И Севастопол взе решение да се присъедини към Русия
Малко след като парламентът в Крим обяви, че ще проведе референдум на 16 март за присъединяването на автономната република към състава на Русия, подобно решение взе и градският съвет на Севастопол. В тази връзка председателят на долната камара на руския парламент Сергей Наришкин обяви, че Държавната Дума ще уважи избора, който направят жителите на Крим. По думите му вотът е исторически, и трябва да му се отдаде дължимото уважение.
Същевременно малко след като Украйна поиска от Интерпол да обяви за международно издирване укриващия се в Русия бивш президент Виктор Янукович, стана ясно, че той е хоспитализиран. Информацияа бе съобщена от руски медии, които обявиха, че експрезидентът, който е обвинен в злоупотреба с власт и убийства, е бил приет в болница в тежко състояние и с подозрение за инфаркт. Все още обаче няма официално потвърждение на тази информация.
|
Коментари |
19:24ч. 8 Март 2014 #20  Венче Нели, а кой и как ще я спре?
19:23ч. 8 Март 2014 #19  Венче Много е вероятно Украйна да влезе и то бързо в НАТО, нали това беше целта на 'революцията". Да видим, обаче, какво ще остане от Украйна! За мен е малко вероятно, източните райони, които са икономически по-добре развити и населени предимно (80%) с руснаци, да се примирят с това. Но ще видим.
09:28ч. 8 Март 2014 #18  Дидo indigo, никой няма да остави Русия да си прави каквото иска. Да, нищо драстично няма да стане - нито ще има санкции, нито ще има война, но нещата няма да останат така сякаш нищо не се е случило. До няколко години Украйна ще влезе в НАТО, а и останалите държави, като виждат как Русия спазва международни договори, само ще рипат да ги приемат.
И не се изживявай като голям спец., който може да казва кой какво може да разбира и да пише. Вземайте си паричките от партийната централа и пишете по-умно, ако можете.
09:05ч. 8 Март 2014 #17  indigo Many, neli - недейте да се бъркате в работи, от които нищо не разбирате. Запада нищо няма да направи среще Русия, НАТО няма да приеме Украйна, никой не признава нелегитимната власт там след платен преврат. Четете западната преса в оригинал, а не в удобен за коментатори превод!
22:01ч. 7 Март 2014 #16  Венче Използвайки паниката и падането на курса на рублата, заради събитията в Украйна и най-вече в Крим, Путин изкупи обратно от монополите почти 30% от руските акции. Най-панически продаваха акциите си чуждестранните им притежатели. С това Русия укрепи своята финансова и икономическа независимост.
От друга страна, заради огромната си задлъжнялост, на САЩ спешно му трябва военен конфликт.
20:46ч. 7 Март 2014 #15  many Путин си е путник по нанадолнището. Скоро ще го разбере.
20:25ч. 7 Март 2014 #14  Дидo Путин май не разбира, че ако анексират Крим, Украйна ще подаде молба за членство в НАТО и американците ще разположат ракети по границата. Тогава друга песен ще запее, но вече ще е късно. Никой няма да вярва на лъжливото овчарче.
16:40ч. 7 Март 2014 #13  orles Американците този път ще ударят на камък.Те помислиха ,че са всесилни.Русия не е нито Ирак ,нито Венецуела ,нито Сърбия.Дано господ вразуми тези проклети янки защото войната е страшно нещо.Янките не са виждали страната си бомбардирана,нито пък чужд войнишки крак е стъпвал там.ОБАМА ВРАЗУМИ ТВОИТЕ ПЕЧЕЛБАРИ -ЩОТО ЩЕ ПОСТРАДАТ И АМЕРИКАНЦИ-ТАКА ДА ЗНАЕШ.
16:13ч. 7 Март 2014 #12  Sheldonbella_vista много добре го е казала... Да видим нашите дупедавци дали пак ще оберат негативите заставайки на грешната страна.
15:17ч. 7 Март 2014 #11  Flame Това мноого прилича на аншлуса на Хитлер .. така е започнало всичко и в Германия през 30-те години. Но - поуката от историята е, че никой не си взема поука от историята.
14:54ч. 7 Март 2014 #10  Султанка Другарят Путин си знае работата!Мъдър държавник е той!Защо няма такива като него у нас?
13:10ч. 7 Март 2014 #9  Bella_vistaВсичко е за да могат американците да направят още една военна база, все по-близо и по близо до Русия!
(виж линк...)
12:54ч. 7 Март 2014 #8  lefer5 Ще направя един коментар с който не ангажирам никой и е само мое мнение до което съм достигнал след анализа на някои факти. Събитията в Украйна забавиха развитието на някои подбни процеси които се подготвяха за нас , Първото е надането на ББ от власт. Второто е че на този етап Украйна беше по важна за Щатите отколкото задеистване плановете за нас. Трето Ердоган вече е неудобен за Изарел и щатите и трябва да бъде свален. Взе се много на сериозно и започна да води своя политика несъобразена с тези които го поставиха на власт. Конфронтира се с Израел защото започна да подпомага палестинската власст с / помощи/ ако помните корабите които беше изпратол за палестина и баха блокирани от евреиските спац части. Подготвя се смяната на Ердоган с един ислямски проповедник който живее в щатите и има много силно влияние в Турция. Този ред от събития наложи промяна в плановете за Бъгария. дали за добро или за лошо времето ще покаже.
12:09ч. 7 Март 2014 #7  pif Петата колона е активирана. Да видим нашите "герои" какво са ги инструктирали. Като нищо ще тръгнат да довършват недовършеното от преди 20 години..
12:07ч. 7 Март 2014 #6  дядо Тиква А също Поморие, Несебър и Созопол....
12:05ч. 7 Март 2014 #5  lefer5 Морски, това влиза в плановете на ХАМЕРИКАНЦИТЕ което ни подготвят благодарение на подлогите си тук , такива като Боко и Цоко които получават нарежданията си от там и Израел. Не напразно ББ създаде втората турска исламска партия нячело с Корман Исмаилов а Офшор президента ходи на крака при главния мюфтия за да му обещае съдействие за връщане на вакъвските имоти в България.
12:01ч. 7 Март 2014 #4  Виктор И какво може да се направи? При нас всичко зависи от американците, ако те решат, Общинския съвет в Родопите ще вземе решение, ако те не решат - няма да има такова решение.
Така, че за всеки случай правилата са различни.
11:59ч. 7 Март 2014 #3  lefer5 Flame , прочети в Петел бги днес го има исказването на Скот бившия агент и коментара за стрелците на майдана. Там се споменава името на Сорос както и винаги в батаците навсякъде по света където са замесени САЩ. Не драскай само в морето а виж и друга информация от нета и стига с папагалските си исказвания и критикъ към всички други които не мислят като твойта циментова глава. Това се отнася и за Тиквата и още накои драскачи. Един папагал беше написал / америка форевър/ жалка работа. Ама не каза защо се е върнал като е бил там. Ппагали.
11:58ч. 7 Март 2014 #2  морскосиньо Те ще я пият и спор няма. Ама ние какво ще пием, ако някой общински съвет (примерно от Родопите) вземе подобно решение и чужд парламент го приеме, като "глас народен, глас божий"?
11:30ч. 7 Март 2014 #1  lefer5 Глас народен глас божий. Хамериканците да пият една студена вода. Сметките им излязоха доста криви и не в тяхна полза. Ако не се бяха месили това нямаше да се случи и Украйна щеше да е цяла. Браво на Путин. 2 на нула за него с/у Обама.
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 А1 разширява семейството на телевизионните си канали с MAX One
Сряда, 20 Май 2026 13:57
• MAX One – новият телевизионен канал на А1 за спорт, кино и развлечение, стартира от юни.
• Лигата на нациите по волейбол, Европейското първенство по волейбол и Националната волейболна лига ще...
| |
 |
 СУ „Неофит Бозвели“ – Варна откри STEM център и високотехнологични класни стаи
Четвъртък, 21 Май 2026 13:54
На 18 май в СУ „Неофит Бозвели“ – гр. Варна официално беше открит новият STEM център, изграден по проект BG-RRP-1.015-1249-C01 „Изграждане на училищна STEM среда и високотехнологични оборудвани и свързани...
| |
 |
 24 000 зрелостници се явяват днес на втора задължителна матура
Днес, 22 Май 2026 07:47
Около 24 000 зрелостници в страната се явяват днес на втората си задължителна държавна зрелостна матура по профилиращ предмет. Изпитът ще се проведе в над 1400 училища в страната.
Днес се провежда и...
| |
 |
 Най-важното от Варна във вчерашния 21 май
Днес, 22 Май 2026 07:29
След отсечените липи в центъра: Община Варна си търси арборист
Община Варна е решила да назначи арборист. За заемане на длъжността в дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ е обявен конкурс,...
| |
 |
 22 май в историята
Днес, 22 Май 2026 07:10
853 г. – Олаф I, син на краля на Норвегия, оглавява викингите в Ирландия и обявява за нейна столица Дъблин.
1455 г. – В Англия започва Войната на розите.
1762 г. – Швеция и Прусия подписват Хамбургското...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта днес ще са...
Днес, 22 Май 2026 06:49
Поради извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия днес, 22 май, без ток във Варна и областта ще са:
- от 9:00 ч. до 11:00 ч. - гр. Варна - кв....
| |
 |
 Прогноза за времето - 22 май
Днес, 22 Май 2026 06:30
На 22 май слънцето във Варна изгрява в 5:38 часа и залязва в 20:33 часа. Продължителността на деня ще е 14 часа и 55 минути. Фазата на Луната е два дни преди първа четвърт.
Днес над страната ще има...
| |
 |
 Хартията за бургери и дюнери остава в миналото след нов регламент на ЕС
Четвъртък, 21 Май 2026 19:06
От 12 август влизат в сила нови ограничения за използването на хартия за бургери и дюнери, съобщи Богомил Николов от Асоциация „Активни потребители“ в ефира на „Пресечна точка“ по NOVA. Мярката е част...
| |
 |
 Транспортният министър поиска бързи решения в БДЖ след внезапна проверка във влак
Четвъртък, 21 Май 2026 18:54
Близо 50% от железопътните линии в страната се обслужват от влакове „Сименс“, чиято поддръжка остава без трайно решение заради вече шестмесечно обжалване на обществената поръчка за стартиране на избор...
| |
 |
 Осъдиха Air France и Airbus по дело за самолетна катастрофа с 228 загинали
Четвъртък, 21 Май 2026 18:40
Air France и Airbus са признати за виновни в непредумишлено убийство във връзка със самолетната катастрофа от 2009 г., при която загинаха 228 души, съобщи Би Би Си.
Апелативният съд в Париж призна авиокомпанията...
| |
 |
 Варненският апелативен съд определи 10 000 евро гаранция за обвинен в подкуп
Четвъртък, 21 Май 2026 18:27
Апелативният съд във Варна уважи жалбата срещу определението на Окръжния съд в Добрич, с което мъж, обвинен в предлагане на подкуп на длъжностно лице, заемащо отговорно служебно положение, беше задържан...
| |
 |
 КЗК разследва две търговски вериги за натиск върху доставчици
Четвъртък, 21 Май 2026 18:14
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) образува производства срещу „Кауфланд България ЕООД енд КО“ (ТВ Кауфланд) и „Максима България“ ЕООД (ТВ Т-Маркет) за установяване на възможни нелоялни търговски...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|