От варненската полицията съобщиха, че полицаите от Второ РУП – Варна, които са участвали тази сутрин в спасяването на 18 души от автобус на фирма “Транстриумф”,...
В Moreto.net ви предлагаме да четете безплатно материалите в сайта, както и да се възползвате от безплатните услуги.
Независимите медии имат нужда от финансови ресурси, получени по прозрачен начин.
Искаме Moreto.net да остане такава.
Моля, премахнете блокирането на реклами само за този сайт - така ние съществуваме достойно и можем да ви предложим обективна информация.
От варненската полицията съобщиха, че полицаите от Второ РУП – Варна, които са участвали тази сутрин в спасяването на 18 души от автобус на фирма “Транстриумф”, ще бъдат наградени от директора на ОД МВР – Варна, комисар Димитър Димитров. Предложението за това е на началника на Второ РУП главен инспектор Чавдар Нанков.
На 27.07.2012 г. около 6,10 ч е получен сигнал, че автобус на “Транстриумф” е навлязъл в подлеза до “Пикадили парк”, въпреки че е било наводнено вследствие на ВиК-авария. По информация от пресцентъра на полицията на място незабавно е изпратен автопатрул в състав старши полицай Николай Маринов, полицай Пламена Николова и стажант-полицай Александър Генов. Тримата установили, че водата достига ниво на около 70 см от покрива на автобуса. Полицаите преценили, че животът на 18-е души е в опасност и няма време за чакане на екип на “Гражданска защита”. Те взели въже от камион, който бил близо до мястото, и се върнали.
Маринов и Генов се съблекли и превели с плуване през дълбоката вода пътниците от автобуса, които Николова посрещала на безопасно място. Последен от автобуса е изваден водачът му.
Спасителната операция, която е ръководена от дежурния офицер във Второ РУП Стоян Илиев, е продължила около 40 минути. През това време никой не е пострадал и не се е наранил, съобщават от пресцентъра на варненската полиция.
Припомняме 57-годишният Ванко Иванов, шофьор на потопения в подлеза до „Пикадили Парк” автобус, ще получи административно наказание. Това реши ръководството на „Транстриумф Холдинг” АД след приключване на вътрешната проверка по случая, разпоредена от изпълнителния директор Антраник Шакариян, съобщиха от дружеството.
Според специалистите по организация и безопасност на транспорта шофьорът е имал възможност да отклони движението на автобуса, без да нарушава маршрута си, за да не влиза в подлеза, след като е забелязал силно изтичане на вода по трасето.
Същевременно Радио Варна съобщи, че Министър Лиляна Павлова ще награди шофьора на автобуса Ванко Иванов, който е спасил пътниците по време на аварията.
Популизъм!
Единствените хора които се нуждаят да бъдат наградени са шофиора и спасителя и никой друг! Куките на Цветанов трябва масови съкращения да им направят! -_-
Най-успешното училище по математика в България – „Питагор” – отваря врати във Варна през новата учебна година. Морската столица става вторият град след София, в който домът на математиката ще изгражда...
Трима души са починали след предполагаемо огнище на Хантавирус на круизния кораб MV Hondius, пътуващ от Аржентина към Кабо Верде, съобщи Световната здравна организация пред BBC.
70-годишен пътник се разболял...
Очаква се днес в Софийски районен съд да се проведе разпоредително заседание по делото срещу д-р Станимир Хасърджиев.
Освен него обвиняеми са още трима души – актьорът Росен Белов, гръцкият модел Анастасиос...
Американският търговец на видеоигри GameStop обяви, че е отправил непоискана и необвързваща оферта за придобиване на eBay на стойност около 55,5 милиарда долара.
Предложението е на цена от 125 долара...
Лоши метеорологични условия, придружени от ниски за сезона температури, валежи и силни ветрове, се очакват днес в десетки окръзи на Турция, съобщава Milliyet.
Централната синоптична дирекция е обявила...
От днес, 4 май, за срок от около седмица се въвеждат временни промени в маршрута на автобусна линия №13 във Варна, съобщават от ОП ТАСРУД.
След спирка „Македонски дом“ автобусите ще обслужват спирка...
1493 г. – Папа Александър VI става арбитър между Испания и Португалия за определяне на границите им на влияние в Новия свят.
1593 г. – Основан е бразилският град Жабоатау дус Гуарарапис.
1626 г. – Остров...
Планирани прекъсвания на електрозахранването ще засегнат редица населени места във Варненска област днес, 4 май. Причината е извършване на неотложни ремонтни дейности и обслужване на съоръженията.
Ето...
Днес над Западна България ще бъде предимно слънчево, а над Централна и Източна ще има по-значителни увеличения на облачността, не са изключени и изолирани слаби превалявания от дъжд. Ще духа слаб до умерен...
Черно море (Варна) запази лидерската си позиция във втората четворка на efbet Лига, след като завърши 0:0 с Арда (Кърджали).
Срещата предложи няколко добри положения, но без отбелязан гол. Гостите от...
Илияна Йотова и министър-председателят на Армения Никол Пашинян подписаха в Ереван съвместна декларация за стратегическо партньорство между двете държави.
Двамата подчертаха високото ниво на политически...
Гърция въвежда строги ограничения по крайбрежието, с които на практика забранява използването на чадъри, шезлонги и всякакви временни съоръжения на 251 плажа.
Мярката означава, че на тези места туристите...