Варненски евродепутат: Ветото на президента ще ни докара наказателна процедура
Петък, 3 Февруари 2017 10:09Източник: bTVnews
 
Решението на президента Румен Радев да наложи вето на Закона за концесиите най-вероятно ще доведе до санкции за България от Европейската комисия. За това предупреди в студиото на „Тази сутрин” евродепутатът от ЕНП/ГЕРБ Емил Радев. Той обясни, че страната ни закъснява с транспонирането на европейското законодателство.
„Не знам президентът Радев дали изпълни опорните точки на Корнелия Нинова, или на ген. Решетников, но (той наложи вето-б.р.) в същия ден, в който ЕК ни изпраща мотивирано становище, което е стъпка 2 от наказателна процедура”, коментира евродепутатът.
По думите му България се е забавила с близо година да въведе в законите си европейските разпоредби за концесиите, които са в пакет с друга директива – за по-прозрачни обществени поръчки.
Ген. Радев мотивира решението си да спре закона с риск от корупционни практики. Членът на ЕП отбеляза, че безсрочните концесиите присъстват в евродирективата и на практика държавният глава е нарекъл законодателството на ЕС лобитско.
Емил Радев посочи, че с ветото на целия закон се блокира и въвеждането на нови правила за обществените поръчки. „Да наложиш вето на целия законопроект, когато няма Народно събрание – изпращаме този законопроект в небитието. Трябваше да се наложи вето върху конкретни текстове”, посочи евродепутатът.
За да не продължи наказателната процедура директивата трябва да се превърне в български закон до два месеца, а според него това няма как да се случи при сегашната политическа ситуация. „БСП винаги, когато идва на власт, ние губим пари”, отбеляза Емил Радев.
Според него случващото се в Румъния показва, че евромониторингът в сегашния си вид не е ефективен, защото той не води до наказания при посегателства срещу върховенството на закона. Затова и евродепутатът от ЕНП/ГЕРБ иска общо наблюдение за всички с ясно разписана възможност за спиране на европарите при нарушения.
|
Коментари |
20:59ч. 6 Февруари 2017 #21  wtf Нужно ли да ти казвам къде да си поставиш некомпетентното мнение...
20:32ч. 5 Февруари 2017 #20  *** ами явно са преценили, че не ме описваш правилно .... по-добре опиши себе си ? Всъщност не е необходимо сложил достатъчно подходяща снимка, която говори достатъчно много за теб самия !! Успех !
13:53ч. 5 Февруари 2017 #19  wtf Не просто описах колоритната ти личност лишена от елементарни познания... явно дори описанието ти е нелицеприятно :D
20:49ч. 4 Февруари 2017 #18  *** ха ха какво стана комплексарчо wtf ?!! Нещо са те порязали гледам ?!!
20:14ч. 4 Февруари 2017 #17  wtf Коментарът е премахнат Причина: Лични нападки и обиди
10:40ч. 4 Февруари 2017 #16  Nina Един от коментиращите тук нарече Камерън “измислен” политик и описа апокалипсис за Великобритания извън ЕС. Този “измислен” политик многократно предупреди Меркел,че ще доведе до разпад ЕС с безочието си. Той си подаде оставката,не защото искаше излизането на Кралството от ЕС,а защото счете за личен провал това,че не успя да убеди сънародниците си,че могат да предоговорят Дъблинското и други споразумения,така че да не ги залеят с орди от “мигранти”.Този “измислен” политик и за секунда не допусна,че може да пренебрегне волята на народа от референдума,дори и да не му харесва,защото политици като него са достатъчно мъдри,за да знаят,че е пагубно да пренебрегваш народа!Хайде сега да преговорим,”родните НЕизмислени” политици,на колко проведени досега референдума признаха волята на народа?????Ами на НИТО ЕДИН!Не се притеснявайте за Великобритания,две години ще преговарят,ще си договорят изгодни условия с ЕС,няма да им плащат след това огромния членски внос и ще живеят ПАК по-добре от нас,така са живели и преди членството в ЕС,и по време на него,ще бъде така и след това!Всъщност мигновеният резултат от референдума им СПРЯ ордите,които се товареха на всякакви плавателни съдове да преминат Ла Манша,защото ги връщат обратно,а фрау Меркал не смее повече да им нарежда кого да пускат в държавата си!Ние обаче,какво ще правим с продажните си политици,направо не ми се мисли...
10:28ч. 4 Февруари 2017 #15  Nina Сред коментаторите в морето.нет има няколко страшни радетели за правото на депутати и евродепутати да харчат безконтролно огромни суми от данъците ни.Като чета настървението,с което пишат,започнах да се съмнявам,дали не са самите тунеядци на данъците ни.Бях захапана от един от тях,че едва ли не нямам право да питам, как харчат данъците ни,понеже едва ли мога с данъците си да плащам заплатата на един евродепутат.Интересно въпросната личност дали може да плаща с данъците си 14000 евро месечна заплата на евродепутат?!Въпросът не е в това,дали аз мога сама да плащам такива данъци,въпосът който си задават все повече хора от целия ЕС е,какво толкова работят евродепутатите,че един от тях изяжда данъците на няколко човека?!Хората имат право да са гневни и да питат,КАК се харчат парите им!!!И докато ние си плащаме и канцеларските материали,и транспорта до работа от мизерните заплати,защо на тях освен огромните заплати им плащаме и самолетни билетчета,и химикалките,и хотелите, “за да работят”?Ниски ли са им заплатите,та да си купят с тях поне химикалките,а не да харчат милиони от нашите данъци годишно за това?!Ако ЕС се разпадне,повярвайте,не хората ще са виновни,а именно тези същите евродепутати,заради безочието си и безконтролното харчене на данъците ни!А най-страшното е,когато прокарват закони,с които да ни грабят още повече и не се страхуват от народния гняв!И ако ние сме печално известни като безропотни роби,другите европейци не са!Великобритания вече им каза НЕ!
10:28ч. 4 Февруари 2017 #14  Nina Гошке, с мен имаше още трима човека и изглежда “сме сънували” еднакво!Признавам,че картинката с евродепутат качен на огромно возило сред нормалния трафик беше толкова гротескна и така зяпнахме от изненада,че никой не се сети бързо да извади телефона си и да снима.Наистина съжалявам,че не мога да споделя гледката с вас,щяхме заедно да се посмеем.А дали евродепутатът изживява комплекси като се вози на такива возила,които показват мощ,с която можеш да мачкаш останалите,за това да се произнесат психолозите,аз не съм компетентна да давам диагнози!
10:05ч. 4 Февруари 2017 #13  *** Goshka, Goshka сипеш си тъпотиите по всички новини .... разбрахме колко си проста, не е нужно да ни го доказваш постоянно.
09:03ч. 4 Февруари 2017 #12  tatyana1 По-добре наказание, отколкото 100-годишни концесии, за които държавата или общината плаща на концесионера!
23:01ч. 3 Февруари 2017 #11  Goshka Нинче пак си сънувала нещо моме. Я си се привидяла и ти като евродепутат или слънцето ти е било в повече :)/Возила датео мачкат :) сигурно с танка си го видяла/ Ей кухи тролове и за това ли ви плащат. Не мога да повярвам че толкова е паднало нивото в БСП :)
22:58ч. 3 Февруари 2017 #10  Goshka Президента сега като работи по опорните точки на Курнелия, после да не риве когато почнат да искат другите неща. Щото сега като яде Баницата му е добре, като ходи като гастарбайтер с булката си из европата :) като бай ганьо/изришка цяла европа/ но после да не РИВЕ :) и да казва обърках се. Щото като дойдат санкциите ще му се озъби и оцълки положението.
16:36ч. 3 Февруари 2017 #9  plamdin Защо този евродепутат не разясни точно за какво става въпрос? За тези, които не знаят въпросната Деректива, според специалисти, казва накратко следното: Вие ще ми дадете нещо си за 50 години концесия със заложена печалба, пък аз ако не я постигна пак вие (разбирай данъкоплатците) ще плащате разликата! (50 години...) Май взе да лъсва порочният ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ на неравноправни държави!
15:26ч. 3 Февруари 2017 #8  Nina Беше отдавна,не помня кой месец и година точно,но трябва да е било по време на първия мандат на въпросния евродепутат Радев.Излизаме с едни познати с кола от Варна и виждаме по улиците да се движи едно от тези возила,не знам как точно се казват, с огромни гуми,дават ги по телевизията да мачкат наредени коли.Вниманието ни привлече самото возило,защото е странно да видиш такова нещо сред потока от коли и автобуси.Като се вгледахме,отгоре качен зад кормилото седеше евродепутатът Радев.Моя познат си свали очилата невярващо и каза:“Леле,този дали от Брюксел е пристигнал с това возило?“Та като видя снимката на въпросното лице,се сещам за това и прихвам да се смея!Ама какъв евродепутат си имаме,че и от Варна,то визия един път,авторитетно возило…Само се съмнявам да може да си кара „автомобила“ в Брюксел…
11:38ч. 3 Февруари 2017 #7  Султанка И ще спаси малкото останали плажове за народа!А на теб добре ти се отразява престоя в Брюксел!Ех, как нямам късмет и аз да отида там и да си поживуркам на народен гръб!
11:20ч. 3 Февруари 2017 #6  Mu(n)cho Крокодилските сълзи на ГЕРБ-ерастите
11:17ч. 3 Февруари 2017 #5  kkk ""безсрочните концесиите присъстват в евродирективата и на практика държавният глава е нарекъл законодателството на ЕС лобитско."
Да лобистко е. И ти, ако не беше евродепутат, а честен българин щеше да го признаеш.
10:37ч. 3 Февруари 2017 #4  Flame БСП, Решетников и техният Руменчо ПОДГОТВЯТ ОГРОМНА МАНИПУЛАЦИЯ ЗА ИЗБОРИТЕ!
С гласовете на българите ТЕ НИКОГА не могат да спечелят.
10:29ч. 3 Февруари 2017 #3  Ники дайте му кърпичка да си издуха носа и избърши сълзите ,егати маниполиращата полит. сган
10:26ч. 3 Февруари 2017 #2  Rosen Vasilev От ГЕРБ реват, защото ги настъпаха здраво.
10:18ч. 3 Февруари 2017 #1  umerenСтига бе!
Всички кражби под знамето на ЕС!
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Украйна порази пет руски изтребителя при нощна атака в Крим
Днес, 4 Август 2025 18:51
Украинската Служба за сигурност (СБУ) е нанесла удар по пет руски военни самолета при нощна атака с дронове на летище Саки в анексирания от Русия Крим.
По данни на СБУ, операцията е извършена от екипи...
| |
 |
 Глобяват мъж за палене на суха листна маса край големия пожар в Илинденци (видео)
Днес, 4 Август 2025 18:39
Продължават действията на пожарникарите, служителите на полицията, горските стопани и доброволците за пълното ликвидиране на огнената стихия в района на благоевградското село Илинденци и преодоляване на...
| |
 |
 Лятна сцена и любими герои – програмата на Кукления театър – Варна (4–10 август)
Днес, 4 Август 2025 18:28
Държавен куклен театър – Варна кани малчуганите и техните родители на театрални срещи под открито небе. В седмицата от 4 до 10 август спектаклите ще се играят на лятната сцена на театъра.
На 5 август,...
| |
 |
 Почина актьорът Кирил Кавадарков
Днес, 4 Август 2025 18:22
Дни преди да навърши 82 години почина актьорът Кирил Кавадарков - един от доайените на Народния театър "Иван Вазов", съобщиха от Съюза на артистите в България.
Актьорът е издъхнал снощи в дома си в...
| |
 |
 Във Варна поставиха пилотно първия контейнер за зелен отпадък
Днес, 4 Август 2025 18:10
Община Варна постави пилотно първия контейнер за събиране на растителен (зелен) отпадък. Той се намира на ул. „Веселина Цанкова“ в местността „Манастирски рид“, в близост до хотел „Геолог“.
Контейнерът...
| |
 |
 КФН: Няма да се преподписват договори при въвеждането на еврото
Днес, 4 Август 2025 17:57
Преминавато към еврото в България от 1 януари 2026 г. няма да наложи преподписване на действащи договори в небанковия финансов сектор. Това увери председателят на Комисията за финансов надзор (КФН) Васил...
| |
 |
 Без ток във Варна и областта утре ще са...
Днес, 4 Август 2025 17:44
Поради извършване неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията за доставка на електроенергия утре, 5 август, без ток във Варна и областта ще са:
- от 8:00 ч. до 17:00 ч. гр. Варна - кв....
| |
 |
 Автобус блъсна и уби велосипедист без светлини край Крапец
Днес, 4 Август 2025 17:30
Тежък пътен инцидент отне живота на 61-годишен велосипедист на главния път край село Крапец. Произшествието е станало в ранните часове на 2 август, съобщиха от полицията в Добрич.
Според първоначалната...
| |
 |
 Десетина варненци протестираха с искане за оставка на председателя на Общинския съвет (снимки)
Днес, 4 Август 2025 17:18
Десетина души се събраха на протест с искане за оставката на председателя на Общинския съвет във Варна Христо Димитров. Демонстрацията се проведе този следобед на ул. „Димитър Икономов“ 21, където се помещава...
| |
 |
 Румънски частен самолет кацна аварийно край плевенско село
Днес, 4 Август 2025 17:04
Румънски частен самолет е кацнал аварийно край плевенското село Гиген. За това съобщи окръжният прокурор на Плевен Владимир Николов.
Самолетът е бил управляван от румънски гражданин, който е и собственик...
| |
 |
 Започна разчертаването на зоните за маси и столове в центъра на Варна
Днес, 4 Август 2025 16:51
Служители на район „Одесос“ стартираха разчертаването на разрешените площи за разполагане на маси и столове пред заведенията в централната част на Варна. Проверяват се обектите с издадени разрешения, като...
| |
 |
 МРРБ: Информацията за разплащанията е налична, списъкът с имоти временно свален по обективни причини
Днес, 4 Август 2025 16:38
Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) опровергава информация, публикувана от медия, в която се твърди, че на сайта на министерството липсват данни за разплащания по проекти...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|