Сред жертвите в столицата Киев е и 12-годишно момче. Общо четирима души са загинали в града. Трима души са убити и при удар в Днепър, в югоизточната част на страната, предаде Би Би Си.
От другата страна на границата, в Краснодарския край на Русия, две деца – на 5 и 14 години – са загинали при атака с украински дрон.
Атаките идват след кратко прекратяване на огъня по време на православния Великден през уикенда, когато двете страни се обвиниха взаимно в стотици нарушения.
Кметът на Киев Виталий Кличко съобщи, че спасители са извадили майка и дете изпод отломките на 16-етажна жилищна сграда, срутила се в Подилския район на столицата. В северната част на града четирима служители на спешна медицинска помощ са сред ранените при поредица от обстрели.
В Днепър освен тримата загинали има и десетки ранени.
Ракетни и дронови удари срещу южния пристанищен град Одеса са отнели живота на осем души, съобщи ръководителят на военната администрация Сергий Лисак. В Харков пък при удар с дрон са ранени 77-годишна жена и 66-годишен мъж.
Украинският външен министър Андрий Сибиха осъди атаките, като ги определи като военни престъпления. Той призова международната общност да предприеме незабавни действия, включително чрез санкции срещу Русия и допълнителна подкрепа за Украйна.
Войната в Украйна вече е в петата си година. Проведени са няколко кръга мирни преговори с посредничеството на САЩ, но процесът остава в застой, след като американският президент Доналд Тръмп насочи вниманието си към конфликта в Близкия изток.
Украйна настоява за пълно и стабилно прекратяване на огъня като първа стъпка към траен мир, докато Москва изисква първо постигане на цялостно споразумение – позиция, която Киев определя като знак, че Русия не е готова да прекрати бойните действия.








Украйна нанася удари по петролни съоръжения дълбоко в Русия
Новини - теми












Стотици купени коли у нас се оказват издирвани – омбудсманът сигнализира МВР
„Син флаг“ за четири плажа и едно пристанище във Варненско
Gen Z джебчийки по улиците за Гергьовден
"Холодомор": Арт инсталация във Варна разказва за страшната зима в Украйна
Обявиха номинираните за ученик и учител на годината във Варна
Бедствено положение в Пампорово заради свлачище, затворен е пътят към Смолян
Двама варненски ученици сред отличените в конкурса „Млади таланти“ на МОН
Опасен разлив на пестициди е установен край Свищов
Банкси потвърди авторството на мистериозна скулптура в центъра на Лондон (видео)
Изкуственият интелект влиза в правилата за наградите "Оскар"
Папи Ханс представи новата си песен „Едно“ (видео)
Няма бедстващи хора и застрашени сгради в Пампорово след свлачището
Задържаха дрогиран шофьор в Аспарухово
Не отпуснаха 50 хил. евро за снимането на сериал във Варна
Глобиха стотици шофьори за затъмнени стъкла на автомобилите в София
МВР започва издаването на паспорти с 10-годишна валидност
Утвърдиха номинациите за награда „Варна“ в областта на науката и висшето образование
26 пияни шофьори засечени за ден в страната
2 май - Имен ден честват Борис, Борислав, Боряна
Промени в движението в страната в периода 8-10 май заради Giro d’Italia
300 млади таланти излизат на сцената на „Цветно ми е!“ във Варна на Гергьовден



RSS Новини