8 юни - "ЖЕНА ТИ СЕ СГОДИ" - театрална постановка
Автор и режисьор: Симеон Гатев
Участват: Никола Мутафов, Александър Димов, Десислава Чутуркова, Станка Калчева
8 и 9 юни - "ЧЕСТ"
театър 199 "Валентин Стойчев"
Участват: Кристина Янева, Владимир Карамазов, Елена Хрант, Каталин Старейшинска
8 юни - 18 ч. Откриване годишна изложба на школата по изобразително изкуство на Радко Мурзов
9 юни - Daniel Sloss CAN’T live in Varna - комедийно представление на англ.език
Stand-up comedy in English
10 юни - СТРАСТ - Барселона фламенко балет
11 юни - Годишен концерт на балетна школа "Флорин"
12 юни - ТП "ЧЕРНА КОМЕДИЯ", театър "Българска армия"
Автор: Питър Шафър
Участват: Веселин Анчев, Луизабел Николова, Анастасия Ингилизова, Владислав Виолинов, Георги Къркеланов, Евелин Костова, Ели Колева, Моню Монев
13 юни - ТП "ТЕЛЕФОННА ЛЮБОВ"
13 юни – "ОПЕРАЦИЯТА" комедия от Иво Сиромахов
Постановка: Борис Панкин
с Орлин Горанов, Миглена Стоева, Тони Минасян, Мариан Бачев
14 юни - "ЗАТЕГНЕТЕ КОЛАНИТЕ" със Стефания Колева
15 юни – "ПЕТЪК ВЕЧЕР", авторски спектакъл
Актьори: Павел Иванов, Стоян Дойчев, Филип Буков, Христо Пъдев
17 и 18 юни - Театрална формация "Арлекин"
представя юбилейни спектакли по случай 25-годишнината й
"АЛИСА В ПРИКАЗНИЯ СВЯТ" по Луис Карол
17 юни - Детски концерт "Нашите талантливи деца", пред ФКЦ
представя Вероника музик студио
19 юни – "ТАЛАНТ" от Захари Карабашлиев
с Александър Алексиев и Стоян Дойчев, Ива Николова, Георги Енчев
20 юни - "ТИГЪР И ДРАКОН" от ЙОАНА МИРЧЕВА, моноспектакъл на Ованес Торосян
постановка Юрий Дачев
сценография Ханна Шварц
21 юни - "Том, Дик и Хари - трима братя тъпанари", Комедия от Рей и Майкъл Куни
Реж. Стефан Спасов
С Георги Георгиев, Филип Янев, Димитър Петров, Димитрина Гинева, Татяна Христова, Красимир Демиров, Любов Николова, Владимир Трендафилов
Продуцент: ДТ "Йордан Йовков"
22 юни – "КОМЕДИЯ ЗА ТЕНОРИ" от Кен Лудвиг
превод: Харалампи Аничкин
Реж. Асен Блатечки
С Асен Блатечки, Калин Врачански, Гринго-Богдан Григоров, Ива Кънева и др.
23 юни - Годишен концерт на специалност "Хореография" към ВСУ "Ч.Храбър"
Скоро в продажба!
24 юни – Танцов спектакъл „Бъдеще“ на The Center
24 юни – спектаклите са на руски език
16 ч. "Джелсомино в Страната на лъжците" на Детски музикален театър
18:30 ч. Музикално-поетичен спектакъл за възрастни по произведения на Г.Д.Мопасан
25 юни - Танцова школа "Електра"
26 юни - Концерт "СЪН НА БРЕГА НА МОРЕТО" на Модерен балет VITTO DANCE и балет FLASHDANCE
26 юни - "Монолози за вагината" от Ева Енслър
С участието на: Койна Русева, София Бобчева, Светлана Бонин
Продуцент: театър БОНИНИ
27 юни - ММФ "Варненско лято":
17:30 ч. Откриване на изложба, посветена на Панчо Владигеров
19:00 ч. Камерен оркестър „Франц Лист“, Будапеща
28 юни - Балкан фолк фест, вход свободен
29 юни - "ЖИВАК", авторски спектакъл на Димитър Живков
30 юни -ММФ "Варненско лято": Виенски камерен оркестър
Кинопрограма - ТУК
Билети на касата на Фестивален и конгресен център и онлайн.
* ФКЦ си запазва правото на промени в програмата.