Таксите в авиацията падат драстично
Петък, 26 Септември 2014 08:01Източник: Monitor.bg
 
Цените и таксите в самолетния транспорт ще паднат драстично догодина. През 2015 г. индустрията трябва да очаква ценова война, каквато не е виждала в досега историята, стана ясно по време на 11-ия световен конгрес на нискотарифните авиокомпании в Лондон.
Авиокомпаниите се обединиха и около значението на социалните мрежи, мобилните технологии и смарт устройствата. Според превозвачите безплатният Wi-Fi интернет на борда вече e задължителен. „Непременно трябва да сме подготвени за новите тенденции, защото съвсем скоро те не просто ще персонализират пътуванията, но е твърде вероятно и да ги контролират” заяви Джейкъб Гуера от United Airlines.
Персонализираното преживяване на пътниците чрез използване на нови технологии както на земята, така и във въздуха, ще бъде използвано агресивно от авиокомпаниите при покоряване на нови пазари през следващата година. Едновременно с това цените на билетите ще вървят надолу в ожесточена борба за клиенти. По време на конгреса от ирландския нискотарифен гигант Ryanair обещаха повече отстъпки и по-голям капацитет, чрез удвояване на флотилията си до 2024г. Новият маркетинг директор на превозвача, Кени Джейкъбс, смята сектора „изостанал” и добави, че авиационният бизнес трябва драстично да се подобри и промени в съответствие с нуждите на клиента.
|
Коментари |
12:33ч. 26 Септември 2014 #2  VarnaX Явно зависи от превозвача, защото когато летях с Turkish и Emirates имаше безплатен алкохол за всички, за разлика например от Аерофлот.
10:50ч. 26 Септември 2014 #1  Gevich Крайно време е да паднат. Не може в един самолет да има различни цени. Всички заедно излитат, всички заедно кацат. Всички ядат едно и също. Само в 1 класа има алкохол.
Този алкохол трябва да се забрани въобще. Всичко трябва да е еднакво и на една цена.
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Училище по математика „Питагор” отваря врати във Варна
Днес, 4 Май 2026 07:54
Най-успешното училище по математика в България – „Питагор” – отваря врати във Варна през новата учебна година. Морската столица става вторият град след София, в който домът на математиката ще изгражда...
| |
 |
 123 години от гибелта на Гоце Делчев
Днес, 4 Май 2026 09:28
Днес, 4 май, се навършват 123 години от смъртта на Гоце Делчев – една от най-ярките фигури в националноосвободителното движение на българите в Македония и Одринско.
Роден през 1872 г. в Кукуш, той израства...
| |
 |
 Трима починали при предполагаемо огнище на хантавирус на круизен кораб
Днес, 4 Май 2026 09:06
Трима души са починали след предполагаемо огнище на Хантавирус на круизния кораб MV Hondius, пътуващ от Аржентина към Кабо Верде, съобщи Световната здравна организация пред BBC.
70-годишен пътник се разболял...
| |
 |
 Разпоредително заседание по делото срещу д-р Хасърджиев в Софийския районен съд
Днес, 4 Май 2026 08:41
Очаква се днес в Софийски районен съд да се проведе разпоредително заседание по делото срещу д-р Станимир Хасърджиев.
Освен него обвиняеми са още трима души – актьорът Росен Белов, гръцкият модел Анастасиос...
| |
 |
 GameStop отправи оферта за придобиване на eBay за 55,5 млрд. долара
Днес, 4 Май 2026 08:20
Американският търговец на видеоигри GameStop обяви, че е отправил непоискана и необвързваща оферта за придобиване на eBay на стойност около 55,5 милиарда долара.
Предложението е на цена от 125 долара...
| |
 |
 Лошо време с нетипично ниски температури обхвана голяма част от Турция
Днес, 4 Май 2026 07:52
Лоши метеорологични условия, придружени от ниски за сезона температури, валежи и силни ветрове, се очакват днес в десетки окръзи на Турция, съобщава Milliyet.
Централната синоптична дирекция е обявила...
| |
 |
 От днес: Променят маршрута на автобус №13 във Варна заради ремонт
Днес, 4 Май 2026 07:36
От днес, 4 май, за срок от около седмица се въвеждат временни промени в маршрута на автобусна линия №13 във Варна, съобщават от ОП ТАСРУД.
След спирка „Македонски дом“ автобусите ще обслужват спирка...
| |
 |
 4 май в историята
Днес, 4 Май 2026 07:12
1493 г. – Папа Александър VI става арбитър между Испания и Португалия за определяне на границите им на влияние в Новия свят.
1593 г. – Основан е бразилският град Жабоатау дус Гуарарапис.
1626 г. – Остров...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта днес...
Днес, 4 Май 2026 06:51
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област днес, 4 май. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
| |
 |
 Прогноза за времето - 4 май
Днес, 4 Май 2026 06:34
Днес над Западна България ще бъде предимно слънчево, а над Централна и Източна ще има по-значителни увеличения на облачността, не са изключени и изолирани слаби превалявания от дъжд. Ще духа слаб до умерен...
| |
 |
 Черно море и Арда не се победиха в нулево реми във Варна
Неделя, 3 Май 2026 18:34
Черно море (Варна) запази лидерската си позиция във втората четворка на efbet Лига, след като завърши 0:0 с Арда (Кърджали).
Срещата предложи няколко добри положения, но без отбелязан гол. Гостите от...
| |
 |
 България и Армения подписаха стратегическо партньорство в Ереван
Неделя, 3 Май 2026 17:59
Илияна Йотова и министър-председателят на Армения Никол Пашинян подписаха в Ереван съвместна декларация за стратегическо партньорство между двете държави.
Двамата подчертаха високото ниво на политически...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|