Павлова: Покрай ромските гета ще се узакони какво ли не
 
С решение на европейския съд по правата на човека хората да имат единствен дом е тяхно право. Т.е. ако човек има апартамент и незаконна рибарска вила, тя може да бъде разрешена. Това каза в сутрешния блок на БТВ Димчо Михалевски от БСП, който внесе предложението за промяната в закона.
По думите му преди повече от общината зависи дали хората ще могат да узаконят незаконните си постройки. Според Лиляна Павлова тази промяна в закона създава предпоставки за анархия и беззаконие, защото всеки може да препише имотите си на близки и роднини, да си построи къща в Борисовата градина и да заяви, че това му е единствено жилище.
"Покрай ромските гета ще се узакони какво ли не", каза тя. ДНСК не се занимава с междусъседски спорове, те са проблем на общините. Когато говорим за единствено жилище, има много ясна процедура в досегашния закон - докато не се осигури ново жилище, не се разрушава старото. В гетата жилищата не отговарят на никакви изисквания. Репортаж показа улица "Братска дружба" в софийски ромски квартал с постройки, някои от които могат да бъдат узаконени, според Михалевски. "Държавата трябва да уважава гражданите си, които спазват законите. Не бива да узаконяваме коптори. Постройките в ромските гета са паянтови, не отговарят нито на изисквания за земетресения, да не говорим за хигиенните изисквания, заяви Павлова.
|
Коментари |
09:40ч. 14 Юни 2013 #43  tatyana1 Наистина ще узаконят само палатите, защото бараките не отговарят на никакви нормативи. И възниква въпросът като са имали пари за такива големи постройки защо не са ги построили по законовия ред както всички ние балъците трябва да правим?
09:00ч. 14 Юни 2013 #42  Дидo Идеята не е да се узаконят на простия народ бараките, а на циганските барони палатите. Тези барони помогнаха много на БСП, ДПС и АТАКА в изборите и сега трябва да им се отблагодарят.
06:40ч. 14 Юни 2013 #41  Венче Варненка, ако слушате само едната страна, има опасност да пропуснете истината. „Ще узаконяват СТАБИЛНИ КОНСТРУКЦИИ, построени върху СОБСТВЕНА ЗЕМЯ.” В Максуда не са такива, там земята си има друг законен собственик.
Перверзник, лъжете!
22:15ч. 13 Юни 2013 #40  Перверзник Вече се говори, че ако Бозов станел кмет, щял да узакони къщите на избирателите си в Максуда, Владиславово и Каменар.
20:22ч. 13 Юни 2013 #39  Дидo Какво направиха АТАКА за премахване на гетата? Пак едно голямо нищо. И БСП, ДПС и АТАКА ПОЛЗВАТ тези хора само за изборен електорат.
19:45ч. 13 Юни 2013 #38  Jullian до варненка
Държава... община... все тая. Иначе и едните и другите касаят въпроси на МРРБ. И при едните и при другите да ида - аз стоя прав, а чиновниците стоят откъм чекмеджетата на бюрото.
За мене важат срокове, за държавата и общината ( примерно срок за отговор- АРОГАНТНО НЕ.
Впрочем прави ли ви впечатление, че всички гишета в тая страна са така направени ( даже новите от PVC или алуминиева дограа), че гражданинът да стои приведен пред тях?
Законът няма респект и уважение към гражданина, а уважението е реципрочен процес.
Както се вижда за мнозина закона е "Врата у поле" и минават там дето няма ограда.
И така... толкова години закона заобикаляше копторите, свенливо свеждайки очи, и невиждайки че обитателите на копторите не спазват и буквичка от закона. Тогава закакво ни е самият закон - за едни строг, а за други никакъв или с разни измислени режими на търпимости каквито по ЗУТ няма...
В момента ромите от гетото са управляеми с това че който реши може да ги зсели по който си иска параграф и редовно им се напомня това преди избори. Ако не се озаконят някой впрочем ще ги изсели ли, или ще разтяга локума наесен, за когато ГЕРБ смята че ще иа избори?
19:19ч. 13 Юни 2013 #37  Изтрит потребител Държавата трябва да уважава гражданите си, които спазват законите. Не бива да узаконяваме коптори. Постройките в ромските гета са паянтови, не отговарят нито на изисквания за земетресения, да не говорим за хигиенните изисквания, заяви Павлова.
19:19ч. 13 Юни 2013 #36  Изтрит потребител "Според Лиляна Павлова тази промяна в закона създава предпоставки за анархия и беззаконие, защото всеки може да препише имотите си на близки и роднини, да си построи къща в Борисовата градина и да заяви, че това му е единствено жилище...Покрай ромските гета ще се узакони какво ли не...
19:17ч. 13 Юни 2013 #35  Изтрит потребител Г-жо Венче, явно аз за разлика от Вас, съм прочела статията, но щом Вие изпитвате необходимост да четете само коментарите тук, ще Ви копирам част от текста, че да се запознаете с него.
19:15ч. 13 Юни 2013 #34  Изтрит потребител Жулиян, тук решението е промяна на не работещата Общинска администрация, а не узаконяване на незаконното!
18:33ч. 13 Юни 2013 #33  Jullian до варненка
Вчрно е че е подигравка, но малка подигравка ли е да ходиш месец и половина на всеки приемен ден и да не могат да ти обяснят какво е необходио, за да имаш паспортизация на сграда и на кого да я отчетеш. Малка подигравка ли е 2 месеца да те пренасочват от отдел към отдел да търсиш разрешение да поставиш устройства против паркиране и никой даже да не знае даже че това НЕ Е негова работа.
Малка подигравка ли е да глобяват за липса на домова книга, а после без никой да я иска в общината тая домова книга да се регистрира кой както си иска на адреса и сега не може да се разбере колко хора са регистрирани и кои.
Малка подигравка ли е да налагат глоби за непочистен сняг, а да няма кой да разкара чуждите коли, паркирали по тротоара и пред входа и да не можеш да си влезеш? КАТ казват не е наша работа, питай общината, общината - не е наша работа, питай КАТ.
Малка подигравка ли е да те санкционират за непочистен сняг, а да не ти почистят улицата и да се чудиш как да минеш и пеша, а недай си боже с количка с малко дете?
Малка подигравка ли е да те гонят като империалист за една остъклена тераса, а отсрещната кооперация при строеж да вдига цял етаж вповече с екзекутиви и никой да не те пита?
И още много подобни случаи, да не ви идват на главите, дано...
18:32ч. 13 Юни 2013 #32  Венче Г-жо Варненка, явно нямате аргументи, щом минахте към квалификации. Сетете се, че не е задължително да пишете.
18:00ч. 13 Юни 2013 #31  Изтрит потребител Пък и да ти кажа, когато узакониш един кашон, той не се превръща в дом !!! Как може да ни управляват такива некадърници....тези червени гниди ще ни довършат...ужас...
17:57ч. 13 Юни 2013 #30  Изтрит потребител Жулиянчо, ти майтапиш ли се??? Това е пълна подигравка с гражданите, които спазват законите !!!
17:56ч. 13 Юни 2013 #29  Изтрит потребител рибоко, противоречиш си! а относно удавника...Д.Н.Гешева, правилно коментира, че това важи по-скоро за Атака...кофти, но факт! Всички разбраха кой е къртицата- Сидер Ага,....
16:49ч. 13 Юни 2013 #28  Jullian Също много вопли че ромите като се озаконели постройките им щели да започнат да ги пристрояват и надстрояват.
А сег акато са незаконни питат ли някого за това и той кво им казва?
16:45ч. 13 Юни 2013 #27  Jullian Ми да се узакони!
Аз толкова години като си плащах всички данъци, такси и пр. щуртии и спазвах закона, не прокопсах ни най-малко от това. Аз се стискам "да не престъпя чертата", други държавата ги прекарва със самосвал през нея.
Да е узаконяв анаред или ако някой има нещо незаконно, а не порада конфликти - да си трае. Ето - октомври 2012 за един остъклен балкон ( остъклението струва да речем 1000-1300 лв ГЕРБ искаше да въведе такса 5000.
Сега струят сълзи и сополи - ама като озаконят постройките в гетата щели ли ромите да плащат ток?
Е ква е разликата когато рома не плаща ток с озаконена и каква е разликата, когато не плаща с неозаконене постройка?
Ромите които не плащат (това далеч не са всички роми) не плащаха и при Любен Беров, и при Виденов и при Костов и при НДСВ и при Станишев.
Не плащаха и при ГЕРБ.
Кой ги търпи да не плащат тока си даже на вче приватизираното електродружество и ГЕРБ-аджиите сливи ли имаха в устите, та мълчаха по въпроса?
15:23ч. 13 Юни 2013 #26  Шерифа Удавник за сламка .. ? това по-скоро важи за АТАКА... хванаха се за ДПС като бяха наясно, че повече в парламента няма да влязат ! Продажниците... националисти оставиха БСП и ДПС да доокрадат държавата... сега и раздават на циганите ! Ей това е гарантирано от Болен Ага и Местан Ходжа !
15:04ч. 13 Юни 2013 #25  lefer5 Варненке- в момента герберите се хаващат като удавник за сламка само и само да намерят за какво да плюят по това правителство и всички негови действия и бездействия, Точно Боко напълни спортна зала с цигани за предизборната си фиеста като ги закара с автобуси за да може да я напълни. Не бъдете толкова ограничени и отчитайте реалността такава кавато е.
15:04ч. 13 Юни 2013 #24  lefer5 Варненке- в момента герберите се хаващат като удавник за сламка само и само да намерят за какво да плюят по това правителство и всички негови действия и бездействия, Точно Боко напълни спортна зала с цигани за предизборната си фиеста като ги закара с автобуси за да може да я напълни. Не бъдете толкова ограничени и отчитайте реалността такава кавато е.
14:59ч. 13 Юни 2013 #23  Венче Не исках да Ви заболи! :-)
14:18ч. 13 Юни 2013 #22  Шерифа Истината боли..
14:12ч. 13 Юни 2013 #21  Венче Г-жо Гешева, айде да не се подценяваме. С „копирай” и „постави” под статии с различни теми не демонстрирате дълбока мисъл!
14:06ч. 13 Юни 2013 #20  Шерифа Кой каквото иска да си говори... БСП загубиха изборите с тоя закон за узаконяване на ромските гета ! Българите, ако имат малко мозък ще излязат и ще накажат БСП ДПС като гласуват против БОЗОВ ! Не на ЦИГАНИЗАЦИЯТА на България !
13:26ч. 13 Юни 2013 #19  Marmalad Проблемът с Максуда е откакто се помня, а реакцията на ГЕРБ а по-скоро реакция на БСП-арския популизъм и предложението за узаконяване, което само по себе си донякъде се чете от публиkaта на ГЕРБ-ерски популизъм :D
13:16ч. 13 Юни 2013 #18  Венче Ако правилно чух, ще узаконяват стабилни конструкции построени върху собствена земя. В Максуда не са такива, там земята си има друг законен собственик. Препоръчвам спокойствие докато не разберем какъв точно е проектозакона. При всички положения не можем да се съгласим това сметище да бъде узаконено!
12:34ч. 13 Юни 2013 #17  Изтрит потребител Драги ми рибоко! Ако ГЕРБ използваха ромите за електората си, щяха ли сега да бъдат против тази нелепа прищявка на сегашната уродлива триглава ламя?????
12:10ч. 13 Юни 2013 #16  D.Nedeva Незнам какво коментирате тука ама... след тези промени в закона (уузаконяването на циганските гета) БСП загубиха изборите за кмет.... просто такъв автогол ! Ти остави ромите ами покрай този закон колко мутри ще се облажат....замисляте ли се ?! Именно техния кандидат кмет Христо Бозов ще помогне на олигарсите във Варна около ДПС и БСП да се сдобият с някой "незаконно" обектче по плажа !!! ГАРАНТИРАНО ОТ БСП ДПС И АТАКА !
12:07ч. 13 Юни 2013 #15  lefer5 Какво направиха ГЕРБ за премахване на гетата през мандата си.? Пак едно голямо нищо. И БСП и ГЕРБ ПОЛЗВАТ тези хора само за изборен електорат.
11:55ч. 13 Юни 2013 #14  Перверзник Явно така сме орисани. Ще живеем в гета и куптори. Трябва да пратят политиците, които са пожелали да узаконят бараките, да поживеят в тези гета. Да усетят тръпката.
11:51ч. 13 Юни 2013 #13  Изтрит потребител Що за наглост??... ама всъщност знаете ли какво комунисти, фесове и боленовци- узаконяване е малко - трябва да се приеме закон и останалите квартали да се преустроят по Техен ромски модел... Че да можем "гордо" да заявим - Ура..живеем в циганска страна! Срамота!!!
11:40ч. 13 Юни 2013 #12  КОРОНА На геодезистите ще им се отвори много работа, трасиране, заснемане и нанасяне в кадастъра на изумителните архитектурни творения в Максуда. Всяка ламаринена барака и колиба от велпапе и дъски ще си има индентификатор. Като се има предвид че в една колиба живеят по няколко фамилии, екшъна ще е пълен. След това очаквам циганите да се активизират и да търсят законен начин за пристрояване и надстрояване на вече законните си бордеи. Други може да искат продажба на идеални части на законните си колиби. Това ще отвори работа и на нотариусите.
С една дума пазара ще се раздвижи!
11:35ч. 13 Юни 2013 #11  D.Nedeva На БСП и ДПС им е ясно, че нямат много време и сега бързат с безумните си закони за да се облажат колкото се може повече !!!
11:19ч. 13 Юни 2013 #10  Христо Стойков Започвайте да строите...кой където свари. Да хванем циганската амнистия.
11:15ч. 13 Юни 2013 #9  beretata След като се узаконят циганските къщи не разни бараки и колиби така ще може да им се прави запори и да се изземват от разни кредитори, няма само на българите да запорират.
11:11ч. 13 Юни 2013 #8  Георги Мале, мале... Сега Бозов като кандидат за кмет на БСП ще бъде задължен да узакони Максуда...
11:10ч. 13 Юни 2013 #7  Б. П. "Държавата трябва да уважава гражданите си, които спазват законите."... Какви закони спазват бе, ходят да крадат мнозинството от тях, а 99 % не плащат никакви данъци, кое ви кара да мислите че сега ще започнат ???
11:06ч. 13 Юни 2013 #6  pif Да, поводът за пред хората са ромските гета, които така или иначе никой не може да събори, но от такъв закон най-много ще спечелят мутренски хотели, къщи, вили, палати, плажни фитнеси и каквото фантазията роди още.
11:05ч. 13 Юни 2013 #5  Георги Венче, права си!!!
11:02ч. 13 Юни 2013 #4  Перверзник След като ще се узаконяват незаконни постройки, това означава ли, че абсолютно всичко ще мине през процедурата?
Мен ме съмнява, че ще бъде по следния начин:
- Ти ром ли си бе?
- Да бе, бате.
- В колиба ли живееш?
- И колиба имам и конюшня към нея.
- Добре, отговаряш на условията. Пишем те в кадастъра.
11:01ч. 13 Юни 2013 #3  Yordan Министерството на Веселието в чашката на язовир Ивайлов град не е съборено още, така че трябва да го пазим. Ще се нацупят митничарите после.
10:51ч. 13 Юни 2013 #2  Венче Тогава да дадът определение на понятието дом. Коптор не може да се включва в него.
10:49ч. 13 Юни 2013 #1  D.Nedeva За съжаление е права ! Това е толкова явно лобистки закон, че няма на къде повече !
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 „Отвъд рамката“ превръща изкуството в живо преживяване във Варна
Днес, 23 Март 2026 11:38
От 27 до 29 март „Отвъд рамката“ превръща Банката 1925 в активна среда, където образ, звук и пространство се срещат в реално време. Очаква ви събитие, което съчетава съвременно визуално изкуство, музика...
| |
 |
 Д-р Шефкетова: Стерилитетът не подбира пол и възраст, потърсете лекар отрано
Днес, 23 Март 2026 11:01
На 27 и 28 март във Варна прегледи ще проведе д-р Мефтуне Шефкетова - акушер-гинеколог, специалист по репродуктивна медицина и ръководител на Центъра за асистирана репродукция в Acibadem City Clinic УМБАЛ...
| |
 |
 Министър Клисурски: Компенсации за бизнеса за ток и стабилни цени на горивата са приоритет
Днес, 23 Март 2026 13:15
Служебният министър на финансите Георги Клисурски заяви пред Нова телевизия, че енергоизточниците и производителите са основният фактор за високите цени на електроенергията, като компенсации за бизнеса...
| |
 |
 Апелативен съд – Варна призна конфискация на над 21,6 млн. евро от трима българи, осъдени в Румъния
Днес, 23 Март 2026 13:03
Апелативният съд – Варна призна и прие за изпълнение присъда на две инстанции в Констанца, Румъния, с която трима български граждани са осъдени на конфискация на значителни парични суми.
Делото в Румъния...
| |
 |
 Какво ще бъде времето във вторник
Днес, 23 Март 2026 12:53
През следващото денонощие времето над страната ще остане облачно, на много места с валежи от дъжд. По-интензивни и значителни ще са валежите през нощта в Централна и Югоизточна България, а през деня в...
| |
 |
 Спад на сигналите за еврото във Варна, жалбите за завишени цени най-много
Днес, 23 Март 2026 12:40
Чувствителен спад на жалбите и сигналите, свързани с въвеждането на еврото, отчитат институциите в област Варна, но оплакванията за завишени цени продължават да са водеща тема.
Към 19 март постъпилите...
| |
 |
 Конкурс за рисунка „Детско море“ приема творби до 30 март 2026 г.
Днес, 23 Март 2026 12:28
Моряшкият професионален съюз организира за 27-а поредна година конкурса „Детско море“ за детски рисунки и литературни творби, посветени на морето. Събитието се провежда по повод Международния ден на детето...
| |
 |
 Ръст на разходите за труд натиска бизнеса – услугите с най-силен скок
Днес, 23 Март 2026 12:15
Разходите за труд на работодателите у нас продължават да нарастват, показват предварителни данни за последното тримесечие на 2025 г. Общите разходи за един отработен час се увеличават с 13.9% на годишна...
| |
 |
 Варненският тубдиспансер е на ръба на оцеляването
Днес, 23 Март 2026 12:01
Варненският тубдиспансер продължава да трупа задължения, показва последната ежемесечна справка за състоянието на лечебното заведение. Цифрите представи зам.-кметът Снежана Апостолова на заседание на комисията...
| |
 |
 Иран заплашва с удари по електроцентрали
Днес, 23 Март 2026 11:50
Иран предупреди, че ще атакува електроцентрали и съоръжения за обезсоляване в Близкия изток, ако президентът на САЩ Доналд Тръмп изпълни заплахата си за въздушни удари срещу обекти в Ислямската република.
Обезсоляващите...
| |
 |
 МВР-Варна ще съдейства на гражданите без лични документи за гласуване на 19 април
Днес, 23 Март 2026 11:26
Звената „Български документи за самоличност“ (БДС) при ОДМВР – Варна ще помогнат на българските граждани, които нямат валидни лични документи, да упражнят правото си на глас на изборите за Народно събрание...
| |
 |
 Отпускат до 55 000 евро за модернизация на работната среда
Днес, 23 Март 2026 11:14
Българските работодатели получават нова възможност да инвестират в подобряване на условията на труд с подкрепа от държавата. Министерството на труда и социалната политика обяви финансиране чрез Фонд „Условия...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|