Блестящо представяне на МГ на матурите, най-големи калпазани - в Гимназията по машиностроене
 
77 са пълните шестици, а 681 са двойките на зрелостните матури във Варненско, съобщи за Дарик Венцислава Генова от Регионалния инспекторат по образование. Най-много отлични оценки има по английски език - 26, на второ място е математиката - 20, а на трето биологията.
По български език и лителатура са поставени най-много слаби оценки - 194, на втора позиция са географията и икономиката със 193 двойки.
Най-добре са се представили на матурата учениците от Математическата гимназия. Там пълните шестици са 26. Сребърният медал е за възпитаниците на Първа езикова гимназия, които са получили 21 отлични оценки.
Училището с най-лош резултат е Професионалната гимназия по машиностроене и транспорт, следвана от училище "Цар Симеон" в Провадия и СОУ "Неофит Бозвели" във Варна.
В сравнение с миналата година постиженията на зрелостниците са по-ниски по български и литература, както и по философия. Запазва се нивото по география, а напредък в знанията има по английски език, отчитат от Регионалния инспекторат по образование.
|
Коментари |
17:46ч. 21 Юни 2012 #32  next Скъпи мои ученици от ПГМТ гр Варна,
При първата ни среща, аз се представих като ваша държавна майка. И сега ми е тежко, че ви наричат +кал(пазани)+. Деца, не сте кал(пазани), а все някой ще се намери да ви натисне в калта. Защото не ви познава. Защото не знае, че на четири ученика- един има майка и татко. Останалите живеят с един родител, който е в Гърция или Испания. Ако е в Бьлгария, е безработен и вие миехте коли по автомивките, за да оцелявате. Пред мен са съчиненията ви със зъглавие +Как бихте се чувствали, ако сте невинни, а ви осъдят като виновни+. Преглъщам буцата, застанала на гърлото ми, когато чета последните ви изречения: +Любовта побеждава всичко+, +Щастието помага на смелите+, + Животът не е в целта, а в пътя до нея+. И зная, че във вашия път ще има много кал, но вие не сте кал(пазани). Гордея се с вас! Като майка! И простете за държав(н)ата.
С обич, Румяна Маркова
14:07ч. 21 Юни 2012 #31  dessy37 Прочетох доста коментари, някои от които спр мн ме забавляваха :Д 1. Важно е желанието за учение, но и средата много влияе, само човек, който е сменил средата, би разбрал защо го казвам. 2. Факт е, че МГ са елитна гимназия (на черното бяло не може да се каже), ама чак да ми твърдите, че езиковите гимназии не можели да ви стъпят на малкия пръст.. имате ли представа от коя гимназия е момичето, което беше на 1во място на последната олимпиада по английски за 12 клас, че е и от моя клас (или по-скоро беше). 3. Наистина трябва да се обърне внимание на броя на явилите се, може МГ да ни мниават с 5 стотни по английски, но от 1ва се се явили 101, а от МГ - 30. И за да не ви отегчавам повече.. 4. Безспорен факт е, че нивото на образованието е паднало драстично и продължава да пада, за съжаление.. Поздрави от 1ва :Д
22:10ч. 20 Юни 2012 #30  zaguban4o МГ-то са The BEST!!!
Страхотен колектив! Все напред и нагоре!
22:04ч. 20 Юни 2012 #29  sun123 Как няма да са по-ниски постиженията по БЕЛ... къде е Далчев.. къде е Вазов и то "Под игото".. Дори няма база за сравнение!!!
20:48ч. 20 Юни 2012 #28  summertime Какви 15-20 в "А.С.Екзюпери" - там класовете са по 8 ученици.
16:39ч. 20 Юни 2012 #27  Силвия Захариева В името на истината!
Среден успех на 12 г клас на МГ от матурата по:
* БЕЛ /26 ученици/ - Мн.добър 5,34
* матура по математика /19 ученици/ - Отличен 5,75
* матура по англ. език /7 ученици/ - Отличен 5,87
Среден общ успех от дипломите - Отличен 5,56
Горд класен ръководител: С. Захариева
15:52ч. 20 Юни 2012 #26  питащ Аха! Светнах се защо `А.С.Екзюпери` имат такъв успех!!!
Ами че то, според статистиката, се е явил 1 /един/ ученик, всичко на всичко! И се е случил свестен! Наверно последния от това училище за "принцове и принцеси"!
15:39ч. 20 Юни 2012 #25  питащ Съгласна съм с Аник, че тр да се отчита броя на учениците от даден випуск! Това би обяснило представянето на учениците от `А.С.Екзюпери`. Дали има по 5 човека от випуск. А миналата година, когато успехът им по БЕЛ е 4,56 вероятно са били 15-20! :))))))
10:50ч. 20 Юни 2012 #24  anik А иначе, да.. Наистина учим много глупости, образоватената ни система е.. :Х Но според мен няма голямо значение дали си в 1ва, МГ, 5та, 4та или дървото.. Мързи ли те, не искаш ли да учиш и Айнщайн да ти налива с фунийка в главата пак няма как да стане.. Всичко е до мотивацията и желанието на човек да се реализира по-нататък.. (:
10:48ч. 20 Юни 2012 #23  anik Редно е, когато се представя такава класация, да се гледа и броя на явилите се ученици. Процентно МГ е с най-много явили се на матура по математика => е нормално резултатите да са малко по-ниско поради този факт.
10:45ч. 20 Юни 2012 #22  miryana Ако не сте ме разбрали правилно, мнението ми е, че образователната ни система не е на ниво. Критериите се размиват. Детето ми сега кандидатсва след 7-клас. По БЕЛ учихме толкова излишни неща. Но без уроци или школи децата са за никъде, затова резултатите са такива. До края на юли трябва да е готова новата система и новите учебници от 5 до 10 клас и има защо. Та какво им имаше на учебниците преди 15 г.? Искам да поздравя всички деца и да им пожелая успех!
10:35ч. 20 Юни 2012 #21  Dry-Ice Миряна, според линка, който даваш, математическата гимназия е на 5-то място в резултатите по български и на 1-во по математика. Не знам от къде си ги видяла долните данни. Иначе да, частната гимназия е на първо място по БЕЛ.
Аз съм много озадачен обаче от факта, че музикалното училище е на 11-то място по БЕЛ, а вездесъщият Климент е на 15-то. Нали уж децата в музикалните училища са неграмотни, а другото е супер-дупер елитно? Последното съм го чувал от не един учител.
В класацията по математика пък руското училище (другите велики) е на 16-то място от 21.
10:33ч. 20 Юни 2012 #20  sladoletka обре 4е не у4а в МГ, сухари
10:28ч. 20 Юни 2012 #19  miryana Има факти, за съжаление... каква ти злоба! Брат ми завърши МГ и тази гимназия вече не е това, което беше преди. Резултатите на МГ по БЕЛ, езици, география, история, философия са по - зле от много СОУ-та във Варна. По математика сте на 74 - място в страната! Това постижение ли е?
10:24ч. 20 Юни 2012 #18  dzennn Браво на частната гимназия!!!Нищо, че кмета настрои варненската общественост срещу учебното заведение и изгони децата от сградата, все едно са чужди!!Пожелавам успех на г-жа Татяна Петрова и нейния екип!!!Успехите им не са случайност, те са в челните класации и по чужди езици!!!
10:22ч. 20 Юни 2012 #17  miryana Влезте в сайта на iv езикова, има линк. Ще проверите класацията на всички училища и по всички предмети!
10:20ч. 20 Юни 2012 #16  anik С тази злоба само показвате, че МГ са по-добри от всички останали училища във Варна.. На най-добрия винаги му завиждат. ;) Много съжалявам за другите "елитни" гимназии, но МГ показва класата си постоянно, а не само на матурите. Ученици от гимазнията редовно се представят отлично на състезания по математика, информатика, физика, лингвистика, химия, спорт, езици... :) И не мисля, че езиковите могат да ни стъпят на малкия пръст, защото рядко се чува за ученици от ЕГ с призови класирания по математика.. А както писах вече ние ги сцепваме и по езиците.. :)
Приятен ден на всички! :)
10:06ч. 20 Юни 2012 #14  питащ Може ли линка с резултатите от МОМН, защото на сайта му не откривам нищо. На Рио Варна също няма публикувана статистика!
09:33ч. 20 Юни 2012 #13  miryana Не знам какво е "блестящото" представяне... Справка от МОН:
БЕЛ:
1-во място: ЧПГИТОК "А. С. Ексзюпери" - Варна
2. Американски колеж - София
11. IЕГ - Варна
21. ГПЧЕ "Й. Екзарх" - Варна
34. IV ЕГ - Варна,
и чак на :
52. МГ - Варна
Да не говорим, че по математика резултатът е:
74-място за МГ - Варна
Математиката е специалносттта там, а резултатите са плачевни. Погледнете за езиците - там е катастрофално положението. МГ се нареди след всички езикови, включително V-тa и други частни гимназии и колежи!
МАЙ СТАТИЯТА Е ЧИСТА РЕКЛАМА! Влезте в МОН и проверете сами!
23:50ч. 19 Юни 2012 #12  angi_1 в чОжбина ли сладолеТке-ходи си ближи сладолеДчето на магистралата там ти е мястото
23:25ч. 19 Юни 2012 #11  QWRT До PACO, avgo01 е написал фактът правилно, така че не се заяждай.
22:23ч. 19 Юни 2012 #10  PACO До avgo01 ,не те знам колко имаш по БЕЛ, но " да се осмисли факта " , а не фактът
22:22ч. 19 Юни 2012 #9  swe Добре, че има и столични вестници:
НАЙ-ДОБРИ ПОСТИЖЕНИЯ ПО БЕЛ (с над 10 ученици )- в."Сега"
Американски колеж София 5.70
91-ва немска гимназия София 5.67
Езикова гимназия "Пловдив" 5.62
164-та испанска гимназия София 5.61
I английска гимназия София 5.54
Класическа гимназия "К.-К. Философ" София 5.54
НУККЛИИЕК София 5.51
ГПАЕ "Гео Милев" Бургас 5.49
ЧПГ "АК - Аркус" В. Търново 5.49
I езикова гимназия Варна 5.48
73-то СОУ София 5.47
ГПЧЕ "Христо Ботев" Кърджали 5.46
21:17ч. 19 Юни 2012 #8  avgo01 Като ученик на МГ желая да поясня, че учениците не са 120, а малко над 200. А относно ''срамуването'' за читателите с ниска устойчивост на вниманието и съмнителни капацитет, 26 са ПЪЛНИТЕ шестици и да поясня за който още не е успял да осмисли фактът това е 6:00, а това че повече от 90% от учащите в МГ имат над 5:50 мисля че е факт който залужава да бъде коментиран !
20:28ч. 19 Юни 2012 #7  binis То е за срамуване, не за хвалби за МГ. Нали е елитна гимназия, пък само 20 отлични работи.Ами останалите120 ученика с какви резултати са?Да видим в процентно отношение как е?
19:26ч. 19 Юни 2012 #6  sladoletka аз ще кандидатствам в чожбина
17:44ч. 19 Юни 2012 #5  fido Ти сладотке, беше доста активна за ваканциите, до колкото помня. Обичаше да дразниш хората, да пишеш нарочно грешно... , дано да си писала както трябва на матурите, иначе освен да си ближеш сладоледа (или нещо друго за което подчертава природата ти..) за друго не знам за какво ще станеш. Нивото на образованието в БГ е от ниско, по-ниско и с всеки ден е по-зле. Все по неподготвени хора излизат, с все по-големи претенции. Пак да ви кажа, че пазара на безработните ви чака (БГ или чужбина, няма значение), драги ми лигльовци.
17:33ч. 19 Юни 2012 #4  fido ей сладулетке, ти колку изкара ма?
17:25ч. 19 Юни 2012 #3  fido А за матурите след 7ми клас, да почвам ли или лигльовците сами ще се почнат, че поне изкарат нещо в 12. Каквото обществото, такива и последователите му, страшното е че спиралата е надолу.
17:17ч. 19 Юни 2012 #2  sladoletka ей фидо ко са плюнчиш бе
17:11ч. 19 Юни 2012 #1  fido Къде са, къде са лигльовците сега, дето бяха много активни по форумите, ревейки за ваканции и колко тежко им било. Къде са и техните родители и тези които ги поддържаха, къде са питам, да коментират резултатите от изпитите? Пилците се броят на есен, при нас некадърниците почваме да ги броим от лятото. Споко, трябват и овчари и метачи, няма страшно. Ако четеш заглавието, ще речеш че някакво чудо е станало, а то 20х6 от МГ, че те дори тези дето завършват МГ то те са пълна излагация. Колко завършват и колко са със 6, а тези задачи са за всички училища, не за напреднали и надарени (уж)? Алооо някой чували камбаната къде бие? Трагедия! Айде със здраве.
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Италианската комисия за защита на конкуренцията глоби Shein с 1 милион евро
Днес, 4 Август 2025 15:34
Италианската комисия за защита на конкуренцията (AGCM) заяви в понеделник, че е наложила глоба от 1 милион евро (1,15 милиона долара) на компанията, отговорна за уебсайтовете на Shein в Европа, заради...
| |
 |
 Възможен реванш: Лудогорец отново срещу Карабах в Шампионската лига
Днес, 4 Август 2025 15:20
Лудогорец научи потенциалния си съперник за плейофа на Шампионската лига. Жребият на УЕФА отреди, че ако „орлите“ успеят да елиминират унгарския шампион Ференцварош, ще се изправят срещу победителя от...
| |
 |
 Над 400 работещи без договор в хотелиерството и ресторантьорството установени от началото на годината
Днес, 4 Август 2025 15:08
Инспекцията по труда продължава да отчита сериозен брой случаи на работа без трудов договор в сектор „Хотелиерство и ресторантьорство“. От януари до момента са установени 416 работещи без договор, при...
| |
 |
 Протест с искане за оставка на председателя на Общински съвет-Варна готвят днес
Днес, 4 Август 2025 14:58
Протест с искане за оставката на председателя на Общински съвет Христо Димитров ще се проведе днес във Варна. Събитието е насрочено за 16.30 часа на ул. „Димитър Икономов“ 21.
Според организаторите,...
| |
 |
 Ограничения в тунел "Железница" утре за изследвания и изпитвания на пътната настилка
Днес, 4 Август 2025 14:46
Утре – 5 август, между 10 ч. и 17 ч. в тунел „Железница“ на АМ „Струма“ /от 98-и до 102-и км/ се променя организацията на движението за изследвания и изпитвания на пътната настилка. При изпълнение на дейностите...
| |
 |
 Варна отбелязва 146 години от създаването на ВМС с богата празнична програма
Днес, 4 Август 2025 14:33
С поредица от тържествени събития и прояви във Варна ще бъдат отбелязани 146 години от създаването на Военноморските сили (ВМС). Празничната програма започна днес и ще продължи до 10 август (неделя), като...
| |
 |
 50 години ще са нужни за възстановяване на гората в Пирин след опустошителния пожар
Днес, 4 Август 2025 14:21
"Едва ли ние или децата ни ще видим гората такава, каквато беше", заяви директорът на Държавното горско стопанство в Струмяни инж. Иван Ризов в ефира на bTV. Според него ще са необходими минимум 50 години,...
| |
 |
 Елитни български атлети с декларация срещу начина на провеждане на Общото събрание на БФЛА
Днес, 4 Август 2025 14:07
Водещи имена в българската лека атлетика, сред които олимпийски, световни и европейски шампиони, изразиха категорично несъгласие с начина, по който е протекло Общото събрание на Българската федерация по...
| |
 |
 39-годишен задържан за палеж край пътя София – Варна
Днес, 4 Август 2025 13:54
39-годишен мъж от луковитско село е задържан по подозрение в палеж на сухи треви и храсти край бензиностанция на пътя София – Варна в района на Боаза, съобщиха от полицията в Ловеч.
Пожарът, избухнал...
| |
 |
 Варна призовава неправителствени организации за общи инициативи в защита на животните
Днес, 4 Август 2025 13:41
Община Варна отправи покана към неправителствените организации за защита на животните да се включат в партньорски инициативи за намаляване на популацията на безстопанствени кучета и котки и за подобряване...
| |
 |
 Почина Дейвид Роуч – фронтменът на хардрок групата Junkyard
Днес, 4 Август 2025 13:31
Дейвид Роуч, певец и съосновател на хардрок групата Junkyard от края на осемдесетте, почина в петък след битка с рака. Групата обяви смъртта му в публикация в социалните мрежи в събота. Той беше на 59...
| |
 |
 Основните хранителни продукти леко поевтиняват
Днес, 4 Август 2025 13:18
Потребителската кошница е поевтиняла с 2 лева за седмица – от 99 на 97 лева. Това показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) за периода 20 май – 4 август 2025 г., представени...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|