Меркел поиска Гърция да представи по-конкретни реформи

 
Гърция трябва да внесе конкретика в плановете си за реформи, които да бъдат обсъдени от нейните кредитори и партньори. Това каза германският канцлер Ангела Меркел на конференция в Берлин. По думите
Канцлерът на Германия Ангела Меркел смята, че Гърция трябва да остане в еврозоната. Въпреки това тя призова правителството в Атина да внесе конкретика в своите предложения за реформи. Меркел и председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер взеха участие в конференцията на Европейската инвестиционна банка в Берлин на тема „Импулсите за Европа – новаторство и конкурентността”.
"Гърция даде първите си предложения за реформи и сега ще обсъдим детайлите по тях с трите институции - ЕК, ЕЦБ и МВФ. Нуждаем се от специфични реформи в рамките на валутния съюз. Трябва да сме готови за по-силно сътрудничество и координация на икономическите политики.",заяви Ангела Меркел.
В същото време канцлерът призова европейските страни да продължат курса на реформи с оглед повишаване на конкурентността. Меркел изтъкна още, че търговските договори на Китай в Азиатско-Тихоокеанския регион показват, че ЕС трябва да ускори работата по приемането на трансатлантическото споразумение за търговия и инвестиции със САЩ. Председателят на ЕК Жан-Клод Юнкер заяви, че инвестиционният план за 315 милиарда евро не изключва нуждата от бюджетна консолидация в еврозоната и ЕС.
"Всеки, който мисли, че инвестиционният план на Комисията ще запълни инвестиционните дупки в Европа и ще мобилизира сили за постигане на растеж, допуска фундаментална грешка. Планът е част от по-широкия отговор на кризата с инвестициите и растежа в Европа. ЕЦБ не може сама да запълни дупките, зейнали от отделни несполуки на правителствата и Комисията.", каза Жан-Клод Юнкер.
Комисията промотира в страните-членки на Съюза инвестиционната програма, която трябва да генерира над 300 милиарда евро свежи средства, които да се инвестират най-вече в инфраструктурни проекти и да създадат работни места и реален растеж на икономиките.
|
Коментари |
15:28ч. 4 Март 2015 #18  Haus Написах го това защото последните ми 20 години в работата ми са свързани само с пътуване където може да има летище по света.Не съм смятал проценти,но знам със сигурност,че места където преди и в най смелите ми мечти да видя бълагарин е било химере,сега виждам,и то много.Най интересното е че повечето са туристи.Ако някой не може да си го позволи,значи трябва да направи така че да може.Ако чака държавата да го нахрани и заведе,бая има да чака.Оказа се че на самолета има 147 българи.До сега не съм виждал толкова,а щом има вече значи вървим на добре.Русия;не съм найвник,а отразявам това което виждам със собствените си очи
21:26ч. 3 Март 2015 #17  Лили Пут Ин A! Ей, русия, няма ли да ни напсуваш пак като "истински мъж"? Издишаш нещо, малкия
20:01ч. 3 Март 2015 #16  РУССИЯ Хаус по-наивен си от грък гласувал за Ципрас
19:32ч. 3 Март 2015 #15  Никой Караш ме да се смея на немощния ти опит за памфлет дядо Тиква.
Реалист съм драги и гледам фактите такива каквито са.И без да си специалист на фона на колосалните дългове които имат САЩ и ЕС не е трудно да се досети човек какво предстои.
За разлика от повечето се съмнявам в това което ми се сипва като информация пред очите и търся други източници на информация.
Въпроса е не дали,а кога това ще се случи.
19:16ч. 3 Март 2015 #14  дядо Тиква Хубавото в цялата история е, че ПРОКОБИТЕ на човеконенавистниците от рода на Никой и подобните му НЯМА ДА СЕ СБЪДНАТ. Дори циганките - гадателки по улиците имат повече попадения в прогнозите си от фалшивия "месия" Никой. Отвратително е , когато някой като него всеки ден сипе неспирно прокоби, заплахи , заклинания , при това за неша, които са далече от пипката му , а и от кръга на интереси на обикновените хора и задоволява злобата си с апокалиптични прогнози. Господ да се смили над повредената му психика ! Що за психопат може да е този, който избира от всички събития у нас и по света само негативното, после боядисва в черно и позитивното и накрая ни го сервира като еманация на повредения си мозък. Просто луд ли е или по нечия поръка се опитва да сее негативизъм сред хората? Що за фанатик е - религиозен или политически?
18:20ч. 3 Март 2015 #13  Никой А тогава щом си на международно летище където и аз съм минавал години наред забелязваш ли също колко китайски туристи има?Колко са тези в България които могат да си позволят разходка със самолет? 1,2,3-10 % ? А останалите?Кучета ги яли защото за нищо не стават.Това ли е народност?Това ли са модерните ценности?
Позагледайте се малко кой са най-големите държави длъжници в света и ще разберете че ЕС е една куха пирамида която скоро ще се срине затънала в дългове.
В момента страните кредитори са БРИКС плюс така наречените страни Азиатски тигри.
А длъжниците са САЩ и ЕС.
Предстои голяма ИМПЛОЗИЯ!
17:59ч. 3 Март 2015 #12  Haus И да ти кажа.Това го пиша от летещите в Куала лумпур,чакайки самолета за Истамбул,където полвината хора са българи,връщайки се от почивка из целия далечен изток.Някак си не зърнах из между тях позната мутра от политиката.Защо ли??.?
17:56ч. 3 Март 2015 #11  Haus Да те допълня...и свободното движение на хора,и евро фондове дето не са ни виновни хората че ни сме проядени от корупция и не можем да ги усвоим,безмитна търговия с ЕС,т.е. отворени пазари ,ако можеш и произвеждаш качествено ,продавй..ако пък си мислиш че с комунистическото качество от едно време ще минеш..ЕЕЕ НЯМА ДА МИНЕШ..и куп други работи за които хората не са ни виновни..
17:09ч. 3 Март 2015 #10  Никой до UncleAdi - искрено се радвам че накрая виждаш нещата по реалния им начин и задаваш правилните въпроси съвсем основателно.
И аз се чудя за чии х*й крепим този долар и въобще чии го дирим в еврогейския съюз от който нищо хубаво не видяхме освен ограничителни квоти,външен диктат и подаяния колкото да не измрем от глад.
17:04ч. 3 Март 2015 #9  Никой А къде бяха ГРОБ през това време?
Извън залата.
С отсъствието си подпечатаха и подкрепиха още повече идването на правителството на Орешарски.
Ако ГРОБ бяха в параламента където е и мястото на всеки един депутат (затова и са пратени там) всичко можеше да е по-различно
Или и това ще отречеш?
Цялата поредица управляващи от 1989г. насам е низ от предатели на нацията ни.
Кой е виновен че минималните работна заплата и пенсия са африкански?От кого зависи това?
Защо ГРОБ (които са на власт в момента) не гласуват и предложат по високи доходи в парламента?
Защо Брюксел мълчи по въпроса и не задейства наказателна процедура срещу България?
17:01ч. 3 Март 2015 #8  UncleAdi Голяма подкога е тая мЕРКЕЛ, ЗАРАД НЕЯ ШЕ ПЛАШАМЕ РЕКЕТ НА сащ, ТЕ ЩЕ ТРУПАТ ДЪЛГОВЕ И ТЕГЛЯТ ЗАЕМИ , И ИНВЕСТИРАЛИ ТУК И ДА ИЗКУПУВАТ ТУК, А НА ТЯХ ЩШЕ ИМ ОТПУСКАТ КИТАЙЦИТЕМ КАТО ИМ ИЗКУШИУВАТ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ДЪЛГОСРОЧНИТЕ ОБЛИГАЦИИ ПО ВЪНШНИЯТ ДЪЛГ, ВЕЧЕ СА ИЗКУПИЛИ ЗА НАД 4ТРЛН $ , МИНАЛАТА ГОДИНА СА ОСТАВИЛИ РЕКОРД. нО НИЕ, ЩЕ сме робите дето ще вземаме от сащ дългове и валутни обезпечения, докато на тях ще им дават китай с оше по-голяма разлика, т,.е. ние мсе последна дестинация и потребител, а те печеливпи и посреедници. :) е не можеше ли директно ние да контактуваме със страните от Шнахайската търговска органзация, защо ше крепим с гъз долара и ние>>
17:01ч. 3 Март 2015 #7  UncleAdi Голяма подкога е тая мЕРКЕЛ, ЗАРАД НЕЯ ШЕ ПЛАШАМЕ РЕКЕТ НА сащ, ТЕ ЩЕ ТРУПАТ ДЪЛГОВЕ И ТЕГЛЯТ ЗАЕМИ , И ИНВЕСТИРАЛИ ТУК И ДА ИЗКУПУВАТ ТУК, А НА ТЯХ ЩШЕ ИМ ОТПУСКАТ КИТАЙЦИТЕМ КАТО ИМ ИЗКУШИУВАТ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ДЪЛГОСРОЧНИТЕ ОБЛИГАЦИИ ПО ВЪНШНИЯТ ДЪЛГ, ВЕЧЕ СА ИЗКУПИЛИ ЗА НАД 4ТРЛН $ , МИНАЛАТА ГОДИНА СА ОСТАВИЛИ РЕКОРД. нО НИЕ, ЩЕ сме робите дето ще вземаме от сащ дългове и валутни обезпечения, докато на тях ще им дават китай с оше по-голяма разлика, т,.е. ние мсе последна дестинация и потребител, а те печеливпи и посреедници. :) е не можеше ли директно ние да контактуваме със страните от Шнахайската търговска органзация, защо ше крепим с гъз долара и ние>>
16:41ч. 3 Март 2015 #6  Лили Пут Ин "България беше разрушена", "народа ни беше докаран" - сякаш някой друг ни е виновен, а ние сме правили всичко както трябва. Сякаш не са ни управлявали БСП, ДПС и оня продажен българоубиец дето им правеше кворум и ходеше на Варадеро, Венеция и Париж
15:38ч. 3 Март 2015 #5  Никой В момента сякаш не сме със събути гащи казваш?
Аз съм реалист и видях как пред очите ми за 25 г. България беше разрушена и опоскана до кокал на всички нива,без действаща реална икономика.
Видях как народа ни беше докаран до там да се моли с протегната ръка за подаяния от ЕС.
Видях как за 25 г. 50% от българите живеят под прага на бедността за ЕС.
Това ли е обединението и конкуретно способноста в глобален мащаб?
Или това е поредната демагогия която трябва да преживеем?
На мен това не ми харесва.И го изразявам със реални доводи.
15:10ч. 3 Март 2015 #4  Лили Пут Ин Цивилизованият свят се обединява икономически, за да стане по-силен и по-конкурентен, но на българоубийците това не им харесва - искат БРИКС да доминира, а ние да сме с волно събути гащи
14:06ч. 3 Март 2015 #3  Никой В случая за Гърция съм съгласен ,но мен повече ме притеснява това което Меркел натиска да се случи по-бързо.Тогава проблемите с Гърция и трагедията в Украйна ще ни се видят като детска игра.
13:45ч. 3 Март 2015 #2  Haus Не ве Никой,ЕЦБ може да се справи ама вече не иска,защото стана ясно и за децата че гърците нямат никакво намерение да си връщат заемите.Сега играят театър някакъв за да вземат колкото могат още и после средния пръст е ясен...
11:17ч. 3 Март 2015 #1  Никой Щом Германия е за трансатлантическото споразумение за търговия и инвестиции със САЩ значи ЕС е вече история!
История ще бъде и суверенитета на всички нации в ЕС!
Щом ЕЦБ не може да се справи с натиска ЕС скоро ще рухне прогнил от бюрокрацията на Брюксел.
В кръга не шегата - там където България е била съюзник винаги всичко се проваля и сме губещи...визирам историята ни най-вече.
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Септември идва по-тих, по-топъл и… с подарък от Natura All Seasons Boutique Hotel
Понеделник, 11 Август 2025 10:02
Разположен само на 100 метра от плажа в живописния квартал Сарафово, Natura All Seasons Boutique Hotel е твоето убежище от шумния свят. Хотелът съчетава елегантен интериор, модерни удобства и топло гостоприемство,...
| |
 |
 За живота след инсулт – рехабилитационен център във Варна дава надежда на своите пациенти
Понеделник, 11 Август 2025 08:08
Инсултът е една от водещите причини за трайна нетрудоспособност в България.
Според данни на Министерството на здравеопазването, всяка година у нас над 50 000 души преживяват мозъчен инсулт, като голяма...
| |
 |
 Почивка в Италия завърши с трагедия: Дете почина от топлинен удар в автомобил
Днес, 12 Август 2025 17:53
Прокуратурата в Италия започна разследване, след като 4-годишно дете на румънски туристи, почиващи в Сардиния, почина в болница в Рим. Няколко дни по-рано то било намерено в безсъзнание в семейния автомобил,...
| |
 |
 57-годишен мъж пострада при катастрофа на АМ „Хемус“ край Шумен
Днес, 12 Август 2025 17:48
57-годишен мъж е настанен в шуменската болница след пътнотранспортно произшествие на автомагистрала „Хемус“. Инцидентът е станал малко преди 12:00 ч. на 369-ия километър в района на бензиностанция, съобщиха...
| |
 |
 Избират с конкурс главен вътрешен одитор в Община Варна
Днес, 12 Август 2025 17:39
Община Варна обяви конкурс за заемане на длъжността главен вътрешен одитор в звеното за вътрешен одит, научи Moreto.net.
Кандидатите трябва да имат завършена поне образователно-квалификационна степен...
| |
 |
 Орбан отказа да подкрепи декларация на ЕС преди срещата Тръмп–Путин: „Дайте шанс на мира!“
Днес, 12 Август 2025 17:29
Премиерът на Унгария Виктор Орбан заяви, че няма да подкрепи декларацията на Европейския съвет, подготвена преди предстоящата среща на върха в Аляска между руския президент Владимир Путин и американския...
| |
 |
 Спартак пусна в продажба билетите за варненското дерби
Днес, 12 Август 2025 17:17
От Спартак обявиха, че билетите за предстоящото варненско дерби вече са в продажба. Срещата с градския съперник Черно море ще се проведе на 16 август (събота) от 19:00 ч. на стадион „Спартак“.
Цени...
| |
 |
 Без ток утре във Варненска област ще бъдат...
Днес, 12 Август 2025 17:08
Без ток утре, 13 август, във Варненска област ще бъдат...
9:00 ч. до 17:00 ч
гр. Девня – ул. Капитан Петко, ул. Здравец, ул. Любен Каравелов, бул. Съединение, ул. Ангел Кънчев, ул. Просвета, ул. Албена,...
| |
 |
 Гърция открива най-големия си център за данни заради бум на изкуствения интелект
Днес, 12 Август 2025 16:57
Гърция се подготвя да отвори най-големия си център за данни досега, на фона на световния ръст в търсенето на изчислителна мощ, предизвикан основно от развитието на изкуствения интелект.
Новото съоръжение,...
| |
 |
 Съдът остави окончателно в ареста Красимир Георгиев, обвинен за насилие над животни
Днес, 12 Август 2025 16:45
Софийският апелативен съд (САС) остави окончателно в ареста Красимир Георгиев, обвинен за участие в организирана престъпна група във връзка с жестокост и причиняване на смърт на гръбначни животни и пране...
| |
 |
 Обновената сграда на Дом за стари хора „Гергана“ отваря врати до края на януари
Днес, 12 Август 2025 16:35
До края на януари се очаква да завърши основният ремонт на Дом за стари хора „Гергана“. Това каза зам.-кметът Снежана Апостолова, предаде репортер на Moreto.net.
По думите й строително-монтажните работи...
| |
 |
 Министър Кирилов: Цените на лекарствата няма да се променят с въвеждането на еврото
Днес, 12 Август 2025 16:22
Цените на лекарствата в България няма да се променят заради въвеждането на еврото. Това увери министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов при представянето на новото мобилно приложение „MedicinePrice“,...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|