Нова детска градина със 180 места отваря врати днес във Варна
Нова детска градина ще бъде официално открита днес в район "Приморски" във Варна, съобщи за Moreto.net кметът на града Иван Портних.
  
Новата забавачка е с името "Жирафче" и в нея ще се възпитават 180 деца в 6 групи - 90 деца, родени през 2010г. и 90 деца, родени през 2011г.
  
Детската градина е снабдена с физкултурен салон, площадки за игра на открито, кухненски блок, спални помещения, помещения за игра и котелно стопанство. По план сградата ще се отоплява с природен газ. 
  
Детска градина "Жирафче" се намира на ул. "Д-р Головина", (кръстовището между ул. "Д-р Железкова" и ул. "Каймакчалан"), а официалната церемония е предвидена за 12.00 часа.
  
Изпълнител на обекта е „Планекс“ ООД и е на обща стойност 2 158 534,09 лв., от които целева субсидия – 1 758 424 лв.
 
  
 |   
 Коментари |  
 
22:43ч. 2 Ноември 2014 #22  Vili Radoslavova Към господина с коментар под номер 21 - изобщо не става дума за бакалски сметки, а за това, че е напълно реално и възможно свободните към момента места да се дадат на набор 2009, тъй като това са деца, които имат още 2 години да изкарат в детска градина. Безпредметно е да стоят празни групите и да се парадира, че има места в градините, след като тези места спокойно могат да се оползотворят за набор 2009...стига, разбира се някой да помисли за такъв сценарий и да се задейства.  
20:42ч. 1 Ноември 2014 #21  Перверзник Не може обемът общинската база от детски градини да се движи заедно с раждаемостта в града. ОК, 2009 година е имало много бебета, които сега нямат места (дори не зная дали наистина е така), но за останалите набори очевидно им. Когато се прави подобен тип инфраструктура, 100% се правят стратегически анализи, а не прости бакалски сметки като вашите.  
14:55ч. 1 Ноември 2014 #20  El pueblo Да, браво за новата градина! Но напъло подкрепям Вили Радославова - набор 2009 си остана с пръст в уста, след толкова много борби преди 3 години, накрая виждаме резултата, но не и за родените през 2009 г деца! Те така и не можаха да влезнат в градините, а сега  условията в училищата са далеч от тоа, което би било в една градина. Да не говорим за това колко по-скъпо излиза детето ти да е в училище, вместо в градина...(храна, консумативи, чаршафи, ако въобще има условия за спане и т.н) Общината е длъжница на тези деца!  
12:01ч. 1 Ноември 2014 #19  Niko bazbaz, 
 
В район Одесос парцелите са скъпи и от общионата ги дават само на техни хора! 
Например на Марешки дадоха 2 декара от окръжна болница(тя се пада в Приморски, но е на границата с Одесос).  
11:02ч. 1 Ноември 2014 #18  slown Много хубаво, отворили били много градини. Да ама не! Принципа на това в кой район да се построи нова градина е неизвестен. Тази година всички деца които останаха без градина са от Одесос! Защо никой не мисли за най-големия район на Варна? Точно до нас има огромно каре от стари общински къщи които бяха съборени преди 2 години, където още от комунизма имаше план за детска градина! И какво стана сега, там щяло да има общински жилища (които междувпрочем никой не започва да строи и карето е развъдник на плевели и всякакви твари и това в центъра на града). Трябва да се помисли за този район и то много сериозно!  
10:10ч. 1 Ноември 2014 #17  japavlov Ето така се работи, ето така трябва да изглеждат общинските строежи, модерни и имтересни. Едно голямо браво и то изградена само за 5 месеца.  
07:51ч. 1 Ноември 2014 #16  Мерилин Монро Чак не мога да повярвам, че това е във Варна. За година и половина се откриха толкова много детски градини и детски ясли. Ще отгледам децата си с гордост в този град. Благодаря!  
07:41ч. 1 Ноември 2014 #15  Перверзник Сградата е наистина уникална.  
Честно казано, преди година и половина изобщо не вярвах, че някой може да реши проблема с местата в детските градини.  
Радвам се, че доказахте обратното. Със съпругата ми сме изключително благодарни!  
16:19ч. 31 Октомври 2014 #14  Vili Radoslavova Писах аз на Г-н Кмета, но в страницата му се пишат само суперлативи...на разни мнения внимание не се обръща. Нека и тук да кажа - отвориха се нови групи само за набор 2010 и 2011 и последваха само хвалби как във Варна не могат да се запълнят свободните места и проблемът с детските градини е решен. Естествено никой не помисли за това, колко много дечица, родени през 2009, които трябва да са 3-та група, бяха принудени да се запишат в училищата, където няма условията на детските градини - цари пълен хаос и неуредици. Да не говорим, че много дечица са в полудневни групи, а за останалата част на деня, да му мислят баба, дядо, леля и т.н. Защо, moreto.net ... попитайте, моля, многоуважаемия Г-н Кмет - може на вас да отговори по случайност... защо не беше помислено за това и след като по-малките дечица не могат да запълнят бройките, не се направят групи за набор 2009г., който за последните години е най-многоброен??? Да видим дали и вие ще останете безучастни и безмълвни по отношение на моя въпрос...  
15:38ч. 31 Октомври 2014 #13  Murmorana Е, все ще има някоя площадка. Но доколкоте следя нещата, там е трябвало да има по-голяма, може би спортна площадка. Все пак браво на кмета, от такива статии доста хора вече си мислят, че проблемът с детските градини е решен ;-)  
14:10ч. 31 Октомври 2014 #12  Florian Ще си позволя да реликирам Neva.  
Слънчо е най-желаната градина в района ни, защото изглежда модерна и чиста. Там приемат само 2-3 групи, които обикновено са деца с преференции. Ние не можем да се класираме за там, не защото я посещават деца от Владиславово, а защото местата са крайно недостатъчни за да покрият нуждите на района ни. ;-) Надявам се да сте ме разбрали правилно. Нашето първо желание беше "Слънчо", защото живеем на 100 метра от нея, а сега посещаваме ЦДГ Детско градче което е на 5 километра от дома ми. Всеки ден имам разход около 20 км заради водене на детето ми на градина.  
13:57ч. 31 Октомври 2014 #11  Neva И ние живеем в Одесос - непосредствено до ДГ "Слънчо", но ще се наложи ежедневно да пътуваме около километър, за да посещаваме тази - "Жирафче", защото в "Слънчо", най-вероятно, са приети деца от Възраждане, Владиславово и т.н.  
12:40ч. 31 Октомври 2014 #10  Florian В район Одесос проблемът е доста сериозен. На първо класиране бяхме 30-та резерва. Районът има остра нужда от детски градини.  Инак тази изгежда приветлива и спретната.  
11:44ч. 31 Октомври 2014 #9  Стефанов Murmorana, ама стига си марморила :) едното било за сметка на другото било. Децата в квартала нямали детски площадки. 
На 200 метра надолу има две големи почти нови детски площадки.  
10:39ч. 31 Октомври 2014 #8  Murmorana И дано няма газов проблем. 
Пише, че по план сградата ще се отоплява с газ. 
Дано имат надеждна ел.инсталация.  
10:32ч. 31 Октомври 2014 #7  Murmorana Всичко звучи хубаво в стила на лъскавия ПР на кмета, но защо винаги едно е за сметка на друго - децата в квартала ще видят детска площадка за игра през крив макарон.  
10:11ч. 31 Октомври 2014 #6  Neva Gevich, срокът, който е посочен на табелата на изпълнителя на обекта беше януари 2015! Така че, нека не го обвиняваме, че е приключил 3 месеца по-рано. Въпрос на организация и желание от страна на институциите е сега децата да тръгнат на градина възможно най-скоро.  
10:09ч. 31 Октомври 2014 #5  бат Генчо Да, видях тази детска градина наскоро 
Прилича на бизнес сграда отвън, но има катерушки и прочие отвън. Много добре е станала. 
Браво!  
09:58ч. 31 Октомври 2014 #4  Анонимен И ние чакаме за Одесос, че на всички "жребии" не извадихме късмет.  
09:52ч. 31 Октомври 2014 #3  bazbaz А в район "Одесос"кога ще построят?  
09:46ч. 31 Октомври 2014 #2  Gevich Е нали винаги така става, докато започнат да приемат децата, ще мине още месец, два. Сега просто трябва да я открием заради срока който са обещали да изпълнят. За довършителните работи ще се работи после.  
09:04ч. 31 Октомври 2014 #1  Neva Нека само да поясня, че днес ще бъде церемонията по откриването, но само с официални лица. Тепърва предстои даването на акт за собственост, както и получаване на разрешения за ползване от различни институции. Сиреч, децата може би ще тръгнат на градина след около 2-3 (а може и повече) седмици.  
 
 
	
	
		
 Новини - теми |  
 
 Търси в новини |  
 
 Популярни теми |  
 
 | 
		  | 
		
	
 Новини от Варна, региона и света |  
       
  |  
 Плогинг акция по случай Деня на Черно море: доброволци събраха четвърт тон отпадъци 
Днес, 4 Ноември 2025 12:30 
На 1 ноември международната корпорация КУБ проведе втората акция от цикъла „Сливи за смет“, обединявайки жителите на Варна в спортно-екологична инициатива за почистване на крайбрежието по повод Деня на... 
 |   |  
  |  
 За първи път в България показват изложбата „Кристо и Жан-Клод. Опакованият Райхстаг, Берлин” 
Днес, 4 Ноември 2025 16:18 
Националната галерия открива за първи път изложба на Кристо и Жан-Клод, с която отбелязва 90 години от рождението на творческия тандем. Официално пред публиката ще бъде показана първата за музейната колекция... 
 |   |  
  |  
 Еди Рама: Русия няма да атакува Европа, НАТО е най-силната армия в света 
Днес, 4 Ноември 2025 16:05 
Албанският премиер Еди Рама омаловажи опасенията на Запада, че Русия подготвя нови конфликти в Европа, и призова Европейският съюз да разработи конкретен мирен план за Украйна.
В интервю за Ал Джазира,... 
 |   |  
  |  
 Полицията във Варна ще отбележи професионалния си празник с изложба 
Днес, 4 Ноември 2025 15:53 
Областната дирекция на МВР–Варна организира няколко прояви по повод 8 ноември – професионалния празник на българската полиция. 
На 6 ноември от 10:00 ч. в храм „Св. Архангел Михаил“ ще бъде отслужена... 
 |   |  
  |  
 Тежки санкции за Локомотив след прекратеното пловдивско дерби 
Днес, 4 Ноември 2025 15:40 
Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи сериозни наказания след прекратеното пловдивско дерби между Локомотив и Ботев.
„Черно-белите“ ще бъдат санкционирани с над 25 000 лева глоба,... 
 |   |  
  |  
 OpenAI и Amazon сключиха сделка за 38 млрд. долара 
Днес, 4 Ноември 2025 15:27 
OpenAI и Amazon подписаха мащабна сделка на стойност 38 милиарда долара (около 33 млрд. евро), която ще позволи на разработчика на ChatGPT да използва изчислителната мощ на центровете за данни на Amazon... 
 |   |  
  |  
 Националният съвет за тристранно сътрудничество ще заседава извънредно на 5 ноември 
Днес, 4 Ноември 2025 15:13 
На 5 ноември 2025 г. от 10:00 ч. в Гранитната зала на Министерския съвет ще се проведе извънредно заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
Основен акцент в дневния ред ще бъдат трите... 
 |   |  
  |  
 Решават проблема с наносите на „Карантината“ чрез строеж на буна? 
Днес, 4 Ноември 2025 15:01 
Проблемът с наносите на пристанище „Карантината“ може да бъде решен с изграждане на буна на Аспарухов плаж. Това става ясно от обявление на Община Варна за пазарни консултации в сайта на Агенцията по обществените... 
 |   |  
  |  
 Бившият вицепрезидент на САЩ Дик Чейни почина на 84 години 
Днес, 4 Ноември 2025 14:49 
Бившият вицепрезидент на Съединените щати Дик Чейни е починал на 84-годишна възраст, съобщи семейството му. Причината за смъртта са усложнения от пневмония и сърдечно-съдови заболявания.
„Дик Чейни... 
 |   |  
  |  
 „По следите на траките“: изложба разказва за древното наследство на Равна и Добрина 
Днес, 4 Ноември 2025 14:36 
На 6 ноември от 18:00 ч. в Културно пространство „РеБонкърс“ във Варна ще бъде открита постерната изложба „Тракийската керамика от Равна и Добрина – поглед към богатото археологическо наследство на Провадия“.... 
 |   |  
  |  
 Всяко пето дете в света живее в зона на война 
Днес, 4 Ноември 2025 14:24 
Около 520 милиона деца по света са живели в зони на конфликт през 2024 г. – увеличение с 47 милиона спрямо предходната година и най-високият брой от 2005 г. насам, показва нов доклад на международната... 
 |   |  
  |  
 Президентът връчи националния флаг на изследователите от 34-ата Българска антарктическа експедиция 
Днес, 4 Ноември 2025 14:08 
Изследователите на Антарктида, сред които са и българските учени там, изграждат модел на успешното бъдеще на планетата – не на войни и взаимно унищожение, а на разбирателство, приятелство, солидарност... 
 |   |  
| 
 |  
| 
  Изпрати новина 
 |         
	  
		
		 | 
	 	
	 
  
   | 
    | 
  
  
  
  
 Полезно |  
 
 Препоръчваме |  
 
 Най-четени |  
              
 Анкета |  
 
  
  
  
  
   |