Русия с ултиматум към украинските военни в Крим да се предадат до вторник сутринта
Обстановката в Украйна остава напрегната. Черноморският флот на Русия е дал ултиматум на украинските военни части в Крим да се предадат до 5 часа сутринта местно време във вторник. В противен случай ще бъдат атакувани. Това съобщи руската агенция „Интерфакс” като се позовава на източник от Министерството на отбраната в Киев.
Агенция "Ройтерс" допълва, че няма потвърждение от министерството в Крим, както и запитването до командването на Черноморския флот в Севастопол е оставено без коментар.
В същото време около 300 протестиращи с руски знамена в ръце нахлуха в сградата на областната управа в източноукраинския град Донецк и превзеха два етажа. В стаите има към 20 журналисти и депутати от областния съвет. Щурмът бе извършен след демонстрация, в която са участвали между 3000 и 4000 души. От своя страна украинският премиер Арсений Яценюк предупреди днес, че евентуален военен конфликт в страната ще застраши стабилността в целия район.
|
Коментари |
10:45ч. 4 Март 2014 #23  dido Така е,Nejkov.
Всеки си прави сметката и си гледа интереса-интереса клати феса,както отделния човек,така и на държавно ниво.
10:25ч. 4 Март 2014 #22  georgiev neli е наета да пише проамерикански коментари от сутрин до вечер. Тъй като гледам минимум по 10 на ден. По левче ли ти плащат на коментар?
10:17ч. 4 Март 2014 #21  H.Nejkov Браво PETAR трагичното при нас е че голяма част от народа ни издига в култ руската,, заслуга'' и не са чели истината за по голямата част от тези,, заслуги' и именно за това е изкривена българската история за да имаме постоянна носталгия по този въпрос и никой не прави сметка,че от този момент на сам сме заробени именно от,, освободителите''ни.И разберете бе мили сънародници--Единствено родителите дават на децата си без да искат на стреща--!!!
10:04ч. 4 Март 2014 #20  H.Nejkov Винаги сте разчитали на водката,защото не може нормален човек а в русия са малко да предприеме такава инвазия и да заплашва всеки и от алчност за чуждото- казва че всичко ще започне от тях и както гледам на там върви.А нашите гъзоблисци си траят и не отронват нищо което касае нашите сънародници там и как ще бъдат защитени!!!
09:54ч. 4 Март 2014 #19  dido От тази от която и ти бе,neli.Батко е при твоята кака.
09:44ч. 4 Март 2014 #18  Дидo dido, ти от коя детска градина си, бе моето момче? Къде е батко?
08:44ч. 4 Март 2014 #17  dido Американските ракети няма да се доближат до Русия,защото може изведнъж да им стане много горещо и те добре знаят това.
00:36ч. 4 Март 2014 #16  umerenПроблемите се създадоха от ултранационалистите,които сега са в държавното управление на Украйна.
Ако някой ги отстрани,всичко ще приключи мирно и тихо.Но май никоя "велика" сила не иска мирен преход.Другото е прах в очите и повод американските ракети да се доближат до Русия.
23:27ч. 3 Март 2014 #15  дядо Тиква До 1945 година в Крим живеят само кримски татари и българи( изключвам морската база Севастопол). По заповед на Сталин военни части на НКВД депортират цялото население на Крим в Казахстан и другаде , а в домовете им праща рускоговорящи. Те и досега пречат на коренното население да се върне по родните места. Татари и българи има завърнали се само в селата , където има изоставени домове . В селата може - руснак мотика не хваща, за руснаците е отредено с автоматите да държат в подчинение покорените от имперска Русия народи.
23:26ч. 3 Март 2014 #14  Mu(n)cho не мога да разбера как може да има толкова промити мозъци ама това явно е от кока-колата (тя ръжда чисти какво остава за малко акъл) ако оставите настрана всякакви емоционални пристрастрия всичко е геополитика и игра на шах. колкото прост и заблуден да си трябва да ти е ясно, че англо-саксонците никога не са имали славянските и всички други народи (особено пък африканците) за равностойни партньори. ама нали е по-лесно да се приказват разни ТВ клишета и вестникарски мъдрости вместо да се чете и разсъждава
22:57ч. 3 Март 2014 #13  oniq Съгласен съм с Мунчо.Украинците са си виновни че се разединиха,слаба държава.Силните казват какво ще прави слабия и как да го направи
.Европа ще клекне защото и намекнаха че ще има проблеми с доставките на газ.Америка е далеч,колкото и да натискат рублата надолу не може да имат успех защото срещу рублата има покритие(природни ресурси),а долара се държи на стара слава(като господваща валута),но покритие няма.А руснаците няма да изпуснат възможност да са в Черно море без да плащат наем за Севастопол на Украина.Дано и нашата МИЛА РОДИНА не се докара до това положение като Украина!!!!!!!!!!
22:36ч. 3 Март 2014 #12  dido Ако ситуацията е нормална,няма да имат предлог под който да си закарат там армията.
22:19ч. 3 Март 2014 #11  Whysont А защо тогава Русия използва този момент? Защо не застанат като мъже когато ситуацията в Украйна е нормална
21:58ч. 3 Март 2014 #10  slown Не съм много запознат, но интересите на Русия са да си върне принадлежала на страната територия (Крим е бил подарен на Украйна от Хрушчов когато е бил на власт, а той е бил родом от Украйна). Сега просто използват дестабилизацията на Украйна за постигнат лесно целта си. Отделно населението там има по-скоро руско самоопределение отколкото украинско...а и основния Черноморски Флот на Русия е там. Когато коментираме трябва да се има предвид и историята... И на мен ми се иска да си върнем Западните покрайнини и северна Добруджа, ама как да стане?!
21:07ч. 3 Март 2014 #9  Whysont Как може да има толкова долнопробна държава като Русия??? Първо нападат Грузия преди години, а сега ще нападат измъчена Украйна. :( Няма по-мръсен народ!! Какво искат да постигнат не е ясно..
20:28ч. 3 Март 2014 #8  дядо Тиква Тъй нареченото "Освобождение" от Русия сме си го платили с 30 тона злато, платени в златни български левове. Това е цената за признаването от Русия на извоюваната от Стамболов през 1909 година независимост на България. Ограбването на България и избиването на националния ни елит от 1944 година, та и до сега, са кървавите лихви за заблудата за "освободителите" от СССР и днешна имперска Русия. Заблуда съзнателно налагана от платени българи- рублофили и малоумни неплатени гъзоблизци. Да им е сладко кремълското ла-но!
20:24ч. 3 Март 2014 #7  Дидo W8M3, сега руснаците кого ще освобождават и от кого? Нямам нищо против руснаците, но не ми харесва това арогантно поведение на Путин и нарушаването на международни договори, междудържавни граници и т.н. И не си мисли, че някой ще си мръдне пръста за България - дори и руснаците не харесват безгръбначните твари.
alex, а ти от руските тролове ли си? Войната е неизбежна, защото Путин така иска.
20:21ч. 3 Март 2014 #6  Petar w8m3 , Трябва ли да има човек анадолска кръв за да се чувства българин ? Руснаците ни освободиха защото имаха интерес и сме им благодарни . Трябва ли да отречем че сме Българи в знак на благодарност ?
20:13ч. 3 Март 2014 #5  alex Официальный представитель военного ведомства назвал сообщение Минобороны Украины «полной чушью», и заверил, что никаких ультиматумов украинским военным в Крыму не ставилось
Пак АМЕРИКАНСКИ ТРОЛИ ....
20:01ч. 3 Март 2014 #4  W8M3 neli преди 136 години ако Руснаците не бяха нарушили човешките права на дядо ти и баба ти и на цяла турция , сега ника ти щеше да бъде Сафие!!! ти и още много като тебе доказвате колко и е акъла и колко много "българи" имат анадолски ген в себе си.
19:53ч. 3 Март 2014 #3  dido Какво се чудиш,neli?
Личи си школата на КГБ-типично по КГБ-ейски.
19:37ч. 3 Март 2014 #2  Дидo Руснаците са много хитри. Подписаха договор с Украйна да си унищожат ядрените оръжия в замяна на гаранции за териториална цялост и сега не го спазват. Браво, бе Путин, молодец, всинца ни измами, ашколсун.
19:37ч. 3 Март 2014 #1  Mu(n)cho точно за три дни и разните му там принцеси и боксьорчета ще се скрият в миша дупка. а американците ако са толкова прости да се намесят, първо да прочетат малко за Наполеон и Хитлер
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Хейлан Варна представя специализирани УНГ изследвания за ранна диагностика при възрастни и деца и гостуващ детски гастроентеролог от София на 13 юни
Петък, 12 Юни 2026 16:38
На 13 юни в Хейлан Варна ще гостува един от водещите детски гастроентеролози и педиатри от Първа детска консултативна клиника (1ДКК) – София – д-р Христо Найденов. Родителите от Варна и региона ще имат...
| |
 |
 Катастрофа затруднява трафика по пътя Варна - Златни пясъци
Днес, 13 Юни 2026 16:12
Катастрофа затруднява трафика по пътя Варна – Златни пясъци, съобщиха от полицията във Варна.
Сигналът за пътнотранспортното произшествие е подаден около 15:20 ч. чрез телефон 112. Инцидентът е станал...
| |
 |
 Кардиолози предупреждават: Емоциите покрай Световното първенство крият риск за хора със сърдечни заболявания
Днес, 13 Юни 2026 15:51
С началото на Световното първенство кардиолози предупреждават, че силните емоции около футболните мачове могат да представляват риск за хората със сърдечно-съдови заболявания и други здравословни проблеми.
„Интензивните...
| |
 |
 Летищата в София, Варна и Бургас с гарантирани доставки на гориво за лятото
Днес, 13 Юни 2026 15:29
Доставките на авиационно гориво за летищата в София, Варна и Бургас са осигурени за летния сезон. Това съобщиха за БНТ от Асоциацията на Българската авиационна индустрия. Основният доставчик на керосин...
| |
 |
 България излиза срещу Аржентина в третия си мач от Лигата на нациите
Днес, 13 Юни 2026 15:06
Националният ни отбор излиза за третия си двубой в Лига на нациите, а съперник е добре познатият тим на Аржентина. Мачът е от 21:30 ч. българско време.
Двата отбора се срещнаха съвсем наскоро в Росарио...
| |
 |
 Масирана полицейска операция в Ловешко установи множество нарушения на пътя (видео)
Днес, 13 Юни 2026 14:47
Множество нарушения на пътя бяха установени по време на масирана полицейска операция в област Ловеч. Десетки водачи бяха изведени от интензивния трафик заради опасни изпреварвания и рискови маневри, създаващи...
| |
 |
 Часовници за хиляди долари се претопяват заради високата цена на златото
Днес, 13 Юни 2026 14:25
Рекордният ръст в цената на златото води до необичайна тенденция на пазара на луксозни часовници – все повече винтидж модели се претопяват, тъй като стойността на съдържащия се в тях благороден метал надхвърля...
| |
 |
 Цените на горивата се успокояват, компенсациите у нас достигнаха 13 млн. евро
Днес, 13 Юни 2026 14:04
Цените на горивата в България продължават да се понижават през последната седмица на фона на очакванията за евентуално мирно споразумение между САЩ и Иран, което намалява напрежението на международните...
| |
 |
 Какво ще бъде времето в неделя по Черноморието?
Днес, 13 Юни 2026 12:54
През нощта ще бъде предимно ясно със слаб вятър от запад-северозапад.
По Черноморието утре преди обяд ще бъде слънчево. След обяд ще има временни увеличения на облачността и на места ще превали. Ще...
| |
 |
 Дейвид Бекъм получи звезда на Алеята на славата в Холивуд
Днес, 13 Юни 2026 12:36
Легендата на английския футбол Дейвид Бекъм получи звезда на Алеята на славата в Холивуд на специална церемония, на която бе придружен от съпругата си Виктория Бекъм и голяма част от семейството си.
Бившият...
| |
 |
 Кражбите на кабели по варненския бул. „Левски“ струват на местната хазна десетки хиляди евро
Днес, 13 Юни 2026 12:14
Очаква се отговор от ръководството на Община Варна, съгласно който да бъдат възложени дейностите по възстановяване на осветлението по бул. „Левски“. Въпросното трасе стана обект на набези в края на миналата...
| |
 |
 Швейцария гласува за ограничаване на населението до 10 милиона души
Днес, 13 Юни 2026 11:55
Швейцарците ще гласуват в неделя на референдум по предложение за ограничаване на населението на страната до 10 милиона души до 2050 г.
Инициативата е на дясната Швейцарска народна партия, която твърди,...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|