Илияна Йотова: Впечатлението за публичен линч на България и Румъния ще има много негативни последици
Петък, 8 Март 2013 14:58Източник: ИА Фокус
 
Ако българската дипломация си беше свършила работата, можеше да поиска отлагане на точката за Шенген от дневния ред на Съвета на министрите на вътрешните работи. Това каза пред Агенция „Фокус” Илияна Йотова, евродепутат от Групата на Социалистите и демократите в Европейския парламент, по повод решението за отлагане на присъединяването на България и Румъния към Шенген. Много тежко беше вземането на решението на вътрешните министри вчера и то надхвърли дори най-мрачните ми прогнози. Освен страните, които винаги са имали резерви като Холандия и Германия, имаше и други държави, които подложиха под въпрос членството на България и Румъния в Шенген, каза Илияна Йотова.
„Отдавна казвам, че имаме много несвършена работа във външните дипломатически отношения. Ако българската дипломация, е знаела мнението на другите държави по този въпрос, можехме да поискаме отлагане на вчерашното гласуване от дневния ред на съвета, защото Съветът на вътрешните министри има и много други въпроси за решаване”, каза Илияна Йотова.
По думите й - вчера у представителите на членовете на Европейския съвет сякаш остана впечатление за публичен линч на двете държави.
"Нещо, което ще има много негативни последици за нас. Този път на висок глас ни беше казано, че няма да влезем в Шенген, заради нулевите резултати в борбата с корупцията и с организираната престъпност. Това беше казано от нас, опозицията, много отдавна и тогава бяхме обвинени от Бойко Борисов в действия срещу държавата, а сега беше съобщено от всички вътрешни министри на държавите-членки на Европейския съюз", каза Илияна Йотова.
|
Коментари |
12:18ч. 10 Март 2013 #17  НОВ Dedooo,дърт комуняго.Нямаш идея колко си проЗД. :)))
11:57ч. 9 Март 2013 #16  дядо Тиква Новия, кой е с шапка не знам, но на теб определено не ти трябва... " На празен хамбар покрив не му трябва!".
07:55ч. 9 Март 2013 #15  НОВ Varna..., няма начин да не си бивш шапкар(стУршинка).Макар че бивш негър и бивш тъпанар няма.Хвърляй партийния билет и се оглеждай за други господари.
20:50ч. 8 Март 2013 #14  varna9000varna НОВ, знаеш ли какво е социопат?
Това не значи „патил от социализма“. От 150 изразени мнения по обществени проблеми, нямаш нито едно положително.
Не знам къде ме изпращаш, но лично аз си оставам. А ти ще останеш, ама още не си дошъл ....... .
И май няма никакъв шанс някога да ти дойдеш.
А наздраве и си нарежи още малко салатка!
Това е положението.
20:30ч. 8 Март 2013 #13  НОВ Варна ...., отивте си. Това е положението.
20:06ч. 8 Март 2013 #12  varna9000varna Предлагам в Речника на чуждите думи в българския език, да се добави ново значение на турцизъма "гьонсурат". То да бъде "члeн на ръководството на БКП-БСП".
19:53ч. 8 Март 2013 #11  varna9000varna Мариана Христова
професионален борец срещу всичко западно. В едно радиопредаване ни осветли, че като притежателка на експертиза по протести консултира протестиращите.
Иван Петров (Варна), основно образование, Футболист, с криминални прояви, бивш кандидат за кмет на Варна, близък до лицето Борислав Гуцанов. Бивш футболист и треньор на “Спартак” /връзка с футболните ултраси с камъните и пиратките/. Национален състезател хванат да краде дънки на лагер в Уелс, изключен за това от националният отбор и от БКП! На местните избори през 2007г. той е бил включен в листата за общински съветници на Обединения блок на труда, а през 2011 е бил кандидат за кмет и водач на листата на Българската национално-радикална партия често подкрепящи БСП.
Официалната позиция на БСП е, че подкрепя протестите, но не ги е инициирала! Всичко е започнало от цените на тока. Има нещо вярно! Но, има невидими течения и познати кукловоди!, пише Иванов.
19:53ч. 8 Март 2013 #10  varna9000varna Беше сред хулиганите, които в нарушение на закона, поощрени от пасивното присъствие на полицията, организираха контрамитинг на митинг с искане за демонтиране паметника на съветската армия от центъра на София. Обърнете внимание на яростната му злоба срещу американци, „турчуля” и срещу…възрастните хора!
Янко Петров (виж линк...)
Свързан със СИЛА...Чест гост на телевизия СКАТ.
Людмила Манова (виж линк...)
Организатор на протеста в Благоевград.Тя е регионален координатор на граждански съюз „СИЛА”.
(виж линк...)
Людмила Манова от Благоевград участва в 48-ия Конгрес на БСП в НДК.
Дончо Дудев (виж линк...)
е от НОВА СИЛА. Един от главните организатори. Активист е на гражданското движение “Протестирай”. Мениджър в месарска фирма, очевидно в добро материално положение.
Той твърди, че е професионален мениджър на протести!
(виж линк...)
- Откога и защо произвеждате колбаси от конско месо?
НОВА СИЛА (виж линк...)
председател: Антон Георгиев Сираков. (виж линк...) (виж линк...)
Статии в сайта:
-Защо НОВА СИЛА подкрепя Путин.
-Всички българи – на референдум! И да гласуваме с „ДА”!
19:50ч. 8 Март 2013 #9  varna9000varna Ето нещо много любопитно от (виж линк...)
Бунтът режисиран от лаптопи до Радомир
(Почерпен младеж издал заверата след купон с лидера Станишев)Младежи с лаптопи, настанени в луксозен хотел край Радомир, са режисирали протестите в Мрежата, още преди старта им на улицата. Червената завера с давност около месец и половина издал доволно почерпен младеж след купон с награди с лидера Сергей Станишев. Това разказа пред Дартс нюз жител на малкия град, който попаднал на информацията за случващото се в пустата местност съвсем случайно. Според източника ни наставник на младите, които пишели на лаптопите си дори по време на обяд, е бил Кирил Добрев. Два пъти в седмицата групата пристигала в хотела/който в региона се свързва с имената на Божидар Данев и Румяна Балабанова/, "с две бели бусчета", а веднъж била посетена и от председателя на БСП Сергей Станишев. Той раздал награди на младежите, а след щедра почерпка един от коментаторите в социалните мрежи се изтървал на неподходящо място: Ще бутаме правителството, България ще стане като дискотека - ще светва и ще угасва".
Във фейсбук пък Стефан Иванов, бивш лидер на СДС-София и общински съветник в столицата, разпространи информация за лицата на протеста, която публикуваме без редакторска намеса:
Ангел (Че) Славчев.https://www.facebook.com/angel.ce.14
-член е на политическата партия „Нова левица” до преди 2 месеца, като стана известен с активното си участие в протестите срещу проучването и добива на шистов газ.
– "Като кординатор на антишистовата кауза се занимавам с тяхното организиране" (в.Дума).15.12.2012: Избран за: „Координатор на младежкия клуб към Националното движение “Русофили”. Ангел Славчев пропагандира и разрешаването на марихуаната.Виден лидер на крайното левичарство с агресивни изяви от години насам. Беше сред хулиганите, които в нарушение на закона, поощрени от пасивното присъствие на полицията, организираха контрамитинг на митинг с искане за демонтиране паметника на съветската армия от центъра
17:58ч. 8 Март 2013 #8  дядо Тиква Тази кифла е една от малкото щастливи хора у нас днес, защото монополите и БСП успяха да бутнат правителството, което добре кореспондираше с ЕС и сега руските им чорбаджии могат да ги похвалят. Разбира се кифлата няма да спомене, че и корупцията в средите на съдебната власт ни е тежко наследство от БСП, а също и че организираната престъпност е от същите тези отряди, които на времето бяха организирани от ДС и с чиято подкрепа БСП-милионерите заграбиха националното богатство.
16:10ч. 8 Март 2013 #7  mariana Тази &&&&&,ли е,веска ли е,защо не излезе с лицето и името си пред хората,ами само плюе?!Дали изобщо знае за какво става въпрос или на момента пише,каквото и се диктува?!Да спазва поне препинателните знаци,но явно е и неграмотна.Ама то от бързане...
15:46ч. 8 Март 2013 #6  mmm Не може само зад клавиетурата.Весе разходи се малко,може и сред природата.Вземи си хапчетата и подишай чист въздух.Че те сайтове много,и повечето едни и същи глупусти пишат.
15:32ч. 8 Март 2013 #5  &&&&&& за любителите на красивото:
в сайта blitz.bg
има статия - Герб минава в офанзива за изборите.
коментар номер 3 .
15:32ч. 8 Март 2013 #4  БКП "Ако българската дипломация си беше свършила работата....."
На прост език това значи: "Ако българската дипломация беше замацала нещата......"
15:22ч. 8 Март 2013 #3  mmm Към&&&&&&-Веске и днес много си активна .С твоята колешка Йотова пръщите от интелект.Корупцията и трафика на оръжие беше държавна политика преди 90г,когато управляваха бащите на вашите лидери.И както повелява дълга,занаят се предава от баща на син.Попитайте Станишев той е запознат.Това което е сега е бледа сянка в сравнение с вашите умения.
15:09ч. 8 Март 2013 #2  H.Nejkov Aма овца ,когато бяхте екип със сергеичо екипче и бяхте на влас въртиопашко ,защо на го направехте а сега ядеш редки ската,все почесто взе да си показваш отвратителната муцуна.Да не те готвят за жертвено агне.
15:05ч. 8 Март 2013 #1  &&&&&& абе слушайте мислителя от симеоново-пожарния фалултет.
той на 14 март ама без малко да кацне у шенген, ама криминалния контингент с нечестни операции го свалили от власт.
нема лабаво.
не е уточнил обаче като как става това влизане в шенген- когато трафика и корупцията са държавна политика ???
може би цветанов знае отговора-той е мотора и мозъка на герб.
Новини - теми |
Търси в новини |
Популярни теми |
|
 |
Новини от Варна, региона и света |
 |
 Екопарк Варна отбелязва Гергьовден с празнична програма
Днес, 2 Май 2025 08:08
За поредна година, спазвайки традицията, Университетска ботаническа градина - Екопарк Варна отбелязва Гергьовден с богата фолклорна програма!
Зрителите могат да наблюдават вдъхновяваща хоротека от професионалисти...
| |
 |
 Община Варна търси идеи за преобразяване на „Гръцката махала“ по проект „Отваряне на града към морето“
Днес, 2 Май 2025 17:36
Община Варна обяви пазарни консултации във връзка с предстояща обществена поръчка с предмет: „Инженеринг – проектиране и изпълнение на строително-монтажни работи на обект: „Отваряне града към морето" (зоната...
| |
 |
 Ветерани от Втората световна война и военнослужещи от резерва и запаса бяха наградени в навечерието на 6 май
Днес, 2 Май 2025 16:59
Ветерани от войните на България и военнослужещи от резерва и запаса бяха наградени по традиция в навечерието на 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия. Тържествената церемония се състоя...
| |
 |
 Патриархът отслужи света литургия в Катедралата във Варна
Днес, 2 Май 2025 16:36
Патриарх Даниил в съслужение с членове на Светия синод и варненски свещеници отслужи съборна света литургия в катедралния храм „Успение Богородично“ във Варна по случай 1160 години от покръстването на...
| |
 |
 Унищожиха бойна граната, открита на плаж край Приморско
Днес, 2 Май 2025 16:11
Военноморските сили на България обезвредиха бойна граната, открита на 1 май 2025 г. вечерта в района на устието на Дяволска река, в град Приморско. Сигналът е подаден от областния управител на Бургас до...
| |
 |
 Нова изложба и вход свободен във Военноморския музей във Варна за 6 май
Днес, 2 Май 2025 15:53
С вход свободен от 10 до 17.30 ч. и нова изложба Военноморският музей – филиал на Националния военноисторически музей, ще отбележи 6 май – Ден на храбростта и Празник на Българската армия.
В празничния...
| |
 |
 Защо да купите агнешкото за Гергьовден в последния момент
Днес, 2 Май 2025 15:08
Lidl улеснява подготовката за Гергьовден със специално предложение за всички любители на агнешкото, валидно само от трети до шести май. Така месото може да се закупи изгодно непосредствено преди празника,...
| |
 |
 130 спортисти от 29 държави идват във Варна за Световната купа по спортна гимнастика
Днес, 2 Май 2025 14:55
Състезатели от 29 държави ще пристигнат във Варна за поредното издание на Световната купа по спортна гимнастика. Емблематичното събитие се провежда за 9-та година в морската ни столица. Надпреварата започва...
| |
 |
 Ученици се завърнаха с 9 медала от международни олимпиади по математика
Днес, 2 Май 2025 14:27
За по-малко от месец български ученици спечелиха 9 медала от престижни международни състезания по математика – Балканската олимпиада и Европейската олимпиада за момичета.
На 30 април в България се прибраха...
| |
 |
 ЕС глоби TikTok с 530 млн. евро заради съхранение на лични данни в Китай
Днес, 2 Май 2025 14:08
Ирландският орган за защита на данните наложи глоба от 530 милиона евро на китайската социална мрежа TikTok заради сериозни нарушения, свързани със защитата на личните данни на европейските потребители....
| |
 |
 Днес в Бяла почитат своя покровител Св. Атанасий Велики
Днес, 2 Май 2025 13:14
На 2 май, по стар обичай, град Бяла чества своя патрон и закрилник – Св. Атанасий Велики. Тържеството се организира от Община Бяла в партньорство с Общинския културен институт /музей/ – гр. Бяла.
Десетки...
| |
 |
 Какво ще бъде времето утре по Черноморието?
Днес, 2 Май 2025 12:49
Тази нощ над страната ще бъде ясно и почти тихо. Минималните температури ще са между 7° и 12°, в София - около 8°.
Утре по Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб, по северното крайбрежие...
| |
|
Изпрати новина
|
|
|
 |
Полезно |
Препоръчваме |
Най-четени |
Анкета |
|