Основните пътни артерии в града са почистени, затруднена е ситуацията във Виница и Владиславово
Информация за обстановката във Варна към 10:30 ч.
Понеделник, 27 Януари 2014 10:36Източник: Moreto.net
 
Работата по снегопочистването в общината започна около 2,30 ч, като общо 40 машини излязоха по улиците, съобщи кметът на Варна Иван Портних. Към 9 ч. на терен бяха пуснати и 10 багера. Основните пътни артерии в града са почистени, затруднена е ситуацията във Виница и Владиславово. В момента дребно габаритна техника влиза в малките улици, където обаче проблем създават паркирали автомобили. Работата по почистване от сняг и лед на кръстовищата, подлезите и спирките продължава. Един снегорин поддържа Аспаруховия мост, пътят за Галата е почистен и движението е нормално.
В първия работен ден автобусите на общинската фирма „Градски транспорт“ се движат по разписание, с малки изключения в райони със снегонавявания. Заради заледени жици по тролейбусните линии пътниците се обслужват от автобуси.
Без ток са селата Каменар и Тополи, за авариите са уведомени екипите на „Енерго Про“.
Проблемът със снегонавяването по пътя за Константиново, заради забавяне на машини от АПИ, вече е отстранен.
Няма проблеми с детските ясли и социалните кухни в града. Създава се организация за почистване на района около детската и социалната кухня във Владиславово.
Три детски градини – в Каменар, Тополи и Аспарухово, са без ток, заради ел. аварии. Заради проблем с водоподаването за детската градина на Златните е осигурена водоноска. Около 30% са малчуганите, заведени от родителите си на детска градина днес.
В СУПЦ „Анастасия д-р Железкова“ има свободни места за настаняване на бездомни хора.
В 14 ч. предстои заседание на областната комисия за борба с грипа и острите респираторни заболявания. Тогава експерти от РЗИ и РИО на МОН трябва да се произнесат дали ще има грипна ваканция. В зависимост от решението им и от метеорологичната обстановка до края на деня кметът Иван Портних ще излезе със становище дали вторник ще бъде неучебен ден.
|
Коментари |
13:37ч. 28 Януари 2014 #13  Мерилин Монро От показаното ясно се вижда, че булеварда е изчистен.
20:56ч. 27 Януари 2014 #11  toni Ама може ли такава наглост и долна лъжа! ПЪТЯТ ЗА ГАЛАТА НЕ Е ПОЧИСТЕН ВЪОБЩЕ! РАЙОН АСПАРУХОВО Е ПЪЛНА ТРАГЕДИЯ! Кого заблуждавате? Каква журналистика е това - да се пишат откровени ЛЪЖИ!
19:47ч. 27 Януари 2014 #10  Перверзник Днес цял ден си джиткам без проблеми. Не виждам драмата, дами и господа.
15:33ч. 27 Януари 2014 #9  ROCKNROLL Мда, забравих да уточня, че дори и да я налееш гореща, докато стигнеш до колата става топла :)
15:15ч. 27 Януари 2014 #8  Султанка Спокойно другарки и другари! В петък времтео ще се оправи и дори ще става за плаж!Аз съм на Шкорпиловци!
14:57ч. 27 Януари 2014 #7  DoubleD "8ми Приморски полк" въобще не ми изглежда почистен...май нещо ни послъгват. Относно размразяването: малко ТОПЛА вода с 2-3 шишета и доста почукване по леда и става. Отнема поне 40 минути.
12:48ч. 27 Януари 2014 #6  ROCKNROLL А ти пробвал ли си, че реагираш така? Явно не си и още чакаш да измислят препарата. Сума ти хора на паркинга излязоха така.
12:40ч. 27 Януари 2014 #5  magistrala60 Още от вчера си размразявам колата!Ти нормален ли си с гореща вода да размразяваш кола!?
12:09ч. 27 Януари 2014 #4  ROCKNROLL Колите бяха обледенени още вчера и някои не чакаха да стане понеделник, за да ги изчистят. Какви препарати, вземате голяма бутилка с гореща вода и поливате колата, а после просто махате разтопения лед!
11:59ч. 27 Януари 2014 #3  magistrala60 Много ми е интересно като се говори наизуст!Как хората да излязат,с колите си като са обледени с дебел лед заради проливния дъжд!Какви ли препарати неизползвах,нямаше никакъв ефект!Трябва да чакам,температурите да се вдигнат!
11:01ч. 27 Януари 2014 #2  ROCKNROLL Ако повече хора бяха станали по-рано днес да разчистят пред блоковете, за да излязат колите, може би щеше да има място да влязат и машините. Единици копаят, за да могат да излязат останалите. Срам!
10:57ч. 27 Януари 2014 #1  Дилян Недев Сефте... градът е в добро състояние след снегове и ледове...
сподели или изпрати на приятел
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Черно море и Арда не се победиха в нулево реми във Варна
Неделя, 3 Май 2026 18:34
Черно море (Варна) запази лидерската си позиция във втората четворка на efbet Лига, след като завърши 0:0 с Арда (Кърджали).
Срещата предложи няколко добри положения, но без отбелязан гол. Гостите от...
| |
 |
 България и Армения подписаха стратегическо партньорство в Ереван
Неделя, 3 Май 2026 17:59
Илияна Йотова и министър-председателят на Армения Никол Пашинян подписаха в Ереван съвместна декларация за стратегическо партньорство между двете държави.
Двамата подчертаха високото ниво на политически...
| |
 |
 Без чадъри и шезлонги на 251 плажа в Гърция това лято
Неделя, 3 Май 2026 17:23
Гърция въвежда строги ограничения по крайбрежието, с които на практика забранява използването на чадъри, шезлонги и всякакви временни съоръжения на 251 плажа.
Мярката означава, че на тези места туристите...
| |
 |
 Митничари задържаха близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита
Неделя, 3 Май 2026 16:48
Близо 2,3 тона контрабандни препарати за растителна защита задържаха митническите служители при три отделни проверки.
На 24.04.2026 г. на Митнически пункт Калотина пристига на изходящо трасе от страната...
| |
 |
 Без ток във Варненска област в утрешния ден...
Неделя, 3 Май 2026 16:04
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област на 4 май 2026 г. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
| |
 |
 Румен Радев е номинацията за премиер на „Прогресивна България“
Неделя, 3 Май 2026 15:23
Започва обратното броене до връчването на първия мандат за съставяне на правителство. От „Прогресивна България“ потвърдиха, че Румен Радев е тяхната номинация за министър-председател, съобщава NOVA.
Именно...
| |
 |
 Израел одобри многомилиардна сделка за изтребители от САЩ
Неделя, 3 Май 2026 14:49
Израел съобщи, че е одобрил многомилиардна сделка за закупуване на два ескадрона бойни изтребители от Съединените щати.
Поръчката включва един ескадрон многоцелеви стелт изтребители F-35, произведени...
| |
 |
 Ватерполният „Комодор” мина леко през „Черноморец”
Неделя, 3 Май 2026 14:13
Селекцията на Николай Николов – Майката мина леко през бургаския „Черноморец” и взе поредна категорична победа в държавния шампионат по водна топка.
В двубой от група „Елит” във възраст U 18 отборът на...
| |
 |
 Какво ще бъде времето в понеделник
Неделя, 3 Май 2026 13:28
През нощта над страната ще бъде предимно ясно. Разкъсана облачност ще има след полунощ над крайните източни райони. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Ще има условия за слана. Минималните температури...
| |
 |
 Иранската активистка Наргес Мохамади е преместена в болница след рязко влошаване на състоянието ѝ
Неделя, 3 Май 2026 12:59
Фондацията Фондация „Наргес Мохамади“ съобщава, че затворената иранска правозащитничка е била преместена от затвора в болница, след „катастрофално влошаване на физическото ѝ състояние“.
Наргес...
| |
 |
 Оттеглиха исковите молби срещу Весела Лечева
Неделя, 3 Май 2026 12:20
Във връзка с журналистически въпроси, свързани с Българския олимпийски комитет (БОК), от юридическия екип на Весела Лечева съобщават, че ищците Станка Златева, Белчо Горанов и Пламен Кръстев, чрез своите...
| |
 |
 ЕС спира плащанията към Сърбия заради отстъпление в съдебната реформа
Неделя, 3 Май 2026 11:57
Марта Кос съобщи, че Европейската комисия е спряла всички плащания към Сърбия по Плана за растеж, заради регрес в областта на съдебната реформа.
По думите на Кос страната бележи отстъпление в ключови...
| |
|
|
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|