При изпълнение на поръчката изпълнителят трябва да достави и внедри интегрирана система за електронно таксуване, както и интелигентна система за контрол и мониторинг на превозните средства от обществения градски транспорт. След въвеждане на системите, в рамките на срока и стойността на договора, той следва да осъществява и техническата им и системна месечна поддръжка с оглед правилната им експлоатация. Фирмата ще има задължението да доставя и монтира допълнително оборудване, резервни части и активи в случаи на въвеждане на нови ППС, допълнителни пунктове, увеличаване на броя на контрольорите по редовността на пътниците, вандалски прояви или други събития извън обхвата на гаранционната поддръжка.
В обществената поръчка е заложена едновременната възможност за работа на всички канали за продажба на превозни документи – на пунктове, чрез контрольори по редовността на пътници, онлайн продажби чрез интернет сайт и/или мобилно приложение, чрез валидиращи устройства, чрез покупка с банкови карти. Демонтажът и монтажът на оборудването трябва да бъде извършени така, че да не нарушава процеса по продажба на превозни документи.
Общата стойност на поръчката е в размер на 8 млн. лв. без ДДС (9,6 млн. лв. с ДДС), от които:
- до 6 млн. лв. без ДДС – за въвеждане на интегрирана система за електронно таксуване и система за информация на пътниците в реално време, вкл. доставка и монтаж на оборудване;
- до 2 млн. лв. без ДДС – за месечна техническа и системна поддръжка.
Остатъчният ресурс ще служи при необходимост за доставка на допълнително оборудване, резервни части и активи, както и при промяна в броя на обектите (нови ППС, допълнителни пунктове, увеличаване на броя на контрольорите по редовността на пътници и др.) или друга възникнала необходимост от поддържане на работоспособността на системите.
Финансирането за изпълнение на поръчката ще се осъществява от бюджета на ОП ТАСРУД като второстепенен разпоредител с бюджет към Община Варна.
Крайният срок за подаване на оферти по обществената поръчка е 2 декември.




Варна: Новата билетна система за милиони се бави, няма отговори и яснота
Новини - теми












Варна: Новата билетна система за милиони се бави, няма отговори и яснота
Самолет с евакуирани 180 българи от Дубай се очаква днес във Варна
Изграждат 5 иновативни за Варна детски площадки с над 600 хил. евро?
Аварии оставят няколко района без вода днес във Варна
Автомобил блъсна пешеходка край Варна
Европейски опит в подкрепа на приобщаващото образование в ДГ №42 „Българче“
Кметът изиска информация от районните кметове за пътната рехабилитация във Варна
Временни ограничения на трафика в петък заради учение на Медицинския университет
Язовир "Камчия" прелива до дни, "Цонево" започва да се пълни (видео)
Варна приема елита на европейската художествена гимнастика
Община Варна представи специализирана карта на социалните услуги
Заловиха бракониер с 525 метра мрежи и близо 70 кг риба на язовир „Цонево“
В името на България: Стотици се включиха в мотошествие днес във Варна (видео)
Задържаха варненец, срязал гумите на три автомобила в жк „Победа“
Разрушен път край Варна излага на риск човешки животи и блокира бизнеса - институциите бездействат от години
„Първият изстрел“ на Искра Урумова с премиера във Варна
Откриха пестициди в аржентински слънчоглед, пристигнал с кораб във Варна
Във Варна започва строителството на три нови социални центъра
Във Варна започнаха честванията по случай 3 март (снимки)
Над 120 000 пациенти се довериха на Аджибадем Сити Клиник през годината
"Зелено движение": Готви се застрояване на гори от "заменки" край плажа на Крапец








RSS Новини