потоци. Борисов подчерта и ролята на лидерите на най-големите държави в този процес. „На плещите Ви лежи огромна отговорност, става въпрос за човешки животи по целия свят”, обърна се министър-председателят към новоизбрания президент на САЩ.
Доналд Тръмп изрази очакване в най-скоро време да се осъществи среща между двамата, на която в личен разговор да обсъдят възможностите за разширяване на двустранното сътрудничество. Чрез премиера Борисов той предаде пожеланията си в навечерието на Коледа към целия български народ за благополучие и успех.
|
Коментари |
21:55ч. 19 Декември 2016 #13  Mari Anne Rafy, Путин говори френски, немски и английски, Меркел говори немски, английски и руски...а наш Бойко, няма такива като него, добре, че са преводачите да превеждат и "пооправят" това което казва, че там такива изрази като неговите селски изказвания в Европа ще изглеждат просташки и арогантни.
21:41ч. 19 Декември 2016 #12  Mari Anne Колкото един човек е по-прост тук, толкова е по-упорит в това да казва, че е прав без никакви доказателства. Понеже статията е за б/орисов, а някои тук искат да вмъкнат за сравнение Путин, това ми се вижда уникално несравнимо, защото той е мноооого класи над нашия пожарникар. Колкото до това дали Путин знаел чужди езици, ами знае човека перфектно немски, виждала съм негови речи и интервюта по немска телевизия без преводач, и да, знае и английски, може би не на такова перфектно ниво като немския, но не и като наш недоучил Боросов, освен това е завършен юрист, а не пожарникар. Така че база за сравнение просто няма!
08:59ч. 18 Декември 2016 #11  РУССИЯ ЕМПТИ Путин говори перфектно немски,ти отде знаеш че примерно Тръм не го владее и той?
15:50ч. 17 Декември 2016 #10  *** тая пак е забравила да си пие хапчето !! Какъв Станишев те гони тебе ма ?!! Що ББ и другите да не би да не си пълнят джоба или сметката ?!! Или може би и твоята пълнят, че винаги си им голяма защита ??? То си личи на кой мозъка и ПРОМИТ !!!
13:56ч. 17 Декември 2016 #9  Goshka Що за идиоти сте, нали си имат преводачи. Та дори и и тези които знаят английски ги ползват такъв е протокола. Ама нали сте идиоти все за Станишев да държите, а той освен да пълни джобовете си друго не прави на страната ни, единствено на такива като вса или им промива мозъка или им дава некой лев да си мислите че сте в играта.
10:16ч. 17 Декември 2016 #8  Gevich Ей Празния, справи се с автобиографията на Путин и ще разбереш дали говори английски или не. Ама то празното си е кухо и празно.
Мари Ане, сигурно разговора е проведен така:
Хелоу Доналд, Хелоу Бойко, хау ар ю, (от двете страни и се изчерпват отговорите на английски(л Продължава - Тръмп говори и пита, Бойко отговаря - ОК, ОК, ОК и така докато Тръмп казва - Гуд бай Бойко и Бойко казва ОК Тръмп.
10:10ч. 17 Декември 2016 #7  *** Empty ти от къде знаеш, че Путин не говори английски ??? Много се притесняваш за любимците ти ??
09:46ч. 17 Декември 2016 #6  РУССИЯ ЕМПТИ УНИКАЛЕН СИ кой кво прави,кой за кого говори,все към Путин те дърпа.Аве шнорхел,Путин нещо май бая те е наплашил...А?
09:44ч. 17 Декември 2016 #5  РУССИЯ И Тръмп кво му отговори? Кънгречълешънс Бойко.
00:25ч. 17 Декември 2016 #4  Rafy Mari Anne Путин да не би да говори английски? 100% някой му е превеждал разговорите с Обама
21:55ч. 16 Декември 2016 #3  д-р Куков - психиатър Провел разговор с Тръмп - по-скоро звучи ми като "даде клетва за вярност на Тръмп".
21:22ч. 16 Декември 2016 #2  *** Добре че Тръмп "си няма представа" какво е цветущо положението в нашата страна!!! Със сигурност е "повярвал" на 100% на г-н Борисов !!!
Поредната PR кампания на Борисов само, че с нулев резултат!!!
20:32ч. 16 Декември 2016 #1  Mari Anne Интересно как го е провел този разговор като не знае английски или някой друг го е провел от негово име, хахаха:–))))) Това пък с ръстта в икономиката ни някаква шега ли е, с измислената му стабилност пък няма да я коментирам, нито пък сигурността за инвестиране у нас, големи лъжи.
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 България и Армения подписаха стратегическо партньорство в Ереван
Днес, 3 Май 2026 17:59
Илияна Йотова и министър-председателят на Армения Никол Пашинян подписаха в Ереван съвместна декларация за стратегическо партньорство между двете държави.
Двамата подчертаха високото ниво на политически...
| |
 |
 Без чадъри и шезлонги на 251 плажа в Гърция това лято
Днес, 3 Май 2026 17:23
Гърция въвежда строги ограничения по крайбрежието, с които на практика забранява използването на чадъри, шезлонги и всякакви временни съоръжения на 251 плажа.
Мярката означава, че на тези места туристите...
| |
 |
 Митничари задържаха близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита
Днес, 3 Май 2026 16:48
Близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита задържаха митническите служители при три отделни проверки.
На 24.04.2026 г. на Митнически пункт Калотина пристига на изходящо трасе от страната...
| |
 |
 Без ток във Варненска област в утрешния ден...
Днес, 3 Май 2026 16:04
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област на 4 май 2026 г. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
| |
 |
 Румен Радев е номинацията за премиер на „Прогресивна България“
Днес, 3 Май 2026 15:23
Започва обратното броене до връчването на първия мандат за съставяне на правителство. От „Прогресивна България“ потвърдиха, че Румен Радев е тяхната номинация за министър-председател, съобщава NOVA.
Именно...
| |
 |
 Израел одобри многомилиардна сделка за изтребители от САЩ
Днес, 3 Май 2026 14:49
Израел съобщи, че е одобрил многомилиардна сделка за закупуване на два ескадрона бойни изтребители от Съединените щати.
Поръчката включва един ескадрон многоцелеви стелт изтребители F-35, произведени...
| |
 |
 Ватерполният „Комодор” мина леко през „Черноморец”
Днес, 3 Май 2026 14:13
Селекцията на Николай Николов – Майката мина леко през бургаския „Черноморец” и взе поредна категорична победа в държавния шампионат по водна топка.
В двубой от група „Елит” във възраст U 18 отборът на...
| |
 |
 Какво ще бъде времето в понеделник
Днес, 3 Май 2026 13:28
През нощта над страната ще бъде предимно ясно. Разкъсана облачност ще има след полунощ над крайните източни райони. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Ще има условия за слана. Минималните температури...
| |
 |
 Иранската активистка Наргес Мохамади е преместена в болница след рязко влошаване на състоянието ѝ
Днес, 3 Май 2026 12:59
Фондацията Фондация „Наргес Мохамади“ съобщава, че затворената иранска правозащитничка е била преместена от затвора в болница, след „катастрофално влошаване на физическото ѝ състояние“.
Наргес...
| |
 |
 Оттеглиха исковите молби срещу Весела Лечева
Днес, 3 Май 2026 12:20
Във връзка с журналистически въпроси, свързани с Българския олимпийски комитет (БОК), от юридическия екип на Весела Лечева съобщават, че ищците Станка Златева, Белчо Горанов и Пламен Кръстев, чрез своите...
| |
 |
 ЕС спира плащанията към Сърбия заради отстъпление в съдебната реформа
Днес, 3 Май 2026 11:57
Марта Кос съобщи, че Европейската комисия е спряла всички плащания към Сърбия по Плана за растеж, заради регрес в областта на съдебната реформа.
По думите на Кос страната бележи отстъпление в ключови...
| |
 |
 Сланите застрашиха черешовите масиви в Кюстендилско, реколтата с тежки щети
Днес, 3 Май 2026 11:20
Пореден ден с жълт код за ниски сутрешни температури и слани в Югозападна България поставя под сериозен риск овощните насаждения в региона, като най-засегнати са черешовите масиви в Кюстендилско.
В...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|