Христо Бозов ревизира местните такси
   
Размерът на таксите, които събира община Варна, трябва да бъде преразгледан, обяви днес независимият кандидат за кмет на Варна доц. д-р Христо Бозов на среща с управители и собственици на фирми от различни отрасли на варненската икономика. Според него до края на годината трябва да се направи анализ на общинските вземания, който ще покаже кои от тях да бъдат намалени, за да влязат промените в бюджета на общината за следващата година. Ще бъдат преразгледани и документите, изискуеми за издаването на туристически и строителни разрешения. Целта е административното обслужване в общината да става бързо и да е удобно за предприемачите. 
  
По време на срещата членовете на клуба на стопанския деятел поискаха да се промени методиката за определяне на такса „смет“, която, според тях, в момента е много висока. Размерът на таксата трябва да се формира не от площта на имота, а от броя на хората, които го обитават, смятат те. 
  
Пред аудиторията доц. д-р Христо Бозов представи програмата си за благоустрояването на града, което, според него, ще даде тласък за развитието на бизнеса във Варна. Основни приоритети на независимия кандидат за кмет са възстановяването на транспортната инфраструктура, съживяването на икономиката и чистотата. За оставащото време от мандата той се ангажира всяка година да асфалтира по един голям варненски булевард с пари от местната хазна. За ремонта на други улици и пътни артерии обаче, ще се търсят целеви субсидии от държавния бюджет. Един от бъдещите заместник-кметове на варненската община ще се занимава с бизнес и инвестиции, каза независимият кандидат за кмет в отговор на поставен към него въпрос как ще помогне за развитието на бизнеса и икономиката. Освен това доц. д-р Христо Бозов подчерта, че ще иска непрестанно съдействие от варненските депутати за решаване на местните проблеми.
  
Доволни от разговора, в края на срещата представителите на варненския бизнес заявиха, че са убедени, че доц. д-р Христо Бозов е бъдещият кмет, и поискаха среща с него още в първите дни след изборите, за да обсъдят в детайли идеите си.
 
  
 
 
 |   
 Коментари |  
 
13:00ч. 16 Юни 2013 #29  somebody Тук има няколко екземпляра - Севън паундс, Гешева, Кифлата, Абрамович, които освен неграмотно и ЗЛОБНО написани коментари, нищо друго на предлагат !  
Те ако мислят, че като изливат помия по някого, за когото не знаят почти нищо, ще накарат четящите да им повярват -ЛЪЖАТ СЕ! 
Отвратени сме от тях!  
22:28ч. 15 Юни 2013 #28  yay_plam Доц. д-р Христо Бозов е НЕЗАВИСИМ кандидат! Това, че партиите го подкрепят е отделен въпрос. Кунева също го подкрепя! Престанете да обиждате и да злобеете, просто спрете!  
17:03ч. 15 Юни 2013 #27  shana Кифла ти кога реши, че да си социалист е факт, който трябва  да се  крие?. Ако наистина е такъв - той не е човека, който ще го крие. А пък и самите социалисти щяха да знаят.  
Май наистина си Кифла,.....  
17:00ч. 15 Юни 2013 #26  shana Крайно време беше.... да ни разтоварят от тази пословична бюрокрация и ходене от гише на гише..... Подкрепям Бозов. А пък знам, че човека ще го изпълни...  
14:27ч. 15 Юни 2013 #25  Кифла Шоколадова защо досега като беше толкова година в общината не се сети, а сега в предизборна кампания обещаваш-  истински комунист си !!!!! А се правиш на независим!  
14:25ч. 15 Юни 2013 #24  Кифла Шоколадова Бовоз по червен от теб няма и кучетата те знаят ....що се правиш на независим немога да разбера!  
09:58ч. 15 Юни 2013 #23  Boikot Да, време беше. Ама не точно от този човек!  
09:50ч. 15 Юни 2013 #22  Сенатор Време беше, някой да се заеме с преразглеждане на местните данъци и такси. Десетки фирми си преместиха целия бизнес в близки до Варна община поради по ниски данъчни ставки. А колкото повече бизнес има във Варна толкова по хубави ще са ни площадите, булеварди и ще имаме развита инфраструктура с велоалеи и цветя на островите на булевардите.  
09:19ч. 15 Юни 2013 #21  D.Nedeva Коментарът е премахнат Причина: Дублиране на коментар  
09:19ч. 15 Юни 2013 #20  D.Nedeva Бозов и независим ? Вие сте се побъркали ! Това е явен партиен кадър на БСП и ДПС ! Тези партии дето в момента съсипват държавата с избора на Пеевски за шеф на ДАНС, заместник министри Турци, узаконяване на ромските гета.... и вие ми казвате, че кандидатурата на Бозов подкрепена от тези партии е най-удачна... Ехооо ??!?  
07:55ч. 15 Юни 2013 #19  nick А ти като си Кифла що не ходиш в бакалията? Много прост екземпляр в ъв форума!  
03:52ч. 15 Юни 2013 #17  Кифла Шоколадова Занесе ли шалвари и фесове в каменар?!? Или си команировка в Дубай?  
03:51ч. 15 Юни 2013 #16  Кифла Шоколадова Кое е глупуст....постоянните му командировки ли??? И аз така мисля!!!! Ама ...нема как?! Явно така са го научили!!!!!!  
01:49ч. 15 Юни 2013 #15  Sasho кифла - що не вземеш да се гръмнеш! само глупости говориш - дали пък не ти плащат по 50 стотинки за коментар - изкара лев и петдесет - честито!  
01:06ч. 15 Юни 2013 #14  Кифла Шоколадова Киро колко пари ти отпусна за кампания????? Каза ли колко роми яе гласуват за тебе или пак ще сменяте чували ?!!?!????  
01:04ч. 15 Юни 2013 #12  Кифла Шоколадова Кое му е кадырното? Командировките ли??? Даа'солидни са наистина!? По смешен от този няма!  
00:32ч. 15 Юни 2013 #11  Sasho Не виждам защо изливате помия върху единствения смислен и адекватен кандидат за кмет! Вникнете в посланията му - неговите и на останалите - и направете сами разлика! Този човек неслучайно се ползва с подкрепата на повечето варненци - това сочат и проучванията!  
00:10ч. 15 Юни 2013 #10  snejanka Д-р Бозов е най-подходящ според мен. Безпартиен и най-важното подкрепен от протестантите, едва ли има по-добър който да управлява Варна.  
00:05ч. 15 Юни 2013 #9  pepi без значение от кой е подкрепен или не Христо Бозов е НЕЗАВИСИМ кандидат за кмет !Спрете с тези провокации! те са най- малкото от което има нужда Варна сега- платени герберски писания!!!Бозов е най- добрия избор!  
00:05ч. 15 Юни 2013 #8  dido гледам и се питам : тези платени герберастки драскачи не виждат ли , че варна е пред срутване ? обърнете се, всички живеем в този град и искаме той да стане по-добър, защото вече е доведен до копаня и обор .... Погледнете тротоарите,улиците, безумията по площадите ..Погледнете изпразнените офиси и магазини .. Никога Варна не е била толкова обрулена, бедна , мръсна и нещастна ... Затова , колкото и да не харесвате или приемате Бозов - ТОЙ  ще бъде нащият кмет ... Варна каза Сбогом на герп и герберастите ... И така ще е !  
00:02ч. 15 Юни 2013 #7  Martin Бозов ще е кмет,ако варненци решат така на предстоящите избори...Аз вяравам,че ще спечели,защото по-разумен кандидат няма и идеите,които прокламира го доказват!Аз ще гласувам за него  
00:00ч. 15 Юни 2013 #6  Abalone Така като чета коментарите сигурно скоро ще му изкарате и турски паспорт на Бозов. Това, че е бил заместник кмет не го прави подлога на Кирил Йорданов. Хубаво е да направите разлика между "подкрепен" и "издигнат от". Плюите си колкото искате! Хората са готови да му се доверят, защото единствено той може да направи нещо за Варна!  
23:41ч. 14 Юни 2013 #5  Абрамович Доц. д-р Бозов  лъжливите манипулаци , неясните "диагностики" (ангажименти ) ..... са напълно поправими .. Просто ни излекувайте от присъствието Ви в общината . И без да вземаме гинкобилоба си спомняме принадлежността Ви към клана Йорданов !  
23:01ч. 14 Юни 2013 #4  dari ахаххха Това е все едно да имаш фирма и едновременно с това да си проверяващ ревизьор извършващ проверка на собствената си фирма . Този човек е част от бившата местна влас и то , като дясна ръка на Йорданов , да не говорим , че и "независимостта " му е толкова изявена вече  
20:50ч. 14 Юни 2013 #3  Вихрен Калинов Така е Гешева, не само ДПС и БСП,  поне десет партии и партийки стоят зад него. Ама кое му е чудното?  Турците България превзеха, та една Варна ли ще им се опъне? Бозов отдавна празнува победата, решено е вече - той ще ви е кмет. Нищо не можете да направите.  
18:57ч. 14 Юни 2013 #2  Шерифа Абе защо навсякъде се пише, че е независим ?!? Как да е независим като е подкрепен от ДПС и БСП ?! Вие сте луди !!!  
18:54ч. 14 Юни 2013 #1  D.Nedeva ДПС и БСП = Христо Бозов ! Тези, които в момента съсипват държавата .. сложиха си зам,министри турци..областни управители турци.... сега и кмет искат да ни сложат !!! Да ама НЕ !!! Варна няма да попадне в ръцете на ДПС ! НЕ НА БОЗОВ !! НЕ НЕ НЕ !  
 
 
	
	
		
 Новини - теми |  
 
 Търси в новини |  
 
 Популярни теми |  
 
 | 
		  | 
		
	
 Новини от Варна, региона и света |  
       
  |  
 Плогинг акция по случай Деня на Черно море: доброволци събраха четвърт тон отпадъци 
Днес, 4 Ноември 2025 12:30 
На 1 ноември международната корпорация КУБ проведе втората акция от цикъла „Сливи за смет“, обединявайки жителите на Варна в спортно-екологична инициатива за почистване на крайбрежието по повод Деня на... 
 |   |  
  |  
 Националният съвет за тристранно сътрудничество ще заседава извънредно на 5 ноември 
Днес, 4 Ноември 2025 15:13 
На 5 ноември 2025 г. от 10:00 ч. в Гранитната зала на Министерския съвет ще се проведе извънредно заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество.
Основен акцент в дневния ред ще бъдат трите... 
 |   |  
  |  
 Решават проблема с наносите на „Карантината“ чрез строеж на буна? 
Днес, 4 Ноември 2025 15:01 
Проблемът с наносите на пристанище „Карантината“ може да бъде решен с изграждане на буна на Аспарухов плаж. Това става ясно от обявление на Община Варна за пазарни консултации в сайта на Агенцията по обществените... 
 |   |  
  |  
 Бившият вицепрезидент на САЩ Дик Чейни почина на 84 години 
Днес, 4 Ноември 2025 14:49 
Бившият вицепрезидент на Съединените щати Дик Чейни е починал на 84-годишна възраст, съобщи семейството му. Причината за смъртта са усложнения от пневмония и сърдечно-съдови заболявания.
„Дик Чейни... 
 |   |  
  |  
 „По следите на траките“: изложба разказва за древното наследство на Равна и Добрина 
Днес, 4 Ноември 2025 14:36 
На 6 ноември от 18:00 ч. в Културно пространство „РеБонкърс“ във Варна ще бъде открита постерната изложба „Тракийската керамика от Равна и Добрина – поглед към богатото археологическо наследство на Провадия“.... 
 |   |  
  |  
 Всяко пето дете в света живее в зона на война 
Днес, 4 Ноември 2025 14:24 
Около 520 милиона деца по света са живели в зони на конфликт през 2024 г. – увеличение с 47 милиона спрямо предходната година и най-високият брой от 2005 г. насам, показва нов доклад на международната... 
 |   |  
  |  
 Президентът връчи националния флаг на изследователите от 34-ата Българска антарктическа експедиция 
Днес, 4 Ноември 2025 14:08 
Изследователите на Антарктида, сред които са и българските учени там, изграждат модел на успешното бъдеще на планетата – не на войни и взаимно унищожение, а на разбирателство, приятелство, солидарност... 
 |   |  
  |  
 Лекари от Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия 
Днес, 4 Ноември 2025 13:56 
Мултидисциплинарен екип от неонатолози, оториноларинголози, анестезиолози, педиатри и рентгенолози от УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спаси живота на петдневно бебе с тегло едва 2200 грама.
Новороденото... 
 |   |  
  |  
 Проверяват готовността на институции и общини във Варненска област за зимния сезон 
Днес, 4 Ноември 2025 13:43 
Разширено заседание на Областния щаб за изпълнение на плана за защита при бедствия ще се проведе утре, 5 ноември 2025 г., в Областна администрация – Варна. Срещата има за цел да оцени готовността на институциите... 
 |   |  
  |  
 По-тежка мярка за мъж, посрещнал полицаи с брадва, отзовали се на сигнал 
Днес, 4 Ноември 2025 13:31 
Обвинен в причиняване на телесна повреда на полицай и в отправяне на закани за убийство към негов колега, трябва да внесе парична гаранция в размер на 2 хиляди лв. Това реши Апелативен съд – Варна след... 
 |   |  
  |  
 Тръмп подкрепя Куомо за кмет на Ню Йорк и заплашва да намали финансирането, ако Мамдани спечели 
Днес, 4 Ноември 2025 13:18 
Президентът на САЩ Доналд Тръмп подкрепи Андрю Куомо в надпреварата за кмет на Ню Йорк, призовавайки избирателите да не избират левия фаворит Зохран Мамдани.
„Независимо дали лично харесвате Андрю Куомо... 
 |   |  
  |  
 Драматичният театър във Варна обяви програмата си за ноември 
Днес, 4 Ноември 2025 13:05 
Ноември стартира с романтичната драма „Лавандулови момичета“ в режисура на Стоян Радев  Ге.К. Красивата история за две сестри, които откриват млад корабокрушенец пред дома си на корнуолския бряг, разказана... 
 |   |  
| 
 |  
| 
  Изпрати новина 
 |         
	  
		
		 | 
	 	
	 
  
   | 
    | 
  
  
  
  
 Полезно |  
 
 Препоръчваме |  
 
 Най-четени |  
              
 Анкета |  
 
  
  
  
  
   |