Той бе изпълнен от фирма "Хидроремонт ИГ" ООД за нейна сметка.
Ремонтните дейности по откритите в началото на февруари нови локални пречупвания и пукнатини по временно положения тръбопровод във Варненското езеро ще приключат до 20 март, съобщи миналата седмица заместник-кметът Христо Иванов след запитване на Moreto.net.
По думите му тогава при поредния ремонт по тръбата не са открити нови пукнатини.
Припомняме, че тръбопроводът, който е в ремонт и по който преминават отходните води на "Аспарухово" и "Галата", за да достигнат до пречиствателната станция на отсрещния бряг, аварира отново на 15 януари тази година, а информация за това бе оповестена 10 дни по-късно, и то след запитване от страна на Moreto.net.
От 29 януари до 2 февруари беше извършен ремонт на проблемния участък, където бе установено прегъване на тръбата и наличие на пукнатина, а между 2 и 8 февруари бе извършен цялостен оглед на подводното съоръжение.
По време на отстраняването на аварията на 9 февруари фирма "Хидроремонт" откри нови проблемни участъци с локални пречупвания и пукнатини, а на 10 февруари Община Варна уведоми за случая РИОСВ - Варна, ВиК - Варна, Областна управа - Варна и Басейнова дирекция.
За да може да бъде осъществен ремонтът, от 25 януари отходните води се заустват в езерото след механично пречистване. Очаква се след приключването му изливането на отходните води на два квартала да бъде преустановено, а транспортирането на отпадъчните води от КПС "Аспарухово" до КПС "Запад" възстановено.
Цялостният ремонт и вкопаването на тръбопровода под дъното Варненското езеро обаче ще приключат до 30 ноември. Това е решено със сключено на 11 декември 2020 г. допълнително споразумение между Община Варна и Министерството на регионалното развитие и благоустройството заради невъзможността тръбата да бъде вкопана на проектната ѝ дълбочина навреме.
В момента тя е положена на около 25-30 метра западно от мястото, където трябва да бъде изкопана траншеята, а причината е "нехарактерен геоложки състав на дъното".







Апелативният съд във Варна върна делото за замърсяването на Варненското езеро на прокуратурата
Новини - теми












Във Варна започнаха снимките на новия български сериал „Летище“
Арх. Кристиан Саралиев е освободен от поста председател на ЕСУТ във Варна
Протестиращи пред общината искат оставката на варненския кмет (снимки)
Варна: Искат спиране на общинска поръчка за милиони заради съмнения за манипулирането й
Коцев: Комплексът в Баба Алино се е захранвал с ток и вода чрез незаконни присъединявания
ДНСК и Агенцията по кадастъра извършват проверка в Община Варна
Придошла река заля мост във варненско село, затвориха пътя за Айтос през Дългопол
Правосъдният министър: Установили сме всички собственици и нотариуси по случая „Баба Алино"
Сезират институции за незаконна сеч на 10 дка заради строеж в „Баба Алино“ (видео)
Строителството в „Баба Алино“: ГЕРБ твърдят, че са използвани удостоверения с невярно съдържание
Премиум електроуреди с до 50% отстъпка във Варна – Технохит предлага ново решение за дома
Комисията по култура реши: Удостояват DARA със званието „Почетен гражданин“ на Варна
Напрежение на Евро 2026 във Варна: Украинска гимнастичка сложи слушалки по време на руския химн
Без ток днес във Варненска област...
ГДБОП разкри наркооранжерия във Ветрино
Варна търси алтернативи за трафика преди ремонт на Аспарухов мост
Прогноза за времето - 4 юни
80-годишният юбилей на легендата Нешка Робева бе отбелязан по време на Европейското първенство по художествена гимнастика
Варненец спечели отличието „Студент на годината“ на Софийския университет
Постоянен арест за 47-годишен мъж, обвинен за блудство с малолетна във Варна
Официална позиция на КУБ Корпорация във връзка строителството в местността „Баба Алино“





RSS Новини