Регистрация
Направи Moreto.net начална страница
Начало
Пътеводител
Новини
Афиш
Снимки
Обяви

Бойко: Футболът ще се оправи до 3 години

Вторник, 27 Декември 2011 19:13
Източник: Стандарт   
По Коледа футбол не се играе, но рубриката "Пред Банята" на култовото предаване "Факторът Кошлуков" по ТV7 се погрижи феновете да не скучаят. То прикова вниманието на запалянковците и им поднесе като подарък разговор с Бойко Борисов, Димитър Пенев и Томислав Русев. Разбира се, Дядо Коледа не подмина гостите. Димитър Пенев получи атрибути за баня, а Бойко Борисов - вратарски екип, но не на Борислав Михайлов. "На него дюшек да му хвърлят, не може да го хване", обяви премиерът.

Водещ: Каква беше футболната 2011-а? Добра или лоша? Тъжен си.

Димитър Пенев: Не, не съм тъжен. За нашия футбол трябва да бъдем доволни на този етап. Надяваме се през 2012 г. заедно с усилията на г-н Бойко Борисов леко да дръпнем...

Водещ: Той ще влезе в националния отбор или какво?

Димитър Пенев: Не само в националния отбор, ами и... Националният отбор си има и след това. Както има добри клубове, така идва и националният отбор.

Водещ: Това ли е проблемът, че нямаме добри клубове?

Томислав Русев: Футболът е много зле от години. Тъпче, дълбае дъното. Тази година беше категорично най-слабата за българския футбол.

Водещ: Господин Борисов, така ли е?

Бойко Борисов: Зависи кой откъде гледа. Когато си дойде нашият отбор от европейско първенство в Англия, смениха Димитър Пенев. И то след класиране с една победа, един равен и една загуба. Това са четири точки от европейско първенство. И тогава тези господа казаха - дъното, дъното, да си отиде Любо Пенев, да си отиде Величков, да си отиде Димитър Пенев. Така че зависи откъде гледаме дъното.

Томислав Русев: Имаше заглавие - "Пеневи засрамиха България" тогава, след това. Смятайте и какви са били критериите обаче.

Бойко Борисов: Критериите пак са ги постигнали същите хора. Затова някой път медиите трябва също да понасят отговорност, когато свалят или вдигат хората във въздуха.

Ники Александров: Добре, но какво да кажем, когато България пада от остров Корсика?

Бойко Борисов: Когато падате от остров Корсика, ще кажете - паднахме от остров Корсика. Но когато бихме Румъния, когато Франция ни би със съдията и футболист от типа на Любо Пенев си вкарал автогол, вие го направихте на маймуна. Та кой не си е вкарвал автогол?

Ники Александров: Медиите са виновни отново.

Бойко Борисов: Заслужаваме си тази съдба. Ето, аз давам пример с онази вечер в спортната зала на финала по мотокрос "Фристайл" - нещо, което изобщо не е мечтано да има в България. И там една група от 50-100 човека ни освиркаха с Дянков. Защо? Защото ги извадихме от кочината, защото им направихме спортна зала, защото доведохме най-добрите в света - финал на световен шампионат.

Водещ: Може да е по други причини.

Бойко Борисов: И с някаква радост в спортната общественост, медийна, тук-там - "освиркаха ги". Чакай бе, всеки може да даде по 100 лева на 200-300. Така се проваля труда на толкова хора и толкова пари, които сме дали да докараме този финал. И спортната общественост гледа с присмех. Сто души или двеста от десет хиляди били свиркали. Защо? Защото им направихме залата. Сега искаме да им направим стадион. Безспорно ме е яд, защото сме направили нещо фантастично. Вие си траете. Добре, трайте си. Но тогава, когато тези момчета и Пенев правеха чудеса в света и в Европа, при първия проблем съсипахте това поколение и сега "ама дъното сме". Да, дъното сме.

Ники Александров: Не може да се отрече, че сме ги и хвалили тогава.

Бойко Борисов: Да си кажем, съсипахме ги като авторитет, значи не стават.

Ники Александров: Говорим обаче за тази година. Поне ни е лесно, няма за какво да ги хвалим.

Бойко Борисов: Когато Димитър Бербатов бележеше гол след гол и стана голмайстор на английската Висша лига, наши вестници препечатват английски вестник: "Бербатов най-слаб, българинът ни провали" и еди-какво си. В същото време Руни стоя 20 мача с един гол. И сега ги провали в последния мач - срещу "Бенфика" мисля, че играха последния път.

Иво Райчев: С "Базел" играха.

Бойко Борисов: С "Базел", да. Заглавията трябваше да бъдат "Руни провали "Манчестър Юн".

Емил Кошлуков: Защо не пишете такива заглавия?

Бойко Борисов: Не, не, момент. Нашите вестници препечатват какво написал примерно "Сън" или еди-кой си... Ама застанете с позиция. Бербатов ги влачи толкова години, българинът сега е изкупителна жертва. И после викат: "Да дойде Бербатов да играе." Защо?

Томислав Русев: Най-обичам някой да слага медиите накуп, всичките.

Бойко Борисов: А вие защо ни слагате накуп властта заедно?

Томислав Русев: Аз лично съм написал четири материала точно за това, което каза господин премиерът. Но не съм съгласен, че трябваше да напусне националния отбор.

Димитър Пенев: Трябва да знаем за случая Бербатов. Той напусна веднъж в Англия, когато предстоеше мачът, на самата тренировка треньорът го изгони. Тръгна, напусна, остана, след това се присъедини към отбора.

Томислав Русев: Бербатов е един от символите на България. Самият той трябваше да се защити. Бербатов обаче показва, че се смущава.

Бойко Борисов: Вижте, всеки човек има индивидуален характер. И когато сме говорили за треньора Пенев, винаги съм казвал, че двама са - Дел Боске в Испания и Пенев в България, които могат да обединят звезди и с коренно различни характери. Не можеш да сравняваш Стоичков с Бербатов. Характерите са им различни. Гунди и Стоичков - коренно различни манталитети, всеки по своему е гениален.

Водещ: Стоичков говори много езици, много по-подготвен е от Бербатов.

Бойко Борисов: Има много, които говорят по-добре английски от него, но не ги знае никой в света.

Томислав Русев: Истината е, че е добре да се радваме, че имаме Димитър Бербатов в момента.

Бойко Борисов: Разбира се. И Стилиян Петров.

Николай Александров: Когато Бербатов вкарва - хвалим го. Когато не играе и се издънва, това го преписваме и го коментираме.

Димитър Пенев: И тук на Бандаловски запалиха колата.

Ники Александров: Е, този човек и други коли запали.

Водещ: Добре, това ли е големият проблем - че не си уважаваме авторитетите и не бръснем никого?

Бойко Борисов: Не, докато не ги свалим да паднат на нашето ниво, на най-ниското, не спираме. Това е манталитетът на нацията.

Николай Александров: Имаше поредица от пиянски скандали, бойкоти. Ами и аз сега мога да си откача брошката и да си тръгна. Същото го направиха няколко национали.

Бойко Борисов: Така си мислиш само.

Николай Александров: Че не мога ли?

Димитър Пенев: Нали е подписан договор, как ще си тръгнете?

Николай Александров: Благой Георгиев как си тръгна? Станислав Манолев.

Бойко Борисов: Голяма работа, като са си тръгнали. "Левски" и ЦСКА бяха най-силни, когато имаха силни детско-юношески школи.

Водещ: Да, значи това е другият проблем - школите.

Бойко Борисов: "Левски", когато биеха, 8-9 футболисти бяха от школата. В ЦСКА - младите, които дойдоха, си бяха пак от клуба.

Водещ: Защо тези школи изчезнаха?

Бойко Борисов: Направихме много площадки за футбол, балони. След няколко години ще дойдат децата. Отделно сега пари даваме и ще даваме в детско-юношеските школи. На отборите, които ни извадят 200-300 или 500 деца, ние ще им дадем пари и ще видите след 3-4 години футболът ще се оправи.

Иво Райчев: В школите винаги има някакви интриги - тоя взел от родител, другият обвинява третия, бият се там.

Бойко Борисов: Затова президентите на футболни клубове да вземат някакви мерки. Ние можем да подпомогнем, но и те да си свършат работата.

Николай Александров: Според мен школите са последна грижа в момента.

Томислав Русев: Точно затова са на този хал.

Бойко Борисов: Аз не знам как в "Левски" държат защитник за 300 хил евро, ляв бек. В Банкя до шести номер можеш да го намериш на автобусната спирка. 300 000 евро!

Водещ: Да попитаме Пенев за краха на грандовете.

Димитър Пенев: Аз няма да го приемам за крах. Друг е въпросът, че нашите отбори по-слабо играха, но тази година знаете проблемите с чужденците.

Бойко Борисов: Най-големият гаф във футбола е с Грийн. "Левски" беше с човек повече, води мача, противниците падат като круши и не могат да стоят на краката си, а той отива и му бърка в очите.

Томислав Русев: Същият този човек в момента има най-високите финансови претенции.

Бойко Борисов: Трябваше незабавно да го изгонят оттам - билет и довиждане. Той отстрани с тази си постъпка "Левски" от евротурнирите.

Водещ: Г-н Пенев, не е моя работа да ви давам акъл, ама национален селекционер и треньор на отбора трябва да бъде Митко Пайнера, само той може да ги накара да играят нашите.

Димитър Пенев: Надявам се, че младият, новият треньор, доста е амбициран - Любослав Пенев, няма компромиси. Той се опари от клубните ръководители. Ще е по-строг, по-взискателен към футболистите. Надявам се първите стъпки да бъдат успешни. Знаете, България - Италия е първата среща. Надявам се да пожънем успех.

Водещ: Има обаче един много неприятен гаф, скандал. Костадин Стоянов бе хванат с допинг.

Димитър Пенев: Защото знаете, че във всяка аптека може да купиш допълнителни витамини, което е най-голямата вина на доктора и на състезателя.

Бойко Борисов: В подкрепа на това, което казва Пенев, като Джокович беше у нас, вечеряхме и стана въпрос за "Ред Бул". "Да ви кажа, аз три редбула изпия ли, веднага давам положителна допинг проба."

Водещ: Искам да ви благодаря за това участие. Остава само едно - да чуем по едно хубаво коледно пожелание.

Димитър Пенев: Желая на всички българи да се обичаме повече, да бъдем здрави. Да си приказваме, да се уважаваме и да се обичаме. Без да се целуваме, просто обич да има.

Бойко Борисов: Да сме живи и здрави и нисък бюджетен дефицит!

Коментари
01:30ч. 30 Декември 2011 #9
robyst
RGP То хубаво с тия лозунги,но до време.Ще те видим каква песен ще пееш когато минеш 50-те и никой не те иска на работа.Щото нали се сещаш,че всеки няма баби, родители реститути и с по няколко жилища.
В началото на прехода едни хора с изтъркани дънки и брадясали викаха "кой не скача е червен"но сега те ходят едни такива лъскави и с дебели търбуси,абе "успели хора",а тия които скачаха повечето ровят по кофите.Такива работи младежо.
08:46ч. 28 Декември 2011 #8
STELITO
Успех на желаещите да "оправят" футбола !
07:20ч. 28 Декември 2011 #7
Бичме
Футболът в България ще се оправи...както и вДянков оправи финансите ни...Понякога...истината сърби...че и боли.
Новини - теми
Последни новини
Варна и Черноморие
България
По света
Бизнес
Наука
Туризъм
Спорт
Здраве
Образование
Култура
Истории
Крими
На фокус
Избори
Изпрати новина
Търси в новини
Популярни теми
Благомир Коцев
Библиотеката
Саниране
Украйна
АМ Хемус
Дупката
Стара Варна
Новини от Варна, региона и света
Италианската комисия за защита на конкуренцията глоби Shein с 1 милион евро
Днес, 4 Август 2025 15:34
Италианската комисия за защита на конкуренцията (AGCM) заяви в понеделник, че е наложила глоба от 1 милион евро (1,15 милиона долара) на компанията, отговорна за уебсайтовете на Shein в Европа, заради...
Възможен реванш: Лудогорец отново срещу Карабах в Шампионската лига
Днес, 4 Август 2025 15:20
Лудогорец научи потенциалния си съперник за плейофа на Шампионската лига. Жребият на УЕФА отреди, че ако „орлите“ успеят да елиминират унгарския шампион Ференцварош, ще се изправят срещу победителя от...
Над 400 работещи без договор в хотелиерството и ресторантьорството установени от началото на годината
Днес, 4 Август 2025 15:08
Инспекцията по труда продължава да отчита сериозен брой случаи на работа без трудов договор в сектор „Хотелиерство и ресторантьорство“. От януари до момента са установени 416 работещи без договор, при...
Протест с искане за оставка на председателя на Общински съвет-Варна готвят днес
Днес, 4 Август 2025 14:58
Протест с искане за оставката на председателя на Общински съвет Христо Димитров ще се проведе днес във Варна. Събитието е насрочено за 16.30 часа на ул. „Димитър Икономов“ 21. Според организаторите,...
Ограничения в тунел "Железница" утре за изследвания и изпитвания на пътната настилка
Днес, 4 Август 2025 14:46
Утре – 5 август, между 10 ч. и 17 ч. в тунел „Железница“ на АМ „Струма“ /от 98-и до 102-и км/ се променя организацията на движението за изследвания и изпитвания на пътната настилка. При изпълнение на дейностите...
Варна отбелязва 146 години от създаването на ВМС с богата празнична програма
Днес, 4 Август 2025 14:33
С поредица от тържествени събития и прояви във Варна ще бъдат отбелязани 146 години от създаването на Военноморските сили (ВМС). Празничната програма започна днес и ще продължи до 10 август (неделя), като...
50 години ще са нужни за възстановяване на гората в Пирин след опустошителния пожар
Днес, 4 Август 2025 14:21
"Едва ли ние или децата ни ще видим гората такава, каквато беше", заяви директорът на Държавното горско стопанство в Струмяни инж. Иван Ризов в ефира на bTV. Според него ще са необходими минимум 50 години,...
Елитни български атлети с декларация срещу начина на провеждане на Общото събрание на БФЛА
Днес, 4 Август 2025 14:07
Водещи имена в българската лека атлетика, сред които олимпийски, световни и европейски шампиони, изразиха категорично несъгласие с начина, по който е протекло Общото събрание на Българската федерация по...
39-годишен задържан за палеж край пътя София – Варна
Днес, 4 Август 2025 13:54
39-годишен мъж от луковитско село е задържан по подозрение в палеж на сухи треви и храсти край бензиностанция на пътя София – Варна в района на Боаза, съобщиха от полицията в Ловеч. Пожарът, избухнал...
Варна призовава неправителствени организации за общи инициативи в защита на животните
Днес, 4 Август 2025 13:41
Община Варна отправи покана към неправителствените организации за защита на животните да се включат в партньорски инициативи за намаляване на популацията на безстопанствени кучета и котки и за подобряване...
Почина Дейвид Роуч – фронтменът на хардрок групата Junkyard
Днес, 4 Август 2025 13:31
Дейвид Роуч, певец и съосновател на хардрок групата Junkyard от края на осемдесетте, почина в петък след битка с рака. Групата обяви смъртта му в публикация в социалните мрежи в събота. Той беше на 59...
Основните хранителни продукти леко поевтиняват
Днес, 4 Август 2025 13:18
Потребителската кошница е поевтиняла с 2 лева за седмица – от 99 на 97 лева. Това показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ) за периода 20 май – 4 август 2025 г., представени...
Търси в новини:
1234567891011

Изпрати новина

Полезно
Списание Hera.bg Спешен зъболекар
Супермаркет Уреди за вграждане
Лазерна епилация Шофьорски курс
Афиш Варна Сметка за ток
Имоти във Варна Патенти
Препоръчваме
Дограми и фасади Реклама Варна
Сметка за вода Обяви Варна
Музеите във Варна Хибриден бойлер
Матраци и легла Вземи кредит
Поръчка на храна Мека мебел
Най-четени
 Най-четено от Всички теми 1 2 3
 Варна и Черноморие
 България
 По света
 Бизнес
 Наука
 Туризъм
 Спорт
 Здраве
 Образование
 Култура
 Истории
 Крими
 На фокус
Анкета
Доволни ли сте от почистването във Варна?
Да, градът е чист и добре поддържан
Донякъде – някои райони са добре, други не
Не, замърсено е и липсва поддръжка
Не мога да преценя
 © Moreto.net - Сайтът на Варна RSS Новини   RSS Обяви   WEB   Условия   РЕКЛАМА   Контакти  
ПРИЯТЕЛИ: 
2.9 + 2.3
Бургас   Казанлък   Монтана   Сандански   BG16RFOP002-2.073-1758-C01
Moreto.net във Facebook