Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
Новини |
Образование |
Коронавирус |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
Евродепутатите призовават за санкции срещу Турция заради военната операция в Сирия
Четвъртък, 24 Октомври 2019 17:36Източник: Moreto.net
(11) (3)

 
Евродепутатите осъждат категорично едностранната турска военна интервенция в Североизточна Сирия и призовават Турция да изтегли всичките си военни сили от териториите на Сирия. Това става ясно от становище на европарламента изпратено до медиите.
В резолюция приета в четвъртък, с вдигане на ръка, евродепутатите предупреждават, че турската намеса в Североизточна Сирия представлява сериозно нарушение на международното право, като подкопава стабилността и сигурността в региона като цяло.
Зона за сигурност под ръководството на ООН в Северна Сирия
Откакто Турция започна военната си инвазия, довела до голям брой цивилни и военни жертви, най-малко 300 000 души са били принудени да напуснат домовете си, подчертават евродепутатите, цитирайки източници на ООН. Евродепутатите се застъпват за установяването на зона за сигурност, под ръководството на ООН, в Северна Сирия.
Те категорично отхвърлят турските планове за установяването на „така наречената зона на безопасност“ по североизточната граница на Сирия и изразяват загриженост, че споразумението между САЩ и Турция за временно прекратяване на огъня може да узакони турската окупация на „безопасната зона“.
Риск от възраждане на ИДИЛ
Парламентът изрази своята солидарност с кюрдския народ, изтъквайки ключовата роля на кюрдските въоръжени сили и особено тази на жените, в борбата срещу Даеш/ИДИЛ. Евродепутатите са изключително обезпокоени от сведенията за стотиците избягали затворници от ИДИЛ от лагерите в Северна Сирия в разгара на турската офанзива, което увеличава риска от възраждане на терористичната групировка.
Изнудване от страна на турския президент
Евродепутатите намират за неприемливо превръщането на бежанците в оръжие от турския президент Реджеп Тайип Ердоган и „използването им за изнудване на ЕС“.
Те призовават Съвета на ЕС да въведе пакет от целеви санкции и визови забрани за турски длъжностни лица, отговорни за нарушения на правата на човека, както и да обмисли приемането на целенасочени икономически мерки срещу Турция. Евродепутатите също предлагат да се разгледа суспендирането на търговските преференции по споразумението за селскостопански продукти и, като крайна мярка, суспендирането на митническия съюз между ЕС и Турция.
(11) (3)
Опцията за коментиране е временно спряна за всички потребители .
|
Коментари |
08:18ч. 25 Октомври 2019 #3  robystСпоко николинки ти ще направиш пари.
19:51ч. 24 Октомври 2019 #2  Име(nick) От какво страдаш пък ти?
18:47ч. 24 Октомври 2019 #1  robystА бе вие хубаво призовавате за санкции но ако лудият султан пусне чалмите ние ще пострадаме най много.
Новини от Варна, региона и света |
 |
  Във Варна има спешна нужда от кръводарители от кръвна група А (+)
Днес, 19 Януари 2021 12:10
Районният център по трансфузионна хематология във Варна има спешна нужда от кръводарители от кръвна група А (+), научи Moreto.net.
При желание от Ваша страна, може да дарите част от своя оптимизъм и надежда...
|  |
 |
  КЕВР разреши продажбата на "ЧЕЗ Разпределение" на "Еврохолд"
Днес, 19 Януари 2021 16:30
Комисията за енергийно и водно регулиране прие Решение за даване на разрешение на „ЧЕЗ“ а.с. да се разпореди с притежаваните от него 67% от акциите от капитала на „ЧЕЗ Разпределение България“ АД, като...
|  |
 |
 Директорите на училища ще взимат най-малко по 1535 лева
Днес, 19 Януари 2021 16:18
Най-ниската заплата на директор на общинско или държавно училище става 1535 лева. Това се посочва в заповед на просветния министър Красимир Вълчев.
В документа, публикуван на сайта на Регионалното управление...
|  |
 |
  Митничари задържаха 44 355 таблетки диазепам
Днес, 19 Януари 2021 16:06
Митнически служители задържаха 44 355 таблетки лекарствен продукт в района на ГКПП Дунав мост 2 Видин-Калафат, съобщиха от Агенция "Митници".
Под ръководството на Окръжна прокуратура – Видин се води...
|  |
 |
  Във Варна строят детски градини и ясли с нови 679 места
Днес, 19 Януари 2021 15:54
Нови 679 места ще бъдат открити в детските ясли и градини във Варна след изграждането на 12 нови сгради и пристройки.
Средствата за тях са заложени в проектобюджета за 2021 година - в размер на 31,2...
|  |
 |
  Почина последният наследник на Османската империя
Днес, 19 Януари 2021 15:42
Дюндар Абдюлкерим Османоглу, последният наследник на Османската империя, която е управлявала огромни територии в продължение на шест века, преди да бъде заменена от Турската република, е починал на 90-годишна...
|  |
 |
  Коронавирусът разкри катастрофалните ефекти от игнорирането на дългосрочни рискове
Днес, 19 Януари 2021 15:31
Инфекциозните болести и липсата на средства за препитание са „най-ясните и настоящи опасности“ през следващите две години.
Коронавирусът разкри „катастрофалните ефекти“ от игнорирането на дългосрочни...
|  |
|
Изпрати новина
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|