В събота времето по Черноморието ще бъде по-топло, но облачно и с валежи от дъжд. Ще духа умерен, временно силен югозападен вятър, който до вечерта ще отслабне и ще се ориентира от север-североизток. Максималните температури ще бъдат 8°-12°. Температурата на морската вода е 9°-11°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
За област Варна в събота е обявен жълт код. До обяд ще духа умерен и временно силен южен вятър. Температурите ще се повишат, ще завали дъжд, а със застудяването след обяд ще премине в сняг и в западната част от областта ще се образуват поледици.
На 10 януари слънцето във Варна изгрява в 7:40 часа и залязва в 16:52 часа. Продължителността на деня ще е 9 часа и 12 минути. Фазата на Луната последна четвърт.
Във вътрешността от страната също ще е облачно с валежи. Започвайки от Западна България до края на деня валежите от дъжд ще обхванат цялата страна и значителни по количество ще са в крайните южни райони. Ще духа до умерен вятър от юг-югозапад, който постепенно ще се ориентира от север-северозапад, в Източна България от север-североизток. С него ще нахлува студен въздух. Късно след обяд в Североизточна България дъждът ще премине в сняг, там и в Подбалкана ще се образуват поледици. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, в София – около минус 3°. Максималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София – около 3°.
В планините ще е облачно и с валежи от сняг, значителни в масивите от Югозападна България. Ще духа силен и бурен вятър от запад-югозапад, след обяд ще се ориентира от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 1°, на 2000 метра - около минус 3°.





Новини - теми





Варна: Днес е последният ден за предаване на стотинки в подкрепа на кампанията „Аз Вярвам и Помагам“
Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Машините за билети в автобусите във Варна вече връщат ресто
НАП се прицели в цените на паркингите
Община Варна предприема мерки в подкрепа на хора без подслон
Оранжев код за опасно време в половин България
Силен старт за „Мамник“: новият БГ сериал привлече 340 хиляди зрители
Почетното консулство на Израел в Бургас се премества във Варна
Русия е изстреляла хиперзвуковия "Орешник" по цел в Украйна
Прогноза за времето - 10 януари
Ваксинацията срещу варицела става задължителна от юли
Седмицата във Варна в снимки
Няколко района без вода днес във Варна
4152 жалби за седмица в КЗП заради нарушения при въвеждането на еврото
Тръмп заплаши Иран с удар, ако режимът започне да убива протестиращи
10 януари в историята
145 години от основаването на Морското училище
Цените на жилищата в ЕС растат по-бързо от наемите
Руски опозиционен журналист беше открит мъртъв във Франция






RSS Новини