Както писа "Труд", в петък в безлюдна местност над селата Бистрица и Железница бе намерено само тялото на Юлиан Лефтеров, изчезнал през януари м.г. Багерите пренощуваха, охранявани от жандармеристи. На зазоряване разкопките продължиха. Едва по обед вчера бяха намерени тленните останки и на Иван Пайнавелов-Сапата.
"Вече изкопахме 20 кубика пръст. Този или нещо се е объркал, или някой му е платил да сочи това място, за да си излее после основи на къщата". Така говореха вчера на шега криминалистите, застанали насред картофената нива край пътя между Железница и Плана. До тях багер и фадрома продължаваха да изгребват планини от пръст. На ченгетата бяха раздадени метални шишове, дълги по 1,20 м. Те ги забиваха в рохката пръст, а като ги изваждаха, помирисваха дали върховете им са се натъкнали на мърша. Въпреки всички усилия до обед нищо не беше намерено.
Този, който знае страшната тайна
Точно в 12,45 ч пристигна брониран джип с тъмни стъкла, съпровождан от полицейска "Лада Нива", видя екип на "Труд". От колата ченгетата свалиха окован с белезници мъж с черна маска с прорези на очите. С протегнати напред ръце закачуленият посочи място встрани от основните изкопи. После бе качен отново в джипа, който отпътува към София по друг маршрут.
Фадрома избута пръстта от посоченото място. Само след две-три копвания с "шепата" на багера отекнаха викове "Стой!" и двигателите замлъкнаха. Тялото, опаковано в найлонов чувал за захар, бе открито в 13,50 ч.
Според непотвърдена официално информация този, който е посочил и двата гроба, е автокадецът Даниел Димитров - Данчо Релето. Всички останали, проговорили след разкриването на "Наглите" от 17 декември м.г. насам, казвали за двете екзекуции, но не знаели точните места, на които са заровени труповете. Прякорът на Данчо Релето идвал от това, че имал тик да мига с едното око. Също и заеквал. Преди него показания дадоха защитените свидетели - Вальо Ихтиманския и Найден Недев, както и обвиняемият Любо Гребеца.
Вероятно "пропяването" на Гребеца, който е първи приятел на Данчо Релето, е помогнало на разследващите да стигнат и до труповете. Релето имал магазин за авточасти в Чехия. Той и Гребеца бяха задържани на връщане от чужбина на ГКПП-Калотина.
"През ден водим разпити със задържаните и ги убеждаваме, че е в техен интерес да не мълчат. Другата седмица очакваме нови признания", казаха разследващи.
Иван Сапата - жертва на свои
Основната версия за убийството на Иван Пайнавелов-Сапата гласи, че той е крадял коли за "Наглите", но те са го ликвидирали, за да замълчи завинаги. Смята се, че Сапата е задигнал джипа БМВ Х5, с който в края на март м.г. бе отвлечен бизнесменът Киро Киров. Ченгета надушили дирите му и всеки момент Сапата щял да бъде арестуван и да издаде бандата. Последна жив на 12 април м.г. го видяла бременната му съпруга.
Около открития в петък гроб на другия убит от "Наглите" - Юлиан Лефтеров-Кунгфуто, и вчера полицаи с металотърсачи обикаляха за гилзи и куршуми.
Два изстрела от упор
За разлика от Сапата, Кунгфуто не е бил човек от бандата, а неин заложник. След отвличането на Лефтеров на 8 януари м.г. от близките му бил поискан откуп от 1 млн. лв. Мъжът, който имал и друг прякор - Кокошката, макар да бил в лоши отношения с баща си, разчитал на богат чичо в Канада, с чията помощ въртял печеливш бизнес с недвижими имоти и внос на коли. Преговорите с роднините се провалили, откупът не бил платен и "Наглите" осъдили Кунгфуто на смърт.
Отвлеченият първо е бил пребит жестоко. После екзекутиран с два куршума от упор в главата с мощно малокалибрено оръжие - вероятно 5,45-милиметров автомат "Калашников", казаха съдебни медици. Когато извадили тялото, устата на застреляния все още била залепена с тиксо. Трупът лесно можел да бъде разпознат по татуировката тип "плетеница" на лявата ръка и започнатата втора "плетеница" на дясната.
Предстои "Наглите" да бъдат обвинени и за двете жестоки убийства. Така всички от бандата могат да получат най-тежките присъди по нашия закон - доживотен затвор без право на замяна.
Вицепремиерът и вътрешен министър Цветан Цветанов: Не го пожелавам на никого
Не пожелавам на никой да види това, което ние видяхме днес". Това каза пред репортери вчера вицепремиерът и вътрешен министър Цветан Цветанов. Той пристигна в околностите на София по пътя за село Плана, където вчера бе изровен втори труп на жертва на "Наглите". Министърът потвърди, че намереното тяло е на известния автокрадец Иван Сапата. "Поне това имаме до момента. Разследването продължава. Повече информация ще има, след като бъде направена аутопсия и ДНК тест", обясни Цветанов. Той благодари на обвинителите в лицето на зам. градския прокурор Роман Василев, който присъства още от зазоряване на разкопките, за "изключително добрата си организация и координация".
"Наглите" са една изключително нагла, добре организирана престъпна група, която, както виждате, освен отвличания е извършила и две убийства", каза още вицепремиерът и вътрешен министър




Цветан Цветанов бил пред оставка заради „Наглите”
Новини - теми












Д-р Румен Христов: Мотивът за напускането ми не е финансов
Язовир Камчия започна да се пълни с бързи темпове
Съдът назначи експертизи по жалба срещу решение на РИОСВ – Варна за конгресен център на "Алея първа"
Ученици от Варна ще стажуват в португалски фирми
Международно признати професори по ортопедия и неврохирургия консултират безплатно във Варна
Почитаме свети Фотий. Празнуват всички с най-светлите имена
Дъждът не спря варненци да подкрепят медиците от "Св. Анна" (видео)
Кражба на кола във Варна доведе до разкриване на дрога и крадени инструменти в дома на добричлия
Без ток във Варна и областта днес ще са...
Кампания за превенция на ракови заболявания - до края на февруари във Варна
Незначителни количества газ при първия сондаж в блок "Хан Аспарух" край Варна
Руски генерал бе прострелян в Москва
От болница „Света Анна“ предлагат на напускащите лекари повече оперативни дни, канят ги на разговор
Варна може да „светне“ отново: Договорите за поддръжка на уличното осветление са факт
Скопие: Без писмени гаранции няма да впишем българите в конституцията
Богата културна програма във ФКЦ – Варна през февруари и март
Започват Зимните олимпийски игри в Милано–Кортина, България е с 20 състезатели
6 февруари - Национален ден на саамите
Арестуваха лекар и съпругата му за изтичането на видеа от гинекологичен кабинет
Видео със сибирски тигър в частен двор в Румъния предизвика разследване
Жените във финансите и технологиите са по-уязвими от загуба на работа заради изкуствения интелект










RSS Новини