Четиримата подписаха актове за встъпване в длъжност пред председателя на съда Марин Маринов и останалите окръжни съдии. Магистратите ще правораздават в Гражданско отделение.
Те са повишени в длъжност с решение на Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет след проведен конкурс за повишаване в окръжните съдилища.
Всеки от новопостъпилите магистрати благодари на досегашните си колеги от Районен съд – Варна за подкрепата, отношението и възможността да се учат и развиват там.
Съдия Маринов ги посрещна с „Добре дошли“ и им пожела да постановяват справедливи съдебни актове в Окръжен съд - Варна.
Николай Стоянов е завършил „Право“ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“ и има над 12 години стаж като съдия. В продължение на година е бил хоноруван асистент по трудово право във Варненски свободен университет „Черноризец Храбър“. От 2013 г. работи в Гражданско отделение на Районен съд – Варна, а от месец септември 2020 г. е командирован в Окръжен съд – Варна.
Михаил Михайлов е завършил „Право“ във Варненски свободен университет. Започва професионалния си път през 2008 г. като „младши юрисконсулт“ в Областна администрация – Варна. Встъпва като „младши съдия“ във Варненски окръжен съд през 2009 г. След като е командирован за една година в Районен съд – Варна, става част от Гражданско отделение на съда през юни 2012 г.
Деница Славова е завършила специалност „Право“ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“. Варненският окръжен съд поставя началото и на нейния професионален път, след като през 2006 година започва работа като „младши съдия“. Две години по-късно постъпва като съдия във Варненския районен съд, като от април тази година е командирована в Гражданско отделение на Окръжен съд - Варна.
Геновева Илиева също е завършила „Право“ в Софийски университет „Св. Климент Охридски“. Тя е с над 12 години юридически стаж. Кариерата ѝ започва като „младши съдия“ в Окръжен съд – Разград. От 2013 г. е съдия в Районен съд - Варна.





Новини - теми













Бялата Коледа във Варна и страната остава в спомените - колко сняг е имало от 1983 до 2024 г.
Във Варна: Спешни медици спасиха трима пациенти от клинична смърт
Градски автобус във Варна създава коледно настроение (снимки)
Записите от камерите в тоалетните на столичното 138-о училище са били достъпни на телефона на директора
Варна: Предлагат да спрат обезщетенията за сеч на два инвазивни дървесни вида
ГДБОП: Десетки българи сигнализират за измами с автомобили в Германия
Катастрофа във Владиславово променя маршрута на линии 20, 83 и 88
200 хил. лв. гаранция за Николай Стефанов и 150 хил. лв. за Йордан Кателиев
Сбиване между депутати спря заседанието на парламента
Без ток във Варна и областта утре ще са...
Православната църква почита свети пророк Даниил
Шофьор почина при пътен инцидент в Аксаково
ДПС-Ново начало обясни колко получава НСО за охраната на Пеевски
Шумен тества иновативна варненска технология за бързо запълване на улични дупки
Пръстенът Oura гони 1 млрд. долара продажби, но големите технологии вече го настигат
Задържаха мъж и жена за опит за имотна измама за стотици хиляди левове
БЕЛУН ОРГАНИКС дари продукти за над 20 000 лева по време на благотворителната акция на „Аз вярвам и помагам“ във Варна
Задържаха директор на столично училище
Връчиха призовете „Спортист на Варна 2025“, №1 на годината е тенисистът Иван Иванов
Агенцията по храните откри завишено количество неорганичен арсен в детски каши
Без ток днес във Варна и областта...







RSS Новини