Грудев е назначен в средата на декември 2025 година и е освободен на 28 май с прекратяване на изпитателния срок. Той е баща на три деца и твърди, че върху него е прехвърлена вина за решения, взимани на по-високи нива.
„Нито съм признал вина, нито съм напуснал работа доброволно. Не приемам да бъда превърнат в изкупителна жертва, защото някой някъде е решил, че редовият служител е най-лесният бушон за гръмнал обществен скандал“, заяви Грудев пред медии.
По думите му най-тежката последица не е загубата на работата, а уронването на репутацията му.
„Най-болезненото в тази история е, че не само оставаш без работа, а че хвърлят съмнения върху името ти, преди да са показали и един документ за лична вина“, коментира той.
Бившият служител е категоричен, че няма отношение към строителството в местността „Баба Алино“ в смисъла, в който му се вменява отговорност.
„Не съм съгласен с това, че са ме посочили за виновен и че едва ли не сам съм си признал вината. Обвиняват ме, че съм участвал в преписката със своето бездействие и че не съм направил нищо по случая“, заявява той.
Грудев разказва, че първият му досег със случая е бил през март тази година по време на акция на Областната дирекция на МВР.
„Целият строителен контрол, който към момента беше на работа, беше извикан за проверка. Никой не ни каза къде отиваме. Качихме се в три коли и отидохме на място, където вече беше започнала акцията на полицията“, посочва той.
По думите му той никога не е бил работещ служител по преписката и не е разполагал с документацията по случая.
Той обясни, че единственото му участие е било след извършената проверка през март, когато заедно с началника на отдела са започнали подготовката на констативни актове.
„Започнахме да пишем констативни актове за забраняване достъпа до незаконните строежи и спиране на строително-монтажните работи“, казва той.
Според Грудев е напълно възможно кметът да е бил подведен от хора, които се опитват да избегнат собствената си отговорност.
„За мен е напълно възможно кметът да е бил подведен от хора, които имат интерес да си измият ръцете и да останат чисти в ситуацията. Другото би означавало съзнателно да се прехвърля вина надолу към хората, които са най-лесни за жертване без доказателства“, заявява той.
Освободеният инспектор призовава, ако има хора, подвели кмета по случая, те да поемат своята отговорност публично.
„Ако някой е подвел кмета, нека излезе на светло“, заяви Делян Грудев.








Демерджиев: Проверяваме дали има и друга престъпна дейност около случая "Баба Алино"
Новини - теми












Арх. Кристиан Саралиев е освободен от поста председател на ЕСУТ във Варна
Придошла река заля мост във варненско село, затвориха пътя за Айтос през Дългопол
Правосъдният министър: Установили сме всички собственици и нотариуси по случая „Баба Алино"
Варна: Искат спиране на общинска поръчка за милиони заради съмнения за манипулирането й
Премиум електроуреди с до 50% отстъпка във Варна – Технохит предлага ново решение за дома
Бомбени заплахи в училища и детски градини във Варна и страната
Коцев: Комплексът в Баба Алино се е захранвал с ток и вода чрез незаконни присъединявания
Освободен инспектор от строителния контрол във Варна: Не съм виновен и отказвам да бъда изкупителна жертва
Инвеститор атакува в съда разпореждането на Община Варна за преместване на магнолиите на бул. „Княз Борис I“
„Строителна компания Хоризонт“ сезира прокуратурата заради публикации, свързващи я с КУБ и "Баба Алино"
Строителството в „Баба Алино“: ГЕРБ твърдят, че са използвани удостоверения с невярно съдържание
Арх. Венелин Марков е новият председател на ЕСУТ към Община Варна
Напрежение на Евро 2026 във Варна: Украинска гимнастичка сложи слушалки по време на руския химн
Варна: 15 злоумишлени сигнала за поставени бомби в училища – всички са проверени, няма потвърдени заплахи
Варненец спечели отличието „Студент на годината“ на Софийския университет
Официална позиция на КУБ Корпорация във връзка строителството в местността „Баба Алино“
80-годишният юбилей на легендата Нешка Робева бе отбелязан по време на Европейското първенство по художествена гимнастика
Д-р Красимир Тодоров: Коремните болки не винаги са „обикновен стомашен проблем“
Протест спря десетки автомобили да влязат в Морската градина на Варна
Варна търси алтернативи за трафика преди ремонт на Аспарухов мост
КЕВР предлага нови цени за ток и парно – какво означава това за Варна








RSS Новини