ГЕРБ: Моментът за нов дълг е добър
Моментът за тегленето на заем е удачен, категорична е Диана Йорданова, народен представител от ГЕРБ и зам.-председател на парламентарната комисия по бюджет и финанси. Тя отново уточни, че от необходимите 16 милиарда, 12 ще са за стари задължения, а останалите 4 ще се използват за покриване на бъдещи дефицити.
С оглед на финансовата ситуация в Европа според Йорданова ще намерим добра цена за емитиране на дълга.
Относно останалите 3 партии, подкрепящи правителството Йорданова вижда колебание единствено в позициите на АБВ и ПФ.
В крайна сметка след продължителни дебати в четвътрък, депутатите решиха окончателно да вземат решение за дълга през следващата седмица.
|
Коментари |
13:43ч. 21 Февруари 2015 #10  Анонимен И Валери Симеонов дори ни лъже !
08:39ч. 21 Февруари 2015 #9  *** е то пък със заем как ще я съживиш ???? а ми обясни само ??? Виж румънците какво правят? всичко възможно за да се повиши покупателната способност на населението, а тук ? точно обратното, то не стига, че никой нищо не купува ами и се чудят още какви данъци да ти наложат и с какво да ти опразват джоба. Така икономиката няма да тръгне, а ще стане още по-зле. Ще се взимат заеми до безкрай, ако не правят нищо за повишаване на доходите !
07:51ч. 21 Февруари 2015 #8  Haus ******, С какво ще съжавиш икономиката че не ми е ясно?С въшки? Ония олигофрен Орешарски поне да беше оставил държавата на нула,ама той я остави 5,3 милиарда дефицит.За да се обяснява защо е необходимо сега да се вземе ,насреща ти трябва да има хора с поне малко разбиране от финанси.Другите са папагали повтарящи изречения заучени от лидерите на които им сипатизиратmanifold
22:41ч. 20 Февруари 2015 #7  *** пълни продажници, не взимат никакви мерки за съживяване на икономиката, а искат само заеми, за да могат да си уредят техните далавери естествено
21:27ч. 20 Февруари 2015 #6  Анонимен Мразя "ГЕРБ ",те само ни вредят !!!
20:18ч. 20 Февруари 2015 #5  Никой Идиоти и българоубиици!
Под носа им изпомпват милиарди от България,а те ще ми говорят за заеми!
Изроди!
18:40ч. 20 Февруари 2015 #4  robystТия лешояди са готови да продадат и собствените си родители само и само да останат на власт и за да лапат.
18:28ч. 20 Февруари 2015 #3  Петров Ха, Ха - сигурно Милен Велчев ви е консултант.
18:09ч. 20 Февруари 2015 #2  Haus Напълно съгласен..
16:41ч. 20 Февруари 2015 #1  Flame Прави са .. лихвите са ниски а се очаква обезценката на еврото да продъжи което допълнително ще намали стойността на дълга в бъдеще.
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Училище по математика „Питагор” отваря врати във Варна
Днес, 4 Май 2026 07:54
Най-успешното училище по математика в България – „Питагор” – отваря врати във Варна през новата учебна година. Морската столица става вторият град след София, в който домът на математиката ще изгражда...
| |
 |
 Президентът Йотова ще проведе консултации с парламентарните групи в 52-рото Народно събрание
Днес, 4 Май 2026 10:30
След срещите с парламентарно представените политически формации държавният глава ще направи изявление пред медиите
В съответствие с чл. 99, ал. 1 от Конституцията президентът Илияна Йотова ще проведе...
| |
 |
 Водоподаването е спряно в части от Варна заради аварии
Днес, 4 Май 2026 10:26
Поради аварии днес са възможни прекъсвания на водоподаването в няколко района на Варна, съобщават от ВиК.
Без вода до 17:00 ч. ще бъдат абонати в част от к.к. Чайка и местност Ален мак.
До около...
| |
 |
 Иззеха автомобил на пиян шофьор във Варна
Днес, 4 Май 2026 10:15
В петък по обяд, в местността Ментешето, служители на Трето РУ – Варна спрели за проверка лек автомобил, управляван от 60-годишен варненец.
Пробата с техническо средство отчела над 1,2 промила алкохол...
| |
 |
 Днес светът отбелязва Деня на „Междузвездни войни“
Днес, 4 Май 2026 09:57
„Страхът е пътят към тъмната страна. Страхът води до гняв. Гневът води до омраза. Омразата води до страдание.“
~ Йода
На 4 май милиони фенове по света празнуват Star Wars Day – неофициалния ден, посветен...
| |
 |
 „Панорама на средното образование“ ще се проведе във Варна на 11 и 12 май
Днес, 4 Май 2026 09:44
Община Варна кани всички седмокласници, родители и учители на ежегодното изложение „Панорама на средното образование“. Събитието ще се проведе на 11 май от 10:00 до 18:00 ч. и на 12 май от 10:00 до 17:00...
| |
 |
 123 години от гибелта на Гоце Делчев
Днес, 4 Май 2026 09:28
Днес, 4 май, се навършват 123 години от смъртта на Гоце Делчев – една от най-ярките фигури в националноосвободителното движение на българите в Македония и Одринско.
Роден през 1872 г. в Кукуш, той израства...
| |
 |
 Трима починали при предполагаемо огнище на хантавирус на круизен кораб
Днес, 4 Май 2026 09:06
Трима души са починали след предполагаемо огнище на Хантавирус на круизния кораб MV Hondius, пътуващ от Аржентина към Кабо Верде, съобщи Световната здравна организация пред BBC.
70-годишен пътник се разболял...
| |
 |
 Разпоредително заседание по делото срещу д-р Хасърджиев в Софийския районен съд
Днес, 4 Май 2026 08:41
Очаква се днес в Софийски районен съд да се проведе разпоредително заседание по делото срещу д-р Станимир Хасърджиев.
Освен него обвиняеми са още трима души – актьорът Росен Белов, гръцкият модел Анастасиос...
| |
 |
 GameStop отправи оферта за придобиване на eBay за 55,5 млрд. долара
Днес, 4 Май 2026 08:20
Американският търговец на видеоигри GameStop обяви, че е отправил непоискана и необвързваща оферта за придобиване на eBay на стойност около 55,5 милиарда долара.
Предложението е на цена от 125 долара...
| |
 |
 Лошо време с нетипично ниски температури обхвана голяма част от Турция
Днес, 4 Май 2026 07:52
Лоши метеорологични условия, придружени от ниски за сезона температури, валежи и силни ветрове, се очакват днес в десетки окръзи на Турция, съобщава Milliyet.
Централната синоптична дирекция е обявила...
| |
 |
 От днес: Променят маршрута на автобус №13 във Варна заради ремонт
Днес, 4 Май 2026 07:36
От днес, 4 май, за срок от около седмица се въвеждат временни промени в маршрута на автобусна линия №13 във Варна, съобщават от ОП ТАСРУД.
След спирка „Македонски дом“ автобусите ще обслужват спирка...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|